» »

pozabljeno geslo

pozabljeno geslo

mateja9 ::

Dober dan vsem!
Prosim za pomoč. Imam prenosnik HP, ki sem mu zaradi sina nenehno spreminjala geslo, da ne bi bil vse dni gor. Sin si je ustvaril podračun s svojim geslom in me tako prelisičil. Sama sem se potem vdala in nekaj časa nisem uporabljala računalnika, tako da sem geslo pozabila, zapisala pa si ga tudi nisem. Sedaj imava s sinom nezaklenjen računalnik, brez gesla, vendar pa nastane problem, ko bi naj naložila nov program, ker zahteva moje geslo, kot nosilca glavnega računa.
Kaj lahko naredim? CD, ki je bil priložen računalniku, je tudi izginil, kako ne vem.
Hvala že vnaprej, lp

KoMar- ::

Kupite/dobite CD z Windowsi in jih ponovno namestite.

mihy11 ::

Ko zaženeš računalnik klikni F8 in pojdi pod safe mode, administator, start, nadzorna plošča, uporabniški računi in potem tam nastavi geslo za posamezni račun

amigo_no1 ::

Tu ni problem v winsih, temveč v odnosu med vama.

Zakaj bi nenehno spreminjal geslo mi ni jasno, edino če daš za geslo "test123" in podobno.
Lahko mu tudi vzameš admin pravice (control panel, user accounts, change account type v "limited") -> se pravi 2 računa, tvoj admin z geslom in njegov "limited user".
Da se nastaviti tudi account lockout policy, da se po par neuspelih poskusih račun zaklene za XX minut/ur (start/run, secpol.msc , account policies).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

geslo v gmailu

Oddelek: Pomoč in nasveti
3113398 (12666) tomaz-
»

[Windows][XP] uporabniški račun z omejenimi pravicami

Oddelek: Operacijski sistemi
51510 (1344) Glicerin
»

Kako v Win XP pro časovno omejiti dostop do uporabniškega računa?

Oddelek: Operacijski sistemi
61427 (1285) Manyana
»

povezava med dvema računalnikoma z limited userji

Oddelek: Omrežja in internet
81495 (1417) pirx
»

Postavitev spletnega strežnika?!

Oddelek: Omrežja in internet
151765 (1570) Jackass

Več podobnih tem