» »

Je kdo bil prijavljen na ZRSZ in CSD?

Je kdo bil prijavljen na ZRSZ in CSD?

jalovec09 ::

V času, ko ste iskali zaposlitev ste se vrjetno prijavili na ZRSZ ter na CSD za soc.pomoč, zanima me kaj več o delovanju ZRSZ. Kakšne obveznosti moraš izpolnjevat tedensko? Ali te dejansko oni napotijo h kakšnemu delodajalcu? Kaj to pomeni, ko nekateri zahtevajo pa še potrdilo, da sem bil pri vas? Koliko prošenj po navodilih zavoda moraš mesečno poslat? So vsa dela na ZRSZ res prosta ali gre zavajanje in so že oddana, piše pri vsakem oglasu prijava do XX.XX.2011. Ali se e-mail dobro obnese, kot po normalni pošti.

timberjack ::

Nič od tega ne bo! Mogoče boš šel na kako 2-dnevno delavnico, službe ti ne bodo našli! Če te pa kam napotijo, kar se redko zgodi, lahko tudi ne sprejmeš. Drugače se prijavi prek spleta je manj dela in še nimaš tistih predavanj o ZRZS! Če imaš 9 mesecev delovne dobe pa dobiš še €€€:D aaa Ponudbo je najbolje, da kar sam neseš v bodočo službo in malo na dušico tajnici popihaš:)))

Zgodovina sprememb…

Ganon ::

timberjack je izjavil:

Če te pa kam napotijo, kar se redko zgodi, lahko tudi ne sprejmeš.


Ni res. Če ne sprejmeš dela, si izbrisan iz evidence brezposelnih oseb in se naslednjih šest mesecev ne smeš več prijaviti na Zavod. Včasih je bilo tako, da si lahko tudi odklonil, sedaj tega že dolgo ni več.

Spremenilo se je tudi obvezno javljanje na uradu za delo. Včasih si se moral javljati vsaj enkrat mesečno in prinesti dokazilo o poslanih prošnjah oz. aktivnosti pri iskanju zaposlitve. Sedaj tega ni več, "javiš" se samo še takrat, ko dobiš vabilo k svoji svetovalki, takrat ji poveš kam recimo pošiljaš prošnje, kličeš ipd.

S svetovalko urejaš vse zadeve, na prvem razgovoru ji poveš kaj bi najraje delal oz. zaželena poklicna področja in kasneje tudi dobivaš vabila na razgovore k delodajalcem. V primeru, da te oni napotijo k delodajalcu, mora le-ta tudi izpolniti potrdilo, ki ga moraš v parih dneh oddati na uradu za delo (njih potem tudi obvestijo, kako je razgovor potekal in ali je bil uspešen; če se boš kaj zajebaval, te čaka tisto, kar sem napisal na začetku).

Glede objav na ZRSZ je tako, da je kar precej "fiktivnih", kjer so delovna mesta že oddana, ampak ne glede na to pošiljaj čimveč prošenj, kliči delodajalce, pojdi osebno tja, karkoli, samo da si aktiven. Tudi svetovalko lahko večkrat pokličeš in ji "težiš". Če bo videla, da si res želiš zaposlitve, se bo tudi bolj zavzela zate, preverjeno. Če boš samo čakal, da v kaslc dobiš kakšno vabilo, bo šlo polžje počasi.

Na začetku te bodo dali tudi na razne delavnice, prav tako si upravičen do izobraževanj, tečajev (jezikovnih, računalniških, recimo Office, AutoCAD ipd.) ... Tega je precej, samo zanimanje moraš pokazati.

Če te še kaj zanima, pa vprašaj.

jalovec09 ::

Slišal sem, da je zmanjkalo denarja za izobraževanje, ker bi šel takoj delat še kakšno srednjo šolo, če bi mi oni pomagali s finančnega vidika. Delal bi rad tehnično.

Zgodovina sprememb…

Ganon ::

Kolikor vem, dobijo denar za te zadeve v jeseni, čeprav se je tudi možno dogovoriti drugače.

