» »

Nakup tiskalnika - barvni laser ali inkjet

Nakup tiskalnika - barvni laser ali inkjet

DePalmo ::

S punco kupujeva nov tiskalnik in ker se na to bolj malo spoznam, bi še vas povprašal za mnenje. Do sedaj sva imela črnobelega laserskega Xerox WorkCentre 3045 kateri je delo opravljal z odliko, zadnje čase pa nekaj jambra. Sem ga že razkopal in spucal boben, pa je le malenkost bolje, zato sklepam da se poslavlja.

Torej, želja (sicer moja) je laserski tiskalnik, kjer ni problema z zasušenimi kartušami, ampak me skrbi tisk. Črnobelo na trenutnem tiskalniku je bilo skoraj vedno vredu, skrbi me barvno da ne bo dovolj dobro in da bojo med slikami (ne govorimo o fotografijah) bele pikice oz. bo tisk nasploh bolj slab. Kako je dan danes s tem? So se laserji kaj izpopolnili in imajo sedaj boljši print, primerljiv z inkjeti? Govorim o multi funkcijskih napravah do nekje 200 oz. največ 300 EUR, 500+ za tiskalnik ne dava.

Če se le odločiva za inkjeta, a je na trgu sploh kakšen ki je odporen na zasušitev glav na kartušah? Tiskalnik bo lahko miroval tudi do 3 mesece.

Mogoče ima kdo doma kakšnega takega in bi lahko podal priporočilo? Želja je seveda multifunkcijska naprava (skeniranje, fotokopiranje, tiskanje) in wifi.

DePalmo ::

Tehnični forum pa nobenega odgovora oz. nasveta?? Do sedaj sem pričakoval kaj natančno je splača gledat, kako je sedaj z laserji in mogoče tudi kako priporočilo za konkreten primer ...

b3D_950 ::

Mogoče vzameš takega, kjer lahko dofilaš barve:
https://www.canon.si/printers/refillabl...

Pri laserskem običajno 4 tonerji stanejo več kot cel nov printer.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Furbo ::

inkjet - prosiš za težave
laser - barve bodo, za grafe in podobno, ne pričakuj pa foto kvalitete
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

DamijanD ::

Jaz sem za laserca: naš HP ColorLaserJet M278 deluje čisto OK. Barve so tudi zadosti dobre - ni pa to za tiskanje fotografij na fotopapir (ampak to skoraj nihče ne dela).

bobby ::

Probleme ai ze sam izpostavil.
Inkjet problem z zamasenimi sobami v vecini primerov, jajca, ki jih ne mores popravljat, ce ze vzames kakega epsona ali brotherja inkjet imas relativno pocen original črnila in pa registriras jih za 3 letni garancijo pa je.

Aaa, se Canon sem pozabil,.. Nic posebnega.

Laser za 300eur so pa tud spet jajca, bolj kot ne problem z visoko ceno potrosnega materiala in pa potrosni material je boben in pa 4x tonerji.
Bos moral bolj podrobno mi model dat pa ti znam razlozit podrobneje. Kaj dost kot hp-inkjet/laser, epson-inkjet, brother-inkjer/laser, xerox-je imel od samsunga mehaniko oz kontra, kaksna minolta-ne poznam, kyocera-slabo poznam, pol pa ze zmanjka. Vcas je se samsung bil pa ga je hp pojedu.

DamijanD je izjavil:

Jaz sem za laserca: naš HP ColorLaserJet M278 deluje čisto OK. Barve so tudi zadosti dobre - ni pa to za tiskanje fotografij na fotopapir (ampak to skoraj nihče ne dela).


Re imo tale-ce je se znotraj 60dni od nakupa, ha registriraj na netu, da bo imel podaljsano gar, je zastonj, druhace rezervnih delov se ne. Dobi, oz se ampak je vsak del v sklopu vecjega dela in pridea do cele mehanike, ki pa je drazja kot cel printer. Prakticno vse na tem printerju od rezercnih delov se dejansko ne splaca popravlat, k prides takoj cez polovico vrednosti tiskalnika, tonerjev pa nimas nikamor drugam vtaknit. Pa pustimo ceno na izpis,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

darkolord ::

Glede inkjetov je bilo že vse povedano - če se ne uporabljajo, se šobe zasušijo.

Glede barvnih laserjev pa informacije niso najbolj točne.

Noben problem ni dobiti barvnega laserca, ki lahko tiska zadeve v foto-kvaliteti.

Pri barvnih laserskih tiskalniki obstaja zanimiva "formula": cena tonerjev je vedno približno enaka; dražji kot je tiskalnik, več izpisov naredi z enim tonerjem.

