» »

Kitajci ponaredijo kar celo Applovo trgovino

Kitajci ponaredijo kar celo Applovo trgovino

Na resničnih Applovih trgovinah nikoli ne piše 'Apple Store'

Notranjost je na las podobna pravim trgovinam

Slo-Tech - Znano je, da so na Kitajskem pogosti ponaredki izdelkov zahodnih blagovnih znamk. Nekateri so že na prvi pogled ponarejeni, pri drugih se ponarejevalci zelo potrudijo s samim videzom, medtem ko so tretji izdelani v istih tovarnah na istih strojih izven uradnega delovnega časa. So pa šli Kitajci še dlje in ponaredili kar trgovino. V mestu Kunming najdemo prepričljivo imitacijo Applove trgovine - in to ne samo ene.

Opremljevalci so se zelo potrudili, saj se od daleč trgovina ne loči od resničnih Apple Storov. Tudi pri bližnjem pregledu je treba vedeti, na kaj se osredotočiti, da prepoznamo nepristnost. Izdajalski so detajli, kot so napis Apple Store na vhodu, ki ga Apple nikoli ne postavi, značke zaposlenih brez imen z generičnim napisom Osebje ipd. Sicer je notranja postavitev povsem verna odslikava Applovih trgovin po svetu.

Zanimivo je, da so zaposleni dejansko prepričani, da delajo za Apple. Naročeno jim je bilo, da morajo varovati znamko, se potruditi po najboljših močeh za stranke in da ne smejo dovoliti fotografiranja. A kar se tiče njih - oni delajo za Apple. Piscem fotoreportaže sicer ni uspelo ugotoviti, ali so naprodaj ponarejeni Applovih izdelki ali pa izdelki sivega uvoza in tisti, ki so padli s tovornjakov. In največje presenečenje - desetminutni sprehod odkrije še dve drugi lažni trgovini.

78 komentarjev

«
1
2

blackbfm ::

noro

nUUb ::

Verjetno imajo pa cene vsaj realne :))
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

SuperVeloce ::

Tam so vse cene elektronike realne (iz naše perspektive) :))

WamPIRe- ::

Človek ne more verjet :)
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

Pyr0Beast ::

It is just like apple, minus the price.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Matako ::

Po mojem bodo našli še kakega dvojnika Steva Jobsa, da jih pride malo pogledat :D
/\/\.K.

fpbs ::

Po pa ni čuden, da Apple beleži tako dobre razultate!

ufek ::

Sanjajte. Sem to novico bral že včeraj na 9to5mac in vir ni navajal da se prodajajo ponaredki. Verjetno samo na svojo pest prodajajo Applove produkte, brez da bi plačevali dajatve, ampak cene bodo kar enake.

Sicer pa malo žalostno je, da je bil včeraj dan izzida Mac OS X Lion, predstavitev novih Mac Minijev brez CD reže, Macbook Airov, prenovljenem Cinema Display, ki zdaj sliši na ime Thunderbolt Display, zastonj Xcode 4.1 za Lion ter ukinitev belega modela Macbooka in še in še je novic, mi pa beremo o ponaredkih Apple Stora... Zbudite se! :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ufek ()

driver_x ::

Matako je izjavil:

Po mojem bodo našli še kakega dvojnika Steva Jobsa, da jih pride malo pogledat :D


Ja, kitajca, ki mu bo podoben.

sirotka ::

Pyr0Beast je izjavil:

It is just like apple, minus the price.


Če bi kdaj držal v roki kak ponarejen iphone recimo, verjetno nebi tega napisal.

McAjvar ::

ufek je izjavil:

... še in še je novic, mi pa beremo o ponaredkih Apple Stora... Zbudite se! :P

Zakaj je pa nisi napisal?

@sirotka
Citat iz novice:
Nekateri so že na prvi pogled ponarejeni, pri drugih se ponarejevalci zelo potrudijo s samim videzom, medtem ko so tretji izdelani v istih tovarnah na istih strojih izven uradnega delovnega časa.

