» »

Interni zvočniki ne delajo, slušalke pa

Interni zvočniki ne delajo, slušalke pa

Malcolm_Y ::

Lp. Kolegica ima nov PC, Windows 7. Načeloma vse deluje, razen internih zvočnikov. Od sebe ne dajo nič, če priključim slušalke ali zunanje zvočnike v vtičnico, pa je OK. Tako da očitno so driverji in zvočna v redu.

Drugače sem posodobil vse možne zadeve, 100x preveril nastavitve, da niso kje 'nemo', ampak še vedno ne pomaga. Morda še dodam, da so enkrat, ko sem hotel predvajati neko pesem, interni zvočniki začeli delati za kaki dve sekundi, potem so pa spet mrknili.

Klical sem tudi na center za pomoč uporabnikom, tam pravijo naj povrnem tovarniške nastavitve in če po tem še vedno ne bo nič, naj računalnik vrnemo v trgovino.

Pa mi ni do tega, ker je ziher ena fajna rešitev, ki jo tukajšnji forumaši zagotovo poznajo. :)

Vnaprej hvala in lp.

xxurban ::

Najlažja rešitev je, da pelješ na servis in to rešijo serviserji, ker zgleda, da imaš težavo s hardwerom oz. zvočniki.

Lp

Malcolm_Y ::

Okej, vsem, ki jim bo morda kdaj prišlo prav:

ko sem iskal in iskal vzroke, sem postal pozoren, da v vtičnici za slušalke sveti rdeča lučka. In kmalu sem odkril forum, kjer so povedali, da je morda vzrok, da računalnik misli, da so slušalke vključene. Eden od nasvetov je bil, da parkrat vključiš in izključiš slušalke, da tako 'sprostiš' vtičnico. In res, nekaj časa sem vtikal in iztikal vtič, potem pa se je naenkrat pojavilo obvestilo "izključili ste audio napravo" ali nekaj podobnega in notranji zvočniki so začeli delati. Juhej!

JanK ::

Ampak ce se to dogaja na novem, bi ga jaz nesel zamenjati!

Malcolm_Y ::

No, ne pravim, da bi se zdaj vsi igrali 'sam-svoj-mojster' in popravljali bogvekaj. Ampak, če je tole vtikanje/iztikanje rešilo zadevo in bojo zvočniki delali, je verjetno še vedno boljša varianta, kot pa vračanje, čakanje na popravilo, ipd. Odvisno, kakor za koga.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

brum v zvočnikih kriv je štrom!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
418372 (5593) settler
»

brnenje v zvočnikih

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
497277 (5053) bullet321
»

Računalnik šteka, ko se priklopijo zvočniki

Oddelek: Pomoč in nasveti
11930 (709) miranpozar
»

Mobitel - MP3 player

Oddelek: Mobilne tehnologije
141373 (1163) flashek
»

false alarm?

Oddelek: Pomoč in nasveti
171238 (992) Yohan del Sud

Več podobnih tem