» »

Lažni Applovi trgovini na Kitajskem že zaprli

Lažni Applovi trgovini na Kitajskem že zaprli

Bloomberg - Ko je prejšnji teden na internetu zaokrožila vest, da so na Kitajskem v mestu Kunming (verjetno pa še marsikod po državi) postavili ponaredek celotne Applove trgovine, so se zganile tudi kitajske oblasti. Bloomberg ugotavlja, da so obe lažni trgovini v Kunmingu zaprli.

Po besedah kitajskih oblasti od Appla še niso prejeli nobene uradne pritožbe, a sta trgovini zaprti, ker nista imeli obratovalnega dovoljenja. V sklopu preiskave so sicer pregledali 300 prodajaln elektronike v mestu, niso pa zaprli treh drugih trgovin, ki prodajajo Applove izdelke brez licence za to početje. Čeng Ju, ki jih ima v lasti, je poudaril, da prodajajo avtentično opremo in da čeprav nimajo licence za to početje, se ne pretvarjajo, da so uradna Applova trgovina in da v bistvu Applu delajo uslugo. Njegov odvetnik je povedal, da ne kršijo kitajske zakonodaje, zato jih tudi niso zaprli med racijo. Te trgovine Applove izdelke kupijo od uradnih distributerjev in jih prodajo po malenkost višji ceni, v notranjosti pa so podobne Applovim trgovinam, a nikjer ne piše, da bi šlo za uradne Apple Store.

Državna tiskovna agencija Xinhua je povedala, da so v soboto začeli široko akcijo preiskave vseh prodajaln, v sklopu katere bodo preverjali obratovalna dovoljenja, licence za prodajo znamk in način uvoza izdelkov.

Na Kitajskem so sicer le štiri Applove prodajalne, vse v Šanghaju ali Pekingu, poleg tega pa ima podjetje še distribucijski dogovor s China Unicomom. To povzroča pomanjkanje Applovih naprav, tako da so jih v zadnjem četrtletju prek uradnih kanalov na Kitajskem prodali le 53 odstotkov. Preostanek (skupno gre za 1,07 milijona naprav) odpade na sivi uvoz in pollegalno distribucijo.

16 komentarjev

Blisk ::

Beda, še na kitajskem se ne sme več.....

dunker ::

Neverjetno, na priloženi fotografiji se vidi napis "Apple Stoer". Si sploh lahko tako šlampast in se dejansko greš biznis?

Blisk ::

dunker je izjavil:

Neverjetno, na priloženi fotografiji se vidi napis "Apple Stoer". Si sploh lahko tako šlampast in se dejansko greš biznis?

Verjetno z namenom, kot addiddas ali pa niike

Ganon ::

To je tam kar stalnica. :))

Dr_M ::

Sej kitajci ne znajo prebrat ne enega ne drugega napisa :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

yest ::

adiads
brb

antonhac ::

.... ki prodajajo Applove izdelke brez licence za to početje ....
Kakšna je to licenca?
Je tudi pri nas potrebna licenca (ne mislim, na predpisana dovoljenja, da trgovina lahko posluje) za prodajo Applovih ali katerih drugih elektronskih izdelkov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: antonhac ()

hexor ::

Apple Store != "Apple Stoer"

Redorange ::

smash ::

se strinajm s kitajci..oni so te izdelke kupili in sedaj so njihovi..lahko jih prodajajo po višji ceni, saj njihova zakonodaja to omogoča....poleg tega štacuna lahko zgleda kakor si kdo zaželi..verjetno ne bodo začeli patentirati tudi izgleda štacun...kitajci zagotovo ne, pri nas smo pa vsega zmožni

digitalcek ::

Če napišem na zid neke hiše Microsoft, ali Apple, delam v bistvu Microsoftu, ali Applu uslugo. Hotel sem reči, da za to moje početje pravzaprav nekaj pričakujem, saj reklama ni zastonj....
Veselje Microsofta ali Appla za izjemno reklamo je pač treba finančno ovrednotiti, kajne?

Enako, kot pirati pišete, da bi morali biti avtorji pravzaprav veseli, da jih sploh kdo downloada in jih strpa na diskovje med "content, ki ga bom verjetno enkrat v prihodnosti pogledal..."

