» »

Pošiljanje kompa v Nigerijo

Pošiljanje kompa v Nigerijo

Hostnik ::

Videl sem že dosti nategov tukaj... ampak meni je poslano iz banke kao da so prejeli denar in dobil potrdilo ?

je vse ponarejeno?

hvala lp
  • zaklenil: bluefish ()

b ::

Lahko kaj več poveš? Kje si dal oglas, kdo te je kontaktiral, od kod je prišlo nakazilo...

Hostnik ::

Oglas sem dal na bolho :) Kontaktiral me je Mary Hart ... ki je kao danes nakazal denar poslal mi jee potrdilo ... in govori da moram banki poslat potrdilo o odpremi da lahko potem dvignem.

Qcube ::

Itak, da je nateg. Sicer pa še vedno lahko dvingeš slušalko in pokličeš banko.

frudi ::

Kar pošlji. Po možnosti s čimdražjo dostavno službo - da bodo zagotovo dostavili brez problemov! Najbrž se nočeš zameriti kakšnemu nigerijskemu princu samo zato, ker so pri Pošti Slovenije rahlo poškodovali embalažo!

Resno... če si toliko zabit, si čisto zaslužiš, da te nategnejo po dolgem in počez.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

b ::

Hahaha, zdaj si že prišel iz "poslani iz banke kao da so prejeli denar" na "poslal mi je potrdilo". Bodi resen, no.

Predlagam, da mu ti pošlješ "potrdilo", da si poslal računalnik.

KoMar- ::

Pri vseh informacijah, ki so na voljo o prevarah o Nigeriji, je res neverjetno, da kdo še vedno misli, da gre za legitimen posel.

A je tako težko vse mejle iz Nigerije ignorirat? Pa to je "darilo", da je večina prevar iz iste lokacije, pa še vedno nasedate!?

Hostnik ::

Pametnjakovici vse sem si prebral o prevarah. noben ne govori o tem da bom poslal ali karkoli. rekel je naj poklicem in bom preveril.

frudi ::

Lahko pa ga probaš nategniti nazaj...

Odpiši mu, da so ti zaradi sumljive transakcije blokirali račun in da mora ponovno nakazati recimo 100€, ki jih moraš ti nato najprej dvigniti. Potem vzemi eno škatlo, daj noter kup papirja in par kamnov, ter vse skupaj pošlji na njegov naslov. In mu pošlji potrdilo, da si zadevo res poslal :)
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Keyser Soze ::

Simpl, pošlji banki ( katera banka? ) mail, da si odposlal pošiljko (eno leseno klado z nalepko Intel Inside) oz. kaj še potrebujejo, da dvigneš nakazano vsoto.

Če je res zadeva tolk daleč kot praviš in tako transparentna, ni pol problem preverit zadeve.
OM, F, G!

Hostnik ::

če sem pisal človeku naj vzame denar nazaj iz banke in mi nakaže na račun. pa trdi da bi to storil vendar ne more dvigniti več... da lahko samo jaz pokličem na banko in jim rečem da prekinejo transakcijo in se tako denar vrna na njigov račun - svašta :)

Banka se imenuje Citi bank transfer (UK)

KoMar- ::

Takoj prekini vso komunikacijo z njim in pozabi na vse skupaj.

Ne zdiš se mi primeren kandidat za probat njega nategnit nazaj niti očitno ne veš, da je ta "banka" lahko lažna...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

bluefish ::

rekel je naj poklicem in bom preveril.
Pa upam, da ne na tisto cifro, ki je morda podana v mailu. No, sicer je že od daleč precej očitno, da se gre za prevaro.
Ne vem, folku bi moralo v glavo kapniti že enostavno dejstvo, da nek tujec tako željno kupuje preko naše obskurne Bolhe.

Tomas 33 ::

Kaj ti pravi zdrav razum?

Zakaj bi neki Mary iz Nigerije, ki ne zna slovensko kupoval od nekega Gozdnega Jože komp iz države, za katero še verjetno niti ni slišal?


Očitno si eden tistih, ki mora plačati, potem pa na forumu jokat, da so ga nategnili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomas 33 ()

black ice ::

Hostnik je izjavil:

Pametnjakovici vse sem si prebral o prevarah.

