» »

Par vprašanj glede Windows 7

Par vprašanj glede Windows 7

kipling ::

Zanima me nekaj glede licenčnih windowsov 7..

Na primer, če kupim nov računalnik in zraven še Windowse 7 DSP, ki še niso inštalirani. Zanima me ali je potrebno obvezno inštalirati te windowse na ta sistem zraven katerga sem jih kupil ali jih lahko inštaliram na kakšen drug sistem, ki ga že imam?

Kako je s tistim, če že imaš inštalirane windowse in ti kakšna komponenta crkne oziroma jo hočeš nadgradit. Baje, da moraš klicati na Microsoft in jim to sporočiti ali kako? Koliko takšnih sprememb je dovoljeno narediti?

Ali lahko inštaliraš windowse na sistem, ki ni priključen na internet. Če se prav spomnim, je bila neka zahteva, da moraš imeti interneto povezavo za aktivacijo?

SigmaProg ::

Mislim, da ni vezano na ta specifičen računalnik. Vezano je na prvo matično na katerih se aktivira. Seveda po licenci tega ne smeš namestit na več kot en računalnik.... Ja klicat je treba za večje stvari (torej za disk ne, za matično pa).
Ja lahko namestiš brez interneta, v tem primeru je "ročna" aktivacija -> klic na MS

kipling ::

Aha. Ok, še neki me zanima (bolj informativne narave).. Se pravi po tej logiki, lahko ti ene windowse inštaliraš tudi na več računalnikov dokler niso ti priključeni na internet? Hm, kaj se pa zgodi, če ti potem te računalnike priklopiš na internet? Se pravi ali se potem ko so windowsi že enkrat aktivirani še kaj preverja o ustreznosti licence? Oziroma če oni vidijo dva računalnika z isto aktivacijsko kodo se ti kaj disebla ali vidiš mogoče kakšna opozorila na zaslonu?

fosil ::

Mislim da je DSP verzija vezana na računalnik s katerim so bili windowsi kupljeni, vsaj glede na licenčno pogodbo. Je pa res da windowsi ne vedo zraven katerega računalnika so bili kupljeni in delujejo na tistem kjer so bili prvič instalirani, ni pa to čisto po pravilih.

Povezava na net nima veze. Ko windowse instaliraš imaš 30 dni časa za aktivacijo, če ne aktiviraš ti začnejo težit.
Tako je!

Vedran ::

Imam Windows 7 DSP na navadnem racunalniku in bi zamenjal maticno plosco, procesor in pomnilnik...
Kako bo s aktivacijo Windows-a? Ali bom moral kupit novo licenco ali bi lahko kako iskoristil staro?

einstein :P ::

Vedran je izjavil:

Imam Windows 7 DSP na navadnem racunalniku in bi zamenjal maticno plosco, procesor in pomnilnik...
Kako bo s aktivacijo Windows-a? Ali bom moral kupit novo licenco ali bi lahko kako iskoristil staro?


saj disk bo ostal isti ane? zakaj bi potem bila kakšna težava? ;)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Bolf3nk ::

kaj ima disk veze, če bo on zamenjal matično? DPS licenca je vezana na strojno opremo. Po menjavi bo windows težil,da je zamenjana strojna oprema in je potrebna nova registracija.

kar pa se da rešit s klicem na ms

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolf3nk ()

Vedran ::

Mislis da na Microsoft-u ne bojo mi delali tezave ker bi zamenjal kar nekaj strojne opreme?

ToniT ::

Po mojih izkušnjah ne bodo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 problem pri prenosu licence

Oddelek: Operacijski sistemi
162955 (2585) opeter
»

Nakup windows 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8216467 (7908) gslo
»

Je mozen prenos licence? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5215229 (13563) grizl
»

windows 8 (nakup) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Operacijski sistemi
29056510 (38251) mtosev
»

[Windows] aktivacija

Oddelek: Operacijski sistemi
393080 (2288) matk

Več podobnih tem