» »

Ledice za na TV

Ledice za na TV

fosil ::

Sedaj poleti je zaradi vročine fino gledat TV pri na stežaj odprtem oknu.
Ker pri luči začnejo uletavat vse sorte žužki je ponavadi kar tema, kar pa mi ne sede najbolj.
Zato sem prišel na idejo da bi na zadnjo stran TV namontiral nekaj ledic, toliko da ne bi bila čista tema in dovolj malo da ne bi privabljajo mrčesa.
Ali morda že obstaja kakšna taka izdelana rešitev, oziroma kako bi bilo to najbolje izvesti?
Tako je!

mat xxl ::

Imajo to boljši Philipsi že serijsko imenuje se Ambilight in osvetljuje ozadje glede na sliko ! Sicer pa zapreš okno vklopiš klimo in Voila !

fosil ::

Ne mislim kupovat novega TV-ja ali klime.
Tako je!

Tim55 ::

tako rešitev za TV sem videl v ikei v razstavnih prostorih, lahko mal pogledaš...
http://www.ikea.com/at/de/catalog/produ... npr.

drugač pa tut v kkšnmu bauhausu se da dobit LED trak in ga z malo domišlije namontiraš na zadnjo stran tvja, sam ne me sprašvat kako =)

klekej ::

Na tv bom nalimal led RGB trak, pa me zanima na katere stranice naj ga prilepim? Zgoraj, levo, desno, spodaj tudi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klekej ()

einstein :P ::

Zakaj bi ga pa nalimal?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

klekej ::

Ja pač prilepil ga bom na zadnje stranice tv-ja, da se bo svetloba odbijala od stene. Maš kakšno drugo rešitev?

Tv je na omari, tako da spodnja stranica pomoje ni potrebna?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klekej ()

Unknown_001 ::

einstein :P je izjavil:

Zakaj bi ga pa nalimal?

Ambient. Tista zadeva, ki jo ma philips, je zelo fina, ko gledaš in kar paše, sam on bi rad zgleda nek backlighit, sam kar pr njemu ne bo avtomatsko barv menalo ampak bo bol ko ne sam šaltal al pa še to ne bo mogu. Še zmer pa bol ko nč.

OP
Jst svetujem da ga daš na levo in desno stranico, čeprav jaz bi na tvojem mestu raje dal samo enega na zgornji rob. Pa preden limaš ga pržgi pa eksperimentiraj s postavitvijo in tisto, kar ti bo bolj ustrezalo tako namontiraj. Postavitev je odvisna tudi od prostora v katerem se tv nahaja (če je recimo stisnjen med dve omare je brezveze dajat karkoli ob strani zato samo en trak na vrhnji rob- spodnji rob osvetljen zelo neumno izgleda). Če je pa TV na odprtem, pol je pa najboljša varianta na levo in desno stranico od zadaj.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

klekej ::

Takole mam, slikano direktno iz pozicije, kjer ležim/gledam tv. :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klekej ()

Opkow ::

Pri starsih sem jaz ledice nalimal na vse robove, razen spodnjega. Ledice sem dal cca 3 cm stran od roba ohisja, da komu ne svetijo v glavo, ce sedi na skrajnih kotih glede na TV. Sem dal obicajne warm white ledice in zadeva je izpadla solidno. Lepo osvetli celo belo steno za TVjem.
Ni pa to primerljivo s kako ambilight zadevo... :)

Metulj-1 ::

klekej je izjavil:

Ja pač prilepil ga bom na zadnje stranice tv-ja, da se bo svetloba odbijala od stene. Maš kakšno drugo rešitev?

Tv je na omari, tako da spodnja stranica pomoje ni potrebna?



Najprej opaž zadaj na steni dol vrž bo bolj zledal, poj pa ledice limej.

klekej ::

Ne bo šlo, pod opažem je izolacija-problemi z vlago. Se ne bo dobro odbijalo?

einstein :P ::

Bela podlaga je. Odbijalo se bo dobro, samo nekaj se norca dela, ker mu pač ni všeč tvoj opaž.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

klekej ::

Evo, stvari so ostale na svojem mestu, zato sem trak nalepil samo na zgornjo stranico. Sem se pa precej prejebal s kitajskim kontrolerjem, nato pa kar zalotal žice skupej. Pohvale in kritike zaželjene. Zdele gledam fuzbal in sm si naštimal zeleno :)


Unknown_001 ::

Super. Več ne potrebuješ, ker bo pol že Lasvegas v bajt, če bi pa rad malo več namontiral, moraš pa vse, odmaknit od televizorja, da se efekt svetlobe vsaj spodobno vidi.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

IL_DIAVOLO ::

klekej je izjavil:

Evo, stvari so ostale na svojem mestu, zato sem trak nalepil samo na zgornjo stranico. Sem se pa precej prejebal s kitajskim kontrolerjem, nato pa kar zalotal žice skupej. Pohvale in kritike zaželjene. Zdele gledam fuzbal in sm si naštimal zeleno :)




Glavno, da je fuzbal :D

Svetovno zgleda...mislim, da si bom omislil tole, ampak v rdeči barvi 8-)

klekej ::

Hvala. Sej to je RGB trak, tako da imaš rdečo, zeleno, modro+različne odtenke teh barv in hladno belo. :)

Unknown_001 ::

klekej je izjavil:

Hvala. Sej to je RGB trak, tako da imaš rdečo, zeleno, modro+različne odtenke teh barv in hladno belo. :)


A maš tole ? :D


Sicer mam jst za posteljo to namontirano in tud dost hudo zgleda, sam praktično pa ni glih kaj dost, razen ko ponoč scat prime, da se ne polomim na romanju do WC ja :D
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LED TRAK - Nočna osvetlitev prostora

Oddelek: Loža
297658 (1577) BlackHole
»

Osvetlitev delovnega pulta v kuhinji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6724691 (5719) Machete
»

LED RGB trak na 5V 2A

Oddelek: Pomoč in nasveti
8737 (624) St235
»

Led trakovi

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
131930 (1647) FX6300B
»

se še dobi navadne žarnice? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8623861 (8627) čuhalev

Več podobnih tem