» »

JPMorgan Chase s superračunalnikom s FPGA

1
2
3

nekikr ::

No, za veliko stvari ti ni treba preskakovati vrste. Tudi zdravila v lekarnah so zastonj*. Da izibrazba ne pomeni nič lahko reče samo popoln bedak. Splošna razširjenost branja in pisanja sta nas privedli naprej, uveljavitev šolskega sistema pa je bil ogromen preskok. In to pač mora nekdo plačati. Ceste se tudi ne zgradijo same veš, to ni evolucija ampak preprosta oddaja naročila kjer za določeno protivrednost dobiš tako in tako cesto. In to mora nekdo plačati. 10% dajatev za naš nivo življenja ni več primerna. Na žalost več kot zahtevaš, več to stane. In plačati to nekdo mora.

Ramon dekers ::

no ja če izpustiš Ivane Zidarje ki sodelujejo na razpisih in xxx.xxx izobraženega kadra na cestah vse lepo in prav kar si napisal.

V osnovi bi zadoščala 1/10.

legend ::

nekikr je izjavil:

Povej mi, kakšno je bilo kaj zdravstvo takrat za teh 10%? Kaj pa splošna varnost? Izobrazba? Ceste? To nas ne zanima kajne?


In za vse to so po tvoje najzaslužnejši borzniki in bankirji, brez njih ne bi bilo nobenega napredka a kako? Brez njih bi se še zmeri v kočijah po kamnih okoli prevažali, pa morali bi pazit da nam kakšen volk ne bi prišel preveč za hrbet?

Saj vem da ne misliš tega, ampak omenjeni sloj si je odrezal tak kos od cele pogače, kot bi bilo tako.

nekikr ::

Res? Kateri sloj točno? Borzni mešetarji? Veš, nekaj, ne nekaj, precej jih poznam in večina od njih živi bedno življenje. Prste rumene do dlani, živčni, alkohol jim tudi ni tuj. Ne pravim, da so samo gruča pijancev, a posel ni tako enostaven kot ga tukaj skušate prikazati. Ne gre se za to, da dvakrat klikneš in nekemu poštenemu delavcu, ki 8 ur ponoči dela za tekočim trakom (saj veste, po slovensko je to edina oblika pravičnega dela) vzameš težko prigaran trd kruh in ščepec soli (kar je po slovensko edino kar pošten in delaven človek na tem svetu tudi potrebuje). Probajte, če je tako enostavno in lahko, pa potem sporočite kako je šlo. Je to samo navadna hitra kraja ali je morda pošteno intelektualno delo (ki ga Slovenci ne maramo, saj nas ogroža pri našem cilju - delati poslušno za tekočim trakom za vbogajme, kar je edino pravično in pošteno).

jype ::

Buddah> Da nekdo pridobi premoženje, ga mora nekdo izgubiti, glede na to v kakšnem gospodarstvu živimo.

To ne drži, niti v primeru JPMC. Ker ta z vlaganjem dosega višje donose kot država, sem mu pripravljen del denarja posoditi. Seveda mi ne obljublja, da ga bo lahko vrnil, a če bo zaslužil veliko (kar mu dobro uspeva), bom nazaj dobil precej več, kot sem posodil. Če bi posodil banki ali državi, mi ti dve zagotavljata večjo stabilnost, a zaslužim precej manj.

Vložen denar ni pri miru - z njim se plačuje ljudi, ki raziskujejo, gradijo, rišejo, računajo in tako dalje... Ker se pričakuje, da bo nekdo za rezultate njihovega dela eventuelno plačal precej več, kot stanejo njihovi dohodki.

Ramon dekers> ja tistih 2% ljudi na vrhu piramidne šeme.

