» »

Zaščita stekla v pečici proti masti

Zaščita stekla v pečici proti masti

MrBrdo ::

A obstaja kakšna zadeva s čimer bi pošprical oz. nekaj dal na steklo od vrat od pečice, da bi bilo lažje pucat dol mast ki šprica od mesa? Ker pri nas ponavadi noben ne spuca takoj in potem je precej težko to dol spravit, ker se prižge gor.
MrBrdo

Avenger ::

Močno dvomim, pri prozornih materialih je jeba naredit, da je trd in masten, če bi pa kaj gor šprical, bi pa nujno te hlape dobil tudi v zrak in hrano... Gre tudi meni na živce, ampak ni druge kot čistit sproti.. probaj z žiletko.

Od vseh temperaturno obstojnih materialov bi sicer najlažje karkoli spravil dol iz visoko poliranega kroma.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Avenger ()

dzinks63 ::

Na steklo daj peki papir ali alufolijo in vsakokrat po končanem pečenju vržeš v smeti.

fosil ::

Samo potem pa ne vidiš noter :)
Najlažje je spucat dokler je pečica še vroča, samo obrišeš s krpo pa je.
Tako je!

UNIVERZUM ::

Poiskusi z nerazredčenim "domestos" pazi le da ne pride v stik z robom-ker ražre prav vse, ter da ga zelo dobro dol spereš. Pa pusti delovat ene 15-30min.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Šimpanz ::

Ma saj imaš un sprej za čiščenje pečic. mal posprejaš pustiš nekaj minu pa obrišeš.

RejZoR ::

Obstajajo posebni mikro premazi za stekla, ampak pomoje niso mišljena, da se tak premaz potem žge do 250°C ter da je v istem zaprtem prostoru še hrana.

Edino kar ti realno preostane je da stvari ki jih pečeš delno prekriješ s peki papirjem ali alu folijo. Oz da začneš pač redno čistit.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Brane2 ::

Sem odkril, da je še najlažje šajbo dol snet in jo potuntat za urco v vročo raztopino pralnega sredstva.
On the journey of life, I chose the psycho path.

MrBrdo ::

hehe ja... nazadnje sem spraskal dol z nožem, je bilo lažje kot pucat z raznimi sredstvi :) hvala za nasvete, bomo probal več redno pucat :)
MrBrdo

Brane2 ::

Meni se zdi najtežje pucat, ko se moraš sklanjat nad vratci in pazit, da ne pritisneš preveč.

Lepo dva vijaka dol ( kar traja 15 sekund) in že imam v roki steklo s silikonsko dihtungo. Stvar dam na pladenj, ki ga zalijem z vročo vodo in ruknem gor pred tem malo pralnege sredstva in se vrnem čez uro. Vmes lahko tudi dihtungo potunkam v vodo.

Sicer pa ni treba tega počet ravno ob vsakem čiščenju.

Zadosti je že, če pobrišeš za sabo po pečenju in izvedeš "deep-cleaning cycle" enkrat na par let...
On the journey of life, I chose the psycho path.

FiDeK ::

Ne vem kaj vi počnete z vašimi pečicami, ampak pri nas nikoli ni tako umazano steklo?

fosil ::

Ob tem se mi postavlja še eno vprašanje.
Če imate tok umazano steklo, kok umazana mora bit šele ostala notranjost pečice.
Kako pa to pucate?
Tako je!

MTB ::

Imaš pirolizo?
Kar ne gre s krpo sproti, zakuriš.

krneki ::

Piroliza je top za notranjost pečice. Meni vse upepeli že v 1.5h piroloze, za steklo pa je 1.5h premalo.

reeves ::

Jaz si za čiščenje pečice in odtokov naredim 8% raztopino NaOH. Dela.

starfotr ::

V pečico dajte posodo z vodo, prižgite pečico in pustite, da se segreje. Nato ugasnite pečico in pustite, najbolje čez noč ali še dlje. Potem pa vse skupaj obrišite, brez kemije, brez drgnjenja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero vgradno pečico (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13633948 (2009) krho
»

pekač za pizzo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15145975 (9181) MArkusPrimus
»

Katero pečico kupiti?

Oddelek: Loža
3711952 (4485) Mare2
»

čistilo za cigaretni "katran"

Oddelek: Loža
202436 (1678) floyd1
»

Osvetlitev kamina (od znotraj)

Oddelek: Loža
287500 (6728) BigWhale

Več podobnih tem