» »

Testiranje android aplikacije za kino

Testiranje android aplikacije za kino

LojzePek ::

Ker razvijam svojo prvo aplikacijo za android, bi bil vesel vsakega feedbacka. Zaenkrat sem testiral samo na galaxy S, tako da če ima kdo še kakšne drug android aparat.

Trenutne funkcije aplikacije za kino spored:
- iskanje sporeda po poljubnem kraju
- avtomatski prikaz sporeda glede na vašo trenutno GPS lokacijo
Podrobna funkcionalnost je opisana v meniju pod "Pomoč".

Aplikacija še ni na marketu zato prilagam povezavo do zadnje aktualne verzije:
http://dl.dropbox.com/u/34117995/KinoSp...
ali
 QR koda

QR koda

Mare3 ::

Sem sprobal na Huawei Ideos X5 in dela dobro, hitro odpira, in deluje tekoče, je pregledna edino kar me moti je da je tisto vedno odprto Izberi svoj kraj, ker mi to in zgornji dve izbirni tipki zasedeta polovico zaslona. Tako da to je to kar bi mene motilo drugače pa niti ni tako moteče, brez drugih pripomb.

LojzePek ::

Hvala za test in komentar. Si tako dober in prilimaš še print screen, da dobim točno predstavo(lahko uporabiš aplikacijo ShootMe ali podobne).

Mare3 ::

...


...


...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Rupa ::

Na hitro preveril na HTC Desire. Povsem nestrokovno mnenje, upam, da vseeno prav pride.

Stvar deluje zelo dobro. Je hitra, odzivna, zna bit tud precej uporabna.
GPSa nisem testiral, traja na praktično vseh telefonih predolgo da poišče satelite, poleg tega ne deluje v zaprtih prostorih. Morda bi šlo probat z lokacijo brez GPSa samega?

Všeč mi je možnost izbiranja po datumih.

Tudi linki na youtube trailer so delovali skoraj povsod, kjer sem probal (pri kinoklub Vič ponekod sploh ni bilo ikon s trailerjem, ali pa je bila ikona za play, ni pa bilo standardne ikonice s sliko filma). Morda nebi škodil še kak link na malo daljši opis vsebine filma, čeprav trailer tu delno pokrije vsebinsko luknjo.

Tudi dodajanje opomnika v koledar se mi dopade, opazil pa sem, da za dolžino trajanja za koledarski vnos ne vzame dolžine filma ali česa podobnega, ampak vedno zgolj eno uro od začetka predstave. Se pa strinjam, da bi bilo težko pametno določit čas trajanja... morda čas trajanja filma in nek stalen bonus za reklame pred filmom?

Nisem developer tako da ne vem, ampak ponavadi aplikacije vprašajo, s katerim programom (denimo brskalnikom) boš odpiral linke. Tu to deluje pri zagonu trailerja, ne sprašuje pa pri browser linkinh (s strani o programu ali pri nakupu vstopnic). Nekateri ne uporabljajo radi default browserja.

Ko vnašaš ime lokacije zna priti do zanimive situacije. Recimo da vtipkam Ljubljana in pritisnem enter. Bo skočil v novo vrstico, namesto da potrdi besedo. Prav tako ni nobenega serch ali enter gumba, s katerim bi zaključil vnos. Težko rečem alije bilo to samo prvič ališele po drugem obisku programa, ko privzame Ljubljano kot začetno vrednost. Sicer lahko potem izbiram kinematografe,še vedno pa deluje čudno s kurzorjem pri imenu mesta.

Strinjam se z Mare3. Del z izbiranjem lokacije in krajem in datumom zavzame večji del zaslona, tudikasneje, ko brskaš po filmih. Morda bi se dalo to popravit v smeri, da ko izbereš način iskanja lokacije in potrdiš lokacijo, denimo Ljubljana, skoči ta ljubljana v zgornji del zaslona, namesto gumbov za izbiranje načina lociranja (morda manjši gumb z GPS/ročno izbiro desno od imena kraja), pod krajem datum, za kinematografe in filme pa bi tako ostalo več prostora.

Drugače pap pohvale, sploh če gre res za prvo Android aplikacijo. Keep up the good work. ;)

mared ::

še eden ki je na hitro preskusil aplikacijo na LG GT540 android 2.1, pregledoval pa sem za celje.

so pa moji komentarji v celoti skladni s predhodnimi.

rahle pripombe so:
-pri izbiri kraja, bi bilo praktično, če iskanje zaključiš z izbiro gumba. tipka enter te postavi v novo vrstico.
-po izbiri kraja in pri pregledu naj se filtrni del "scroll-a" skupaj z listo filmov. tako ostane cel zaslon za ogled seznama filmov.

super deluje
-linki na prikolice (res pa da nisem poklikal na vse)
-opomniki (sploh super ideja)
-aplikacija deluje hitro in tekoče.

