» »

Nadzorna kamera

Nadzorna kamera

«
1
2

bedak ::

Zdravo,

Zanima me če ima kdo izkušnje z nabavo oz. uporabo nadzorne kamere? Ima kdo kakšen predlog kaj in kako?

Iščem brezžično nadzorno kamero, ki bi bila sposobna pošiljati sliko na približno 50m oddaljen računalnik, namenjena zunanji uporabi.
Izredno vesel bi bil če bi bila kamera brezžična, saj bi bila postavljena relativno daleč.
Ima kdo kakšen konkreten predlog?

Cene naj bodo v mejah normale.

Malo sem že gledal:
http://digitklik.si/sl/video_nadzor/vid...
http://digitklik.si/sl/video_nadzor/vid...
http://digitklik.si/sl/video_nadzor/vid...
http://www.taskmedia.si/ (nimajo direktnega linka, imajo 2 brezžični kameri)


Če ima kdo kakšno idejo, bi je bil zelo vesel

lp, b

solatko ::

Nadzorne kamere so dokaj slaba zadeva, vsaj te, ki so dokaj poceni. Boljše so kamere, ki sproti snemajo na kartico ali pa so žično povezane z računalnikom. Če bi rad samo videl, kaj se ti dogaja na dvorišču, bo zadosti, če pa računaš na varnostno kamero, ki bo posnela uporabne podatke, ob obisku nepridipravov, pa si omisli žično ali tako, ki beleži dogajanje ob zaznanih premikanjih.
Delo krepa človeka

bedak ::

ok to štekam, rabil bi nekako za nadzor dvorišča oz. okolice

http://digitklik.si/sl/video_nadzor/vid...

nekak mi najbolš zgleda tole

solatko ::

Recimo za nadzor je v redu, za prepoznavo pa ne, so preslabe slike (nizka resolucija).
Delo krepa človeka

#000000 ::

Dejansko je tale kompletek skoraj stran vržen denar, edino kar je brezžično je OK. ostalo pa je samo 4 klempave kamere.

bedak ::

okej, štekam :)

med vsakim postom se malo bolj se poglobim v tole, našel sem kamero, ki direktno snema na kartico

http://www.digitshop.si/izdelek_TI6S-SD...

se vam zdi da je za kaj?

solatko ::

Ta kamera je boljša od vseh IP kamer, samo pazi, da jo ne boš postavil direktno na sonce, saj ji bo škodilo 50+.
Delo krepa človeka

xCore ::

od vseh glih ne...
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

solatko ::

xCore - od vseh IP kamer v razredu do 1000€ - preizkušeno, saj smo se nekaj časa ukvarjali z varnostnimi sistemi, preko kamer. IP tehnologija ima določene omejitve, zaradi povezave, edino kamere z direktnim snemanjem na video, trdi disk ali druge medije, dajejo kvalitetno sliko, pri kateri je možna prepoznava nepovabljene osebe. Z IP kamero je to možno samo na 1,5-3m oddaljenosti. Zaradi majhne resolucije, ob povečavi dobiš pikčasto sliko. Kamere z direktnim snemanjem imajo nekajkrat višjo resolucijo, seveda odvisno od cene kamere.
Delo krepa človeka

#000000 ::

Hja kamera ti ponoči ne pomaga dosti, razen če imaš vezan nanjo alarm in nastavljene hot spote, ker ponoči ne boš razločil obraza na 3 metre ali manj s tem da je zadeva pravilno osvetljena in nastavljena.

Poglej si tukaj kako zgledajo posnetki ene dokaj OK kamere, ki pa še vedno ni nič v primerjavi s profi nadzornimi kamerami, ampak 200-300 evrov ali 1200-2000 je pa kar OK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

umexteacher ::

Mene pa zanima, kako bi se obnesla HD webkamera pred oknom/na steklo razdalja cca 15m, zunaj je ponoči svetloba cestne svetilke (močnejša rumena). Mislil sem kako Logitech HD cca (40€) ampak verjetno nima analognega zooma...

