» »

PIaggio ciao in ustreznost za vožnjo brez vozniškega dovoljenja

PIaggio ciao in ustreznost za vožnjo brez vozniškega dovoljenja

Go-ahead ::

Gre za kolo s pomožnim motorjem in naj bi ga lahko vozili brez čelade, brez registracije in brez vozniškega dovoljenja. Ali je to res?

kalko ::

Res je, vendar pa mora imeti izvedeno blokado hitrosti na max. 25 km/h, za voznika pa veljajo enaka pravila kot za kolesarje.

neres ::

Kolikor sem slišal, bi moralo bit to atestirano oz. nekako na papirju, da ne gre več kot 25km/h.
Lahko pa da ni treba in da lahko dokazuješ s tem, da daš policistu da se pelje ali kaj takega.. Upam da kdo ve kaj več o tem postopku. (Sicer Ciao gre več kot 25km/h, tako mimogrede.)

V praksi pa je tako, da večinoma tega ne preverjajo. Če te pa dobijo je kazen baje 500€.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neres ()

amigo_no1 ::

Lahko pa da ni treba in da lahko dokazuješ s tem, da daš policistu da se pelje ali kaj takega..

Niti pod razno tole ne drži.Avtovleka, tehnični, valjčki.

O ja, zadnji 2 leti kar preverjajo.Easy money.

Če gre za staro zadevo in greš vozilom (kolo s pomožnim motorjem) na tehničnem do 25 kmh ne bo nobenih problemov (če ti ga odredijo iz nekega razloga).
Je pa tako da te v 99.9% ne bo nihče pošiljal na tehničnega če se boš z vozil do 25 kmh.
Drugo je če je ti pelješ 40 kmh s takim vozilom in se policaji pripeljejo za tabo.

Novejši (od 2000 letnik ?) bi morali imeti (imajo) priložen homologacijski kartonček, kjer so navedeni tehnični podatki vozila (gibna prostornina, max hitrost, masa, barva itd...).


Če se da prekvalificirati moped v kolo s pomožnim motorjem ne vem.

Načeloma naj bilo v teoriji dovolj, da ti vstaviš notri blokado (torej da ne gre več kot 25 kmh po ravnem brez vetra v hrbet),
greš na tehnični (LPP LJ, RTI MB), tam preverijo in ti izdajo spremenjen homologacijski kartonček, ki ga moraš seveda imeti vedno s sabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

IvoJan ::

Kupis elektronsko blokado in ti lahko pihajo v auspuh. Frendov ciao gre 65km/h, z elektricno blokado pa 25(gumb ma skrit pod sedezem)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

amigo_no1 ::

Če se policaji pripeljejo pri 65 kmh za tabo ti tehnični pri rumeni tablici (moped) ali brez tablice (kolo s pomožnim motorjem) ne uide.
You do the math..
A misliš da ljudje na tehničnem ne znajo dvigniti sedeža ? LOL

Poleg označenih imajo še en kup civilnih avtov, da ne omenjam policajev na motorjih, ki se vozijo precej "dinamično" in ga imaš lahko kar naenkrat za sabo ;).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

IvoJan ::

Mene se niso dobili pa sem bil ze 3x na valjckih. Aja btw, 3/4 kitanih skuterjev ima elektricno blokado, pa jih zelo malo dobijo na tehnicnem.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Phoebus ::

A kitate tudi okvir, podvozje in zavore? ;)

IvoJan ::

ja na skuterju(piaggio typhoon 180ccm) je zamenjana balanca pa bremze(plavajoci disk), na ciaotu pa imam kar konkretno ojacan okvir ker je gor 100ccm masina. oboje je trenutno razstavljeno ker sta ze cisto razjebana :D
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

dragon 123 ::

Mene pa samo zanima wceraj so mi wzeli piaggota zaradi tega ker so sumili da je tak enak motor bil ukraden 2 leti nazaj na enem območju meni so vzeli motor ker nisem imel papirjew ker sm ga tudi kupil brez papirjew in kaj naj naredim ali bom sploh se Gdaj widel motor

Phantomeye ::

Kakšna je možnost, da imaš ti ukradenega? pošteno odogovori (lahko tudi samemu sebi).

Hayabusa ::

Vpiši št.šasije:
http://www.policija.si/index.php/ukrade...

Pod "piaggio ciao" je vpisano 8 vozil.



Če si ga kupil za 30% cene ostalih rabljenih (+brez papirjev), potem good luck za naslednjič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

iscempredlog ::

Rabiš izpit, reg. in čelado.

simonsimon ::

Je res da od 01.07.2013 rabs zdej ciaota registrirat in pa met celado?
Kdo ve?
lp
Simon

msjr ::

Če nima homologacije za 25 Km/h je bilo Piaggio Ciao vedno potrebno registrirati tako kot vsak drug moped (in ja, tudi čelada je obvezna).

