» »

čistilo za cigaretni "katran"

čistilo za cigaretni "katran"

floyd1 ::

Imam en problemček. Kupil sem super ohranjen star kristalni lestenec (za drobiž), z eno samo "napakico". Ves je rjav od cigaretnega dima. Z vlažno krpo in drgnjenjem sem ga že solidno očistil, a vseeno to še ni to. Problem so kristalni elementi, ki imajo zaradi žičk zelo težko dostopne dele, ki jih ne morem zdrgniti (npr. v luknjicah). Da pa se jih odstraniti iz lestenca (torej tudi tuširanje in namakanje ni problem) in sem razmišljal o kakšnem posebnem čistilu ali ultrazvočnem čistilcu - imate s tem kake izkušnje?

francek1 ::

Moralo bi it dol z bencinom in čopičem.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

RejZoR ::

Kristal se najlepše čisti z mešanico vode in špirita.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

111111111111 ::

Amonijak+voda (1:10) in obvezne gumijaste rokavice za nevarne snovi. Delaj na odprtem da se ne zadušiš. Na koncu dobro speri z vodo.

francek1 ::

Original in najboljše topilo za katran pa je industrijski razmaščevalec T-800.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

jebiveter2 ::

Razmaščevalec + vrela voda sta precej dobri varianti

floyd1 ::

Hvala za vse nasvete. Špirit in bencin sta v kleti in mislim, da bom kar s tem poskusil za začetek.

jebiveter2 ::

Ena varianta, če ni lestenec prevelik je, da ga daš v pomivalni stroj.

floyd1 ::

Zanimiva ideja. Glede velikosti bi šlo, a imam 2 pomisleka:
- z "napravo", ki ima določene dele pod 230V se vseeno ne bi tako igral, razen, če bi prej "štrom zadeve" vse dol pojemal (korozija, starost)
- bojim se, da bi zaradi starosti in tankih žičk, ki držijo skupaj kristalčke (samo na največjem "rinku" jih je že 300), v pomivalcu precej razpadel. Se pa seveda da to potem narediti na novo. Povežeš, navesiš, pa je. ;) Seveda pa se ti stekleni delčki lahko tudi poškodijejo, odškrnejo - v pomivalcu brizga voda pod precejčnjim pritiskom in bi kar pošteno skupaj treskali.

jebiveter2 ::

Tako ali tako moraš vse napeljati na novo, saj je vse skupaj precej staro.

Machete ::

Jaz sem ostanke dolgotrajnega kajenja v prostoru spucal z Merkator čistilom za (notranjost) pečice.
Efekt je fenomenalen. Katran in ostala svinjarija zraven je dobesedno odtekel v lepi rjavi tekočini. Zbrišeš in po možnosti našpricaš ponovno, dokler se ne sija.
Definitivno provaj z tem, garantiram da je to najučinkovitejša zadeva. Ugotovil pa sem bolj kot ne po naključju.
http://www.najcena.si/product/11281/mer...

floyd1 ::

jebiveter2 je izjavil:

Tako ali tako moraš vse napeljati na novo, saj je vse skupaj precej staro.

Bo kar držalo. Pri razstavljanju mi je eno grlo za žarnico kar v roki ostalo...

Jaz sem ostanke dolgotrajnega kajenja v prostoru spucal z Merkator čistilom za (notranjost) pečice.

Super, hvala za informacijo.

floyd1 ::

Sem vzel to čistilo za pečice in pred kako uro vse konkrtno našprical. Machete, kot si rekel - samo rjava tekočina je odtekla, kristali pa so kot novi ;). Problem rešen. Hvala.
V smeri razmaščevanja sem sicer razmišljal tudi sam (dodajal sem šampon, pa čistilo za posodo) a takega efekta ni bilo niti približno. To je po mojem veliko močnejše. Kaj bi šele tisti industrijski razmaščevalec naredil...
Hvala še enkrat vsem.

Machete ::

Fino. A sad da se puši dalje.. :P

floyd1 ::

Kupil sem takega, zdaj bo v bolj čistem okolju.
Moja zjutraj ni mogla verjet, da je to ista luč ;). Pa po zdravju me je vprašala - ob keri uri sem se lotil to pucat :D.

Machete ::

Namest da bi blo obratno. Še jaz te po zdravju vprašam, ko si tako babo dobil, da ti pucaš!



(hec, hec)

Daj sliko, da vidmo če je blo vredno truda.

energetik ::

Machete je izjavil:

Namest da bi blo obratno. Še jaz te po zdravju vprašam, ko si tako babo dobil, da ti pucaš!



(hec, hec)

Daj sliko, da vidmo če je blo vredno truda.
Sliko od babe? :D

floyd1 ::

Machete je izjavil:

Namest da bi blo obratno. Še jaz te po zdravju vprašam, ko si tako babo dobil, da ti pucaš!

(hec, hec)

Daj sliko, da vidmo če je blo vredno truda.


:))
Bom prilimal, ko pridem domov. (fotko, ne ženske ;))
Luster pa je čistil tisti, ki je ob nakupu 2x zaklel in rekel, da se tako daleč nisma zastonj vozla (in ga boma vseeno kaufnila). Je bil pofotkan v temi, pa se ni vidlo, da je "rjavi" namesto prozorni.

floyd1 ::

Evo me nazaj.
Tu se najbolj vidi razlika. Fotke kompletne lučke pa ne morem dat gor, ker je že nekaj časa "v kosih" od čiščenja in se mi ga zdaj ne da skupaj sestavljat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

Machete ::

Wow holy shit, kolk je blo pa to usrano. Rip, prejšnji lastnik.
Drugače pa nor rezultat, kot z reklame za kopalniška čistila.

floyd1 ::

Jp, menda verižni kadilec. Kakšna je moral imeti šele pljuča...
Zato pa ga moja ni hotela kupit, ko ga je vidla. No-ja, 30 EUR je bila zadeva vseeno vredna, glede na to, da je "pravi" (steklen) in ne plastik fantastik, kot nekateri ceneni, ki jih dobiš danes. Bo pa še nekaj dela tu (nova "elektrifikacija" ;))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaščita stekla v pečici proti masti

Oddelek: Loža
151547 (621) starfotr
»

Ultrazvočni čistilnik

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
221840 (1556) Barbarpapa2
»

nerjaveč lonec in zažgana jed, kako odstraniti

Oddelek: Loža
334957 (4181) uio
»

Barvno printanje in Epson C20

Oddelek: Pomoč in nasveti
7835 (774) Predator
»

Pucanje monitorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
181643 (1403) Caboose

Več podobnih tem