» »

Grafična kartica

Grafična kartica

«
1
2

luka778 ::

Torej...Kupujem novo grafično kartico in se odločam med tema dvema: http://www.mimovrste.com/artikel/263008... in http://www.mimovrste.com/artikel/263007... , zanima me tudi če lahko matična plošča glede na to da je malo starejša zavira grafično kartico.(matična je dp35dp) Hvala za odgovore!:D

Rias Gremory ::

Z matično ploščo bo združljivo.

Glede grafične pa absolutno prvo ampak jo lahko dobiš veliko ceneje, ker na mimovrste so cene visoke.
Na primer: http://www.agt.si/racunalniska-oprema/g...
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Mcsin ::

Točno kar ti je povedal LinksysOne, oziroma za denar pri prvi ki si jo linkal dobiš v drugih trgovinah tudi 6870

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mcsin ()

jazbec ::

Riff ::

jaz pravim HD 6850 :)

jazbec ::

gtx460 in hd6850 imata podoben/enak performance
ampak je gtx hladnejša pa se boljše navija

Lori ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lori ()

fireX88 ::

jazbec je izjavil:

gtx460 in hd6850 imata podoben/enak performance
ampak je gtx hladnejša pa se boljše navija



no comment.....
vsakič ko pogledam odgvore za grafe, nekdo pribije je hladnejša in se bolj navija...mislim wtf...je mogoče reku da bo navijal? je mogoče reku da bi rad imel pod lediščem v sobi? vsaka gafa se greje...

jazbec ::

nekatere se bolj, nekatere se manj
vsak bi rad, da se čim manj greje

bluefish ::

vsaka gafa se greje...
Jasno, da se vsaka greje, vendar se poleti še kako pozna razlika (tudi pozimi :) ).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

RejZoR ::

Če mene vprašaš raje vzemi tole:
http://www.commit.si/sl/virtuemart/203-...

Cena 130 EUR, po hitrosti in funkcijah pa je enaka HD6870 (referenčni verziji). Ugodno in prav nič slabše od HD6870.
Če že greš na serijo HD6000, potem obvezno vzemi vsaj HD6950.
To pa je manjši korak naprej od HD5000 in HD6800 serij...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

TOP ::

Ne vem za kaj bi jemal zastarelo grafo.

RejZoR ::

Zato ker je isti drek kot HD6870 sam ful cenejša lol?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

D3m ::

fireX88 je izjavil:

jazbec je izjavil:

gtx460 in hd6850 imata podoben/enak performance
ampak je gtx hladnejša pa se boljše navija



no comment.....
vsakič ko pogledam odgvore za grafe, nekdo pribije je hladnejša in se bolj navija...mislim wtf...je mogoče reku da bo navijal? je mogoče reku da bi rad imel pod lediščem v sobi? vsaka gafa se greje...


Ni nekdo, ampak je eden in isti ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

jazbec ::

da se boljše navija s eve

temperature

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

frudi ::

jazbec je izjavil:

gtx460 in hd6850 imata podoben/enak performance
ampak je gtx hladnejša pa se boljše navija

Spet nabijaš v prazno o superiornosti geforcev, kot v vsaki temi.
Navijata se obe praktično enako, za nekje ~25%. Kar se pa temperatur tiče - kot prvo so irelevantne, dokler niso toliko ekstremne, da bi vplivale na življenjsko dobo; in to pri takšnih nepožrešnih karticah niso. Kot drugo, se temperatur med geforci in radeoni ne da primerjati, ker jih nvidia in amd skoraj zagotovo merita drugače. In nazadnje - kar je dejansko važno, je poraba elektrike in ta je pri 6850 precej nižja.

Sicer pa je daleč najboljši predlog dal RejZor - 5850 za 130€ je super deal. Poraba na nivoju gtx 460, hitrost na nivoju gtx 560 ali 6870 in precej cenejša od vseh teh. Pa še navija se boljše od vseh. Če je zadeva dejansko na zalogi, po mojem sploh ni kaj za razmišljat.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

eieieie1 ::

Sssaga ::

Haha, moja najbolj vroča :D

Sam navija se pa ko svina!

mr1two ::

U, 5850 za ta denar? Definitivno 58508-)

Nwanko ::

2x Sapphire 5850, idle poleti 41c, load pri polni obremenitvi cca 75c,ti je pri 850/1200 1.187v.
pozimi idle 36c load cca 60-65c.
Navijeta se na cca 1050/1300 1.3v.

Še nebom menjal en lep čas.

macgajver ::

5850 ftw.
tenstan krompir je pa zakon

TOP ::

RejZoR je izjavil:

Zato ker je isti drek kot HD6870 sam ful cenejša lol?

Jaz tole vem,da je isti drek mel sem obe in pri 6870 se je z novimi gonilniki mal poznalo v špilih,če se spuščamo v potankosti.