Opcija je, da narediš homologacijo za 25 Km/h, ampak to je cela papirna vojna rabiš v osnovi:

- račun o nakupu vozila oz. overjene kupoprodajne pogodbe
- original homologacijo, oz. izjavo zastopnika za Piaggio....
- tehnično poročilo o predelavi (z risbami, specifikacijami in morebitnimi izračuni) - kakor vem mora to narediti (ali vsaj poštampljati) uraden serviser. V garaži sam narest pa hop na tehničnega žal ne bo šlo.

Pa še kaj bi se našlo. Če želiš biti na čistem se bolj splača prodat in kupit kaj takega, kar je že homologirano.

Aston_11 ::

dragon 123 je izjavil:

Mene pa samo zanima wceraj so mi wzeli piaggota zaradi tega ker so sumili da je tak enak motor bil ukraden 2 leti nazaj na enem območju meni so vzeli motor ker nisem imel papirjew ker sm ga tudi kupil brez papirjew in kaj naj naredim ali bom sploh se Gdaj widel motor


POdoben primer - tip je kupil krossa brez papirjev in so ga našli (bil je ukraden, na strani od policije ni bil vnešen kot ukraden), dobil je denarno kazen jurja in nekaj eurov. Kaznivo dejanje zatajitve, miki, šlo skozi brez pogojne kazni zapora.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Spetim123 ::

Star sem 13 let.Zanima me ce moreš imeti isipt za piaggta ciao??

Vikking ::

Spetim123 je izjavil:

Star sem 13 let.Zanima me ce moreš imeti isipt za piaggta ciao??


Lahko je lahko ni. pmembno je da to zavedeno v homologacijski kartonček, torej ob nakupu mora biti pristoen homolgacijski kartonček kot obvezen dokument zate. Četudi ne presega 25km/h, brez homologacijskega kartončka, boš lahko imel težave.
Zato pa so kolesa s pomožnim motorjem, brez papirjev t.j. homologacijskega kartončka tudi do 1x cenejša, od tistih ki kartonček ima. Izjave prodajalca so popolnoma nepomembne, važn je papir.

MeGreat ::

Teoretično je to res, praktično 90% ciaotov tega kartončka nima.

Spetim123 ::

Kje lahko dobim ta kartonček?koliko stane? Kaj piše na njemu?

msjr ::

Temu kartončku se reče homologacija in če se citiram:

msjr je izjavil:

Če nima homologacije za 25 Km/h je bilo Piaggio Ciao vedno potrebno registrirati tako kot vsak drug moped (in ja, tudi čelada je obvezna).

Opcija je, da narediš homologacijo za 25 Km/h, ampak to je cela papirna vojna rabiš v osnovi:

- račun o nakupu vozila oz. overjene kupoprodajne pogodbe
- original homologacijo, oz. izjavo zastopnika za Piaggio....
- tehnično poročilo o predelavi (z risbami, specifikacijami in morebitnimi izračuni) - kakor vem mora to narediti (ali vsaj poštampljati) uraden serviser. V garaži sam narest pa hop na tehničnega žal ne bo šlo.

Pa še kaj bi se našlo. Če želiš biti na čistem se bolj splača prodat in kupit kaj takega, kar je že homologirano.

Vikking ::

MeGreat je izjavil:

Teoretično je to res, praktično 90% ciaotov tega kartončka nima.


Zato pa se tisti brez papirjev prodajajo za drobiž. Večinoma pripeljani iz italije na kilograme kot odpad.

MeGreat ::

To pač ni res (razen če je zate 300-400e drobiž). Kar poglej na avto.net, vprašanje če sploh kater piaggio ciao tam ima ta papir

Vikking ::

300€ je drobiž, če ima vso dokumentacijo. Če pa nima, je pa vreden en kofe brez mleka.

MeGreat ::

se pravi stane homologacija po tvoje 300e?

GTX970 ::

Na lpp pride okoli 100 eur.

Vikking ::

MeGreat je izjavil:

se pravi stane homologacija po tvoje 300e?


Da ti natisnejo kartonček bo stalo ja cca 100€. Potem pa vkalkuliraj še vse stroške priprave mopeda na homologacijo. Kaj vse pa to zajema, ti je že uporabnik msjr napisal.

Tako da 300€ ne bo dovolj da mopedina spraviš v stanje da je homolomo, pa da boš letal sem in tja za dokumentacijo, lahko porabiš ogromno časa in živcev. Kupiš že motorinota z homolomo, je veliko ceneje.

MeGreat ::

Dvotaktni moped zadušiti da gre samo 25km/h ni noben problem

Vikking ::

MeGreat je izjavil:

Dvotaktni moped zadušiti da gre samo 25km/h ni noben problem


Seveda ni. lahko prvežeš dve mareli za sedež da bo upor dosti velik. Preberi si kaj je napisal uporabnik msjr in dobro razumi kaj je napisal.

