» »

povezava med dvema računalnikoma z limited userji

povezava med dvema računalnikoma z limited userji

pirx ::

Imam 2 računalnika, z Windows XP pro, na obeh pa kreirana računa z Limted Userji, brez gesel.

Ko se želim iz računalnika A povezati na računalnik B, dobim okence, ki zahteva up. ime in geslo. Če vpišem samo up. ime brez gesla mi javi da povezave ni mogoče vzpostaviti. Če vpišem up. ime in geslo od admina pa zadeva zalaufa.

Problem je v tem, da nočem, da bi uporabnik vedel admin geslo in da bi se lahko oba medsebojno povezovala kljub Limited Accountom.

Moram kakšne pravice za folderje nastaviti ali kako je s tem?

boych ::

Nisi napisal kako bi rad dostopal iz enega, do drugega!
Če bi rad dostop samo do map pol pod Sharing-> Permision določiš Userja, ki pač lahko dostopa do mape in mu dodeliš pravice!

neoto ::

Isto še vedno mene muči:
Preko omrežne soseščine (omrežna mesta v xp) želim dostopat do drugega računalnika. Na enem sem ves čas prijavljen kot administrator, na drugem pa kot limited account. Situacija je taka, da z drugega računalnik lahko dostopam do prvega (kjer je administrator), obratno pa ne gre na noben način.
Mislim da ima pirx podoben problem... Je kakšna rešitev?? (oba rač. imata WinXP Pro)

pirx ::

Samo do map potrebujem dostop. Ker userja nimam v računalniku na katerem je shareana mapa bo najboljše, če dam "everyone", ali? V bistvu bi se 10 računalnikov povezovalo na tega enega in me zanima, če se da kako drugače rešiti, kot pa da dam vseh 10 userjev not.

neoto, enaka težava naju muči :)

DSmidgy ::

Probej mal tole: pejd v "Conrol panel", "Administrative tools", "Local security policy", "Local policies", "User rights assignment". Potem poglej, če je v "Access this computer from the network" obkljukan "Everyone" in če je v "Deny access to computer from the network" prazen (zbriši vse ven, sploh pa "Guest"). Bi moralo delat.

Se pa zna zgodit, da si XP zapomni, da si se že prijavljal z usernamom/passwordom in bo še kar zahteval vnos gesla, čeprav si storil zgornje. Mogoče moreš potem malo spremenit imena računalnikov in naj bi delalo. Pri novi inštalaciji pa more delat.

pirx ::

Hvala za pomoč! V ponedeljek vse predlagano preizkusim.

DSmidgy ::

Mogoče bo še tole treba: it v "Conrol panel", "Administrative tools", "Computer management", "Local users and groups", "Users", "Guest" in na njem odstranit kljukico na "Account is disabled".

pirx ::

Uf, na to pa niti pomislil nisem. Tenks!

pirx ::

Vse skupaj deluje tako kot mora :D Najlepša hvala!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako imeti na mrezi 3 racunalnike, da od tega 1 nima dostopa do drugih dveh

Oddelek: Omrežja in internet
243172 (2594) Pyr0Beast
»

ne morem dostopat do mreznega racunalnika.

Oddelek: Pomoč in nasveti
161926 (1727) Microsoft
»

(LAN) Moj racunalnik zahteva geslo za seznam sheranih map

Oddelek: Operacijski sistemi
331619 (1279) jlpktnst
»

težave v domačem omrežju

Oddelek: Pomoč in nasveti
121266 (1111) romario
»

dostop do računalnikov v mreži - vedno do njih z geslom

Oddelek: Pomoč in nasveti
181497 (1165) ToniT

Več podobnih tem