Na tvojem mestu bi še enkrat preveril, če je prebrana literatura ustrezna.

Marat ::

Pa čaki, a maš ti odprt račun na tej banki? citi bank transfer al kaj je že? Zakaj bi sploh pri taki banki šel odpirat račun? Dejta prek paypala uredit pa je, če ne je brez veze :P

vorantz ::

Skopiraj nam maile (pa tudi s katerega emaila je poslano) pa ti bomo pokazali kje točno se skrivajo očitni nategunski triki (sem zihr, da opazimo kakega očitnega) :P

technolog ::

Ja, kaj mu tle fovš svetujete.

Počaka naj, da bo denar res na njegovem računu, pa njegova naj banka to potrdi, potem pa lahko tudi pošlje zaradi mene.

Hostnik ::

Hi,
Thanks for the reply,the payment has been made via my bank now and let me know when you received the confirmation of the payment in your inbox or spam mail.Do proceed with the shipment of the computer now so that it can meet up with my son project in school.
i hope to do more business transaction with you in the nearest future.
Hoping to read from you fast.
Regards

kao plačano :D

technolog ::

Sej sm ti reku, počak, da bo transakcija res na tvoji banki (če maš spletno bančništvo je idealno), nikakor pa ne nasest, če boš dobil neko ponarejeno potrdilo od "The Bank of Nigeria". Če ne bo, pozabi na vse skupaj.

Tomas 33 ::

Samo 7.7. se začnejo v Nigeriji počitnice, pa mali Hart ne bo mogel dokončati projekta v šoli :))

Hostnik ::

Ne saj je nategavsčina 100%,ampak bom jutr poklical na banko za vsak slučajn da se vidimo.

evo še email od banke

Company Logo
ONLINE PAYMENT TRANSFER OF FUNDS.
Dear Hostnik ,

Congratulations ! This acknowledgment sets forth certain terms upon which {Mrs Mary Hart} is interested in acquiring some Items and he/she paid the Total Amount Of Seven Hundred Euro Only(EUR 700.00€)

Below-noted name and bank account there in.
Bank & IBAN DETAILS

Swift Code/Bic

Acc. holder's name

Item Description

Buyer's Name

Status

Item Location


Date/Time
of
Transaction.









BANK NAME:Banka Koper


IBAN:SI56063776625481466


BIC:SBCESI2X


Hostnik

Sony Vaio M1E Laptop
Mrs Mary Hart

Paid
Slovenia
Date:July 04,2011


Time 12:32:10 PM
Your Payment has been Processed Successfully on your behalf and it remain the final process to Transfer your money into Your Bank Account, but before this we will need the TNT/Post Office Shipping Service Shipment Tracking Number of the item before we can activate your bank account.
Please do allow 24 to 72 hours to activated your bank account after verifying the shipment of the item to the buyer.
This is how we work things out here,Concerning the payment for goods and we do hope you will understand us well and comprehend with us about our form of payment to secure both the buyer and seller interest from any type of risk and fraudulent practices that is very rampant via online transactions.
OUR TERMS AND CONDITIONS
We write to inform you of the readiness of this bank to make the transfer as soon as the shipment is made and verified .

We urge you to please send to us the TNT/Post Office Shipping Service * THE SCANNED RECEIPT*
This scanned RECEIPT must be digitally snapped and sent to the customer care department of the The Citi Logo Bank.

The scanned RECEIPT serves as a reference for the Accounts Department of our Bank ..

The RECEIPT number occupies a space on the form for the transfer of the payment to the bank account sent to us by the payee to the Accounts Department.

*VERIFICATIONS*
We verify the genuinely of the Shipment due to the high rate of fraudulent acts on our internet transactions.

It is the duty of this Bank to confirm the genuinely of the Shipment Because most of our users have been scammed in one way or the other by our negligence.

We have introduced many ways by which this scams and frauds can be reduced in our daily transactions.

*DATE OF TRANSFER*
Normally, Items are Shipped after the conclusion of the bank with the necessary verifications and processing of the transfer,This takes about 24-48 Hours .

However, The Bank Concludes and Transfers Payments under 24 hours in a situation whereby the Transfer Processing have been concluded with.

The Citi Logo Bank......................................................Designed To Serve You More Better !!!
Regards ,

Patrick M... Mark

The Citi Logo Bank Account Dept.

