» »

Chrome uporablja vsak peti uporabnik interneta

Chrome uporablja vsak peti uporabnik interneta

Velik delež kategorije Other predstavlja mešanica Chrome 12, Firefox 5 in Internet Explorer 9

HotHardware - Pred leti je Microsoftov Internet Explorer uporabljal praktično vsak, ki je želel internet povprašati za neke informacije. Da bi Microsoftova nadvlada padla je bilo skorajda nepredstavljivo, a majhni skupnosti, sprva večinoma pripadnikom odprte kode, je takšne upe zbujal Firefox. Res je prišel najbližje temu dosežku - decembra 2009 in januarja 2010 je bil Firefox 3.5 celo najpogostejša različica brskalnika, saj sta se ravno takrat prekrižala grafa uporabniškega deleža Internet Explorer 7 in Internet Explorer 8. A Windows Update je naredil svoje, vajenost ljudi pa prav tako. V zadnjem času Firefox, sicer nekoliko počasneje kot Internet Explorer, vztrajno izgublja delež, predvsem na račun novega konkurenta - Googlovega Chroma.

Chrome je po podatkih StatCounterja z letošnjim junijem prvič dosegel 20 % deleža, gledano čez vse različice. Točna številka znaša 20,65 %, s čimer je slabih 8 odstotnih točk za Firefoxovimi 28,34 %. Internet Explorer je, čeprav mu delež vztrajno pada, še vedno daleč spredaj s 43,58 %. Rast Chroma je bila v preteklem letu skorajda linearna, pred enim letom pa je Googlov brskalnik uporabljalo 9,24 % vseh uporabnikov spleta.

Če je že govora o brskalnikih lahko omenimo še, da po poročanju NetMarketShare iPad predstavlja en odstotek celotnega obiska spletnih strani. Delež je še dvakrat višji v ZDA, znaša 2,1 %, podobno zavidljiva pa sta še deleža prometa iPhona oz. Android, ki znašata 2,9 oz. 2,6 %.

Na Slo-Techu imamo trenutno 48% uporabnikov FireFoxa, 24,5% uporabikov Chromea, 16,5% IE (55% IE8, 26% IE9, 14% IE7, 5% IE6), 6% Opere in 4% Safarija

Svet res postaja mobilen.

24 komentarjev

r0ker ::

ker je pa ta graf delal je pa tudi car. 3 različne rjave, 3 zelene,3 modre uporablja... wtf?
Kam se šteje androidov browser?

win64 ::

kje na grafu pa je ie9?(predvidevam, da je črtkana črta)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: win64 ()

jype ::

r0ker> ker je pa ta graf delal je pa tudi car. 3 različne rjave, 3 zelene,3 modre uporablja... wtf?

Ker so to različice istega brskalnika?

Afo ::

win64 je izjavil:

kje na grafu pa je ie9?(predvidevam, da je črtkana črta)

Ja sem se ravno spraševal isto. Dvomim da je črtkana- nima smisla da bi bila. Mislim gor majo ff5- ie9 ki ga pa uporabljam od beta verzije pa ni.
Bolje biti mlad in neumen, kot samo neumen!

ksmith ::

Velik delež kategorije Other predstavlja mešanica Chrome 12, Firefox 5 in Internet Explorer 9

Seljak ::

Seveda upoablja toliko uporabnikov tale Chrome,ko pa ga že nekateri programi,ki jih inštaliraš vsili oz.ponudi omenjeni brskalnik.Na leptop sem namestil Skype, med inštalacijo sem odkljukal možnost namestitve tega brskalnika.In glej ga zlomka,ko se je namestitev končala,sem imel na namizju ikono Chroma in odprla so se tri okna,kjer so me želeli prepričati kako je omenjeni brskalnik oh in sploh.Če mene kdo vpraša je to navadna bagra smrdljiva,ki ti želi pod vsakim pogojem prisilit v uporabo nečega,kar sploh nočeš slišati ;(

RockyS ::

In kje si bil zadnjih 15 ali več let, ko si ob vsaki namestitvi dobil IE, brez da bi te kdo kaj vprašal =)

Ganon ::

Agresivni marketing.

techfreak :) ::

med inštalacijo sem odkljukal možnost namestitve tega brskalnika.In glej ga zlomka,ko se je namestitev končala,sem imel na namizju ikono Chroma in odprla so se tri okna,kjer so me želeli prepričati kako je omenjeni brskalnik oh in sploh.

Si prepričan? Malo dvomim, ker meni se še nikoli ni namestil, če sem odkljukal. Če se ti je pa to res zgodilo, pa bi jih lahko kontaktiral in sporočil napako.

MrStein ::

Na Slo-Techu imamo trenutno 48% uporabnikov FireFoxa, 24,5% uporabikov Chromea, 16,5% IE (55% IE8, 26% IE9, 14% IE7, 5% IE6), 6% Opere in 4% Safarija

A so te statistike kje javno dostopne?
Aktualne in to...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

win64 ::

ksmith je izjavil:

Velik delež kategorije Other predstavlja mešanica Chrome 12, Firefox 5 in Internet Explorer 9

ne razumem pa zakaj je ie7 in ie6 posebaj, če imata oba manjši delež

Seljak ::

techfreak :) je izjavil:

med inštalacijo sem odkljukal možnost namestitve tega brskalnika.In glej ga zlomka,ko se je namestitev končala,sem imel na namizju ikono Chroma in odprla so se tri okna,kjer so me želeli prepričati kako je omenjeni brskalnik oh in sploh.

