» »

Procesor INTEL i3,i5 ali kateri cenejši

Procesor INTEL i3,i5 ali kateri cenejši

easyrider3 ::

Mene pa zanima kakšna je razlika med Intelovim procesorjem i3 ali i5? A je med Pentiumovim procesorjem Dual-Core in Core 2 Duo kaj razlike,a sta oba dvojedrna? Kaj se splača danes nabavit za računalnik za eden procesor ali Pentium i3 ali Dual-Core ali Core 2 Duo? Razlikujejo se pa kar v ceni sploh če primerjam procesor Pentium i5,čeprav mislim,da za domačo uporabo kar srfam po internetu bi že Pentium i3 bil več kot dovolj ali mogoče kakšen Pentium Dual-Core?

Dr_M ::

Spisek vse intelovih jeder. Imas vse lepo polinkano in potem naprej se razlozeno.
List of Intel cores @ Wikipedia
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

easyrider3 ::

Hvala bom malo pregledal in preštudiral.

blackbfm ::

Kaj se splača danes nabavit za računalnik


Pri intelu se danes kupuje vse kar je na podnožju 1155, odvisno od potreb seveda, ostalo je povozil čas.

http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...

easyrider3 ::

Vidim da bo treba za procesor odšteti najman 70 Eurov pa naprej,kaj čmo ko pa je treba.Sedaj se moram samo še odločit kateri model in potem pa v nabavo.

Dr_M ::

SO kar dragi pri nas ja, ceprav bi bilo smiselno pogledat za kaksen i3, recimo 2100 je najcenejsi. Res, da je dobrih 100€, ampak ima vsaj Hyper threading.
Drugace pa najcenejsi cpu za 1155 pri nas pride cca 60€.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

easyrider3 ::

Kaj pa praviš na tegale,pri Funtech-u stane 70 Eur. Procesor Intel Pentium G840 2.8GHz 1155

Dr_M ::

Ce nisi ravno neki zahteven, je cisto ok.
Je pa cena 70€ med nizjimi pri nas.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

easyrider3 ::

Nisem kaj zahteven vendar sem pogledal tudi tistega kot si omenil i3 2100 in tudi mogoče ne bi bilo slabo še odšteti kakhih 30 eurov več pa imaš kar soliden procesor.

Dr_M ::

Naredi tako, da ti potem ne bo zal. Dobro premisli, kaksen test poglej in se potem odloci.:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

DeeCoy ::

Jaz vas ne razumem! Zakaj vsake pol leta kupite poceni procesor, če pa lahko daš enkrat več in ga imaš vsaj 2 leti?


Btw: Malo si poglej forum in svoje teme pravilno umeščaj.

Dr_M ::

Po dveh letih je tisti cpu za 200€ ravno tako zastarel, kot tisti za 100€.
Tudi ce bi ga teoreticno zamenjal za IB, bi bil tisti za 100€ boljsi od trenutnega za 200€.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

DeeCoy ::

To je res, ampak si pa tisti 2 leti veliko na boljšem z boljšim CPUjem. na tem Pentiumu čez 1 leto ne bo laufal skor nič več.. Sploh pa verjetno NE Windows 8.

blackbfm ::

To kar govoriš je totalno bluzenje. Za nezahtevno rabo (net, word, filmi) je popolnoma vseeno kakšen je procesor, sam operacijski sistem je še najmanj zahtevna stvar, ki teče na računalniku.

Uporabnik ::

DeeCoy je izjavil:

skor nič več..


Računalniki zdržijo sedaj normalno tudi po več let, če se ne ukvarjaš ravno s 3d igricami in morda še kaj podobnega. Ne pretiravajte.

DeeCoy ::

Ja za vsako normalno delo lahko zdržijo zelo dolgo, ampak zadnje čase je na tem forumu govora samo še o gamerskih računalnikih in sem kar avtomatsko začel razmišljat v tej smeri ;))

Pesimist ::

Mah ne bluzite. Jaz sem si nabavo takrat Q9300 za menda 240EUR in se danes ne cutim potrebe po menjavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

qwea ::

Res je, jaz sem takrat nabavil q9550, pa še ni potrebe po zamenjavi.

technolog ::

DeeCoy je izjavil:

To je res, ampak si pa tisti 2 leti veliko na boljšem z boljšim CPUjem. na tem Pentiumu čez 1 leto ne bo laufal skor nič več.. Sploh pa verjetno NE Windows 8.