St235 ::

Glede fiktivnih objav:
V skladu z ustavo in zakonom mora biti VSAKO delovno mesto objavljeno. Tako, da mora delodajalec ne glede na to ali že ima izbranega kandidata naredit uradno objavo. Najlažje te objave od pravih objav za zaposlitev ločiš tako, da pogledaš kakšen je rok za prijavo na delovno mesto. Če je rok minimalen (5 ali 8 dni, nisem prepričan točno koliko) potem gre za objavo zgolj iz formalnosti in se nima smisla prijavljat. Roki ki so dalši, ponavad tam okrog dva - štiri tedne pa nakazujejo na to, da dejansko zbirajo prijave in iščejo najprimernejšega kandidata. Ravno tako objave na potralih kot je moje delo, ali v časopisih pomenijo, da dejansko iščejo nekoga.

Glede zobraževanja: Zavod dobi dena tako kot vsi proračunski proabniki ob srpejemu proračuna in ga porablja v skaldu z programom. glede an to, da smo v zadnji fazi proračuna 2010 -2011 in in glede na gospoadrske razmere in zahteve po rebalansu zavodu za letos ni ostalo več kaj dosti denarja. Izobraževanja v tem trenutku so tako bolj utopična želja.

Javljanje in obveznosti do zavoda:
Ko se prvič prijaviš na zavod se moraš udeležit delavnice ali individualneg posveta kjer se oblikuje tvoje interese in postavi cilje. Potem se v skladu z dogovorom s svojim svetovalcem vsake toliko oglasih in poročaš kako ti gre iskanje. Če te zavod napoti na razgovor si se dolžan odzvati. V nasprotnem primeru te lahko zbrišejo iz evidence.

Prijave na delovna mesta preko emaila so v 90% enakovredna pisnim prijavam. Vsekakor pa v razpisu izrecno piše, če kje zahtevajo prijavo preko klasične pošte.

timberjack ::

Ganon je izjavil:

timberjack je izjavil:

Če te pa kam napotijo, kar se redko zgodi, lahko tudi ne sprejmeš.


Ni res. Če ne sprejmeš dela, si izbrisan iz evidence brezposelnih oseb in se naslednjih šest mesecev ne smeš več prijaviti na Zavod. Včasih je bilo tako, da si lahko tudi odklonil, sedaj tega že dolgo ni več.


Je res, ni ti potrebno sprejeti dela, če ti ne odgovarja. Razgovora se pa moraš udeležiti, to je res! Vsaj pri meni je bilo tako, 3 mesece nazaj. Pa tudi kateri delodajalec bi te vzel, če ti delo ne bi odgovarjalo??

jalovec09 ::

Zakaj bi prosto delovno mesto odklonil, če je res prosto in rabijo delovca in je delo solidno.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

jalovec09 je izjavil:

Zakaj bi prosto delovno mesto odklonil, če je res prosto in rabijo delovca in je delo solidno.
Ker je najbrž lažje sedeti doma in cuzati denar, pa četudi tistih nekaj € sociale. Narobe svet.

Vitez ::

Z zavodom je tako: tisti, ki res išče službo, od njih ponavadi nima koristi, sitnosti pa tudi ne; tisti, ki blefira in muti in mu je cilj viseti na socialki, pa ima razlog za skrb, ker imajo še vedno vzvode, da te kontrolirajo, če iščeš službo. Svetovalki moraš na njeno zahtevo pokazati prošnje, ki jih poslal, potrdila, da si poslal priporočeno...Nekaj ur dnevno moraš biti dosegljiv na telefon...Svetovalke ponavadi naročajo na 2-4 mesece, po presoji.

Če si neizobražen mutibarič, ki mu je cilj viseti na socialki, potem imaš lepe možnosti, da te privijejo. Če ers iščeš službo, pa ti škodovali ne bodo, pomagali pa tudi ne pretirano..

Ganon ::

timberjack je izjavil:

Ganon je izjavil:

timberjack je izjavil:

Če te pa kam napotijo, kar se redko zgodi, lahko tudi ne sprejmeš.


Ni res. Če ne sprejmeš dela, si izbrisan iz evidence brezposelnih oseb in se naslednjih šest mesecev ne smeš več prijaviti na Zavod. Včasih je bilo tako, da si lahko tudi odklonil, sedaj tega že dolgo ni več.