Za dobrih 100 eur dobiš barvni tiskalnik (sicer ne multifunkcijski) z vrhunskim barvnim tiskom, a stane komplet tonerjev 300 eur. Za tiskalnik za 500 eur stane komplet tonerjev prav tako 300 eur, a z njimi natisne 5x strani. Tudi za tistega za 5000 eur stane komplet tonerjev 300 eur, a nardijo še več izpisov ...

Za vse popularnejše tiskalnike obstajajo kitajski tonerji, a kvaliteta zelo niha od vrhunskih, do takšnih, kot da bi se pokakal v tiskalnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

DePalmo ::

Hvala za vsa mnenja! Torej kot sem sklepal, inkjet odpade. A je slučajno kakšen preverjen dobavitelj nadomestnih tonerjev (ni potrebno da je kitajski), kjer je kvaliteta dobra? Ali je to čista loterija? Za tega Xeroxa sem imel kar srečo in so ponavadi tonerji delali, sklepam pa da zato ker črnobeli tisk ni tok zakompliciran kot barvni.

starfotr ::

Wifi pozabi, ker je drek.

Priporočam nabavo ČB laserja kot si imel do sedaj (lahko tudi rabljenega), če pa rabiš kaj barvnega, pa greš do najbližje kopirnice ali pa kam, kjer tiskajo zadeve (tudi pošte, petroli ipd.) in barvno natisneš tistih par strani.

MadMax ::

darkolord je izjavil:

Glede inkjetov je bilo že vse povedano - če se ne uporabljajo, se šobe zasušijo.

Kar seveda sploh ni nujno res.
Drži za pardesetevrske igrače za enkratno uporabo, boljši pa 1x÷2x na teden malce popljuvajo ravno zaradi tega.
Nekateri pa šparajo pa naj stane kar hoče ( pod 1W standby in 10eur/deci posamezne barve šparajo do nezavesti) in zadeve izklapljajo ob neuporabi, je rezultat slabo mnenje.

Podobno je WiFi: wifidirect je res jajc, prek wifi na router povezana naprava pa deluje kot je treba. Spet, poceni igrače res niso zanesljive, pri 200eur pa zadeve delujejo kot je treba.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

darkolord ::

Nekateri pa šparajo pa naj stane kar hoče ( pod 1W standby in 10eur/deci posamezne barve šparajo do nezavesti) in zadeve izklapljajo ob neuporabi, je rezultat slabo mnenje.
Če ga tudi po 3 mesece ne uporabljaš, je čisto sprejemljivo in smiselno, da ga v tem času izklopiš. Bormašine verjetno tudi nimaš skozi priklopljene na elektriko?

MadMax ::

Zakaj izklaplat? Za tistega 3/4 evra, ki ga bo v teh 3 mesecih skuril?

Če ga po 3 mesece ne uporabljaš, ga sploh rabiš?
Primerjava z bormašino pa je seveda povsem zgrešena.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

starfotr ::

Za 200 eur kupovat nekaj za doma je bedarija. Razen, če nimaš res veliko tiskanja. Vendar dvomim v to.

DePalmo ::

Tiskanja je od zelo malo do veliko (tudi 100 strani na enkrat), ampak gre se za priročnost. Da se išče kopirnice ni ravno priročno, ponavadi pa ni ravno časa za njih.

matobeli ::

Vzemi eno izmed Canonovih inkjet multifunkcijskih naprav. Nabaviš neoriginal kartuše (ki so čisto ok in po par eur) in za vsak slučaj sprintaš dve strani na mesec če te že skrbi.

Glede na to da TVja ne odklapljaš iz elektrike ti tudi printerja ni treba, WIFI/LAN je seveda razkošje ki ga želiš imet. Podpirajo pa vsi tudi USB če se počutiš nostalgičnega.

So pa seveda to različne zadeve od simpl ČB laserca, vse bo crknilo prej, še vedno pa govorimo o več letih.

MadMax ::

Na šihtu je Brother DCP-T500W z original + 2x komplet črnil v par letih napljuval že skoraj 10000 strani.
Komplet vseh črnil je slabih 40EUR (originalnih).

Doma imam naslednika (T510W), po 250+ listih še ni zaznati upada nivoja črnil v tankih. Vsaj 1x tedensko ga slišim da dela "antidry". Wifi je razkošje, ker ga postaviš kamor želiš in ne rabiš vlečt kablov do njega.
Je vedno vklopljen, tako kot je bil njegov predhodnik, upokojen pred pol leta. Za nekoliko starejše, predhodnik je bil HP DJ920c. Starost si poiščite sami (je "zanimiva"), nikoli problema z zasušenimi glavami. Res pa tudi tisti ni spadal v rang poceni igrač za enkratno uporabo.
Tiskalnik uporabljam random, včasih 50 listov v šusu, včasih 2 meseca nič. To, da ko ga rabim samo stisnem "print" je seveda razkošje, zaradi katerega ga ne izklapljam. Prav tako je razkošje wifi, ko printam iz naslonjača med prkljanjem po tablici. Kot je rekel matobeli, USB pa imajo vsi, če je kakršnakoli potreba/želja po njem.