RejZoR ::

Sem mel obe in ni bilo neke blazne razlike, pa sem imel eno najbolj tovarniško navitih HD6870. Šele HD6950 z 2GB spomina mal pokaže zobe ampak še vedno ne z neko blazno razliko.
Vglavnem pri texture heavy igrah z uporabo FSAA in AF.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

macgajver ::

Zadnjič sem pri kolegu igral na sandy bridge 4.4ghz in 6950 flashano v 6970. Crysis Very high 1920-1080 0AA in nisem mogel vrjet igra je delovala povsem tekoče še s frapsom sva snemala lockano na 30fps brez štekanja kot tudi GTA IV maxout. In ta dva špila pri meni povzročata največje šteke oba sta zelo požrešna na cpu in gpu.
Hočem rečt da se pozna močan procesor zraven grafe ranga 6950, 5850 sicer ne pri vseh igrah pri nekaterih pa zelo.
luka778 napiši na kakšnem monitorčku špilaš in kateri proc? Dejstvo je da z grafično največ pridobiš ampak kakšen švoh dual core zraven imet je škoda ker bi jo preveč premzal.
Recimo o tem govorim http://www.tomshardware.com/reviews/cpu... sicer star review ampak to so precej švoh karte v primerjavi s 5850.
in še malo novejše primerjave kakšne so razlike v igrah samo zaradi proca. Recimo q6600 30fps proti i7 60fps to pa že ni več zanemarljiva razlika. Je pa čisto odvisno od igre
http://www.techspot.com/review/305-star...
http://www.techspot.com/review/403-dirt...
http://www.techspot.com/review/405-the-...
tenstan krompir je pa zakon

Zgodovina sprememb…

Sssaga ::

A bejž no... :D



Glede proca se pa strinjam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

macgajver ::

sssaga povprečno 30fps je zelo na meji okusnega igranja vsaj za mene.
Crysis Very high 1920-1080 0AA in nisem mogel vrjet igra je delovala povsem tekoče

Sva s kolegom pobenchala danes benchmark GPU 1920-1080 very high povprečno 46.9fps minimum 38fps. Hehe zato pa sm bil tako presenečen kako glatko je špil deloval sicer še vedno ni to 60fps gameplay ampak za crysis več kot dovolj. Sory za off topic.

luka778 ?? si že kaj nabavil??
tenstan krompir je pa zakon

kmetek ::

Kakšen rang je 6770/6790 grafična?

zenith1 ::

Nemixxx ::

Js mam Ati Radeon 6870 1gb in si nameravam kupiti novo 2gb za cirka maximalno 250€.Zdej pa kaj se splača kupiti?
Večinoma sem gledal 6950 2gb pa nekaj gtx460.

Mal omejitev pa imam tudi z napajalnikom ker je komaj 550W in še to je LC :S sam za to sedajšno grafično ni bilo problemov.

(1)Tale zver me mika sam tole je pa zelo požrešna grafična se splača?Uglavnim povejte mi mal kaj se splača pa rabim grafično z dobrim hlajenjem ker tale moja je obup BF3 na high je temparatura 75+ in učasih se začnejo pojavlati zelene črte pomojem mneju zaradi previsoke temparature in pol morm povišati hitrost ventilatorja kar je potem tudi problem hrup :S
(1)http://www.dinokomp.si/product_info.php...
|Intel Core i5 2500k 3.30Ghz-OC-[4.60ghz]|Noctua NH-U9B SE2|
|GA-P67A-UD3-B3|R9 290x 4gb|Kingston Blue HyperX 12GB 1600Mhz|

DarwiN ::

Tole boš denar proč vrgel... 6950 2gb je hitrejša od 6870 ravno za ~10%, tista razlika v kapaciteti spomina pa ne igra nobene vloge, razen če igraš na 2560x resuliciji, potem bo razlika med njima ~15%. :)) V vsakem primeru pa zanemarljiva..

75+ stopinj je povsem sprejemljivo za grafično. Če se pojavljajo artifakti pri takšni temperaturi gre najbrž za software. Lahko pa za začetek samo odpreš stranico ohišja, tako boš znižal temperaturo in potem testiraj, če se še vedno pojavljajo črte...

Pa driverje posodobi od grafične, če jih še nisi, ker je lahko to razlog za te težave.. Vidim, da je AMD včeraj izdal nove driverje... Posodobi jih in si rešen..

Tistih 250€ pa doniraj rdečemu križu..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Nemixxx ::

hehe hvala ti :D
|Intel Core i5 2500k 3.30Ghz-OC-[4.60ghz]|Noctua NH-U9B SE2|
|GA-P67A-UD3-B3|R9 290x 4gb|Kingston Blue HyperX 12GB 1600Mhz|

filip007 ::

Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Sssaga ::

Dobra izbira filip

Gibbs007 ::

Asus naj bi zraven grafične GeForce GTX 560 Ti TOP dal tudi zastonj Battlefield 3. A kdo ve, če naj bi bilo tudi pri nas to?

VidKo ::

Gibbs007, v tujini ima ta asuska, ki jo omenjaš:
ASUS ENGTX560 Ti DCII TOP/2DI Battlefield 3, GeForce GTX 560 Ti, 1GB GDDR5, 2x DVI, Mini-HDMI
ceno cca 250€ z davkom ali višjo.

