» »

Poletje v Kiberpipi

Poletje v Kiberpipi

Odprtokodna orodja za uspešen Python projekt - 1. del

vir: Kiberpipa
Kiberpipa - Kakor smo najavili že v naši zadnji najavi, bomo tokrat v Kiberpipi aktivni tudi poleti. Vsako sredo med 11h in 19h bodo naša vrata odprta za ustvarjalna srečanja tehnoloških navdušencev. Na voljo bo malce hladu, električni priključki, mize, interneti in kreativni vrstniki. Občasno pa lahko organiziramo kakšno srečanje izven teh časovnih okvirjev.

Prvo srečanje je na sporedu že v petek, 1. julija, ob 18h in sicer gre za Hacks/hackers sniff-up. Dogodek je namenjen združevanju novinarstva in tehnologij.



Naslednjo sredo, 6. julija ob 18h pa vas vabimo v Kiberpipo na Django Meet Ljubljana, kjer bomo govorili o novem znanju s konference DjangCon.eu in EuroPython. Na srečanju bodo predstavljeni: buildout in virtualenv okolja, class based views, Django kot openid consumer in slovenski localflavor. Vabljeni vsi - tako tisti, ki že uporabljate Django in tisti, ki se ga želite šele naučit. Zaradi neformalne narave dogodka, predavanja ne bodo snemana.

Prihodnji hackdayi in teme bodo še napovedani, v kolikor pa imate posebne želje, ste vabljeni da nam jih sporočite na info@kiberpipa.org, ali pa preko drugih komunikacijskih kanalov.

17 komentarjev

71GA ::

Bi lahko kiberpipa organizirala kak tečaj C jezika za ARM mikrokontrolerje?

Tear_DR0P ::

bomo malce povprašali naokrog, če imamo kakšnega poznavalca Cja, ki bi kaj odpredaval na to temo ali pripravil kakšen workshop. Čeprav C kot tak bi naj bil neodvisen od arhitekture, torej ni narejen za ARM ali kaj drugega, ampak je pač C :) je pa vprašanje česa se ti lotevaš.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

71GA ::

Tear_DR0P je izjavil:

bomo malce povprašali naokrog, če imamo kakšnega poznavalca Cja, ki bi kaj odpredaval na to temo ali pripravil kakšen workshop. Čeprav C kot tak bi naj bil neodvisen od arhitekture, torej ni narejen za ARM ali kaj drugega, ampak je pač C :) je pa vprašanje česa se ti lotevaš.

Sem celo zbral nekaj ljudi (okoli 15), ki bi bili interesenti za tečaj. Lahko si pogledaš tukaj: http://www.elektronik.si/phpBB2/viewtop... Prostor lahko zrihtam tudi jaz na Tehniškem šolskem centru Kranj, kjer je precej dobro opremljenih računalniških učilnic.

Jux ::

Če potrebujete pomoč pri pripravi tečajev za ARM (in materialov), povejte - z veseljem pomagamo. Morda celo posodimo našega lead developerja (če bo on za).
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

brodul ::

O hudo, :D. Jst sem tudi clan Kiberpipe.
Bi elektroniki (www.elektronik.si) mogoče imeli kakšne delavnice tudi prav iz elekronike ali pa kakšna srečanja v kiberpipi? Sam sem študent FE, pa me prav grize da bi delal kašne neumnosti, samo mi fali kroga ljudi. V kiberpipi mamo načeloma že nekaj opreme (za jedkanje, spajkanje, ki ne bo trpela če se jo bo uporabljalo) in dovolj delovnega prostora.
Sam bi bil pripravljen prevzeti odgovornost in dezuranje tudi kakšen drug dan v tednu, če bi se kaj zanimivega počelo. Se bom oglasil na forumu po izpitih.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

bluefish ::

Na FE se tudi izvaja uvodni tečaj v svet ARM-a. Žal so bile prijave nekje do aprila.

71GA ::

bluefish je izjavil:

Na FE se tudi izvaja uvodni tečaj v svet ARM-a. Žal so bile prijave nekje do aprila.

Bi te lahko prosil mogoče za link?

bluefish ::

mihaelf3 ::

Tale kiberpipa je res zakon. Škoda ker ni odprta vsak dan :(

IvoJan ::

Ce bi se dovolj ljudi nabralo bi lahko meli kak pravi lan party :) lahko bi igrali kak CSS ali pa q3a
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

69charger ::

Lahko bi bil za spremembo en LAN Party ki se začne zjutraj in konča zvečer,ne nek overnight. Nimamo vsi časa :P I'm in,CS1.6 ali CSS.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

IvoJan ::

Ma meni je vseeno. Lahko traja tudi 2 dni :P sva ze 2! Anyone else? Bi bila prav prijetna sprostitev, da malo pohengamo skupaj pa kak pir spijemo, pa mal zaigramo kako rundo counter strikea :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

iElectric ::

SpringRTS? Anyone? :)

IvoJan ::

Lahko :) prvic slisim ampak vazno da se igra :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

69charger ::

Q3A + CS1.6 bi bilo zakon,čisto old school. Jaz bi za to priložnost privlekel Athlona 2500+ :P
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

IvoJan ::

Ma men cist sedejo tako old school spili od petka ko smo v kiberpipi dukea nazigali :D na koncu am bil 3ji ker je linux crap :P
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

69charger ::

Moral bi imet LAN in omejitev tovarniške hitrosti procesorja na 600mhz in grafo do 32mb pa bi se pokali :P Pure oldschool,da se malo navija za več FPSjev,se komu tudi kaj pokadi itd.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Zanimiva predavanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
89104605 (441) BigBangStar
»

V kiberpipi ta teden: ETC festival, Maven, Astina, Andreja Jernejčič, Github Git trai

Oddelek: Novice / Kiberpipa
184486 (3865) Tear_DR0P
»

V Kiberpipi ob koncu poletja

Oddelek: Novice / Kiberpipa
83409 (3033) Lion29
»

V Kiberpipi zgolj še ta teden: No-LAN party

Oddelek: Novice / Kiberpipa
115006 (4421) IvoJan
»

Pipini odprti termini

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
452547 (2547) Ziga Dolhar

Več podobnih tem