Ce gre za slednje, ugibam, da ne gre za neka vecja odstopanja? Sem pa drzal v rokah primerek, ki je ze na prvi pogled ponarejen in je res ena zalost.
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

sirotka ::

Izgled je res isti, kaj pa, ko stvar prižgeš:)?

FireSnake ::

ufek je izjavil:

Sanjajte. Sem to novico bral že včeraj na 9to5mac in vir ni navajal da se prodajajo ponaredki. Verjetno samo na svojo pest prodajajo Applove produkte, brez da bi plačevali dajatve, ampak cene bodo kar enake.

In, če tvoj vir ne navaja tega podatka, to pomeni, da prodajajo original?

Verjetno si ti tisti, ki se mora zbudit :D (in malo odpret oči)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

ufek ::

McAjvar je izjavil:

ufek je izjavil:

... še in še je novic, mi pa beremo o ponaredkih Apple Stora... Zbudite se! :P

Zakaj je pa nisi napisal?.


In zakaj mora vprašanju glede novic vedno sledit ta ciničen odgovor? Nisem jaz "novinar" slo-tech-a. Zanimivo da na ostalih portalih ne pišejo uporabniki takih bedastoč ostalim uporabnikom, ki komentirajo novice. Ker mislim da je samo po sebi umevno, da če kdo vodi neko novičarsko stran jo tudi ureja in objavlja novice. Če ima še nekaj prostovoljcev iz vrst uporabnikov hvala bogu, če jih nima, pa ne kaže na njih s prstom "napiši novico sam če je ni". Se vidi, da smo na balkanu..

Highlander ::

Se manj pa pise "Apple Stoer" :D

Apple Stoer

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

floyd1 ::

driver_x je izjavil:

Matako je izjavil:

Po mojem bodo našli še kakega dvojnika Steva Jobsa, da jih pride malo pogledat :D


Ja, kitajca, ki mu bo podoben.

Bolj verjetno, da bo Apple najdu enga med svojo vojsko odvetnikov, pa ga bo poslal na obisk, da jih malo povpraša po zdravju...

amigo_no1 ::

In Ameri ostanejo lepo čisto tiho, ko je govora o Kitajski.
Če bi se to zgodilo pri nas ali v kaki drugi banana državi bi že izvedli desant specialcev na trgovine :)).

HyperKiller ::

ufek je izjavil:

Sicer pa malo žalostno je, da je bil včeraj dan izzida Mac OS X Lion, predstavitev novih Mac Minijev brez CD reže, Macbook Airov, prenovljenem Cinema Display, ki zdaj sliši na ime Thunderbolt Display, zastonj Xcode 4.1 za Lion ter ukinitev belega modela Macbooka in še in še je novic, mi pa beremo o ponaredkih Apple Stora... Zbudite se! :P


@Ufek: Nesmotrno je obrekovati Slo-tech.
Pri Microsoftu uspešno izrezujejo varnostne luknje.

ufek ::

@HyperKiller zdajle je to že stara novica. Liona sem že včeraj namestil btw..

RockyS ::

Piscem fotoreportaže sicer ni uspelo ugotoviti, ali so naprodaj ponarejeni Applovih izdelki ali pa izdelki sivega uvoza in tisti, ki so padli s tovornjakov.


Kaj se šalite? Prišel je v trgovino,vse poslikal (na skrivaj), potem je šel še na 10 minutni sprehod, ni pa si mogel vzeti dve minuti časa da bi zadeve sprobal?

kuglvinkl ::

Nič kaj takega. V Hanoju sem naletel na precej ponarejenih hotelov.

opeter ::

Kako misliš hotel? Imitacija kaj jaz vem, npr. Hiltona?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

sirotka ::

kuglvinkl je izjavil:

Nič kaj takega. V Hanoju sem naletel na precej ponarejenih hotelov.


Ja, Kitajci in ostala druščina v regiji, so ponesl "kopiranje" na čisto nov nivo.

McAjvar ::

ufek je izjavil:

In zakaj mora vprašanju glede novic vedno sledit ta ciničen odgovor? Nisem jaz "novinar" slo-tech-a.