Je res, ni ti potrebno sprejeti dela, če ti ne odgovarja. Razgovora se pa moraš udeležiti, to je res! Vsaj pri meni je bilo tako, 3 mesece nazaj. Pa tudi kateri delodajalec bi te vzel, če ti delo ne bi odgovarjalo??


Če ti je delo ponujeno, ga ne smeš zavrniti. Če bo delodajalec ocenil, da si se na razgovoru namerno obnašal bebasto, da dela ne boš dobil (iz kakršnegakoli razloga že), boš ravno tako letel, ker bodo to povedali svetovalki. V glavnem, če ti delo ne odgovarja, moraš že prej razmisliti, kako se boš obnašal na razgovoru, da ne bo potem kakšnih težav. Oboji znajo biti precej pasji, če hočejo.

timberjack ::

Ok, pol ga pa ne moreš.
@Vitez imaš prav! Samo mislim, da tistim svetovalcem dol visi a ti pošiljaš ali ne.
@Bluefish, upam da ne boš v takem položaju;)
@Frnikola1, Pred 2 letoma sem tako službo sprejel nato je firma propadla in plača skupaj z njo:)

mojsterleo ::

vecino so ze ostali povedali,pa vseeno. na zavodu si bolj kot ne za njihovo evidenco,kaj dosti pa ti pri iskanju ne pomagajo. tudi tistih famoznih napotitev ne pricakuj kaj veliko,ker je to vse nekam na random. oz. ti bodo vsake tolk eno poslali domov ali po eposti,vecino pa ne. napotnic za usposabljanja pa kolikor vem dobis samo pri svetovalcu,pa se tam so blazno skrivnostni okrog tega.
je pa zavod dober za ponucat glede dodatnih tecajev in NPK usposabljanj,ker so zastonj in vse kdaj prav pride. pozanimaj se kaj imajo na razpolago,prijavi se cimprej,ker ko dobijo denar se zadeve takoj speljejo,zato je dobro da si ze prej prijavljen.
poleg tega ti priporocam obisk CIPS zaposlovalnega koticka in pa vsak torek je naceloma 'dan odprtih' vrat in gres lahko do svojega svetovalca brez vabila/napotnice.

jalovec09 ::

St235 je izjavil:

Glede fiktivnih objav:
V skladu z ustavo in zakonom mora biti VSAKO delovno mesto objavljeno. Tako, da mora delodajalec ne glede na to ali že ima izbranega kandidata naredit uradno objavo. Najlažje te objave od pravih objav za zaposlitev ločiš tako, da pogledaš kakšen je rok za prijavo na delovno mesto. Če je rok minimalen (5 ali 8 dni, nisem prepričan točno koliko) potem gre za objavo zgolj iz formalnosti in se nima smisla prijavljat. Roki ki so dalši, ponavad tam okrog dva - štiri tedne pa nakazujejo na to, da dejansko zbirajo prijave in iščejo najprimernejšega kandidata. Ravno tako objave na potralih kot je moje delo, ali v časopisih pomenijo, da dejansko iščejo nekoga.



Lahko kdo to potrdi.
Hvala LP

Prijava je mogoča do 6.8.2011
Mislite, da je to še aktualno prosto delovno mesto

Zgodovina sprememb…

anathy ::

Glede teh fiktivnih objav ti lahko povem samo mojo izkušnjo, ki pa je do zdaj bila samo ena, vendar ti popolnoma tega potrditi ne morem. Rok prijave je resda bil 5 dni, prijava samo po mailu, in kaj hitro sem dobila odgovor, češ da imajo obveznost zaposliti osebo, ki je pri njih opravljala neko usposabljanje. Ampak to se mi je do sedaj zgodilo res samo enkrat.

Drugače pa delodajalci načeloma objavljajo tista del. mesta, za katera že imajo izbranega kandidata posebej oz. vsaj naj bi jih objavljali posebej. In sicer, ko greš na iskanje prostih delovnih mest, malo bol spodaj piše naslednje: Preglednica prostih delovnih mest "delodajalci želijo samo javno objavo". In s tem načinom izpolnijo obveznost objave. Zdaj pa ne vem, koliko se popolnoma vsi tega držijo.