Z donosi se da zaslužit veliko. Več kot imaš, več seveda zaslužiš, deleži pa so si vsaj v splošnem podobni, če le nisi resnično reven. Z ogromno denarja se seveda lažje pogajaš, a kadar izgubiš, tudi izgubiš ogromno.

legend ::

nekikr je izjavil:

Res? Kateri sloj točno? Borzni mešetarji? Veš, nekaj, ne nekaj, precej jih poznam in večina od njih živi bedno življenje. Prste rumene do dlani, živčni, alkohol jim tudi ni tuj. Ne pravim, da so samo gruča pijancev, a posel ni tako enostaven kot ga tukaj skušate prikazati. Ne gre se za to, da dvakrat klikneš in nekemu poštenemu delavcu, ki 8 ur ponoči dela za tekočim trakom (saj veste, po slovensko je to edina oblika pravičnega dela) vzameš težko prigaran trd kruh in ščepec soli (kar je po slovensko edino kar pošten in delaven človek na tem svetu tudi potrebuje). Probajte, če je tako enostavno in lahko, pa potem sporočite kako je šlo. Je to samo navadna hitra kraja ali je morda pošteno intelektualno delo (ki ga Slovenci ne maramo, saj nas ogroža pri našem cilju - delati poslušno za tekočim trakom za vbogajme, kar je edino pravično in pošteno).


Saj to je pravzaprav bistvo, kako pravično razdeliti pogačo med ljudi. Oceniti realen prispevek nekoga in to potem pošteno plačati. Tak bi bil pravičen sistem, ampak žal kaj takega (zaenkrat?) ni možno.

Eni mislijo, da bi v današnjem kapitalizmu to moralo priti kar nekako samo od sebe. No, očitno ne. In ja, v bistvu finančni sektor živi od drugih, ampak vzamejo pa toliko kot da drugi živijo za njih. Pa zdaj ne pravim, da ima kaj pri tem uslužbenka za šalterjem v banki ali tvoji kolegi na borzi. Spet tisti v vrhu, ki imajo moč, da pokradejo.

cegu ::

nekikr je izjavil:

... precej jih poznam in večina od njih živi bedno življenje. Prste rumene do dlani, živčni, alkohol jim tudi ni tuj.


Bogataš, ki ni zmožen zapraviti svojega uspeha je sam sebi namen. Tu manjka neka povratna zanka, tako kot pri kmetih. Če kmet ne bo letos požel koruze, mu bo zgnila. Ima pa možnost koruzo v silos nametat in na ta način za nekaj časa podaljšati koristnost.

Še zanimivost izven konteksta. Jaz bi spremenil čas veljvanosti dveh zakoncev. Poroko bi omejil na 5 ali 10 let z možnostjo podaljšanja. Menim, da bi na ta način več zakoncev ostalo skupaj.

Ramon dekers ::

nekikr je izjavil:

Res? Kateri sloj točno? Borzni mešetarji? Veš, nekaj, ne nekaj, precej jih poznam in večina od njih živi bedno življenje. Prste rumene do dlani, živčni, alkohol jim tudi ni tuj. Ne pravim, da so samo gruča pijancev, a posel ni tako enostaven kot ga tukaj skušate prikazati. Ne gre se za to, da dvakrat klikneš in nekemu poštenemu delavcu, ki 8 ur ponoči dela za tekočim trakom (saj veste, po slovensko je to edina oblika pravičnega dela) vzameš težko prigaran trd kruh in ščepec soli (kar je po slovensko edino kar pošten in delaven človek na tem svetu tudi potrebuje). Probajte, če je tako enostavno in lahko, pa potem sporočite kako je šlo. Je to samo navadna hitra kraja ali je morda pošteno intelektualno delo (ki ga Slovenci ne maramo, saj nas ogroža pri našem cilju - delati poslušno za tekočim trakom za vbogajme, kar je edino pravično in pošteno).



Jebemti kaj pa oni delajo da so lahko živčni? Nabijajo obresti...To je vsa umetnost. Naj se preselijo za leto ali dve med reveže.

Človek ki drži 2100 milijard dolarjev težko aktivo in letne prihodke v višini več deset milijard dolarjev mora biti res revček, se mi prav smili.

In ko si prej govoril da ne bi zadoščala 1/10. No ti povem da sigurno bi, ampak problem je ker se države pufajo, obresti rastejo in to je šlo samo navzgor. Ceste pa razvoj nimajo veze, tudi če smo v "razvitem" svetu to še ne pomeni da revežev ni.

j.p morgan, fed...=usa NLB = Slovenija hehe

Ramon dekers ::

http://topdocumentaryfilms.com/day-doll...

močno priporočam. Opisana je situacija kaj se zgodi če dolar pade, potek je prikazan na časovni liniji 24 ur.