Brezplačen software ki je dokaj dober: kontacam,ispy,dorgem. Če je kdo našel kaj boljšega, se priporočam.
Logitech ima kamere za nadzor (logitech alert, cca 270€).

xCore ::

solatko je izjavil:

xCore - od vseh IP kamer v razredu do 1000€ - preizkušeno, saj smo se nekaj časa ukvarjali z varnostnimi sistemi, preko kamer. IP tehnologija ima določene omejitve, zaradi povezave, edino kamere z direktnim snemanjem na video, trdi disk ali druge medije, dajejo kvalitetno sliko, pri kateri je možna prepoznava nepovabljene osebe. Z IP kamero je to možno samo na 1,5-3m oddaljenosti. Zaradi majhne resolucije, ob povečavi dobiš pikčasto sliko. Kamere z direktnim snemanjem imajo nekajkrat višjo resolucijo, seveda odvisno od cene kamere.


Malo pozno ampak ti trdiš da analogne kamere v PAL resoluciji naredijo lepšo sliko kot IP megapixel kamere? Get real :)
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

AndrejS ::

umexteacher ::

A res ni cenejše variante? Mobotix 600€ dnevna in 1200€ dnevna/nočna??? Ena logitech 2Mpix laptop kamera je pa 30€ (kje je razlika? ohišje? ip66 (ok, je pač zunanja in "profi")... Občina maribor jih je kupila (mobotix) in so slike v živo na njihovi strani. No, tud logitech ima (Alert) zunanje za 300€ ...

jackyboo ::

kaj pa geovision kamere? Ima kdo kake izkušnje? zasledil nadzornekamere.com ki so me napeljale na branje o njih....

umexteacher ::

prosim če mi nekdo odgovori, zakaj ne bi mogel postavit ven kake boljše webkamerce(seveda pod streho)? In če da, katera je najbol primerna za to ?

pecmax ::

Techtrade je prvo ime za nadzorne kamere ce mene vprasas tak da poglej na ttc.si

Loky ::

hej a ste še kaj aktivni tukaj na to temo?

kaj mislite o tem kompletu je vredu ali ne? potreboval bi pa za gledat na tv (hdmi) in mobitelu (baje 3g), in snemanje za primer vandalizma ki nebi bil prvič. Ponoči so načeloma aktivni reflektorji na senzor tako da bi moralo tudi ponoči vredu snemat.

http://kuponi.enaa.com/popolni-videonad...

LP, Rok

Andruxa ::

Jaz imam doma (za znotraj) dve Foscam 9821w kameri, poskusil sem pa še tri druge (Escam in še neko tretjo noname) in so tele najboljše. Ko sem izbiral, sem upošteval, da je software stabilen in lahek za konfiguracijo, da imajo mobilno aplikacijo in, da je mobilna aplikacija kvalitetna (tu so ful razlike) in da je slika dobra. Cena se giblje okrog 100€, odvisno kje kupuješ in je precej poceni za to kar dobiš. Vse omogočajo WIFI, tako da rabiš samo napajanje in brezžično omrežje. Konfiguracija je lahka.

 Foscam 9821w

Foscam 9821w




Imajo tudi zunanje kamere. Najbolje, da se pozanimaš.

Kamere sem si sam združil z open source programom ISpy, ki omogoča delovanje samo ob določenih urah in motion detection, tako da si lahko skonfiguriraš recimo, da ti pokriva stanovanje, ali dvorišče, samo takrat ko te ni doma in se snemanje sproži ob premiku. Posnetki se hranijo na SD kartici ali oddaljeno na centralni strežnik (preko FTP). Imaš tudi možnost email obvestila, če se alarm sproži. Zelo poceni si narediš funkcionalen security sistem ... kvaliteta slike je tudi ponoči na nivoju.
Lp, A

miko22 ::

Da si malo sposodim temo...
Mam doma neko kitajsko kamero, ki služi svojemu namenu. V meniju sicer nikjer nisem našel motion detector, tako da verjetno da nima.
Imam pa tudi alarm doma, ki je tudi funkcionalen.
Rad bi samo povezal alarm z kamero, tako da kamera začne snemat, če se vklopi alarm.
Je kdo kak mojster, ki bi znal to naret?
Sedaj pač kamera snema, ko jo vklopim, bi bilo veliko bolje da začne snemat, ko se vklopi alarm.

posavc ::

Kitajska kamera je podobna foscamovi ?

posavc ::

Loky je izjavil:

hej a ste še kaj aktivni tukaj na to temo?

kaj mislite o tem kompletu je vredu ali ne? potreboval bi pa za gledat na tv (hdmi) in mobitelu (baje 3g), in snemanje za primer vandalizma ki nebi bil prvič. Ponoči so načeloma aktivni reflektorji na senzor tako da bi moralo tudi ponoči vredu snemat.

http://kuponi.enaa.com/popolni-videonad...