Zakaj čez eno leto ne bi lavfal skor nič več? Sej software se ti nč ne spreminja. Windowsi se tud ne upočasnijo tolko.

DeeCoy ::

In kako veš kaj bo prišlo ven čez eno leto? Okej, software bo verjetno ostal približno enak, nove verzije lahko porabijo kaj več. Niti še nevemo kakšni bodo novi os-ji oz. kakšne zahteve bodo imeli. Če bodo takšen fail kot vista, potem bo kriza ;DD

Izi ::

Procesorji danes brez problema zadostujejo za 5 in več let.
Jaz imam Intelovega Q6600, kupljenega leta 2007, pa ni nobene potrebe po menjavi še vsaj leto ali dve. po 6-ih letih pa bo verjetno že čas za kaj modernejšega. Seveda se procesorje vedno navija, do optimalnih zmogljivosti. Za Q6600 je to med 3,2 in 3,5 GHz.

opeter ::

DeeCoy je izjavil:

In kako veš kaj bo prišlo ven čez eno leto? Okej, software bo verjetno ostal približno enak, nove verzije lahko porabijo kaj več. Niti še nevemo kakšni bodo novi os-ji oz. kakšne zahteve bodo imeli. Če bodo takšen fail kot vista, potem bo kriza ;DD


Vsi ne menjavamo programsko opremo kot spodnje gate.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mtosev ::

Izi je izjavil:

Procesorji danes brez problema zadostujejo za 5 in več let.
Jaz imam Intelovega Q6600, kupljenega leta 2007, pa ni nobene potrebe po menjavi še vsaj leto ali dve. po 6-ih letih pa bo verjetno že čas za kaj modernejšega. Seveda se procesorje vedno navija, do optimalnih zmogljivosti. Za Q6600 je to med 3,2 in 3,5 GHz.

hehe probaj goniti FF4 na Pentium 4 2.8Ghz in 512mb rama pa boš vido.takih računalnikov je ogromno v državnih institucijah
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

opeter ::

A res, mtosev? A zato so tako počasni v državnih inštitucijah? Zaradi starih računalnikov?

Jaz točno vem, da v našem okolju (občine in zavodi) lepo trošijo davkoplačevalski denar in dokaj hitro (najkasneje v roku treh-štirih let) zamenjujejo računalnike.

Stari računalnike večinoma gredo takoj v odpis (razen v redkih primerih, ko gre v kakšno pisarno, kjer ni potrebe po nekem "hitrem" računalniku).
Da bi podarili kakšni šoli, se ne splača, saj so osnovne šole večinoma bolj založene.
Sicer pa, a sploh veš, koliko novih zgradb šol (predvsem srednje ekonomske), se je gradilo širom po Sloveniji v prejšnjem desetletju? Vsi ti so dobili najnovejšo opremo, ki je bil v tistem času na voljo.

Sicer pa imajo izobraževalne inštitucije in tudi Upravne enote sklenjene razne pogodbe s podjetji in tudi Microsoftom (zakaj misliš, je toliko novic in člankov v povezavi z odprtokodnim programjem in licencami?), zato se ti ni treba bati ...

Ne si mislit, da še vedno uporabljajo kakšne 286 mašine.

p. s.: a ti je miška pojedla šumnike, da jih ne uporabljaš?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

krho ::

@mtosev: sam poganjam ff5 na prenosniku s 1,5G rama in 2GHz Pentium M procesorjem.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

mtosev ::

Pentium M je neprimerno boljši od Northwood P4 2.8Ghz.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Pesimist ::

Jaz poganjam FF/chrome in youtube katere je skoraj negledljiv na Celeron 2Ghz z 1.5GB rama. slow like shit. ampak to je ze 10 let ce ne vec star pc.

Dr_M ::

Pr nas na sihtu na P4 2.8GHz z 256MB rama laufa Windows 7 in SAP (to so ubistvu terminali).. Zadeva je tako hitra, da hitrej v tri vrstice natipkam nekaj stevilk, kot jih ta racunalnik lahko prikaze.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Dve konfiguraciji AMD ~500 €, katera bolj optimalna? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12519342 (17695) hojnikb
»

Pomembno! Obupno stanje na trgu rabljene opreme (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10622288 (18070) _IKE_
»

Delovni PC - izbira (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5512263 (10660) RED_line
»

katere procesorje ste že imeli (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
728359 (7253) H3ro1n

Več podobnih tem