Jst ::

nekikr: Ne zgubljati živcev z Zeitgeist-based knowledge.


---

Kapitalizem deluje tako, da brez balonov, ki se širijo, manjšajo, pokajo, nastajajo, NI KAPITALIZEM. BUT, Kapitalizem je najboljši tržni sistem, ki smo ga "izumili."

Razjasnite si pojme.

Zakaj denar? Kaj predstavlja? Kaj je trg/tržišče? ... Osnovni pojmi so vam razštelani da se je za zjokat.

And contrary to popular belief, capitalism is NOT zero sum game!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Ramon dekers ::

jst a to si se na ekonomski fakulteti naučil. Vidim da si kar pameten, ne razumem pa zakaj sodeluješ v tej temi ki je tudi nekako zeitgeist usmerjena saj to da ima banka 2100 milijard dolarjev težko aktivo in letne prihodke v višini več deset milijard dolarjev, zame pač ni normalno, v primerjavi z xxxxxxxxxxxxxxxxxx javnim dolgom države. IN to je samo ena izmed bank.

Če bi bil trg zdrav potem ne bi obstajali Ivani Zidarji...

Preberi si kakšno knjigo kako je sistem deloval preden je nastal javni dolg in kdo ga je ustvaril in na kakšen način.

Tisti balončki ki se tebi zdijo normalni in po drugi strani zagovarjaš kapitalizem je najbolj butasta stvar v tvojem postu.

Thomas ::

Tvoji nasveti za domače branje so odveč. Preveč preprosta duša si, da bi lahko kaj tehtnega dodal v temo.

Sej vem, da ti je to sitno in da z revoltom zavračaš, vendar tako je.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Ramon dekers ::

Thomas je izjavil:

Tvoji nasveti za domače branje so odveč. Preveč preprosta duša si, da bi lahko kaj tehtnega dodal v temo.

Sej vem, da ti je to sitno in da z revoltom zavračaš, vendar tako je.



tvoji nasveti so odveč, ko ti zmanjka argumentov se gre na osebni nivo. Pojdi raje na fdv balončke študirat.

Thomas ::

Nič osebnega ni. Samo so mi odveč sogovorniki, ki prinašajo sem neke standardne zablode, ki jih je že tako poln internet in vsakdanjost. Ne morš tko, če hočeš zanimiv forum.

Sej nam je vsem jasno, da je 90% ljudi penastih na borze in ponavljanje njihovih gesel ne prispeva kaj veliko. Ti predvsem to počneš. Popularne parole ponavljaš.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Ramon dekers ::

Thomas lepo je da si našel nekoga ki ga lahko trepljaš;(( kar pa je najbolj žalostno je da zagovarjaš stvari, ki jih niti ne razuemš.

Mogoče pa ima internet prav in so knjige za ekonomijo false. Tiste knjige so kot bibilija, vsi vse vejo, ampak ko določenega pojava pride vsi obmolknejo. Ampak fino pa je da ovčice v nekaj verjamemojo, čeprav je skregano s kakršnokoli logiko.

nekikr ::

Jebemti kaj pa oni delajo da so lahko živčni? Nabijajo obresti...To je vsa umetnost.

S tem stavkom si drugače pokazal, da se ti sanja ne kaj borzno mešetarjenje sploh je. Kljub temu se delaš najpametnejšega. In če je tako zelo enostavna ta umetnost, zakaj se je ne lotiš sam? Aja, si zaveden Slovenec in kot takemu ti je intelektualno delo pod častjo?

Ramon dekers ::

ima banka poleg nabijanja obresti še kakšno drugo funkcijo?

nekikr ::

Saj pravim, da se ti sanja ne kaj vse počnejo banke in borzni mešetarji. In tega te ne bom učil jaz.