Si prepričan? Malo dvomim, ker meni se še nikoli ni namestil, če sem odkljukal. Če se ti je pa to res zgodilo, pa bi jih lahko kontaktiral in sporočil napako.


Miljardo % sem,da sem ga odkljukal.

RockyS je izjavil:

In kje si bil zadnjih 15 ali več let, ko si ob vsaki namestitvi dobil IE, brez da bi te kdo kaj vprašal =)
.

Res je kar si napisal,samo zakoni se spreminjajo,zakar smo menda vsi zaslužni,vsaj jaz sem non-stop opozarjal na to,da je nekaj hudo narobe,ko ti nekdo podtika nekaj,kar ti ne rabiš oz.si tega ne želiš namestiti.Včasih se kdo zmrduje ko pošljem toliko mail-ov določenim organom,ki so pristojni za te zadeve,ampak samo tako se lahko odpravijo nepravilnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Seljak ()

marvin42 ::

%5 IE6 -> groza.
Mostly Harmless

PrimozR ::

win64 je izjavil:

ksmith je izjavil:

Velik delež kategorije Other predstavlja mešanica Chrome 12, Firefox 5 in Internet Explorer 9

ne razumem pa zakaj je ie7 in ie6 posebaj, če imata oba manjši delež

Ker je tisto graf... em... posameznih (številčnih) verzij brskalnikov?

Blisk ::

CHROME ni tako fantastičen, kot sem mislil, prav tako ni toliko hitrejši od Firefoxa, kot so pravili.....
Ostajam na Firefoxu.

Bor H ::

Slotechovci, presenečate me, 15 postov pa še ni flamewara...

Resno, mislim da so dandanašnji že vsi browserji dokaj enakovredni, sam GUI je še razlika pa addoni.

usoban ::

Mja, pa na vsake toliko cajta se zamenjajo na prestolu najhitrejšega javascript engina, itd. Pač katerega se navadiš, zdaj ko je IE začel resno jemat standarde je praktično vseeno. V prihodnosti bo to še toliko bolj izrazito zaradi HTML5 in njemu sorodnih tehnologij, če le bodo vsi spoštovali standarde.

Je pa res, da FF in Chrome mnogo bolj eksprerimentirata (WebGL, WebAL, ...), Opera jima sledi. MS tukaj še vedno stopica zadaj :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: usoban ()

murmur ::

Evropa - FF in IE prakticno izenacena pri 38%, chrome pri 15%

Gavran ::

Kaj pa Iron - a se predstavlja kot Chrome?
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

BaToCarx ::

Gavran ::

TNX, ja, Iron se je predstavil kot Chrome.
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

RockyS ::

Na Slo-Techu imamo trenutno 48% uporabnikov FireFoxa, 24,5% uporabikov Chromea, 16,5% IE (55% IE8, 26% IE9, 14% IE7, 5% IE6), 6% Opere in 4% Safarija


Ok to pa je zelo čudno. Namreč, da je na slo-techu med IE6 in Opero samo 1% razlike je pa malo kriza. Nevem, nebi slo-tech obiskovalcem z IE6 prikazal neko obvestilo in alternative in tako pripomogel k čimprejšni pozabi IE6 ?

Golden eye ::

RockyS je izjavil:

Na Slo-Techu imamo trenutno 48% uporabnikov FireFoxa, 24,5% uporabikov Chromea, 16,5% IE (55% IE8, 26% IE9, 14% IE7, 5% IE6), 6% Opere in 4% Safarija


Ok to pa je zelo čudno. Namreč, da je na slo-techu med IE6 in Opero samo 1% razlike je pa malo kriza. Nevem, nebi slo-tech obiskovalcem z IE6 prikazal neko obvestilo in alternative in tako pripomogel k čimprejšni pozabi IE6 ?


delež IE6 je 0,825% (16,5 * 0,05 = 0,825), tko da ni tko porazno

DobraKarma ::

Mislim, da se priljubljenost browserjev spreminja zelo z vetrom in da ima veliko folka na računalniku tisto kar je v nekem obdobju ˝in˝.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Internet Explorer ni več prvi brskalnik

Oddelek: Novice / Brskalniki
339104 (6397) njyngs
»

Chrome uporablja vsak peti uporabnik interneta

Oddelek: Novice / Brskalniki
249998 (8223) DobraKarma
»

IE še vedno izgublja, Chrome pridobiva

Oddelek: Novice / Brskalniki
3612073 (9791) dux
»

Firefox v Evropi prehitel Internet Explorer (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
10019976 (17575) Lion29
»

Googlove nastavitve v elektronski pošti

Oddelek: Omrežja in internet
61643 (1518) linkiandrej

Več podobnih tem