Zato, ker imas levo zgoraj link "pošlji novico". Marsikdo ni "novinar" slo-techa, pa je vseeno kdaj pa kdaj pripravil nekaj stavkov. Sploh, ce pravis, da imas OS X 10.7 ze namescen, bi lahko dodal tudi kaksno lastno besedo o tem, kako se obnese. Recimo. IMO je to bolj konstruktivno, kot jamrat, zakaj se ni novice o tem.
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

Limit-sky ::

Če bi napisal novico, kjer bi bile vsebovane tudi osebne izkušnje, te bi vsi napadali, kako je nepošten review, ker govori samo o osebni izkušnji in sploh ni kredibilen, ker ni linkov do svetovne raziskave.

ufek ::

@McAjvar saj zato pa sem pogledal sem če je kakšna novica, da kaj pokomentiram in da vidim mnenje ostalih uporabnikov Liona. No glede na to, da se je novica vendarle pojavila, lahko nehava z offtopicom tule.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ufek ()

kuglvinkl ::

opeter je izjavil:

Kako misliš hotel? Imitacija kaj jaz vem, npr. Hiltona?


Ah ne. Target so tisti iz Lonely Planeta. Prihajaš na letališče in rečeš taksistu, npr. Old street hotel, ki si si ga zbookiral. x Prideš v Old quater in ti prijavi taksist, da je tisti na Mã Mây že polen, ampak ni blema, ker imajo itak Old street hotel 2, par ulic naprej.

Ta dvojka običajno nima veze z "enko". Nekdo je najel stavbo, naredil približno podoben logo, recepcija je al pa ne (ker je že v enki), v sobe dal postelje in to je to. Cena je ista, servica pa nobenga, vprašanje kako je z varnostjo.

Zlo zanimivo :).

opeter ::

Haha, a res? To pa nisem vedel oz. to slišim prvič. Izgleda, da so Kitajci res pravi ponarejevalci in to na vseh področjih. :)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Dr_M ::

in še in še je novic, mi pa beremo o ponaredkih Apple Stora... Zbudite se!


Tole je verjetno prva zanimiva novica na ST kar se tice obgrizka :)):))


Drugace pa kar se ponarejanja tice, tele trgovine niso nic posebnega.
Kitajci ponarejajo tudi hrano.
http://www.hoax-slayer.com/fake-eggs-ch...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

morbo ::

Haha noro... China STRONG!

RockyS ::

Dr_M je izjavil:

in še in še je novic, mi pa beremo o ponaredkih Apple Stora... Zbudite se!


Tole je verjetno prva zanimiva novica na ST kar se tice obgrizka :)):))


Drugace pa kar se ponarejanja tice, tele trgovine niso nic posebnega.
Kitajci ponarejajo tudi hrano.
http://www.hoax-slayer.com/fake-eggs-ch...


Mislim da so letos ali konec lanskega leta na mejnem prehodu Gruškovje zasegli par ton hrane (neprijavljene) iz Kitajske. Jajca,olja, mleko,sir, kruh itd... ni da ni.
Zato pa ne hodim v kitajske restavracije. Vem, da lahko v ostalih restavracijah tudi dobim "drek na palci" ampak dokler ne vem me ne boli ;)

edit
Prodajali so original Apple produkte. Torej gre v bistvu za tak primer kot je iSpot, le da ta ima dovoljenje za uporabo pohištva itd, ker ga je požegnal apple oblikovalec.

edit2
v tej novici sicer ne piše, ampak drugje pišejo o tem, da jim zaposleni niso dovolili slikat trgovine. Halo? Greš v spar/interspar pa te pričaka velika nalepka s prečrtanim fotoaparatom, mislim da celo že na vhodu v europark.

Tak da ja, novica je kar nekaj(pa ne na slo-tech, ampak nasploh)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

guest #44 ::

Meni se kitajci zdijo kot replikatorji v seriji SG-1. Jih je ogromno in so neutrudni!