Ramon dekers ::

saj si pameten, najbolj da še malo potrepljaš Thomasa da bosta bolj srečna.

nekikr ::

S Thomasom nimam nič, brez skrbi, tako kot ti nimaš nič s svetom bančništva (razen linka ali dveh na internetih, kar te naredi bančnega analitika) ;)

Ramon dekers ::

ne rabiš biti analiti, ne potrebuješ niti spleta,, samo skozi okno pogledaš in vidiš da je nekaj hudo narobe. Samo bebec tega ne razume

nekikr ::

Če pogledam skozi okno vidim morje in ljudi, ki gredo v pekarno po svež kruh. Kaj je tu tako narobe? :)

Tear_DR0P ::

Kaj je tu tako narobe? :)

kruh je precej slaba oblika hrane in eden izmed zelo verjetnih krivcev za povečanje bolezni srca in ožilja, zaradi katerih umre skoraj polovica slovencev. bi rekel da je morje ljudi ki derejo po kruh zelo narobe :) nekako tako narobe kot morje Slovencev, ki verjame da so banke in borze krive za njihove tegobe - resnične krivce za težave pa kujejo v nebo.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Jst ::

Ramon: razloži nam zakaj je po tvojem mnenju Škoda tako zacvetela, ljudje so dobili bolje plačane (stabilne) službe in država pobira več davkov POTEM, ko jih je kupil koncern VW.

ps: O ekonomiji se mi sanja samo toliko, da imam razjasnene pojme. V osnovi sem pa programer. In to tak specifičen. Naredim par projektov na leto, tako da se lahko vsak dan kot klošar sprehajam s psom. Dober lifestyle. Samo na ku*ac mi gredo pogodbe, ki so kot knjige, da rabiš odvetnika, da ti razloži kaj podpisuješ. NDA, oh you just doesn't know how much I hate them.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Ramon dekers ::

kaj pa ima škoda veze s tem koliko banke služijo? Davke se nabije potem ko se javni dolg veča, in bolj kot se veča slabšo bonitetno oceno ima - aka grčija. In potem pridejo varčevalni ukrepi...

Tear_DR0P je izjavil:

Kaj je tu tako narobe? :)

kruh je precej slaba oblika hrane in eden izmed zelo verjetnih krivcev za povečanje bolezni srca in ožilja, zaradi katerih umre skoraj polovica slovencev. bi rekel da je morje ljudi ki derejo po kruh zelo narobe :) nekako tako narobe kot morje Slovencev, ki verjame da so banke in borze krive za njihove tegobe - resnične krivce za težave pa kujejo v nebo.



ne oziraj se preveč na Slovenijo in ne bodi tako ozkogled. Mi smo sestavni del globalnega sistema. Vprašanje pa je kako bi mi furali sedaj če ne bi imeli 14 miljard javnega dolga....Kakšna situacija bi bila če bi bili na nuli, ali še celo več, če bi imeli rezerve.

nekikr je izjavil:

Če pogledam skozi okno vidim morje in ljudi, ki gredo v pekarno po svež kruh. Kaj je tu tako narobe? :)



me veseli da smo med nami še optimisti oz. bolje rečeno naivneži, ki verjamemo v dober in zdrav sistem. Taki so tudi na vladi, zato pa je tako kot je:8)

Zgodovina sprememb…

BaToCarx ::

Damn so pridobili na času od-do rezultata veliko! Technology fuck yeah. :D

/offtopic Poglejte v ogledalo pa boste videli krivca za vse kar se dogaja. :P

jype ::

Ramon dekers> kaj pa ima škoda veze s tem koliko banke služijo?

Sem vse razložil v postu zgoraj. Če potrebuješ velike tiskane črke, ti z veseljem pomagam.

pegasus ::

Še predavanje o mašini in financah, ki jih prežvekuje:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pegasus ()

Jst ::

>kaj pa ima škoda veze s tem koliko banke služijo?

Ja VW koncern je moral dobiti nekje kapital za nakup. Z Banko (velika začetnica zato, da izpade bolj abstraktno) so izdelali načrt, da jim posodi denar, ker vidijo v škodi potencial za določena tržišča, potem so se z Banko lepo zmenili o pogojih in zavarovanjih, ker je tudi Banki v interesu, da svoj kapital povečajo, ko VW vrne posojeni denar, obresti so pa zaslužek za Banko, ker je tvegala z to potezo.

