» »

"hekanje" wifi-ja

"hekanje" wifi-ja

Tero ::

Dandanes se na wifi omrežjih večinoma uporablja wpa ali wpa2 enkripcija ki je naj nebi bilo možno pohekat. MI pa nekaj ni jasno. Kaj bi se zgodilo če bi postavil svoj router blizu nekega clienta in na svoj router nastavil isti mac in isti ssid, kot je v obstoječem omrežju. Ko bi se nek client hotel povezat bi se povezal na tvoj router in s tem sporocil key. Ali to deluje? Sem danes razmišljal o tem in nekako dvomim da sem prvi se na kaj takega spomnil, zato sigurno obstaja kaka finta da to ne gre naredit. Torej kje in zakaj se motim?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

OmegaBlue ::

Evil twin tehnika, nič novega. In ne key ne bi dobil v plaintext, bi pa lahko dobil promet.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

RockyS ::

Probaj na javnem mestu, kjer je brezplačni wifi postavit svojo wifi mrežo, nezaščiteno seveda, v par minutah boš mel toliko prometa za pregledat da boš mel teden dni kaj za delat =)
Ravno to je problem javnih točk, ker neveš kdo ima nadzor. Sem že zasledil, da v določenih kafičih dobiš geslo za wifi na računu. Zdaj pa nevem ali je geslo za vsakega uporabnika enako ali ne... bi bila pa zanimiva rešitev.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Huda ranljivost v vseh napravah z Wi-Fi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
7223622 (18587) SeMiNeSanja
»

Ojačanje zaščite domačega omrežja (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5010455 (8782) Yacked2
»

Domače WIFI omrežje

Oddelek: Omrežja in internet
171659 (1252) n0pin
»

V domačem omrežju neznani računalniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
544986 (4047) Brane22
»

Kronično vdiranje v router - problem. (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7416761 (14255) Vanadium

Več podobnih tem