SuperVeloce ::

RockyS je izjavil:


edit2
v tej novici sicer ne piše, ampak drugje pišejo o tem, da jim zaposleni niso dovolili slikat trgovine. Halo? Greš v spar/interspar pa te pričaka velika nalepka s prečrtanim fotoaparatom, mislim da celo že na vhodu v europark.

Tak da ja, novica je kar nekaj(pa ne na slo-tech, ampak nasploh)

lol

Naročeno jim je bilo, da morajo varovati znamko, se potruditi po najboljših močeh za stranke in da ne smejo dovoliti fotografiranja

Ramon dekers ::

sirotka je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Nič kaj takega. V Hanoju sem naletel na precej ponarejenih hotelov.


Ja, Kitajci in ostala druščina v regiji, so ponesl "kopiranje" na čisto nov nivo.



Kar je edino pravilno. Da bi še mi imeli podobne cene hrane in elektronike kot kitajci bi tudi mi imeli delo in plače. Pri nas pa se nabija davščine, trgovci pobirajo bajne zneske, precenjene cene korporacij.

No upam da jim uspe napraviti identičen i-phone in ostalo i-šaro.

Dr_M ::

Predvsem poceni umetna hrana iz voska in podobne sare je zanimiva, ane? :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Ramon dekers ::

jah jebat ga kapitalizem ima svojo ceno. Saj smo to hoteli kajne? Pač oni ne bodo prodajali nafte bodo pa prodajali ponarejene jajca, pa še nihče ne bo naredil vojne zarad teh jajc.

driver_x ::

Ramon dekers je izjavil:

Kar je edino pravilno. Da bi še mi imeli podobne cene hrane in elektronike kot kitajci bi tudi mi imeli delo in plače.


Ja, plače bi imeli 12 dolarjev na mesec.

digitalcek ::

Kdaj sem že rekel: trikratna višina kitajskega zidu! Oni na oni strani, mi pa na tej...

In kot sem tudi že nekajkrat napisal: Kitajci so daleč najbolj nekreativna nacija na svetu, ki daleč najbolj razvija le svojo sposobnost, ponarediti vse živo.
Verjetno že dojenčke vzgajajo v duhu: Sine, glej okrog sebe z odprtimi očmi, in si vse, kar boš videl, dobro zapomni, da bomo naredili nekaj podobnega za 5% realne cene.

Upam, da nekega dne ponaredijo še sebe...

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

MagLev ftw.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

sirotka ::

Ramon dekers je izjavil:

sirotka je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Nič kaj takega. V Hanoju sem naletel na precej ponarejenih hotelov.


Ja, Kitajci in ostala druščina v regiji, so ponesl "kopiranje" na čisto nov nivo.



Kar je edino pravilno. Da bi še mi imeli podobne cene hrane in elektronike kot kitajci bi tudi mi imeli delo in plače. Pri nas pa se nabija davščine, trgovci pobirajo bajne zneske, precenjene cene korporacij.

No upam da jim uspe napraviti identičen i-phone in ostalo i-šaro.



mhm, ko boš delal 12 urne izmene, dobil ene 5x nižjo plačo, boš verjetno zelo vesel, da boš dobil ponaredek iphona za 5x nižjo ceno od originala.

Ramon dekers ::

sirotka ni problema:

- delo bo
- cena za stanovanje bo 5x nižje
- hrana bo 5x nižja
- tehnika bo 5x nižja
- človek bo lahko ob koncu meseca še kaj prišparal
- za iphone in ponaredke mi pa dol visi

way to go China.

Ne pa tu ko delaš za 600€ stanovanje v Ljubljani je pa 500€do 600€ gtfo, s tem da je tudi iphone 600€ torej si ga povprečna oseba težko privošči.

driver_x je izjavil:

Ramon dekers je izjavil:

Kar je edino pravilno. Da bi še mi imeli podobne cene hrane in elektronike kot kitajci bi tudi mi imeli delo in plače.


Ja, plače bi imeli 12 dolarjev na mesec.



mogoče v kakšni odaljeni provinci, zelo daleč stran od Šanghaja...S plačami je enako tudi tu, lahko bi rekli da Korošci, Štajerci delajo tudi za "12€". Ko delaš svoje analize delaj to korektno.