LP, Rok



Malo sem pozen samo v kolikor še nisi kupoval ti predlagam, da raje vložiš več in boš imel več sreče v kolikor boš imel vandalizem okoli hiše. Sedaj se uvaja tehnologija IP ter HD video nadzor. Paket, ki si ga ti predložil je analogne tehnologije, kar pomeni, da je slika posledično tudi povečava slaba. Predlagam kej takega. http://digitklik.si/kategorija_4-KANALN...

Pa pazi, snemalniki ne vsebujejo HDD !

neon21 ::

Pozdravljeni namen imam kupit notranjo kamero da občasno pregledamo dogajanje v stanovanju včasih tut kaj livestream. Kaj pravite na gigaset elementa kamero?

Nima nihče izkušenj z omenjeno kamero?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neon21 ()

krepki ::

A obstajajo kamere z lastnim napajanjem,namreč kjer bi želel imet kamero ni stalnega toka.

SaXsIm ::

Najmanjši problem je battery pack priključiti namesto napajalnika.
SaXsIm

tadoo ::

Znanec želi imeti na vikendu 3 ali 4 nadzorne kamere, želi da imajo obseg nekje 20-30 metrov, predvsem ponoči. Slika ne sme lagati (štekati), smiselno bi bilo da se vklopi, ko zazna premikanje. Rad bi tudi da so brezžične kamere; ni Wifi omrežja, tako da preko 3G omrežja (vse na isto številko) in da se lahko preveri stanje preko telefona ali računalnika ali druga varjanta, da so na spominsko kartico. Kaj bi predlagali? Seveda tudi cena nekaj šteje..
Hvala

boolsheat ::

Budget? To ni enostavno rešljivo, sploh obseg 20-30m. Edino z razsvetljavo?

tadoo ::

budget.. vem da to ni poceni, vendar je treba nekako rešit, če se končno najbolj izplača, bi prišla v upoštev tudi razsvetljava. Nekako čimceneje seveda, ampak verjetno 200-300e bo treba vložit predvidevam, ali več?

_dice7 ::

http://www.ebay.com/itm/Wireless-WIFI-P...

1080p se ne splača, razen če ne nastaviš 1 fps, ker je preveč podatkov za oddaljeno spremljanje. 1 1080p kamera mi požira okoli 5-8 Mb/s

Jaz mam 3 1080p kamere vezane na nvr (network video recorder) in eno podobno zgornji, ki ima nastavljeno zaznavanje gibanja in dobim email s slikami takoj ko se kaj premakne (npr Romba če je kamera obrnjena v tla). Pa še mikrofon in zvočnik ima, tako da lahko nepridipravu poveš da je v hladilniku hladna limonada in naj se lepo sprosti do prihoda policije.

Če imaš namen veliko v živo spremljati dogajanje je dobro da izbereš P2P kamero, ker je povezava izjemno hitrejša.

Aja, na razdalji cca 10m se vidi vse tudi v temi, ker ima IR ledice in ne rabiš luči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: _dice7 ()

tadoo ::

_dice7 je izjavil:

http://www.ebay.com/itm/Wireless-WIFI-P...

1080p se ne splača, razen če ne nastaviš 1 fps, ker je preveč podatkov za oddaljeno spremljanje. 1 1080p kamera mi požira okoli 5-8 Mb/s

Jaz mam 3 1080p kamere vezane na nvr (network video recorder) in eno podobno zgornji, ki ima nastavljeno zaznavanje gibanja in dobim email s slikami takoj ko se kaj premakne (npr Romba če je kamera obrnjena v tla). Pa še mikrofon in zvočnik ima, tako da lahko nepridipravu poveš da je v hladilniku hladna limonada in naj se lepo sprosti do prihoda policije.