Mogoče sem bolj pozorna na ta 5-dnevni rok, vendar če mi del. mesto ustreza, potem probam srečo in pošljem prošnjo. Več kot ne tak ne morejo mi rečt :) Kot pa je rekel Lakotnik29, je daljši rok dober indikator, da dejansko iščejo nekoga.

opeter ::

Od 1. januarja 2011 podjetjem ni več potrebno delovno mesto objaviti na oglasnih deskah oz. na spletni strani Zavoda. Prosto delovno mesto lahko objavijo na svojih spletnih straneh, oglasnikih*, na svojih oglasnih deskah, ki je na javnem mestu, recimo v jedilnici (če to imajo) ter podobnih mestih. To informacijo imam od svoje svetovalke.

Sicer pa lahko to potrdim tudi osebno, saj, ko brskam po spletu, vidim, da v zadnjem času marsikatero podjetje prosto delovno mesto objavi skorajda in izključno na svoji spletni strani.

* nekatera podjetja imajo svoje mesečnike oz. podobne časopise - konkretno vem za Petrol in Nafta Lendava (oz. vsaj pred leti so še imeli)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

St235 ::

Samo vseeno mora na zavodu prijavit potrebo po delovcu in ta prijava se lahko pojavi v nekaterih evidencah (recimo tistem EU portalu). Tako, da 5 dnevni rok je kar dober indikator ali djansko iščejo koga ali ne. Ne pa pozabit, da v privatnem sektroju je odločtiev koga bodo zaposlili 100% v rokah delodajalca in ni praktično nobenih omejitev okrog tega koga zaposlijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

mojsterleo ::

tistim k iscete mogoce samo ta nasvet. obrnite se na ljudi ki jih poznate ali ste jih poznali (iz sole,prejsnje sluzbe ipd). obnovite kontakte in jim subtilno razlozite tudi svoj problem. vec ljudi, ki ve da ste brezposelni, vecja je moznost da kaj dobite. ne zanasajte se na zavod kot to pocne mnogo ljudi,ampak iscite po lastni iniciativi,zavod pa ponucajte za kak pameten program izobrazevanja.
dobro se je namrec zavedat,da ko se kjerkoli pojavi oglas za delo,ga bo videla cela slovenija in tajnico od te firme bo infarkt ko bo prejela vreco poste in spam v epredal. za take primere sta po moje realno gledano 2 moznosti: da kandidata obupano iscejo,ali pa ga ze imajo in na nek nacin samo to objavljajo ker ne poznajo zakona ali pa mislijo da bodo s takim oglasom nasli koga boljsega ipd.
to zelo dobro poznam saj me velikokrat vabijo na razgovore mimo oglasov, ker hocejo narediti izbor preden sploh dajo v oglas.

tako da tisti k iscete al pa ste clo prvi iskalci ne samo cikat na oglasno desko ampak iscite dela 'pod mizo'. veliko firm ima namrec polno dela vendar si ne upa dati oglasa dokler nima prave osebe. in tukaj ce posredujes pravilno lahko prides noter brez da bi imel konkurenco. zal v sloveniji VIP sistem deluje na polno /veze in poznanstva/.

Tero ::

Najtežje je seveda če nimaš vip :( Tako kot recimo jaz. Sicer rahlo offtopic ampak danes sem bil na razgovoru za eno službo in ena izmed vprašanj je bilo zakaj iščem službo? Mislim wtf? Kakšno vprašanje pa je to?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

telexdell ::

Tero je izjavil:

Najtežje je seveda če nimaš vip :( Tako kot recimo jaz. Sicer rahlo offtopic ampak danes sem bil na razgovoru za eno službo in ena izmed vprašanj je bilo zakaj iščem službo? Mislim wtf? Kakšno vprašanje pa je to?