Aja s tem da imajo v provincah spet prilagojene cene glede na plače, pri nas je standard za vse enak.

Zgodovina sprememb…

ahac ::

A zato imajo na Kitajskem cela nova mesta, kjer so bloki 90% prazni, par km stran pa stare hiše brez vode, kjer pa živi po 10 ljudi v vsaki sobi? :P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

sirotka ::

Ramon dekers je izjavil:

sirotka ni problema:

- delo bo
- cena za stanovanje bo 5x nižje
- hrana bo 5x nižja
- tehnika bo 5x nižja
- človek bo lahko ob koncu meseca še kaj prišparal
- za iphone in ponaredke mi pa dol visi

way to go China.

Ne pa tu ko delaš za 600€ stanovanje v Ljubljani je pa 500€do 600€ gtfo, s tem da je tudi iphone 600€ torej si ga povprečna oseba težko privošči.


Še malo, pa boš izjavil, da imajo kitajci višji standard po kupni moči. Če želiš tam živet naš način življenja, ne boš nekaj mnogo prišparal.

Omen3 ::

McAjvar je izjavil:

ufek je izjavil:

In zakaj mora vprašanju glede novic vedno sledit ta ciničen odgovor? Nisem jaz "novinar" slo-tech-a.

Zato, ker imas levo zgoraj link "pošlji novico". Marsikdo ni "novinar" slo-techa, pa je vseeno kdaj pa kdaj pripravil nekaj stavkov. Sploh, ce pravis, da imas OS X 10.7 ze namescen, bi lahko dodal tudi kaksno lastno besedo o tem, kako se obnese. Recimo. IMO je to bolj konstruktivno, kot jamrat, zakaj se ni novice o tem.



McAjvar,žal ni vedno tako.
Sem tudi že sam poskusil dodati kako novico,pa je ostalo samo pri poskusu.Ker "kao" ni bilo dovolj dobro napisano.Očitno je to samo za določene....Če res ni dovolj dobro lahko kdo popravi in se vseeno objavi.
Pa tule beremo precej slabih prispevkov,slabo prevedenih,zapoznelih objav,samo to je O.K......
Človek se potem sprašuje zakaj bi se sploh trudil,če se ne objavi.
Nobody Is Perfect,I'm Nobody

Ramon dekers ::

ja pri nas imamo tudi celovške dvore in?...Ne skrbi bodo
"A zato imajo na Kitajskem cela nova mesta, kjer so bloki 90% prazni, par km stran pa stare hiše brez vode, kjer pa živi po 10 ljudi v vsaki sobi?"

Oni bodo že porihtali za svojo populacije, vsaj dokler imajo delo in dobičke in bodo to vlagali v nadaljni razvoj znotraj regij.

Glej, če razmišljaš racionalno pač nekako morajo preživeti, če je cena za stanovanje toliko kolikor dobiš plače na mesec potem NE moreš tja in si doma z družino tako kot v SLO. Kaj ti ni jasno. Imajo pač več prebivalcev.

Imajo tudi stanovanja za najem kjer cene varirajo ne tako kot pri nas kje je vsaka luknja 600€.

sirotka je izjavil:

Ramon dekers je izjavil:

sirotka ni problema:

- delo bo
- cena za stanovanje bo 5x nižje
- hrana bo 5x nižja
- tehnika bo 5x nižja
- človek bo lahko ob koncu meseca še kaj prišparal
- za iphone in ponaredke mi pa dol visi

way to go China.

Ne pa tu ko delaš za 600€ stanovanje v Ljubljani je pa 500€do 600€ gtfo, s tem da je tudi iphone 600€ torej si ga povprečna oseba težko privošči.


Še malo, pa boš izjavil, da imajo kitajci višji standard po kupni moči. Če želiš tam živet naš način življenja, ne boš nekaj mnogo prišparal.



za njihov standard boš. Odvisno kje živiš in kako. Kaj pa zate pomeni standard? To da imaš 700€ plače kot povprečen slovenec in misliš da si boga prijel za ja.. ker imaš kao večji plačo kot oni tam ki delajo za 15€ na mesec?