Banke imajo svoj namen v Kapitalizmu jasno določen in pozitiven; so sestavni del kapitalizma.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Ramon dekers ::

hmmm, to lahko izjavijo samo novodobni ekonomisti, dajte obdržat te traoparije zase. Banka hipotetično ne more napraviti izgube, niti ne daje svojih vložkov. Smo pa videli kako je delala posel že na domačih tleh pri Merkurju, SCT-JU. Če ji posel rata ok. bo pač dobiček, če ne se lepo dokapitalizira ko zmanjka, centralna banka pa printa in printa...

Bank ne potrebujemo so samo leglo bakterij ki dela trg bolan.

jype ::

Ramon dekers> hmmm, to lahko izjavijo samo novodobni ekonomisti

Ti nimaš pojma o ničemer, zato bi bilo odlično, če bi se pred udeležbo v debati o tematiki poučil vsaj toliko, da boš lahko bral kaj pišemo drugi. Pisat ti ni treba, ker pišeš malce slabše prispevke, kot bi jih mačka, ki se umiva na tipkovnici.

Ramon dekers ::

vsaj kakšne boljše metafore izbiraj:)seveda nimam pojma o ničemer ne, ne, koliko bank pa je propadlo s tveganimi naložbami v zadnjem času. Jure ne govori traparij.


EDIT:SSKJ-(krajše) literarno delo, sestavek v
kaki publikaciji: napisati prispevek za
zbornik; v reviji je izšlo več njegovih
prispevkov; objavili so tudi prispevek v
domačem narečju / literarni prispevki

Od kjda pa objavljam prispevke?

komentar - mnenje, stališče: tvoj komentar nas ne
zanima; duhovit, tehten komentar;
dogodek je povzročil vrsto komentarjev /
tu je vsak komentar odveč govorjenje,

Zgodovina sprememb…

jype ::

Ramon dekers> koliko bank pa je propadlo s tveganimi naložbami v zadnjem času.

Točno toliko, kot jih je preveč tvegano vlagalo minus točno toliko, kot jih je bilo dokapitaliziranih s proračunskimi sredstvi različnih držav.

Tebi kljub temu ni jasno, da brez borz, bank, brokerjev in špekulantov ni nikogar, ki bi plačal karkoli tveganega. Če te zanima, kako zgleda okolje, v katerem ne poznajo takšnih reči, ti svetujem ogled Severne Koreje.

Ramon dekers ::

s tujim denarjem lahko vsak serje.

jype ::

Ramon dekers> s tujim denarjem lahko vsak serje.

Brez "tujega denarja" pa nihče ne more, ker če nič ne ješ, tudi serješ težko.

Ramon dekers ::

Jezus, Jure oprosti ampak govoriš neumnosti. Moje mnenje je če nimaš si ne moreš privoščiti, žal. In če ne bi bilo tujega denarja v igri, potem ne bi bilo podjetij tipa SCT, MERKUR. Obstajala bi samo finančno sposobna podjetja. Če nimaš podji v stečaj in basta...Ne pa neka posojila bank, in nato dokapitalizacija bank ki jih plačujemo mi. Verjemi da bi bil svet lepši brez brokerjev in bankirjev, brez oderuških obrestnih mer.

Kot sem rekel trg bi bil zdrav.

Thomas ::

Zdravega trga, kjer si ne moreš denarja sposoditi, ali ga posoditi, ni.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

Ramon dekers> Moje mnenje je če nimaš si ne moreš privoščiti, žal.

Moje vedenje pa je, da JPMC in podobni plačujejo tvoj osebni dohodek. Vem, da bi ti umiral od lakote, ali pač garal na polju, da bi preživel, če jih ne bi bilo.

To nikakor ne pomeni, da so vse (ali celo katerakoli) banke kar benigne institucije, da se razumemo.

Ramon dekers ::

jype je izjavil:

Ramon dekers> Moje mnenje je če nimaš si ne moreš privoščiti, žal.

Moje vedenje pa je, da JPMC in podobni plačujejo tvoj osebni dohodek. Vem, da bi ti umiral od lakote, ali pač garal na polju, da bi preživel, če jih ne bi bilo.

