» »

Registracija in izpit

Registracija in izpit

klemzy113 ::

Živjo!

Vem, da je tole že zelo "zlajnana" tema in da je veliko različnih mnenj ampak vseeno. V kratkem bom kupil Piaggio Ciao-ta, 49 ccm, max 50 km/h. Nič ni predelan, dal pa bi gor blokado, da bi šel max 25 km/h. Zanima me, ali ga moram registrirat in ali moram delat izpit. Veliko jih zatrjuje da ne, ampak so zdaj te novi zakoni in me zanima če to še velja.

Prosim, da odgovori samo tisti, ki je 100% prepričan, da ima prav! :)

Hvala,

Lp

c00L3r ::

Kupil boš kolo z motorjem, ki gre 45km/h. Za tega potrebuješ izpit in registracijo. Če ga boš zablokiral na 25km/h boš moral na novo delat homoligacijo, da boš prevkalificiral vozilo kot kolo z pomožnim motorjem, za katerega ni potrebna registracija in ne izpit.

Moj nasvet, da si ne delaš stroškov in glavobola s tem je, da kupiš kolo z pomožnim motorjem, ki že v osnovi gre 25km/h. Če te ustavi policist, mu pokažeš samo to homologacijo.

oo7 ::

Sosed je kupil motor,ki gre 25 kmh in ne rabi ne čelade ne registracije.Namesto tablice mu zadaj piše 25.

Boljše pomoje,da kupiš tak motor,ki je serijsko,do 25 kmh pa se ne rabiš nič zajebavati.Vsaj mislim,da je tako.

darkolord ::

Mislim - vsaj tako sem nekje bral - da so nekateri Ciao-ti že "tovarniško" omejeni na 25 in zanje ne rabiš izpita.

klemzy113 ::

Hvala za nasvete. Point je v temu, da je zelo ugoden moped in sem se že skoraj zmenil. Koliko bi pa stala nova homologacija?

Daedalus ::

Precej več, kot je moped vreden. Skup z izpitom in registracijo.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

klemzy113 ::

Tega sem se bal :(.

klemzy113 ::

Se pravi, če blokiram moped na 25 km/h in dam delat homologacijo, mi ga ni treba registrirat in delat izpita. Moped pa tudi nima dokumentov...A zna bit to problem pri policajih?

Identifikacija in ocena tehničnega stanja osebnega in tovornega vozila NDM 3500kg, traktorja ter kolesa z motorjem in motornega kolesa M1, N1, L1, L3, T1, T2, T3 96,00€

Je to to?:D

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

Homologacija pride okoli 90E...
Mopedi, ki gredo že tovarniško samo 25 km/h so dokaj iskani, dragi.

Daedalus ::

Strošek homologacije ni lih samo v tem, da nekam prideš, se kuneš na boga, domovino in mater, da je stvar res ustrezna in plačaš neko predpisano vsoto. Je treba (s kupom dokumentacije in ustreznimi meritvami) dokazat, da je temu res tako. Nekako takole to gre.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

kalko ::

Kupiš bicikel in greš lahko legalno, brez izpita več kot 25 km/h. :D

francek1 ::

Če bo Ciao res šel le 25 km/h, ti ne bo nihče težil. Drugače pa zadostuje prodajna pogodba z dosedanjim lastnikom.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

zuz3k ::

to ne gre tako

potem bi vsak imel športivo 1000 cm3 pa "blokirano" na 25 km/h :))
Life is a psychological game.

amigo_no1 ::

zuz3k je izjavil:

to ne gre tako

potem bi vsak imel športivo 1000 cm3 pa "blokirano" na 25 km/h :))

Ne.
Ko si 1x na cestnem litrašu 99.99999% ljudi ne bi šlo delati tega.


Daedalus je izjavil:

Strošek homologacije ni lih samo v tem, da nekam prideš, se kuneš na boga, domovino in mater, da je stvar res ustrezna in plačaš neko predpisano vsoto. Je treba (s kupom dokumentacije in ustreznimi meritvami) dokazat, da je temu res tako. Nekako takole to gre.

Za njegov moped ne bo nihče kaj preveč "pameten", preveri se standardne zadeve kot pri vsakem tehničnem + če hitrost na valjčkih ne presega 25 kmh.


klemzy113
Letnik mopeda ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

klemzy113 ::

Bil je 1995, ampak mi ga je nekdo speljal pred mano :( No, kdor prej pride, prej melje. Sicer bom pa sedaj gledal samo tiste, ki imajo dokumente (in so blokrani na 25 km/h).

Lp

c00L3r ::

Kupi rajši nekaj s papirji. Tam samo bencin not vliješ in se že pelješ. Ker seveda ne rabiš registracije, izpita ali čelade :)

amigo_no1 ::

c00L3r je izjavil:

Kupi rajši nekaj s papirji. Tam samo bencin not vliješ in se že pelješ. Ker seveda ne rabiš registracije, izpita ali čelade :)

Vročina udarila ?

Seveda potrebuješ prej našteto.

c00L3r ::

amigo_no1 je izjavil:

c00L3r je izjavil:

Kupi rajši nekaj s papirji. Tam samo bencin not vliješ in se že pelješ. Ker seveda ne rabiš registracije, izpita ali čelade :)

Vročina udarila ?

Seveda potrebuješ prej našteto.

Jaz sem na klimi, za tebe ne vem :)
Za kolo s pomožnim motorjem potrebuješ enake stvari kot na kolesu. Rabiš tam registracijo ali čelado? NE! Edino kar je dobro imet zraven je homologacijo, ki potrjuje da gre ta moped 25km/h.

amigo_no1 ::

Ja, samo preberi si prvi post v temi.
Ne moreš delati homologacije na mopedu brez papirjev.

c00L3r ::

amigo_no1 ne vem kaj bi rad povedal. Itak je moj post drugi v tej temi, tak da sem si očitno prebral prvega. Mogoče si boš ti moral prebrat še kak post vnes, kot samo prvega in zadnjega ;)

Moj post, ki pa je tebe razburil pa se nanaša na to da je klemzy113 napisal, da bo od zdaj naprej iskal mopede s papirji in da so zablokirani na 25km/h. Pri teh pa ne rabiš nič. Usedeš se in se pelješ. Isto kot s kolesom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c00L3r ()

amigo_no1 ::

To že, samo on bi šel po drugem postopku :P.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

moped (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8016548 (4307) woroh4
»

Vožnja motornega vozila do 50ccm(kubikov).

Oddelek: Loža
2512732 (4131) Gapi
»

nakup scooterja

Oddelek: Na cesti
161978 (1584) msjr
»

Za katera kolesa z pomožnim motorjem je potreben izpit?

Oddelek: Na cesti
3932713 (2815) St235
»

Vprašanje: Koliko km/h se lahko vozim na mopedu?

Oddelek: Na cesti
167461 (6703) XtodaZ

Več podobnih tem