Če imaš namen veliko v živo spremljati dogajanje je dobro da izbereš P2P kamero, ker je povezava izjemno hitrejša.

Aja, na razdalji cca 10m se vidi vse tudi v temi, ker ima IR ledice in ne rabiš luči.


ampak ta kamera je samo za notri, torej ni primerna za dež..
kot kaže bo najboljša varjanta lte router in wifi kamere.
Kakšne izkušnje?

tadoo ::

Še vedno nimam rešenega tega "projekta"

Kaj menite, če uporabim 3G modem in simobilovo sim kartico s kakšnimi 10Gb prenosa ter 2 ali 3 kitajske outdoor wifi 720p kamere za nekih 20e/komad (kaj takega npr)

Mislite da bi šlo skozi? posnetke bi shranjeval na zunanji disk, ki bi bil priklopljen na laptopa (isto wifi omrežje)

Hvala za odgovore!

boolsheat ::

Kako pogosto se bo live streamalo? Nisem prepričan, če se upload šteje pod zakupljene podatke, morda lahko uporabiš še manjši paket.

Nadalje moraš biti pozoren, če kamere podpira P2P, če ne, boš za dostop do kamer preko mobilnega omrežja potreboval VPN strežnik - na mobilnem omrežju si za NAT-om in ne moreš nastavljati port forwardinga.

Preveri še na kateri oddajnik se boš povezoval in nato kupi primeren 4g-3g modem - pri Simobilu moraš biti pazljiv pri 3G na frekvenco 900Mhz. Verjetno boš potreboval zunanjo anteno za dobro povezavo?

A to boš žrtvoval en star laptop ali kaj? Kako boš s prostorom?

tadoo ::

Live streaminga ne bo dosti - mogoče če bo kakšen sosed poklical, da je neznanec na njegovi zemlji..
OK, P2P bom pozoren.. gledal sem tole, ampak je pomoje cheap shit..
tako da se bolj nagibam k tej.

Glede na to, da imam en simobilov - Huawei 3G modem (podpira 900mhz) bi poskusil s tem, če pa ne bo dovolj efektiven, pa nabavim lte router.
Tako, žrtvoval bi en starejši laptop, razmišljam, da bi USB modem dal na 2 ali 3m USB podaljšek, če bo potrebno, da bo bližje zunanjim kameram. Mislim pa da 30 metrov brez ovir (mogoče samo okno) ne bi smelo delati težav.

Ne razumem, kaj si mislil glede prostora? Kapacitete na disku? To bi lastnik dnevno pregledal, če se je kaj dogajalo in potem izbrisal..

jero_no1 ::

Imam eno vprašanje glede nadzorne kamere:
Kupil bi nekaj takega: Hikvision kamera.
Gre za to, da do tam kjer bo kamera montirana, ne morem napeljat UTP kabla, zato mora bit obvezno WiFi. Ta kamera ima tudi možnost snemanja na kartico, ampak sam bi jo useeno povezal na domače WiFi omrežje in poskusil urediti snemanje kar na PC. Ali je to lahko izvedljivo oz. če ima kdo izkušnje s tem, naj prosim na kartko napiše? (ker ne vem če ima smisel kupovat posebej še snemalnik, ki brez diska stane tolk kot kamera)
Hvala.

c3p0 ::

Imam sicer žične HV kamere, pa snemam bp na NAS (linux) pogon preko NFS, opcije so še SMB in FTP, tako da je izbira korektna. Kolikor vidim, tudi ta kamera omogoča našteto.

G_mAn ::

Da malce obudim temo, na področju nadzornih kamer sem dokaj "slab", zato potrebujem vaše mnenje :)

Na lokaciji A bi rad namestil eno ali dve nadzorni kameri, do katerih bi dostopal iz lokacije B. Torej v hiši bi rad preko računalnika spremljal, kaj se dogaja v delavnici. Delavnica in hiša sta oddaljeni cca 100m, vmes poteka cesta, kar mi onemogoča vlečenje kabla.
Zanima me kako na najlažji način zadevo čim bolj ugodno rešit. Je z nekim močnim usmerjevalnikom brezžično omrežje dovolj zanesljivo na takšni razdalji ali obstaja kakšna druga boljša opcija?