Zakaj se ti zdi to vprašanje čudno? Mogoče iščeš novo službe ker pri stari: si imel preveč dela, si se preveč utrudil, te šef ne uboga,... ali pa si želiš novih izzivov, bi se naučil novih veščin, pridobil nova znanja...
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Tero ::

Nevem jaz iščem službo zaradi preživetja.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

mojsterleo ::

tudi jaz imam obupno slab vip saj stanujem v ljubljani,vecina znancev pa je s celjskega/mariborskega konca. ko sem nasel trenutno delo so me vsi v firmi debelo gledali,kako sem prisel tja noter (po keri vezi) in niso hotli verjet da sem prisel not preko oglasa in vloge.... zdej bo pa zabavno ker mi drug mesec potece pogodba in ze neki prckajo spet.
na zaposlitvenem pogovoru te pa lahko vprasajo itak vse. ene dva meseca nazaj sem bil na pogovoru, kjer mi sploh niso povedali za kaksno delovno mesto gre. vec kot ocitno je bilo , da je zadeva namenjena samo njihovi bazi podatkov potencialnih kandidatov.

Mehmed ::

Ker ce vletis v firmo kjer nisi zaposlen pa zacnes streljat to deluje nevljudno. Ce delas tem je cisto drugace. :)

Eno related vprasanje, ce si bil na zavodu pred leti pa sel studirat, je tista delavska knjizica koncala bog ve kje. A jo rabis preden gres naslednjic na zavod, glede na to, da so jih ukinili vmes oz. so elektronske bojda? Ce ima kdo izkusnjo s tem.

RockyS ::

Tero je izjavil:

Najtežje je seveda če nimaš vip :( Tako kot recimo jaz. Sicer rahlo offtopic ampak danes sem bil na razgovoru za eno službo in ena izmed vprašanj je bilo zakaj iščem službo? Mislim wtf? Kakšno vprašanje pa je to?


In kaj si odgovoril? Lahko dobiš še tako butasto vprašanje, ampak delodajalec pričakuje pameten(ki je ponavadi iskren) odgovor.
Če izjaviš "ker rabim denar za dopust", pol si adijo. Tudi taki se najdejo.
Na enem izmed razgovorov sem dobil vprašanje "če bi bil dovolj star, in če bi imel dovolj denarja, bi se upokojil?" Odgovoril sem "seveda! Če pa bi me čez čas spet prijelo delo, pa bi spet začel delat ali fušat." In to je bil pravilni odgovor, kandidat pred mano je izjavil "denarja ni nikoli dovolj" in je padel. Zakaj? Zato ker je v vprašanju bila predpostavka da imaš dovolj denarja.

St235 ::

KAr se vprašanj tiče je dostikrat tako, da je bolj kot kaj pove kanditat pomembno kako to pove, kako reagira... Tudi na kakšna bolj borderline/pravokativna ali vprašanja.

Glede delovne knjižice:

Delovno knjižico rabiš samo za dokazovanje delovne dobe za zaposlitve, ki so bile zaključene pred letom 2009.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Mehmed ::

Tnx, se pravi ni potrebe.
Kolega je na razgovoru v leclercu za polnjenje polic padu na vprasanju ali ima avto. Bojda ga rabis ker ob zgodnjih jutranjih urah ni avtobusov za v sluzbo priti. Svasta.

RockyS ::

To ne pomeni da je padel ampak da so ga zavrnili zato ker ne ustreza pogojem.

oracle ::

jalovec09 je izjavil:

V času, ko ste iskali zaposlitev ste se vrjetno prijavili na ZRSZ ter na CSD za soc.pomoč, zanima me kaj več o delovanju ZRSZ. Kakšne obveznosti moraš izpolnjevat tedensko? Ali te dejansko oni napotijo h kakšnemu delodajalcu? Kaj to pomeni, ko nekateri zahtevajo pa še potrdilo, da sem bil pri vas? Koliko prošenj po navodilih zavoda moraš mesečno poslat? So vsa dela na ZRSZ res prosta ali gre zavajanje in so že oddana, piše pri vsakem oglasu prijava do XX.XX.2011. Ali se e-mail dobro obnese, kot po normalni pošti.

Moral sem priti na "informativni seminar", vendar nas je bilo malo in so nas kar v bazo vsakega posebej vpisali. Jaz sem itak že prek interneta vse izpolnil, tako da ni bilo veliko dela. Naredila sva "zaposlitveni načrt", ki je bil samo list papirja s podatki, ki sem jih vnesel prek interneta.

Moje obveznosti:
- V primeru, da me NAPOTIJO na razgovor, sem dolžan iti.
- čez 4 mesece se moram ponovno javiti, v kolikor še nimam službe.