Sicer pa ko smo že pri tem spet delate butaste analize, kitajci veljajo za narodd z najvešjimi prihranki v svetu.

Zgodovina sprememb…

sirotka ::

Oni bodo že porihtali za svojo populacije, vsaj dokler imajo delo in dobičke in bodo to vlagali v nadaljni razvoj znotraj regij.


Imajo tudi stanovanja za najem kjer cene varirajo ne tako kot pri nas kje je vsaka luknja 600€.

sirotka je izjavil:



Sicer pa ko smo že pri tem spet delate butaste analize, kitajci veljajo za narodd z najvešjimi prihranki v svetu.

Lej, v NM so stanovanja od 200€ dalje....plače pa niso toliko nižje.
Jebe se "njim" za svojo populacijo, država&partijci bogatijo še bolj kot pri nas in še višje so razlike med mesti in vasmi.

Marat ::

Matako je izjavil:

Po mojem bodo našli še kakega dvojnika Steva Jobsa, da jih pride malo pogledat :D


Bodo? :D

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

digitalcek ::

Ramon dekers je izjavil:

sirotka ni problema:
- delo bo
- cena za stanovanje bo 5x nižje
- hrana bo 5x nižja
- tehnika bo 5x nižja
- človek bo lahko ob koncu meseca še kaj prišparal
- za iphone in ponaredke mi pa dol visi


Pozabil si, da je pri 12-urnem delovniku VEČINE Kitajcev njihova življenjska doba (govorim napamet, se mi ne da googlati) zelo verjetno kakih 8-12 let krajša, kot v "boljših" EU državah (Avstrija, Nemčija, Francija).

Tistih skoraj obveznih kitajskih 250 ali 300 ur mesečno pa tudi pomeni ADIJO proste sobote.

Si pač eden tistih fanatikov, ki je na kugli zato, da dela. Mnogi delamo zgolj zato, da lahko živimo. Če delamo malce več, živimo bolje! Imamo pa možnost, da delamo malce, ali mnogo manj. Kitajci te žožnosti NIMAJO.

Mimogrede, koliko klošarjev na miljon prebivalcev je tam? 0,5, ali 1,35 klošarja?

Zgodovina sprememb…

Ramon dekers ::

sirotka je izjavil:

Oni bodo že porihtali za svojo populacije, vsaj dokler imajo delo in dobičke in bodo to vlagali v nadaljni razvoj znotraj regij.


Imajo tudi stanovanja za najem kjer cene varirajo ne tako kot pri nas kje je vsaka luknja 600€.

sirotka je izjavil:



Sicer pa ko smo že pri tem spet delate butaste analize, kitajci veljajo za narodd z najvešjimi prihranki v svetu.

Lej, v NM so stanovanja od 200€ dalje....plače pa niso toliko nižje.
Jebe se "njim" za svojo populacijo, država&partijci bogatijo še bolj kot pri nas in še višje so razlike med mesti in vasmi.



So, so ampak pozabljaš da dela drugje razen v Lj, skoraj ni, torej se moraš tja voziti. Industrija je kdaj že padla. Malo si poglej kakšne razpise objavljajo in KJE preden mi začneš spet teoritizirat. Oni bodo nekoč dosegli visok standard. Partija je pa tako ali tako že bogata in se ne menjavajo reveži na vsake 4 leta tako kot pri nas, če kdo bogati je to država in v končni fazi bodo proftirali samo ljudje.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple zapušča glavni dizajner (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5911223 (7802) c3p0
»

Apple zmore prestrezati sporočila prek iMessage

Oddelek: Novice / Varnost
187758 (5418) Invictus
»

Kitajci ponaredijo kar celo Applovo trgovino (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7826086 (21454) kitaj
»

Apple največ vredna blagovna znamka na svetu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5615577 (13232) gzibret

Več podobnih tem