Seveda ne posplošujem vsega na osnovi lastnih dobrih izkušenj.
Prav tako pa ne serjem po vseh inkjetih na podlagi 30-evrskih igrač in prebranega od briht iz neta ki inkjeta sploh še niso imeli.
Če želiš PITA izkušnje z lasercem, kupi Samsunga, se ti bo življenje zamerilo, kljub "vsesplošnem" navijanju za laserce...
Kaj je komu več vredno se mora pa itak sam odločit.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

darkolord ::

Prav tako pa ne serjem po vseh inkjetih na podlagi 30-evrskih igrač in prebranega od briht iz neta ki inkjeta sploh še niso imeli.
Če si s tem mislil mene, sem imel in skrbel za shitload inkjetov.

Ravno pri takem za več tisoč eurov me je sušenje šob najbolj zmotilo. Sem kontaktiral zastopnika, pa so mi rekli "mi nimamo nobenih problemov, vsako jutro ročno sprožimo čiščenje glav [ki traja 10-15 minut]". Ja, krasno.

Nekateri tiskalnike izklapljajo, in takšni bodo z inkjeti imeli probleme. Ni se treba pretvarjati, da sušenje šob/mašenje glav ni več težava; samočiščenje je workaround, ki pri nekaterih pač ne deluje.

Mato989 ::

DePalmo je izjavil:

Tehnični forum pa nobenega odgovora oz. nasveta?? Do sedaj sem pričakoval kaj natančno je splača gledat, kako je sedaj z laserji in mogoče tudi kako priporočilo za konkreten primer ...


Ne znaš googlat?

Bistvo je, da se ti tiskalnik v 99% ne splača... finančno gledano...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

MadMax ::

darkolord je izjavil:

Prav tako pa ne serjem po vseh inkjetih na podlagi 30-evrskih igrač in prebranega od briht iz neta ki inkjeta sploh še niso imeli.
Če si s tem mislil mene, sem imel in skrbel za shitload inkjetov.

Ravno pri takem za več tisoč eurov me je sušenje šob najbolj zmotilo. Sem kontaktiral zastopnika, pa so mi rekli "mi nimamo nobenih problemov, vsako jutro ročno sprožimo čiščenje glav [ki traja 10-15 minut]". Ja, krasno.

Nekateri tiskalnike izklapljajo, in takšni bodo z inkjeti imeli probleme. Ni se treba pretvarjati, da sušenje šob/mašenje glav ni več težava; samočiščenje je workaround, ki pri nekaterih pač ne deluje.
Ne uperjam prst v nikogar specifično, na splošno pa mislim da se tudi ti strinjaš z zapisanim, kolikšno je razmerje kredibilni-iz prve roke vs. netbrihtneži.

Workaround ali ne, gre za 1÷2eur na leto. Kdor špara na vso silo...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

otago ::

Brother HL-L2350DW oz. naslednik. Kompaktno ohisje, zalogovnik skrit, majhna velikost.

V koroni se je videlo, da je fajn imeti tiskalnik doma. Odpade voznja na bencinsko na printbox ali k sorodnikom.

MF z dobro resolucijo skenerja je že preskok 100eur+

showsover ::

Ja, kak wifi barvni laserc scanner-printer vedno prav pride...

DePalmo ::

Wifi je le dodatek kateri pa ni nujen, je pa zelo zaželjen. In ker smo v letu 2020, se mi to ne zdi nerazumna zahteva. Tako kot skener, včasih je to bila znanstvena fantastika in se mi je cela ulica čudila in hodila gledat kaj je to za eno čudo ko sem kupil prvi skener (takrat še ročni!), sedaj se mi zdi da je to nekaj samoumnevnega. No vsaj meni ;)

Bolj kot skener in wifi, me skrbijo druge stvari in so bili podani dobri predlogi katere bom preučil in se nato odločil.

Se pa vsem zahvaljujem za predloge!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri tiskalnik (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Kaj kupiti
697142052 (848) easyrider3
»

Barvni laserski tiskalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
252197 (498) T-I-N
»

Kateri tiskalnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17037185 (20899) gazer
»

Laserski vs Injket TISKALNIK

Oddelek: Kaj kupiti
263606 (2967) styrian
»

Tiskalnik /večfunkcijska naprava

Oddelek: Kaj kupiti
324696 (3728) mat xxl

Več podobnih tem