Sem imel pa tudi jaz zanimiv razgovor. V prijavi in življenjepisu itak piše vse o moji izobrazbi in kvalifikaciji, potem me pa tam sprašuje točno to. Zanimala jih je moja povprečna ocena na faksu (tega res nisem pričakoval, vsi skos govorijo da ti ocene nikol ne koristjo v lajfu :D, no problem je bil, ker nevem točno kakšna je moja povprečna ocena in sem povedal samo povprečno oceno brez diplome, ki je seveda nižja od skupne). Vprašali so me tudi, kje trenutno delam (diplomiral sem pred enim mesecem). In še obvestili so me, da je delo zelo stresno in kaotično :D Itak čez 2 dni sem dobil pismo, da nisem uvrščen v nadaljnji izbor. Ne vem točno kako delujejo te kadrovske službe, ampak se mi ne zdi učinkovito, da razgovore za strokovne profile opravlja neka mlada tajnica.

Kar se objav prostih delovnih mest tiče... sem iz prve roke ugotovil da je tako, kot so rekli pred mano. Skoraj vsi oglasi imajo rok trajanja samo nekaj dni (včasih celo samo 2 dni). Zaenkrat je bilo kar nekaj takih, za katere sem bil zelo dober kandidat, pa mi niti odgovorili niso. So mi pa odgovorili v primerih, ko sem se odzval na direkten oglas pri delodajalcu. Pošiljanje "na slepo", se pravi na ustrezna podjetja, ki sicer nimajo razpisanih mest, sem pa dobil odgovor mogoče v 30%, pa še to niso dajali vtisa, da so shranili mojo vlogo za bodoče zaposlovanje.

Tako da ostane res skoraj samo VIP sistem. Kar je jeba, če nimaš pravih kontaktov. Sploh za prvo zaposlitev je misija nemogoče.

Mehmed ::

Nekako to ni bilo med pogoji napisano, tako da je imo padel, ker je povedal po resnici.
Lahko bi se tudi vozil s kolesom, kaj pa oni vejo kako pride.

St235 ::

Cilj podjetja je izbrat najboljšega kandidata. Brez da bi hotel koga žalit, ampak za polnjenje polic ocene na faksu/izobrazba/tuji jeziki niso faktor. To ali imaš lasten prevoz ali ne pa je. Zaposlovalec je pač ocenil, da je nekdo, ki ima avto bolj ustrezen kadidat od nekoga brez. As simple as that.

Lahko ti opišem konkreten primer zaposlovanja.

Objava delovnega mesta družboslovna smer, 1 leto delovnih izkušenj:
cc. 240 prošenj.
od tega jih je formalne pogoje izpolnjevalo okrog 170.
15 kandidatov, ki so bili po mnenju kadrovske službe najboljši, je bilo povabljenih na razgovor. Razgovore sta vodila dva mlajša sodelavca (eden iz kadrovske in eden iz oddelka kjer je bilo delovno mesto razpisano)
3 so prišli na razgovor z direktrojem.
1 je dobil službo.

Problem je v tem, da je treba naredit selekcijo in izmed 100 kadnidatov izbrat 10 ni naloga vodilnega kadra ampak dejansko kadrovske službe/tajnice direktroja... pač nekoga, ki pozna kadrovske zadeve, ima nekaj malega izkušen in dela ožji izbor na podlagi nekih kvazi objektivnih kriterijev.
Ko moraš iz n izluščit dva lahko odločajo tudi takšne malenkosti kot je povprečje na faksu. Ko imaš enrkat pred sabo 2-3 ljudi je ta podatek irelavanten. PRedvsem pa ga v življenju ne bo šel nihče preverjat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Mehmed ::

Tudi kolo je lasten prevoz.
No tebi je lahko legitimno merilo, meni se zdi bolj izgovor za odpravit nekoga, nima pa veze, itak samo delimo izkusnje. Nauk zgodbe, zlazi se.

mojsterleo ::

VIP sistem full force jasno. le kako bodo izmed 150 ljudi ravno enega potegnili ven,ki je res pravi. saj to ni podarim-dobim... zelo verjetno bo imel veliko prednost nekdo ki nekoga v tisti firmi pozna. zato sem pa zgoraj napisal daiscite kontakte. ker vsak podatek v vlogi v smislu poznam tega pa tega, je lahko ze velika prednost. se zgodi da tak preskoci vrsto kandidatov z boljsimi kvalifikacijami.

sistem zaposlovanj pri nas je zblojen do amena.

ps: ocene na faksu so lahko kriterij zaposlovalca. predvsem kake pravne pisarne imajo take oglase : samo kandidati s povprecno oceno 9 ali vec..

