» »

Zdrava Voda iz Pipe?

Zdrava Voda iz Pipe?

«
1
2

Heisenberg ::

Zanima me ali se da kupiti kak filter ali kaj podobnega, da bi vodo iz pipe izboljšal?
Kajti nisem zadovoljen s tem, da malce občutim klov v vodi tudi precej trda se mi zdi. Zal nimam moznosti iti do kakega izvira vsak dan in ker dnevno porabim priblizno 5 litrov samo za pitje iščem neko drugo rešitev.... ima kdo kak predlog?

Hvala!

IceIceBaby ::

Heisenberg ::

iceicebaby: in kakšne so kaj izkušnje? Je stvar vredna svojega denarja?

Matako ::

"Pipa... naravna izvirska voda". Dobro se sliši! Že vidim tudi logotip Pipe na plastenki.
/\/\.K.

IceIceBaby ::

Jaz redno uporabljam in sem zadovoljen. Razlika med vodo iz pipe in filtrirano je očitna. Manj je "klorasta" in nekako bolj mehka.

Pomoje je vredno svojega denarja. Ni ena huda ceha teh par €. Filtre imaš za kar nekaj časa.

dolenc ::

Da se kupit tudi filter, ki se montira na dovod vode in potem tam tocis pitno, podobno kot bi imel vodni balon, samo da je priklopljeno na vodovod.

S tem se izognes cakanju, da se tiste pol litra prefiltrira, delujejo kar vredu, ce imas slabo vodo v bajti, ce filter odstranis, pa vidi kaj vse ti ujame.

Primoz78 ::

A je sploh tolk slaba, da rabis razno razne filtre? Najprej preveri to...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Heisenberg ::

hvala iceice sem ze narocil - tistih 24€ mi je vsekakor vredno probati!

primoz78: ni nujno da je slaba - ne prenesem vonja po kloru! In dejstvo da je toliko klora notri da ga okusim je vsekakor pokazatelj da so morali dodajati klor iz nekega slabega razloga!

Zgodovina sprememb…

opeter ::

Ne vem, meni se to zdi malo predrago ... sama posoda je 24 €, potem pa moraš skoraj vsakih 5-6 tednov menjavati filtre.

dolenc je izjavil:

Da se kupit tudi filter, ki se montira na dovod vode in potem tam tocis pitno, podobno kot bi imel vodni balon, samo da je priklopljeno na vodovod.

S tem se izognes cakanju, da se tiste pol litra prefiltrira, delujejo kar vredu, ce imas slabo vodo v bajti, ce filter odstranis, pa vidi kaj vse ti ujame.


No, to pa je že bolj zanimivo. Kje se to dobi?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

dolenc ::

Vodni filter v google, pa preklikaj ponubo, sej je tega veliko. Bom sel kasneje pogledat kaj mamo na sihtu zaeno firmo.

Vikking ::

mi imamo reverzno osmozo za pitno vodo od teh: http://www.dile.si/index.php?option=com...

Primoz78 ::

Heisenberg je izjavil:

primoz78: ni nujno da je slaba - ne prenesem vonja po kloru! In dejstvo da je toliko klora notri da ga okusim je vsekakor pokazatelj da so morali dodajati klor iz nekega slabega razloga!


Poskusi prvo z kolorimetrom izmerit vsebnost klora, da ne bos dajal prevec dnarja za filter in bo brez ucinka...je pa odvisno v kateri regiji si, na Goriškem je voda kar ok in (zaenkrat) takih potreb ni. In tolk v vednost za tiste ki ne vedo...ko je voda "bela" ob pritoku iz pipe to NI KLOR ampak mehurcki zraka...kolega dela preizkave vode in mi vsak tolk casa pove kako cvetko.

LP Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

guest #44 ::

Vikking je izjavil:

mi imamo reverzno osmozo za pitno vodo od teh: http://www.dile.si/index.php?option=com...


Kot je meni znano, za osmotsko filtracijo rabiš že kar pošten tlak. Nekako dvomim da tistih 4 al 5 barov iz omrežja temu zadostuje.
Zna bit, da je to delni nateg. Aktivno oglje sicer pomaga, sam membrana pa vprašanje če je tako fina.

dbevfat ::

mehka? trda? vi to ločite, ko jo pijete?
nvr2fat

Vikking ::

guest #44 je izjavil:

Vikking je izjavil:

mi imamo reverzno osmozo za pitno vodo od teh: http://www.dile.si/index.php?option=com...


Kot je meni znano, za osmotsko filtracijo rabiš že kar pošten tlak. Nekako dvomim da tistih 4 al 5 barov iz omrežja temu zadostuje.
Zna bit, da je to delni nateg. Aktivno oglje sicer pomaga, sam membrana pa vprašanje če je tako fina.


