» »

Bios 90% zaklenjen?

Bios 90% zaklenjen?

Storm ::

Imam plato Gigabyte Z68P-DS3, kolega mi je ob priklopu naštimal par stvari v Biosu (sam pravi da ni naredil nič drugače, kot ne že 100x v trgovini, kjer je delal), nato sem instaliral drajverje za plato s priloženega CD-ja, zdaj pa v bistvu skorajda ne morem znotraj biosa nič nastavljat, ker je skoraj vse zatemnjeno. Recimo pod Intergrated peripherals se ne da štimat a ma ništa. V osvnovi hočem zalaufat kišto s tipkovnico, kar mi pod power management nudi, a je funkcija zatemnjena, je ne morem spreminjat. Kako to spremenit?
Markec The Great
  • spremenil: Storm ()

TOP ::

Probaj resetirat plato,tako da znameš ven baterijo za par minut.

Storm ::

TOP je izjavil:

Probaj resetirat plato,tako da znameš ven baterijo za par minut.

Ampak to ne bo, po možnosti sesulo vseh WIN7 in ostalo, kar je gor, ker zdele si tega ne morem privoščit?
Markec The Great

Siddh ::

samo bios ti bo resetiralo, vsi podatki bodo ostali na trdem disku, mogoče ti bo vklopilo kakšno integrirano periferijo na plati, če ti je kolega izklopil, ampak to nebi smel bit problem


bluefish ::

Zaradi reseta BIOS-a z Win ne bo težav. Če ne želiš puliti baterije, pa v navodilih poišči lokacijo jumerja (Clear CMOS), ki prav tako resetira BIOS.

MIHAc27 ::

Druga možnost, če to ne pomaga je pa Flash BIOSa z zadnjo verzijo, ki je navoljo pri proizvajalcu.

amigo_no1 ::

Reci kolegu naj odklene in pusti tako.

solatko ::

Ne zna, ker je pozabil, kaj je sploh nastavil!
Delo krepa človeka

win64 ::

imaš v biosu možnost reset to default?

Blinder ::

a če pritisneš "ctrl + F1" ti odklene? V bios greš pa pol prtisnš
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

NejcSSD ::

Dej baterijo vn in stvar rešena, kaj kompliciraš

Storm ::

No stvar sem ofnu clear cmos varianta, dal load optimized al load default, neki od tega in spet zalaufu win7. Zdej ko sem ponovno šel v setup, je spet po starem, večina zatemnjena. WTF???
Markec The Great

Storm ::

Nima noben ideje, kako tole uštimat, ni mi všeč, da je Bios po restartu delal normalno do naslednjega restarta, zdej pa spet Q.
Markec The Great

Pšenični ::

"No stvar sem ofnu clear cmos varianta, dal load optimized al load default, neki od tega in spet zalaufu win7. Zdej ko sem ponovno šel v setup, je spet po starem, večina zatemnjena. WTF?"

Jaz bi pustil zadevo na miru. Lahko da je nekej narobe z plato in se bo po flashanju biosa to pokazalo. Lahko pa da ne. Imel sem podoben primer, po flashanju je bios začel jamrat o neki napaki......


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
495694 (5155) CyberAD
»

Problem AMD Phenom II X4 945 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
643899 (3235) Pšenični
»

Problem z novim bios-om!

Oddelek: Navijanje
161202 (1025) Tic
»

nf7-s bios

Oddelek: Pomoč in nasveti
261680 (1316) MrGTO
»

Flashal BIOS na Epox 8rda+, sedaj tipkovnica ne dela!

Oddelek: Pomoč in nasveti
151339 (1103) EZ2BHard

Več podobnih tem