» »

Notesnik se zažene šele čez minuto po vključitvi

Notesnik se zažene šele čez minuto po vključitvi

krikoman ::

Zdravo

Imam sledeč problem na lenovotu 3000n500. Pritisneš ON, zažene ventilator na maks tako kot mora, ventilator utihne, in na CHECK čakaš približno minuto, nakar deluje vse normalno, .. Bil je pokvarjen disk, pred tem se to ni dogajalo, izklopil sem ga, tudi oba ploščka rama ven vrgel, BIOS na factory, če je kdo kaj šaril ko so menjali disk, ampak zadeva nič boljša, pojma nimam kaj mu je, verjetno nekaj na plošči? kak kondenzator? imel kdo kakšne podobne težave?

dragana ::

Sam sem imel podobne težave. Situacija je šla iz slabega na slabše, dokler se enkrat sploh ni prižgal več.

Duhec ::

Poizkusi kako se obnaša zagon brez baterije.
Torej ugani prenosnik, izštekaj napajalni kabel, odstrani baterijo, vštekaj napajalni kabel in vklopi.

krikoman ::

Vse to že probal, nič ni pomagalo :/

Duhec ::

Potem drugič povej kaj vse si že preizkusil, da ne pametujemo brez potrebe.
Kaj je zate zgoraj omenjeni "CHECK"? Mogoče POST? Procedura pred bootom iz diska ?

krikoman ::

Zdravo, se opravičujem, malo na hitro sem spacal pa tudi s strokovnimi izrazi nisem ravno domač :), ja na to sem mislil, po starem "memory check", da poenostavim, vžgeš, ventilator zažene, disk tudi, vendar na ekranu tema, dokler se po eni minuti ne pojavi welcome screen in zadeva deluje naprej normalno.

#000000 ::

Kot je nekdo omenil, počasi bo čezdalje več težav, ne dela kak USB, ne dela wifi, ne dela kak gumb, zatikanje ipd. anakr bo en dan nehal za stalno. Tko da moje sožalje.

krikoman ::

To težavo sem meril, in delaya je vsakič točno minuto in 10 sekund.

Pyr0Beast ::

Network boot ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BlaY0 ::

Ta se zažene samo če je mrežni kabel vštekan...

Pyr0Beast ::

Nebi bil tako ziher .....
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BlaY0 ::

Bi bil. Dobro poznam ta laptop.

krikoman ::

Ne ni lanboot, saj ni problem z bootom, 70 sekund čakaš na Phoenix logo, od tam dalje deluje vse normalno, al je first usb, dvd, hdd karkoli, res ne vem kam bi utaknil to napako, je možno da je kak kvarz 70x počasnejši :)?

amigo_no1 ::

Lahko da imaš v biosu vklopljen full memory test.

krikoman ::

Dvomim, opcije za full memory test ni, oziroma kot sem že rekel, je delay pred tem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se mi ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5214729 (4480) acookook
»

HP ProBook 4710s problem!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
243312 (2281) matobeli
»

Hp compaq 6830s težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
352772 (2088) userf480
»

Polit prenosnik HP 4515s

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
62151 (2034) Chupa
»

Kako pripravit plato k delovanju?

Oddelek: Pomoč in nasveti
381239 (944) zile

Več podobnih tem