Sicer voda iz te pipe teče zelo zelo počasi. Ta sistem je samo za eno pipo.

IceIceBaby ::

dbevfat je izjavil:

mehka? trda? vi to ločite, ko jo pijete?


Ja

Heisenberg ::

Dejstvo je da zivim sredi gora in je voda odlična - kar pa ne morem reči za nas zastarel vodovod! Vsakic ko pada dez je voda kontaminirana in dodajajo ogromne količine klora da kar smrdi v kuhinji! Na splosno je voda super samo kaj ko naši komunalci serjejo in na občini nočejo dati denarja da se stvar uredi, torej moram sam najti neko rešitev.


malce offtopic: kako pa se vam zdi flaska.si ? je kaj na tem ali je samo nateg po domače?

HeiJack ::

Flaška je bolj ko ne nateg, smo probal, ko je kolegica imela, pa se nam je zdel vse enako - vonj, postanost ... pač steklenica z metalnim dotiskom - da se reče da je uniformiran ...

Zanimiva je kombinacija filtra, ki se našraufa na konec pipe (imajo v Eurospinu za 1,5€ :) - sem kupil za vse pipe in prmejduš, da aktivno oglje, ki je v njem pomaga. Klor se ne voha, tudi ko sem pustil čez noč poln kozarec voda ni bla postana zjutraj. Filter je aktiven za cca 3 mesece, tko da grem še danes kupit mal zaloge :)

oracle ::

Heisenberg je izjavil:

Dejstvo je da zivim sredi gora in je voda odlična - kar pa ne morem reči za nas zastarel vodovod! Vsakic ko pada dez je voda kontaminirana in dodajajo ogromne količine klora da kar smrdi v kuhinji! Na splosno je voda super samo kaj ko naši komunalci serjejo in na občini nočejo dati denarja da se stvar uredi, torej moram sam najti neko rešitev.


malce offtopic: kako pa se vam zdi flaska.si ? je kaj na tem ali je samo nateg po domače?

Klora se znebiš tako, da vodo pustiš na odprtem nekaj časa (recimo si natočiš vodo v steklenice en dan preden jo popiješ - brez zamaška, zdej poleti lahko daš tudi na sonce in se sploh sčisti). Nič ne zgubiš če probaš, mogoče ti bo pa odgovarjal.

HeiJack ::

Še to sem pozabil dodat, ko so nam pred 4 - imi leti delali nov vodovod (vodo dobivamo iz Visokega pri Kranju), nam je v začetku voda izjemno smrdela po kloru. Sosed, ki se ukvarja z bazensko tehniko in meritvami mi je lepo razložil, da v vodostajih dodajajo klor na dva načina - dražji je plinski (pri katerem voda ne smrdi toliko) ter seveda cenejši v tekočem stanju. Pri nevihtah, ko vodostaji narastejo dozirajo tekoč klor, v vsakodnevni uporabi naj bi se dodajal plinast.

mojsterleo ::

mi imamo doma ze vec let filter posodo od brite (classic). zadeva kar dobro filtrira,se posebno pri nas nadlezen vodni kamen. ce prekuhavamo v loncu navadno vodo iz pipe se dobesedno prebarva v belo,s filtrirano vodo teh problemov ni. vse pove dejstvo da je nov filter peresno lahek,rabljen pa zelo tezek.
zadevo definitivno priporocam za vodo ki se uporablja za pitje. cena filtrov pa spet ni tak problem. v paketu so 3 za 16 eur,1filter komot deluje kakih 1-1,5 meseca odvisno od porabe vode.

gtu ::

http://www.revitan-h2o.si/

je razlika celo, če neseš vodo v analizo!

SkIDiver ::

gtu je izjavil:

http://www.revitan-h2o.si/

je razlika celo, če neseš vodo v analizo!


No tole pa dejansko deluje. Stric je dal na analizo vodo iz domačega vodnjaka, iz vodovoda natočeno preko revitana in brez revitana. Rezultat analize je bil, da je vodovodna daleč najslabša, vodovodna preko revitana je imela veliko boljše rezultate, iz domačega vodnjaka pa je bila najboljša. Podrobnosti ne vem, ker se na vodo ne spoznam. Opazim pa sam razliko, če pijem vodo direktno iz pipe ali filtrirano. Sam sem poskušal tudi z brito in revitanom pa mi je slednja po občutku daleč najboljša.

No čez tisto iz vodnjaka pri stricu je ni. Je prava zmaga. Akumulira se na globini 29m v bazenček v katerega priteka s hitrostjo 3cl/s. Nivo v bazenčku pa je enak že vsa slaba 4 desetletja kolikor časa je vodnjak izkopan in v uporabi. Ne glede na letni čas ima 16°C.