GPS nisem testiral, saj notri ni signala.

kapo dol in uspešno delo naprej

LojzePek ::

Hvala za pripombe. Nekaj sem jih uspel popravit:
- zgornji del sem zmanjšal da ne zaseda toliko prostora
- enter tipka je izključena pri izbiri kraja, ostaja next tipka ki izvede iskanje trenutno vnesene vrednosti
- kar se tiče pa GPS-a, pa si zapomne aplikacija zadnjo lokacijo in se lahko naloži tudi brez delujočega GPS-a, ko si nekje notri

@mared:
"po izbiri kraja in pri pregledu naj se filtrni del "scroll-a" skupaj z listo filmov. tako ostane cel zaslon za ogled seznama filmov"
tole te nisem najbolje razumel, če lahko še bolj po domače razložiš :)

@rupa:
hvala za podroben test, bom probal urediti tvoje pripombe

Drugače pa se bo aplikacija še razvijala, tako da bo dodatno na vpogled še več informacij, upajmo da večina teh ki so dostopne na sami spletni strani.

mared ::

vem da sem se nerodno izrazil.
v mislih sem imel idejo, da se tisti del kjer določiš kraj, po prikazu seznama filma skrije, ko začneš scroll po filmih. npr. excel ima to kot freeze/unfreeze rows&columns. upam da sem uspešno razložil.

LojzePek ::

Aha, te razumem sedaj. Ideja je povsem na mestu, vendar trenutno moram porihtat bolj nujne stvari. Verjetno v prihodnosti pa jo bom tudi probal izpeljat. Hvala.

LojzePek ::

Sem objavil aplikacijo na android marketu. Na voljo je pod imenom Kino Sporedi - Slovenija.
Več informacij pa je na voljo tudi tukaj:
http://www.gremovkino.si/android-aplika...

Po novem so na voljo tudi podroben informacije o filmu.

St235 ::

na desire dela BP, edino lokacijo bi lahko podobno kot ostale aplikacije dobil tudi iz iomrežja, da ne bi bilo potrebe po GPS. Namreč v RS ni toliko kinodvoran, da bi rabil lokacijo določit natančneje od 1km.

mared ::

na LG GT540, žal ne deluje več. crash ob vsakem zagonu. tudi po resetu telefona. škoda.

terryww ::

htc desire w leegoo rom: stisnem na sliko, da pokaže trailer, vpraša internet ali utube, izberem utube, predvaja, stisnem nazaj za izhod: the app has stopped unexpectedly.

edit: potegnil iz marketa in dela vredu
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: terryww ()

kitl76 ::

Enako meni HTC Willed S:)

LojzePek ::

@mared: res škoda. Bom probal dobiti še kakšen feedback za LG aparate, ker zaenkrat podobne težave še ni javil nihče.

LojzePek ::

Ne vem zakaj mi ne dela v 2.1, tako da sem sedaj nastavil minimalno verzijo Androida na 2.2.
Sedaj je možno dodajati kinodvorane na seznam priljubljenih. Prav tako je z dolgim klikom na kinodvorano, na voljo njen celoten spored po dnevih.

LojzePek ::

Ker vidim da se je aplikacija prijela, sem se odločil še malce nadgraditi funkcionalnost.
Sem znižal tudi minimalne zahteve iz androida 2.2 na 2.1, če je še slučajno kdo na stari verziji. Predno jo objavim na marketu in še dokončno potestiram, bi si želel slišat komentarje predloge tistih, ki ste jo do zdaj uporabljali.
Muči me predvsem prikaz kinodvoran in sporeda, ki se mi zdi da je bil sedaj malce nepregleden, če je več kinodvoran hkrati. Sedaj sem pod "Kina"-"ročno" malce spremenil prikaz in sicer je sedaj prikazana samo ena kinodvorana naenkrat. Pod "Kina"-"Priljubljena" in "Kina"-"GPS" sem zaenkrat obdržal še stari prikaz. Najraje bi tudi tukaj naredil prikaz kot je sedaj pod "Kina"-"ročno".
Sprejemam tudi ostale kritike in predloge.

Še povezava do aplikacije:
Kino sporedi 2.0 beta

LojzePek ::

Se opravičujem za površnost, včeraj sem dal napačen link do nove beta verzije. Sem sedaj popravil, download link pa objavljam še enkrat.
Kino sporedi 2.0 beta

LojzePek ::

Prosil bi, če ima kdo možnost potestirat app na tablici, bojda se občasno sesuva. Na emulatorju deluje normalno, žal nimam tablice da bi sprobal.
Link do app na marketu
Predvsem me zanima nedelovanje/crkovanje, vizualno mi je jasno da ni najbolje prilagojeno.

Hvala v naprej za pomoč.

T(he) Boss ::

Samsung GT-P7500
This item is not compatible with your device.

To meni napiše.

roCkY ::

Prek PC mi omogoči namestit na telefone na GT-P7500 ne. Torej smatra da ni združljivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roCkY ()

LojzePek ::

Napaka odpravljena, zaradi površnosti aplikacija sploh ni bila vidna uporabnikom tablic na android marketu.
Hvala za pomoč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blade (Marvel)

Oddelek: Sedem umetnosti
233825 (511) 2dark
»

Uporaba SMS podatkov v PC aplikaciji

Oddelek: Programiranje
81515 (1281) alexa-lol
»

Nova anketa: kolikorat ste bili letos v kinu

Oddelek: Novice / Ankete
394419 (2901) zee
»

Kino Sporednik - brezplačna Windows Phone aplikacija za prikaz kino sporeda

Oddelek: Mobilne tehnologije
111368 (1259) _Dormage_
»

App Store s 3 milijardami prenosov

Oddelek: Novice / Android
193564 (2639) gzibret

Več podobnih tem