Tel:+447024017371
Tel:+447024059231
Tel:+447024088606
Tel:+447737063918
Fax:+448704783490
e-mail : Citi-Bank Correspondent: p_transfer@accountant.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hostnik ()

ZaphodBB ::

Ampak ti pa si ovca...

Nazadnje boš klical eno njegovo "banko" pa ti bojo zaračunal 100€ za poslušanje muzike v call centru. Joj, upam da te ne bo bolelo ko te bo enkrat res nekdo dobro ostrigel.

So ti fantje napisal, da TAKOJ prekini vso komunikacijo.

Marat ::

Od kdaj ti pa banka napiše "congratulations" ko prejmeš transakcijo :D

Hostnik ::

Jojj bik oprosti ko zato obstajajo forumi da se vpraša določene stvari,pa ne govori na pamet ... klical bi na njihovo številko ki jo imajo objavljeno na svoji spletni strani in ne na številko,ki je objavljena na emailu.


Marat nevem :D

šernk ::

pošlji banki nazaj, da ti enostavno zaradi znanih prevar iz nigerije ne posluješ, dokler ne dobiš denarja na račun :D
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

gslo ::

kot so že napisal.. prenizek IQ imaš, da bi ga nategnil, zato prenehaj, preden on nategne tebe. ker te bo. 100%.

wanderer ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wanderer ()

Hostnik ::

a colleague of mine said there are loyal sellers selling in Slovenia and there are cheaper things on bolha

:)))

wanderer to verjetno pomeni da je nemogoče,da bi banka imela takšen email?

JayKay ::

pustimo ga naj kliče. In kaj boš rekel CITI Bank?

Gray_Warden ::

Hostnik

prosim ne bodi pameten toliko kot so pametna vrata moje sobe.

NE POŠILJAJ NIČESAR, NE KLIČI NIKAMOR IN NE DAJAJ MU OSEBNIH PODATKOV, razn če bi izjemno rad bil nategnjen.
Glede na tvoja vprašanja tu gor, ne bi znal niti prijatelja nategniti za 1. april, kaj šele nekega nigerijskega nategovalca ki ljudi nateguje vsak dan. Odnehaj preden ti bo žal.
Why so serious?

wanderer ::

@Hostnik - če prodajaš avto na avto.net boš dobil podoben email, očitno so odkrili tudi bolho. gre za klasične prevare...

ignoriraj takšne mejle!

ZaphodBB ::

Dear MR Hostnik,

I am your loyal Follower here on Slo-Tech I ar a big fan of yours. You verry handsom and smart. Vud you marry me. Please.
Befor vi Merry aj need to buy a new wedding Dress. Since I be a Butzwanan princess I need a special weeding gown. Please send me your credit card details in private sporočilo. I AM NOT A SCAMMER!!!!1!! I only need your CC details so I know you have a credit card, to avoid many possible complications. Otherwise My borthers might get angry with me.

Me love you long time.

Zaphodina BeebleBrox.

Hostnik ::

ZaphodBB je izjavil:

Dear MR Hostnik,

I am your loyal Follower here on Slo-Tech I ar a big fan of yours. You verry handsom and smart. Vud you marry me. Please.
Befor vi Merry aj need to buy a new wedding Dress. Since I be a Butzwanan princess I need a special weeding gown. Please send me your credit card details in private sporočilo. I AM NOT A SCAMMER!!!!1!! I only need your CC details so I know you have a credit card, to avoid many possible complications. Otherwise My borthers might get angry with me.

Me love you long time.

Zaphodina BeebleBrox.


Otrok predlagam da nadaljujes z igranjem igerc.

ZaphodBB ::

@Wanderer - jaz bi bil presenečen, če na Bolhi kdo ne bi bil nategun :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nigerijci še vedno harajo po bolhi

Oddelek: Loža
247199 (6124) sarma832
»

internet prodaja v tujino

Oddelek: Loža
295065 (4181) Webeg
»

Pošiljanje paketa v Nigerijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8923676 (13561) St235
»

Posiljanje v tujino Pay Pal?

Oddelek: Kaj kupiti
305932 (3314) BineK
»

Mednarodna prodaja!

Oddelek: Loža
424835 (4188) razzor

Več podobnih tem