PS: Pri revitanu se očitno pozna razlika v količini vodnega kamna, ki se recimo nabira v kopani kadi. Iz kadi se vodni kamen čisti 1x letno.

kalko ::

Vidva zgoraj to resno? Ker potem grem ta trenutek v Merkur, pokupim vso zalogo cevi za priklop WC kotlička in nastavkov za na pipo, najamem 3 študente, ki bodo vse skupaj sestavljali in jih začnem prodajat po 120€/komad.

oracle ::

mojsterleo je izjavil:

vse pove dejstvo da je nov filter peresno lahek,rabljen pa zelo tezek.

Še več pa pove dejstvo, da je nov filter suh, rabljen pa prepojen z vodo:))

SkIDiver ::

Jaz resno ja. Ne vem pa kaj boš ti počel s cevmi iz Merkurja:)?

kapitan ::

Ima kdo aquasana?
http://www.aquasana.si/

mojsterleo ::

oracle je izjavil:

mojsterleo je izjavil:

vse pove dejstvo da je nov filter peresno lahek,rabljen pa zelo tezek.

Še več pa pove dejstvo, da je nov filter suh, rabljen pa prepojen z vodo:))
prepojen s svinjarijo bi rekel.

kalko ::

SkIDiver je izjavil:

Jaz resno ja. Ne vem pa kaj boš ti počel s cevmi iz Merkurja:)?

Jaz na tej sliki vidim ukrivljeno cev za priklop WC kotlička, ki ima na eni strani prišraufan priključek za na pipo, na drugi strani pa perlator.

cev



Lahko pa se seveda motim ... ampak za 240 eur bi me bilo sram priznati, da se. :D

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

SkIDiver ::

panoramic nisem prepričan ampak mislim, da je cev rostfrei ali pa nekaj podobnega. Sicer pa, ko pogledaš notri iz konca ima neke prepreke notri.
No kakorkoli jaz vidim že razliko pri vodnem kamnu. Kozarec natočim z vodo in ga pustim toliko časa, da vsa voda izhlapi. Bi pričakoval vodni kamen na dnu kozarca, pa ga ni:) Tako ga tudi na kopalni kadi ni. Se pa pojavlja na lijaku, kjer ni revitana.

Meni ni žal zneska zanjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

dolenc ::

Tale mislem da je, voda je kar vredu, nisem pa kemik, samo prekomerni potrosnik.

oracle ::

mojsterleo je izjavil:

oracle je izjavil:

mojsterleo je izjavil:

vse pove dejstvo da je nov filter peresno lahek,rabljen pa zelo tezek.

Še več pa pove dejstvo, da je nov filter suh, rabljen pa prepojen z vodo:))
prepojen s svinjarijo bi rekel.

Vseeno je kaj "bi rekel". Važno je kaj je res.

fosil ::

Kar se trdote tiče, je za pit dejansko boljša trda voda.
To pomeni da ima v sebi še razne minerale. Pri flaširani vodi to tudi na veliko oglašujejo.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Meizu ::

Heisenberg je izjavil:

Zanima me ali se da kupiti kak filter ali kaj podobnega, da bi vodo iz pipe izboljšal?
Kajti nisem zadovoljen s tem, da malce občutim klov v vodi tudi precej trda se mi zdi. Zal nimam moznosti iti do kakega izvira vsak dan in ker dnevno porabim priblizno 5 litrov samo za pitje iščem neko drugo rešitev.... ima kdo kak predlog?

Hvala!


Nimaš se kaj sekirat. Iz svojih izkušenj kot bivši glavni operater na črpališču ti lahko povem, da pri standardni motnosti vode dodajamo na liter vode okoli 0.35 mg klora, kar je zanemarljiva vrednost. Zdravstvene težave se začno pojavljati pri veliko večji dozi klora. Tam nekje 10-20ppm.

Ko ta voda dejansko pride do pipe, se vsebnost klora še bolj zmanjša - realno imaš tako okoli 0.25mg/l klora.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

msjr ::

Meizu je izjavil:

Nimaš se kaj sekirat. Iz svojih izkušenj kot bivši glavni operater na črpališču...


Nekoč sem slišal, da imajo na črpališču neko ribico, ki pogine takoj ko je preveč klora ali nečistoč v vodi za check. Je to res ali gre samo za urbano legendo?

PacificBlue ::

msjr

Res je. Črpališče Vrbanski plato, Maribor uporabljajo potočne postrvi.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Zgodovina sprememb…

Avenger ::

Jaz imam že več kot leto osmotski filter - in sem zelo zadovoljen. Čeprav moram priznat, da me je slovenski trgovec pošteno ocuril in nove filtre nameravam zdaj po relativno bagatelnih cenah kupit v tujini.