To nikakor ne pomeni, da so vse (ali celo katerakoli) banke kar benigne institucije, da se razumemo.



seveda so benigne. Sicer pa sodelujejo med seboj in si posojajo denar. Meni plačujejo dohodek? Ja kje si pa to pobral, spet iz kakšne knjige iz e. fakultete? Jaz njim plačujem obresti, ker si je država preveč izposodila. Če njih nebi bilo bi bile samo firme ki bi bile stabilne. To pomeni da trg ne bi temeljilj na kreditih. Kaj tu ni jasno? Pa saj ne rabiš bit ekonomist in analitik da poštudiraš to, samo zabit da verjameš da je trg zdrav.

Tako pa celoten sistem temelji na kreditih. Podjetje se zapufa, propade, banka se dokapitilizira in vola krog je sklenjen. Ne to ni normalno, ampak ok po tvoje je.

Denar ne obstaja, saj nima nobene garancije, gold standard je že mimo, banka pa sama določa koliko papirja bo spustila v obtok. Torej če vrnemo ves keš bankam, ostanejo samo obresti, potem pa si zračunaj koliko je to.

Thomas je izjavil:

Zdravega trga, kjer si ne moreš denarja sposoditi, ali ga posoditi, ni.


ne več, če bi prebral kakšno knjigo za "domače branje" bi lahko vedel kako je trg funkcioniral prej. Do takrat pa ti želim veselo branje ob učbenikih EF, kjer oni razlagajo kako super je urejen trg.

Se posipam s pepelom, bila so posojila, tega ne trdim ampak tako oderuških obresti ni bilo. Bile so večje regulacije nad posojili, in tudi države so bile "zdrave" ker niso bile zapufane, tako je bil lahko tudi davek manjši.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Ramon dekers> seveda so benigne.

What.

Žiiga ::

za na kruh namazat :))

nekikr ::

ampak tako oderuških obresti ni bilo

Daj nas prosim poduči, kakšne so te oderuške obresti zdaj. In zakaj točno je ta številka oderuška. Bo šlo?

Tako pa celoten sistem temelji na kreditih. Podjetje se zapufa, propade, banka se dokapitilizira in vola krog je sklenjen.

Ampak pazi zdaj to: podjetje se zapufa (ker nima denarja za realizacijo neke dobre ideje), uspe, zaposli dodatnih 1000 delavcev, poplača kredit z obrestmi, banka posledično posluje dobro, tisti, ki imajo denar, vidijo v tem poslovanju dobro naložbo, banka ima več denarja, za manjše obresti posoja naprej start-upom, ki spet uspejo, zaposlijo, vrnejo denar itd.
Ampak to ne obstaja ane? Ker se ne sklada s tvojo tlačansko logiko, ki se je leta in leta utrjevala v lokalnem kafiču ob nasvetih takšnih in drugačnih mojstrovalcev. Potem pa pride na sceno še nek Bavčar. Negativec najhujše sorte. In v njem uboga raja vidi problem vsega kar jih tare. Od solate, ki ne raste tako kot bi morala, do nezmožnosti poplačila kredita za avtomobil, ki so ga vzeli na kredo, 5x dražjega od njihovih zmožnosti. Ampak hej, če lahko Bavčar, pa STC in Merkur, zakaj se pa samo njim godi krivica potem, zaradi ušivega avtomobila?

Zgoraj je nekdo dobro napisal, da si lahko izvor svojih problemov in frustracij ogledaš v ogledalu. Pa upam, da razumeš kaj od tega. Če bo jutri tako vroče kot je bilo danes, ti lahko narišem tudi prisrčno slikanico :)

Ramon dekers ::

"Daj nas prosim poduči, kakšne so te oderuške obresti zdaj. In zakaj točno je ta številka oderuška. Bo šlo?"


sprašuješ za državo ali fizično osebo, za karkoli že sprašuješ, je to butasto vprašanje.