Hvala za odgovore.

darkolord ::

Na kakšne brezžične kamere pozabi.

Če je med stavbama vidna linija, je najboljša rešitev point-to-point wifi link. Npr. na vsaki strani en takle krožniček za cca. 70 eur po komadu.

Kamere pa potem s kablom na switch.

Zgodovina sprememb…

rs1975 ::

. v , 220v . . 100-150?

rs1975 ::

Še jaz prosim za pomoč. Iščem kamero, katera bi bila montirana v nadstrešku, na stropu zraven plafonjere, iz katere bi bilo urejeno napajanje na 220V. Kamera bi morala imeti SD kartico za snemanje. Ali se da dobiti kaj uporabnega v rangu 100-150€? Je možno nastaviti snemanje tako, da snema samo takrat ko zazna gibanje?

miko22 ::

Mene pa zanima kako povezati nadzorno kamero z alarmom, da bi kamera začela snemat tedaj ko se vklopi alarm.
Imam jo povezano preko wifi pa ko jo vklopim, ona dela vedno, jaz pa bi raje samo tedaj ko bi se vklopil alarm.
Kako to povezat?

dc10 ::

@miko22, če ima kamera dodaten vhod za alarm ali zunanji senzor gibanja, potem bi se dalo to povezati, sicer pa verjetno ne.

@rs1975, seveda se da, malo poglej npr. DAHUA ali pa DAHUA, odvisno kaj pač rabiš - širokokotno ali za daleč... druga ima zoom, s katerim si to nastaviš po potrebi, obe pa sta zelo kvalitetni, prva celo 4K snemanje na 128GB SD kartico in zaščita pred vandali...:D

lp

rs1975 ::

dc10 je izjavil:


@rs1975, seveda se da, malo poglej npr. DAHUA ali pa DAHUA, odvisno kaj pač rabiš - širokokotno ali za daleč... druga ima zoom, s katerim si to nastaviš po potrebi, obe pa sta zelo kvalitetni, prva celo 4K snemanje na 128GB SD kartico in zaščita pred vandali...:D

lp

Bolj sem mislil v smislu kako se obnese v praksi, ker se včasih ni fajn naslanjati na objavljene podatke od proizvajalca...

dc10 ::

Ja, doma imam dve kameri Dahua in sta zelo dobri, lahko pogledaš tudi kak video na youtubu, zelo dobra slika, lahko jih povežeš tudi na kak snemalnik za IP kamere in snemaš na HDD, imaš dostop od kjerkoli v "live" pogled, lahko gledaš posnetke za nazaj, lahko te obvešča na mail itd...

darkolord ::

Dahua so dobre.

miko22 ::

predrage

jero_no1 ::

@miko22: Katera take kvalitete je občutno cenejša?

Imam eno Dahua in eno Hikvision podobnih specifikacij, Hikvision je bila več kot 50% dražja, vendar bi težko reku, da je res kaj boljša.

Kekec ::

Kje si pa vzel to hikvision.

ge ::

Še en glas za Hikvision. Sam poseduje 3 Hikvision kamere.
Pred kratkim nabavil "Hikvision Original English DS-2CD1141-I 4MP CCTV IP POE Network Dome Camera 01" za ~64€ ( $73.99 cena+ptt, je šlo brez drugih stroškov).
Poglej na ebay...
Ge

Kekec ::

Aha ebay, tnx.

c3p0 ::

Nazadnje sem 4M hikvision nabavil na Aliju za nekje 55€. Pri Digitklik imajo očitno slabe cene.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hikvision, 5MP IP kamera

Oddelek: Kaj kupiti
467677 (3198) b3D_950
»

Varnostna kamera doma

Oddelek: Loža
254515 (2812) karosha
»

Videonadzor kako in kaj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5012680 (9031) starfotr
»

Spletna kamera prosim za pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
213961 (3207) Egii
»

varnostne kamere

Oddelek: Kaj kupiti
123932 (2473) pecmax

Več podobnih tem