Še izkušnja o kvaliteti vode: ne samo da je očitna razlika v okusu med osmotsko vodo in vodo iz pipe ali celo Dano, ki je ena izmed boljših flaširanih vod, zdaj mi je Dana dejansko zanič, osmotska pa je prijetna, skoraj sladka. Sem pa vzel sistem z direktnim pretokom, torej brez balona, ker raje vidim, da ima voda čim manj in čim krajši stik s plastiko in gumo; tako enkrat natočim dve ali tri steklenice in se to čez dan uporablja, ker čakat da se nateče je res rahlo mučno - mislim da je manj kot liter na minuto.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Pyr0Beast ::

Zadeva še dober sistem osmotske filtracije nima - ta zahteva odstranitev odpadne vode v odtok.

Osmotska je verjetno prijetna, ker je toplejša od ostalih vod zaradi prepočasnega pretoka.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Avenger ::

Ne.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Pyr0Beast ::

Si meril temperaturo ?

Potem pa zaradi manjka kakšnih železovih/magnezijevih/klorovih spojin.


Taka voda ima tudi drugo ime - demineralizirana voda - v trgovini jo kupiš tudi pod imenom distilirana voda.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Meizu ::

msjr je izjavil:

Meizu je izjavil:

Nimaš se kaj sekirat. Iz svojih izkušenj kot bivši glavni operater na črpališču...


Nekoč sem slišal, da imajo na črpališču neko ribico, ki pogine takoj ko je preveč klora ali nečistoč v vodi za check. Je to res ali gre samo za urbano legendo?


No ja, dejansko imamo 10m pod črpališčem ribogojnico, v katero hodi voda direkt iz črpališča :) So far soo good. :)

Pyr0Beast ::

V ribogojnico pride voda ki gre mimo zbiralnika za vodovod.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Meizu ::

Da, vendar je potrebno kdaj dolivati vodo iz črpališča, saj je predvsem poleti nivo vode, ki gre mimo zbiralnika premajhen za nemoteno delo ribogojnice.

D3m ::

Jaz sem kupil dvojni filter (mehanski filter + aktivno ogle v granulatu) za deževnico v Grosuplju, firma EKOM d.o.o., http://www.ekom.si/

Cena je bila cca. 70 EUR komplet.
|HP EliteBook|R5 6650U|

foofighter ::

IceIceBaby je izjavil:

dbevfat je izjavil:

mehka? trda? vi to ločite, ko jo pijete?


Ja


In kakšna je razlika?

Drugače pa mislim da se vode sploh ne klorira več toliko kot včasih.
Vem da se pri nas (Bela krajina) sploh ne klorira več. Pijem jo pa vedno direkt izpod pipe, tako doma, kot tudi ko sem v LJ. In jaz osebno ne opazim čisto nobene razlike med obema, niti med tisto ki se "filtrira" skozi tist vrč. Za mene je to navaden marketinški nateg.

Invictus ::

V Sloveniji je voda zelo čista. Za pitje je ne rabiš filtrirat.

Razen če bi rad naredil mehkejšo vodo.

LP I.

Meizu ::

foofighter je izjavil:

IceIceBaby je izjavil:

dbevfat je izjavil:

mehka? trda? vi to ločite, ko jo pijete?


Ja


In kakšna je razlika?

Drugače pa mislim da se vode sploh ne klorira več toliko kot včasih.
Vem da se pri nas (Bela krajina) sploh ne klorira več. Pijem jo pa vedno direkt izpod pipe, tako doma, kot tudi ko sem v LJ. In jaz osebno ne opazim čisto nobene razlike med obema, niti med tisto ki se "filtrira" skozi tist vrč. Za mene je to navaden marketinški nateg.


Oh, gotovo se klorira. Ni varjante da ni klorirana. Vodo ne kloriramo zato, ker naj ne bi bila čista, kloriramo jo zato, da po filtraciji v črpališču preprečimo sekundarno infekcijo. Večinoma.

foofighter ::

Kolikor se spomnim, mi je vodja na črpališču povedal da uporabljajo eno drugo metodo za dezinfekcijo...

Meizu ::

Niti ne. Sicer obstajajo še druge variante, ampak standardna je s klorom.

Heisenberg ::

in klor kot vemo je strup!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Filtri za vodo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11721425 (9902) denabiker

Voda obogatena s kisikom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
509612 (7949) zee
»

Voda iz pipe vs voda iz plastenke? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5811176 (9085) Spajky
»

čiščenje deževnice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5324671 (14650) Apple
»

Ustekleničena pitna voda (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
698554 (7050) durrenmatt

Več podobnih tem