"Ampak pazi zdaj to: podjetje se zapufa (ker nima denarja za realizacijo neke dobre ideje), uspe, zaposli dodatnih 1000 delavcev, poplača kredit z obrestmi, banka posledično posluje dobro, tisti, ki imajo denar, vidijo v tem poslovanju dobro naložbo, banka ima več denarja, za manjše obresti posoja naprej start-upom, ki spet uspejo, zaposlijo, vrnejo denar itd.
Ampak to ne obstaja ane? Ker se ne sklada s tvojo tlačansko logiko, ki se je leta in leta utrjevala v lokalnem kafiču ob nasvetih takšnih in drugačnih mojstrovalcev. Potem pa pride na sceno še nek Bavčar. Negativec najhujše sorte. In v njem uboga raja vidi problem vsega kar jih tare. Od solate, ki ne raste tako kot bi morala, do nezmožnosti poplačila kredita za avtomobil, ki so ga vzeli na kredo, 5x dražjega od njihovih zmožnosti. Ampak hej, če lahko Bavčar, pa STC in Merkur, zakaj se pa samo njim godi krivica potem, zaradi ušivega avtomobila?

Zgoraj je nekdo dobro napisal, da si lahko izvor svojih problemov in frustracij ogledaš v ogledalu. Pa upam, da razumeš kaj od tega. Če bo jutri tako vroče kot je bilo danes, ti lahko narišem tudi prisrčno slikanico :)"


tega dreka pa itak nisem prebral, se mi je ustavilo pri prvem stavku. Škoda:)eni pač nikoli ne bodo razumeli. Najbolje da ostaneš pri učbeniku za EF, tam ti bo najbolje uspevalo.

Jst ::

>Zdravega trga, kjer si ne moreš denarja sposoditi, ali ga posoditi, ni.

Beseda "zdravega" je odvečna.

Trga, kjer si ne moreš denarja sposoditi, ali ga posoditi, ni.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Ramon dekers ::

Jst je izjavil:

>Zdravega trga, kjer si ne moreš denarja sposoditi, ali ga posoditi, ni.

Beseda "zdravega" je odvečna.

Trga, kjer si ne moreš denarja sposoditi, ali ga posoditi, ni.



najprej moraš vedeti kako banke funkcionirajo, potem lahko definiraš zdrav trg.


jype ::

Ramon dekers> najprej moraš vedeti kako banke funkcionirajo, potem lahko definiraš zdrav trg.

Ja, ampak ti očitno ne veš.

Pa tistile krožci tamle ne pomenijo nič. Vrednost zlata na trgu bistveno niha in če bi verjel, da so dolarji enako kot zlato, potem bi BDP Združenih držav obsceno nihal - pa ne.

Ramon dekers ::

"Pa tistile krožci tamle ne pomenijo nič"

Jure ne, samo ti jih ne razumeš....

EDIT: kot bi razlagal 12 letnemu otroku...lahko zaključiva

Zgodovina sprememb…

Žiiga ::

IGNORANCE IS BLESS

legend ::

jype je izjavil:

To ne drži, niti v primeru JPMC. Ker ta z vlaganjem dosega višje donose kot država, sem mu pripravljen del denarja posoditi. Seveda mi ne obljublja, da ga bo lahko vrnil, a če bo zaslužil veliko (kar mu dobro uspeva), bom nazaj dobil precej več, kot sem posodil. Če bi posodil banki ali državi, mi ti dve zagotavljata večjo stabilnost, a zaslužim precej manj.


Saj je vse lepo in prav, dokler vsak sam nosi posledice svojega tveganja. Ne moreš pa pričakovat, da bojo drugi plačevali posledice tvojega prevelikega pohlepa, kot v primeru bank med zadnjo krizo. Tukaj se srečna zgodba neha, oziroma je to en velik fail za cel sistem, ki ga zagovarjate.

Ramon dekers ::

saj niti ne vedo kaj zagovarjajo. Bog jim pomagaj:)
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

JPMorgan Chase pripravlja lastno kriptovaluto

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
377985 (4457) Vazelin
»

Kmalu bomo dobili prvo bilijon dolarjev vredno podjetje

Oddelek: Novice / Ostale najave
3212270 (9288) gruntfürmich
»

Poletni napad na JPMorgan Chase prizadel več milijonov komitentov

Oddelek: Novice / Varnost
54726 (4042) antonija
»

Facebookov IPO povzročil vihar tožb in preiskav

Oddelek: Novice / Ostale najave
97189 (5832) wooted
»

JPMorgan Chase kupuje nov superračunalnik za boljše trgovanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
14730698 (25140) Gregor P

Več podobnih tem