MeGreat ::

Potem pa to itak ne bo šlo, ker piaggiao ciao so v originalu šli 45km/h

Vikking ::

MeGreat je izjavil:

Potem pa to itak ne bo šlo, ker piaggiao ciao so v originalu šli 45km/h


No in sedaj ti je lahko jasno zakaj tisti brez homolomota niso vredni takorekoč nič.

MeGreat ::

Sploh mi ni jasno, kako se jih da homologirati če jih je proizvajalec naredil, da gredo 45 km/h ?

msjr ::

Seveda se da, predelaš ga na 25 Km/h in homologiraš. Ampak, če se še enkrat citiram:

- tehnično poročilo o predelavi (z risbami, specifikacijami in morebitnimi izračuni) - kakor vem mora to narediti (ali vsaj poštampljati) uraden serviser. V garaži sam narest pa hop na tehničnega žal ne bo šlo.

Limitless997 ::

Zdravo no js sm nov na forumu pa vm povem tko iz moje strani par dejstev iz notranjosti sveta ciaotov, skuterjev, predelav, in same realnosti glede tega v ljubljani pa vrjetno tud drugod.Piaggio Ciao(tud Si, Bravo, Grillo...) noben res noben ne gre pod 40kmh, kvecjemu grejo 45+, moj gre 55+ z predelavami za 100€, 25kmh ne gre NOBEN razen, če mu nabašeš plastelin v auspuh... Sam se vozim z temi 'kolesi' že kr neki let in po resnic povedano, te ljubitelji krofov in mcdonaldsa (možje v modrem) zlepa ne povohajo kej šele ustavijo, dejstvo pa je da se z temi wannabe mopedi vozi polovica mladine v Lj in tudi starejši.. od tega polovica s predelanimi. Ob nakupu bilokaterega od mojih piaggio koles s pomožnim motorjem nisem nikoli dobil in tudi zahteval kaksnih dokumentov, le kupoprodajno pogodbo kot dokaz za lastništvo. Dokumentov NE RABIŠ dokler policaj vidi da maš pedala (nekateri jih odstranimo) in da tista mašinca ne oddaja kakšnih zvokov podobnih dirkalnikom (zaradi raznih izpuhov proma, polini, gianelli...)(lastne izkušnje), tko da folk ne bit tok paranoični glede nakupa. Morm vs pa sam opozorit glede nakupov teh stvari: kupujte pozimi ker so cene občutno manjše in jih lahko močno zbarantaš. Potem ko se mašina ogreje mora imeti enakomeren, zdrav zvok, nesme 'jodlat' in glejte da delajo luči, hupa in bremze kar je dokaz o skrbnem lastniku-prodajalcu. Na stanje barve se ne preveč ozirat, razn če ste neki picajzlati sam pol bodte prpravleni tud mal več denarja odštet. No pa poglejte gume če niso zlizane pa če kupujete une na klasične feltne-šprikle da niso počene kkšne šprikle, pr tistih z litkami pa glejte da niso zvite litke. Glede servisa pa je tko, da se rajš naučte doma serviserat k je res k legokocke kokr da vozte k serviserjem k vs bojo ožemal do suhga pa si izmišljeval razne napake k jih ni. No je še velik stvari sam zaenkrat bo to use z moje strani. peace

lovro535v2 ::

to da noben ne gre 25km/h ne drži nekateri majo v zadnjem pestu takšno prestavno razmerje da gredo 25km/h z variomatom tako da to ne drži da grejo vsi čez 25km/h je pa res ,da jih velika večina gre 45km/h original in še več če so predelani.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

Limitless997 ::

Res je, vendar so to variatorske različice, ki pa so vse prej kot pogoste in jih med ciaoti v sloveniji zelo težko najdemo. Le si, bravo in grillo istega proizvajalca so večinoma variatorski. pozz

HighGear ::

Mene zanima kje se da dobiti poceni piaggio ciaota
a je možno kupiti zaseženega od policije, pač sem slisal da se da dobiti k se prodajajo zasezeni avtomobili motorji itd..

msjr ::

Dražbe zaseženih vozil: http://www.fu.gov.si/javne_objave/javne...
Dražbe najdenih stvari: http://www.policija.si/index.php/najden...

In če se še tretjič citiram, si preberi tole, če je bil Piaggio zasežen je običajno razlog prav tehnična neustreznost.

D3m0r4l1z3d ::

A je treba zdaj 50ccm registrirat po novem?
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

konspirator ::

Če gre več kot 25 kmh, velja že 10 let.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

moped (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8016521 (4280) woroh4
»

Vožnja motornega vozila do 50ccm(kubikov).

Oddelek: Loža
2512720 (4119) Gapi
»

Kupujem Piaggio Ciao

Oddelek: Na cesti
182970 (2567) urostech
»

Za katera kolesa z pomožnim motorjem je potreben izpit?

Oddelek: Na cesti
3932704 (2806) St235
»

Registracija in izpit

Oddelek: Loža
206307 (5730) amigo_no1

Več podobnih tem