» »

lan "čez cesto"

lan "čez cesto"

bosstjann ::

Zanima me če bi hotel imeti lan s sosedom(ki živi čez cesto hiši sta odaljeni cca 50m) kakšen lan predlagate ?

ali je treba imet kakšno dovoljenje za vleko kabla čez cesto (greta že dva za tel.)

kdo to dela ?
kaliko računa?

kaj če kupiva 100m kabla in ga nekako sama napneva zraven tel žic??????????????????>:D >:D >:D >:D

borinho ::

Mam kolega(sosednja vas), povezali so se stirje, kabl so brez dovoljenja, napeljali zraven telefonskega, tko da GO AHEAD>:D >:D >:D

bosstjann ::

sej jest tut pomislu nebi če nebi bilo ceste vmes???

zanima me praktična izvedba kako kabel ovit okol zajle(jeklenice )ki jo ima tel kabl

kdaj je najprimernejši čas za to (nap. 03:00)

kako našponat 50m kabla to mislem da je kr teško 8m nad tlemi


HVALA!!

Boško ::

Vzameš plastične vezice 9 metrsko lojtro pa gas!!!>:D Vežeš vsakega pol metra!

ToniT ::

Dobijo se plastične spirale, ki so namenjene ravno pripenjanju kabla (vsaj pri nas so na tak način pripeli optični kabel k telefonskemu).

McHusch ::

Pa nabavi še približno deset mrežnih kartic, ker ko ti strela useka 100m od UTP kabla na prostem, lahko takoj zamenjaš mrežno kartico, včasih (recimo 2x/letno) pa še matično ploščo.

Boljša varianta je pomoje optika, sam to stane ...

bosstjann ::

jest mislim za strelo kupt zaščito ker nočem tvegat skurjenga routerja (sicer pa imamo telefon tut čez cesto.hišna centrala crkne 1x letno. modemi pa so mi naš verjev še celi ostali) sicer imamo pa 300m-400m stran železnico ki jo strela ljubi bolj (kdo bi vedel "čudna so pota gospodova"))

hvala za opozorilo
vzeto na znanje

zanima me še kam pristavit 9m lestev in kdaj to počet (v nedeljo 07:00) ali kdaj

p.s.:naj raj bi šu k železnici kopat da bi optiko najdu>:D
pol bi pa šibal

Zgodovina sprememb…

borinho ::

Pri frendu so delal čez da čez cesto, daš eno tablo na cesto, oviro, lahko tut truplo u glavnem neki da avteki vidijo da poteka delo nad cesto, mal je problem kam bos lestev naslonu(na jeklenico??? hm.........). Za dobr špilat boš pač mogu mal svoje življenje ogrožat. Drugač pa res pazi strela hitro vzljubi nove stvari.

ali3n ::

>:D Morda (pre)nora ideja: preveri, če je kak jašek speljan čez cesto (ala kanalizacija, morda celo kak "suh" jašek) - s tem bi se izognil strelam, bi se pa najbrž mogu ornk stuširat po opravljenem delu...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Red_Mamba ::

jaz imam z enim sosedom kar po zraku, napeljala sva jekleno zajlo , nanjo pa koaksialca pa dela BP. Strela zaenkrat še ni udarila direktno not (tok, tok), pa glede na to da je poleti skoraj vsak dan nevihta, potem tudi tebi ne bo če si iz bol mirnega konca Slovenije :)

bosstjann ::

utp kabel ima kakšno nosilnost

med hišama je cca 36m

a bi utp kabel nosu sam sebe brez kake zajle

fizikalno ?: kolikšna je sila da bi bilo to napeto v u
ki bi se nasredi upognu cca 1,5m ene tok je zdej tel kabl

McHregec ::

Hja kaj pa pozimi ko pade sneg pa zamrzne na žici. Kaj pa pol k se ti kabel pretrga?
Destroyer Of The Worlds.

akulp ::

Jest mam tud kabel s sosedom --glede snega...najbol da na vsake tolk casa naredis eno zanko pa vezice ne ful ful zapenjat da se lahko kabl razteguje....glede strel pa tko..k je navihta izklopiš iz huba in računalnika pa je...drgač pa dela BP..za "našponat" pa uporabiš "šponerje" k jih dobiš v vsaki tehnični trgovini

bosstjann ::

prodajalec v trgovini mi je po razlagi ponudil namesto UTP kabla STP kabel

utp 60sit/m
stp 100sit/m

a se mi splača vzet STP

McHusch ::

Jah, STP je pač Shielded kabel, UTP je pa Unshielded. Če boš kabel polagal vzporedno s kakšno drugo napeljavo je vsekakor boljše STP, da ti ne bo motilo signala ...

bosstjann ::

kabel gre zraven tel kabla

McHusch ::

STP potem


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UTP kabel - max- dolžina ?! komu verjet ?

Oddelek: Omrežja in internet
4514201 (9986) Pyr0Beast
»

UTP s samo 2 paricami ??

Oddelek: Strojna oprema
342339 (1847) Tomay
»

Zaščita FTP kabla?

Oddelek: Pomoč in nasveti
171158 (974) mymoon
»

adsl in 2 compa. vpršanje glede čalnka...

Oddelek: Omrežja in internet
221747 (1507) cackec
»

lan povezava - 100m

Oddelek: Omrežja in internet
322401 (1942) Blue3D

Več podobnih tem