St235 ::

Sistem zaposlovanja v RS (privatni sektor) ni nič bolj zablojen kot drugje po evropi. Zasebnemu kapitalu pač ne moreš diktirat koga naj zaposli, ravno tako nikjer ne piše da se ne sme zaposlovat prijateljev, znancev, žlahte...

To ali nekoga osebno poznaš je seveda močan kriterij pri zaposlovanuju. Zakaj bi zaposlil neznanca, ki ima sicer na papirju malce boljše reference od nekoga, ki ga osebno poznam in vem, da je vse kar je v prošnji resnično?

Upravljanje z zasebnim kapitalom je prosto in, če jaz kot direktor menim, da je boljše da zaposlim sosedovega sina potem je to moja odločitev, ki ji ni možno oporekat.

Mehmed: pri zaposlovanju v gospodarstvu se ne rabiš nikogar znebit z izgovori, sploh ne rabiš nikogar povabiti na razgovor. Objaviš prosto delovno mesto in brez pardona zaposliš kogar ti paše. Če pa že iščeš nekoga, pa je to ali ima avto popolnoma možen kriterij za zaposlitev, če vem, da je delovni čas takšen, da ni kompatibilen z javnim prevozom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Mehmed ::

Ja lej, ti ne oporekam. Ampak ce je to vazno bi zapisali v pogoje pa ustvarili sito, ne pa na razgovoru sprasevali. Zato pravim da je izgovor za koga odpravit. Ker je vseen bolj logicen zakljucek.

mojsterleo ::

seveda imas prav,toda ce ze imajo kandidata naj bodo vsaj toliko fer da ne mucijo preostalih 200 , ki se prijavljajo za brez veze. pa upostevaj da zavod povrne stroske prevoza na usposabljanja,razgovore,preizkuse znanj; ter za priporocene pisemske posiljke. tako da posredno zadeva prizadane tudi drzavo.

St235 ::

že 100tič, tam kjer imajo izbranega kandidata NE kličejo ljudi na razgovore, niti ne pričakujejo pomoči zavoda pri iskanju. Opravijo zgolj zakonsko zavezo in objavijo prosto delovno mesto.

Se pa strinjam, da bi bila podjetja lahko bolj specifična pri objavljanju pogojev in podatkov o delovnem mestu. Sam to je stvar kadrovske potike podjetja.

jalovec09 ::

Včeraj sem bil na ZRSZ na prvem svetovalnem razgovoru (še pred tem na seminarju, ki je trajal 30 minut), sem pričakoval res taprav razgovor, pa me svetovalka vpraša samo, če iščem, skopira zaposlitveni načrt in adijo v 5 minutah, vprašal sem jo še za ˝prijava je mogoča do˝ pa je rekla, da še sama ne ve, da je lahko prosto ali pa že zasedeno.

Me je pa svetovalka dodala tudi mesto/naselje oddaljeno 120km v eno smer, čeprav sem rekel tja do 50-60km v eno smer...torej Izola, Ilirska Bistrica, Ribnica...to je vse tak daleč, zadnjič sem dobil obvestilo iz Velenja.
Sedaj, če bo aktualno prosto delovno mesto v Izoli se bom moral na razgovor peljat dol. Zdaj bom pošiljal vsepovprek, sam da se znebim ZRSZ.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smešni oglasi zavoda za zaposlovanje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15636883 (29294) Vitez

Ko zavod za zaposlovanje sploh ne preverja delodajalcev ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6615235 (12444) Mavrik
»

Dobro motivacijsko pismo za službo

Oddelek: Loža
133131 (2552) Invictus

Ko se te hoče zavod za zaposlovanje znebit (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32269749 (60697) dzinks63
»

Prisilno delo, ki te napoti ZRSZ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6723458 (20968) Invictus

Več podobnih tem