» »

Nova wi-fi točka.

Nova wi-fi točka.

111111111111 ::

Imam sledečo težavo.

Od telekomovega routerja imam potegnjenega cca. 30m utp kabla. Sam poznam samo cisco entreprise rešitve, rabil bi pa čisto uporabniško.

Rad bi extendal wi-fi, ampak tako da bi wi-fi točko priklopil na eth kabel in potem oddajal wi fi naprej. Obstaja kaj preprostega namenskega 1x LAN port IN in potem skonfiguriraš wireless. Ali moram nujno kupiti router?

Na točki kjer nameravam imeti wi-fi ni pokristost z wi-fi signalom, tako da wi-fi extenderji odpadejo.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

</head> ::

111111111111 ::

He, he, he...

To easy. :D

Hvala.

Sem izbral: https://www.mimovrste.com/dostopne-tock...
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

111111111111 ::

Sem ga že poslal nazaj. Rad bi čim večjo pokritost vrta torej da je signal na točki precej močan.

Kakšen predlog?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Spajky ::

Zmanjšaj svoje "želje" po čimvečji brzini na še zadovoljivo raven Mbit/s na nastavitvah v ruterjih. Najdlje nese B-Only mode (11/Mbit/s) ali nabavi kakšen zunanji AP s POE (npr.NanoStation Ubiquity) samo za vrt, ki ga zvežeš na obstoječi router ali kaj podobnega ... malo para, malo muzike ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

SeMiNeSanja ::

Spajky je izjavil:

Zmanjšaj svoje "želje" po čimvečji brzini na še zadovoljivo raven Mbit/s na nastavitvah v ruterjih. Najdlje nese B-Only mode (11/Mbit/s) ali nabavi kakšen zunanji AP s POE (npr.NanoStation Ubiquity) samo za vrt, ki ga zvežeš na obstoječi router ali kaj podobnega ... malo para, malo muzike ...

Jah, to pa neeeeeeee! Vsi hočejo eno napravo v bajti, ki bo delala hitro kot raketa, nesla pa tudi do sosedove spalnice ali najbližjega bifeja, da bo izgledalo, kot da se pridno doma čepi...
No, pa še napol zastonj mora biti, podpirat vse najnovejše standarde na 2,4 in 5GHz. Pa če bi še kavo znalo kuhati se tudi nebi pritoževali....
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

floyd1 ::

Z Ubiquiti UAP sigurno ne boš zgrešil. Mogoče LR varianto, če je pokritost problem. Prepoceni zadevo si nabavil, ali pa si preveč zahteven. Govorim pa iz lastnih izkušenj.

EDIT: Me je že SeMiNeSanja prehitel...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

111111111111 ::

V bistvu sam poznam bolj Cisco tehnologijo, stranka pa je pripravljena da ti cca 150 eurov za AP.

Zunaj sem napeljeval samo profi zadeve in mi je kar mal težko na steno hiše dat škatlo za 50 euro, potem pa stranki useka strela, routerček pa nima varovala.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

111111111111 ::

Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

ToniT ::

Meni delujejo v redu. Bi pa rajši vzel https://www.wlan-sat.com/ubiquiti-ap-ac...

rdecaluc ::

Vzami raje 'LR' model če želiš večjo pokritost. Ima tud drugačno urejeno napajanje kot čist navadni.
Est modus in rebus. ,typos

111111111111 ::

Lahko prosim link?

ToniT: link ne deluje?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

floyd1 ::

To je LR varianta.

Mimogrede - to boš imel zunaj postavljeno? Ker to je seveda mišljeno za notri.

111111111111 ::

Namerava imeti notri. Bom kar nabavil.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

Han ::

Pri nas ni bistveno dražja...

https://www.nakupovanje.net/vsi-oddelki...

floyd1 ::

Lahko pogledaš še v temo o routerjih, kjer fantje predlagajo še en temu ubiquitiju podoben TP link, ki je kar nekaj cenejši. Ampak s tistim nimam izkušenj, pri ubiquitiju pa gre za preizkušeno varianto.

Pri meni 2 taka izvrstno pokrivata hišo in dvorišče. Razen tega, da kdaj posodobim firmware, nimam z njima nobenega dela.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nabava routerjev in antene za WiFi bridge med hišama

Oddelek: Strojna oprema
181445 (922) klinker
»

Wifi router s POE porti (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
818841 (5819) rdecaluc
»

Kako se povezati na javni WiFi

Oddelek: Omrežja in internet
213014 (1895) Racunalnik
»

Nakup 2 routerjev z močnim signalom in "bridge" podporo

Oddelek: Kaj kupiti
144174 (3778) Fukomuko
»

Brezžična povezava ali UTP kabel

Oddelek: Omrežja in internet
4417956 (16868) Bimbo11111

Več podobnih tem