V Sloveniji dobiš Zotac GeForce GTX 560 Ti, 2GB GDDR5, 2x DVI, HDMI, DisplayPort za 225,60€, Battlefield 3 pa tudi stane 42€ pri nas

Kaj se bolj splača? :)
http://www.commit.si
spletna računalniška trgovina za overclockerje, gamerje in modderje

macgajver ::

Nič od tega se ne splača.
vzameš tole http://www.dinokomp.si/product_info.php...
Potem pa še počakaš da bo na steamu kakšen lep popust in nabaviš battlefiled 3.
tenstan krompir je pa zakon

ado123 ::

Zivijo !

Glede na to da rabim pc za igrce, kupujem novo graficno !

Katera je boljsa,zmoglivjsa...

Ge Force GTX 550 TI vs Ge Force GTX 560...... Hvala za pomoč !

BALAST ::

560!
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

filip007 ::

Če je GTX 460 v rangu 5770/6770, zakaj pa potem stane dvojno?
No v bistvo 5770 512MB je 90€, GTX 460 768MB pa ni pod 150€, zanimivo ane...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

jazbec ::

ker je gtx460 v rangu hd6850/5850

Zion10 ::

zdravo, zanima me če je napajalnik v konfiguraciji spodaj, dovolj močan oziroma bi bil še zadost če dodam ASUS GeForce GTX 590 z porabo 365 W?

GIGABYTE Z68MA-D2H-B3
INTEL Core i7 2600K 3.4GHz 8MB BOX LGA1155
KINGSTON KHX1600C9D3B1K2/8GX 16GB (4x4GB) PC12800 DDR3
SAMSUNG HD103SJ 1TB 7.2/32M/S300
CORSAIR Force 3 90GB (CSSD-F90GB3-BK)
NOCTUA NH-U12P SE2
CORSAIR CMPSU-600CXV2 600W

Riff ::

lahko probaš pa vidiš če bo računalnik kaj zamrznil al pa se resetiral potem je 600W premalo, drugače je corsair dobra firma in če je tukaj res 600W bi mogoče šlo

6151 ::

Za 590 verjetno ni dovolj, saj že 580 potrebuje vsaj 600W napajalnik
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Zion10 ::

ok, kaj pa potem tale napajalc, bi bil dovolj oziroma katerega naj potem vzamem?

macgajver ::

odličen napajalc in povsem dovolj. Daš komot zraven še kakšno nvidia grafično če imaš za physx.
tenstan krompir je pa zakon

Zion10 ::

aha, ok. Ne v bistvu se mi gre za rederiranje v maxu (iray) in ne za igranje k ni časa. Potem če prav razumem bi bil omenjen napajalc dovolj in bi imel še nekaj fore za kak OC grafične ali CPU?

Gibbs007 ::

Bom kar tule vprašal. Mam starejši procesor in grafično, oboje nenavito. V BF3 je grafična maksimalno obremenjena 95%. Kako bi stisnil iz nje več FPS-jev, če bi jo navil ali "odvil"? P.S.:Procesor lahko navijem le za 100Hz, pa še to dobivam BSOD.

mr1two ::

Hm, to je podobno vprašanje kot: ali bom z navitim avtomobilom na progi dosegal boljše čase...

BALAST ::

V BF3 se splača navit oboje. Ampak vedi da za malenkostno navijanje nekvalitetnih komponent lahko crkne katera od komponent.
Ponavadi matična plošča in napajalnik.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Buggy ::

BALAST je izjavil:

V BF3 se splača navit oboje. Ampak vedi da za malenkostno navijanje nekvalitetnih komponent lahko crkne katera od komponent.
Ponavadi matična plošča in napajalnik.


tale je pa precej bosa :D

Sem delal ze marsikaksne overclocke na prekleto veliko razlicnih sistemih in ce se prav spomnim, se nisem imel komponente, ki bi mi kdaj tekla na tovarniskih nastavitvah, pa mi se nikoli zaradi OC (sploh malenkostnega) se ni crknila plata ali pa napajalnik.
V najslabsem primeru so postale voltaze tako nihajoce, da sistem ni bil stabilen, da bi pa kaj crknilo zaradi tega ...???

....malenkosten OC (100Mhz na CPU-ju) se ti v igri ne bo pa nic poznal, se bo pa na stabilnosti.

Zmanjsaj detajle ali pa resolucijo...na ta nacin prides do vec FPS-jev, brez da vlagas v nove komponente.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katero grafično

Oddelek: Kaj kupiti
242919 (2633) opeter
»

Kaj nadgradit?

Oddelek: Kaj kupiti
393658 (3276) ABX
»

Prispel GeForce GTX 560 Ti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
5626385 (23867) SavoKovac
»

Upgrade računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
424019 (3255) jazbec
»

Radeon HD 6870 & 6850 (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Strojna oprema
570132822 (118333) citizen8

Več podobnih tem