» »

WinXP in Remote Desktop Connection

WinXP in Remote Desktop Connection

Lucio ::

Doma imam kabelsi internet in statični IP. Zanima me kako naj doma nastavim userja da se bom lahko prijavil in drugega računalnika (iz službe). V sistemu imam samo enega userja kateri se prijavi brez gesla in administratorja.

Na svoj računajnik se sicer Remote Desktop Connection poveže vendar ko vnesem uporabniško ime pravi da user nima pravic.

Kako to pravilno nastavit?

ToniT ::

User, ki se prijavlja preko RDP, mora obvezno imeti geslo.

Kekec ::

Dodaj kakega userja, ali pa trenutnemu nastavi geslo, potem pa:
My computer (desni klik na miški) > properties > Remote, pa boš videl spodaj, mislim da nebo več problemov!

Tomi ::

Imaš IIS in pa nastavljeno, kdo ima pravice se povezovati na računalnik?
metrodusa.blogspot.com

Lucio ::

IIS sem nekaj instaliral, kot pišev helpu iz Winsov, samo bi bil natančen postopek nastavitve zelo dobrodošel:D

Ziga Dolhar ::

Emmm, mislim da tole nima veze z IIS.

User mora biti član skupine Remote Desktop Users, v Computer Properties > Remote >> Mora bit omogočen Remote Desktop.

-- Ok, dodatek za nekaj pomoči :]

Uporabniško ime lahko dodaš v to skupino na tri načine: v nadzorni plošči > Administration Tools > Computer Management > Users > poklikaš svojega ter ga dodaš v skupino Remote Desktop Users (RDU); Greš v groups, poklikaš skupino RDU ter dodaš svojega userja; ali pa v Comp properties > Remote > tam spodaj odklikaš skozi okna ter -- dodaš userja :-)).

Zgodovina sprememb…

Lucio ::

Ma sej meni se poveže, samo pravi da nimam pravic.
Res je da nimam gesla (bom poštimal ko pridem domov), vendar jaz lahko izbiram samo med administrator in restricted user ko kreiram account, Remote Desktop Users pa ni nikjer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lucio ()

CaqKa ::

ko si boš userja nastavil na geslo bo delalo... da boš pa userja dodal med rdu pa naredi po postopku kot je ziggga rekel!!! v koncni fazi imaš pa še F1 v katerem je vse lepo po korakih napisano.

blank password= no password >>> security na višku

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

remote desktop problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
101162 (1000) Lucio
»

remote desktop

Oddelek: Pomoč in nasveti
131578 (1389) hruske
»

Windows 2003 Server -- kako?

Oddelek: Operacijski sistemi
9953 (808) Sci-Fi
»

Remote desktop

Oddelek: Omrežja in internet
131060 (886) Tomi
»

Kako bi povezal dva rac z remote desktop?

Oddelek: Omrežja in internet
201642 (1323) mh8759a

Več podobnih tem