Nestrpno pričakujem prvo sodbo, kjer bo avtor plačal piratu recimo 1000 dolarjev, ker si je pirat blagovolil naložiti avtorjevo vsebino. Ker pirat avtorju s tem, da mu dolpotegne delo, pravzaprav "dela reklamo".... Reklama pa, kot rečeno, ne more biti zastonj...

nUUb ::

digitalcek je izjavil:

Če napišem na zid neke hiše Microsoft, ali Apple, delam v bistvu Microsoftu, ali Applu uslugo. Hotel sem reči, da za to moje početje pravzaprav nekaj pričakujem, saj reklama ni zastonj....
Veselje Microsofta ali Appla za izjemno reklamo je pač treba finančno ovrednotiti, kajne?

Enako, kot pirati pišete, da bi morali biti avtorji pravzaprav veseli, da jih sploh kdo downloada in jih strpa na diskovje med "content, ki ga bom verjetno enkrat v prihodnosti pogledal..."

Nestrpno pričakujem prvo sodbo, kjer bo avtor plačal piratu recimo 1000 dolarjev, ker si je pirat blagovolil naložiti avtorjevo vsebino. Ker pirat avtorju s tem, da mu dolpotegne delo, pravzaprav "dela reklamo".... Reklama pa, kot rečeno, ne more biti zastonj...

Potem lahko kmalu pričakujemo več oglasov v filmih, kot so v music videih, SONY in podobno.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

narodno ::

Pravilno.

Apple ::

digitalcek je izjavil:

Če napišem na zid neke hiše Microsoft, ali Apple, delam v bistvu Microsoftu, ali Applu uslugo. Hotel sem reči, da za to moje početje pravzaprav nekaj pričakujem, saj reklama ni zastonj....
Veselje Microsofta ali Appla za izjemno reklamo je pač treba finančno ovrednotiti, kajne?

Enako, kot pirati pišete, da bi morali biti avtorji pravzaprav veseli, da jih sploh kdo downloada in jih strpa na diskovje med "content, ki ga bom verjetno enkrat v prihodnosti pogledal..."

Nestrpno pričakujem prvo sodbo, kjer bo avtor plačal piratu recimo 1000 dolarjev, ker si je pirat blagovolil naložiti avtorjevo vsebino. Ker pirat avtorju s tem, da mu dolpotegne delo, pravzaprav "dela reklamo".... Reklama pa, kot rečeno, ne more biti zastonj...


LOL... Podpis :)
LP, Apple

Phantomeye ::

digitalcek je izjavil:

Če napišem na zid neke hiše Microsoft, ali Apple, delam v bistvu Microsoftu, ali Applu uslugo. Hotel sem reči, da za to moje početje pravzaprav nekaj pričakujem, saj reklama ni zastonj....
Veselje Microsofta ali Appla za izjemno reklamo je pač treba finančno ovrednotiti, kajne?

Enako, kot pirati pišete, da bi morali biti avtorji pravzaprav veseli, da jih sploh kdo downloada in jih strpa na diskovje med "content, ki ga bom verjetno enkrat v prihodnosti pogledal..."

Nestrpno pričakujem prvo sodbo, kjer bo avtor plačal piratu recimo 1000 dolarjev, ker si je pirat blagovolil naložiti avtorjevo vsebino. Ker pirat avtorju s tem, da mu dolpotegne delo, pravzaprav "dela reklamo".... Reklama pa, kot rečeno, ne more biti zastonj...



Glede na kvaliteto nekaterih avtorjev, je to pričakovano. Jaz osebno bi želel denar od avtorja ako bi izvedel, da sem trošil vrtljaje diska, prostor, bandwidth, itd. za nekaj nekvalitetnega. Kompenzacija v obliki denarja bi bila zadovoljiva oblika povračila.

Zgodovina sprememb…

cholt45 ::

hmm, pomoje je stric imel samo zadosti kesha, da so mu pustili trgovine.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple rešil zaplet z blagovno znamko iPad na Kitajskem

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
114796 (3655) Brias
»

Na Kitajskem odkritih še več lažnih Applovih trgovin

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
54277 (3857) darkolord
»

Lažni Applovi trgovini na Kitajskem že zaprli

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
165820 (4065) cholt45
»

Kitajci ponaredijo kar celo Applovo trgovino (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7826232 (21600) kitaj

Več podobnih tem