» »

Plačilo provizije nepremičninskemu agentu

Plačilo provizije nepremičninskemu agentu

Fave ::

Torej, zanima me ali se 2% nepremičninskemu agentu plača od vrednosti stanovanja z ali brez DDV?

Primer:

Če je stanovanje z DDV vredno 100.000,00 € ali sem potem dolžan posredniku 2.000,00 € ali 1.600,00 €?

Hvala za odgovor!
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Samuel ::

Če NI davčni zavezanec plačaš 2000EUR, če pa je pa 2400EUR.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Samuel ()

Fave ::

Popravljeno:

Če je stanovanje z DDV vredno 100.000,00 € ali sem potem dolžan posredniku 2.000,00 € + DDV ali 1.600,00 € + DDV?

Agent je zavezanec za DDV.

@Samuel: Ampak a ni čudno, da se ta 2% obračuna od zneska stanovanja z DDV?
My mind's a hyper tool that fixes everything.

BlueRunner ::

Vprašaš ga koliko bo pisalo na računu in to je vse, kar te zanima.

Sicer pa, ali ni nekje celo bilo predpisano, da se mora potrošniku vedno reklamirati polno ceno z jasno označbo koliko je DVD-ja?

Fave ::

Če gledava zgornji primer, bo na računu pisalo 80.000,00 € + DDV.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Samuel ::

Nepremičninski agent prodaja novo stanovanje??

Davek plača prodajalec, provizijo pa največkrat kupec od polne vrednosti rabljenega stanovanja.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

urosh ::

In nepremičninski agent LAHKO računa do 2%, kar pomeni, da lahko računa zgolj 1%... Ne piše da MORA računati 2%... Mogoče lahko tu kaj rešiš ;)

energetik ::

Z davkom se bo ukvarjal prodajalec. Ti plačaš dogovorjeno ceno in do 2% tega še posredniku. Drugo mislim da te ne briga.

fosil ::

Verjetno ti piše v pogodbi, ki si jo sklenil s posrednikom kako je s tem.
Tako je!

STASI ::

Nepremičninski agent lahko zaračuna do 4% vrednosti nepremičnine če je le ta vredna 10.000 € ali več.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Furbo ::

Fave je izjavil:

Torej, zanima me ali se 2% nepremičninskemu agentu plača od vrednosti stanovanja z ali brez DDV?

Primer:

Če je stanovanje z DDV vredno 100.000,00 € ali sem potem dolžan posredniku 2.000,00 € ali 1.600,00 €?

Hvala za odgovor!


Pomojem 1,667+DDV=2,000 če je agent zavezanec za DDV.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

Fave ::

Furbo, ti si edini, ki je razumel moje vprasanje :) Jaz tudi mislim tako, bomo videli kaj bo rkel agent.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Samuel ::

Fave, od kdaj je davek pri rabljenih stanovanjih 20%, da tako misliš?
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Furbo ::

20% davka se normalno obračuna na vsako storitev, tudi usluga nepremičninskega agenta ni nobena izjema. Od tod DDV.

Tista 2% vrednosti nepremičnine samo določata ceno te usluge. Koliko DDV se pa plača ali ne plača ob nakupu hiše pa nima veze.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Fave ::

Samuel: ja, tule sem se zmotil. Plačal sem 8,5% davka (novogradnja). Vse ostalo je pa tako kot je napisal Furbo.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

mat xxl ::

Čeprav se tu agenti silno radi delajo bebce pa rečejo ja 2 % + še DDV, ja DDV mene ne briga je od države, pri tem pa ne pove, da si je od nakupa opreme , računalnika odbijal vstopni ddv in tako notesnik ni bil 120 enot ampak samo 100, takrat ga je pa brigalo.

Je pa treba na to paziti pri pogodbi z agentom, da je provizija samo 2 % bruto ali je on DDV zavezanec ali ne, je pa končno njegov problem.

Sam sicer z agenti zahtevam provizijo do največ 2% od obeh strank, ker pravljic da on dobro zastopa obe strani nočem poslušati, torej če ima prodajalec svojega agenta in kupec svojega naj zaslužita vsak 2 % bruto (strošek z davkom), ker mene tudi prav nič ne briga če Durs agentu pobere še DDV, mene samo strošek zanima, če pa en zastopa oba pa nikoli ne pristanem na več, kot skupaj 2% bruto od obeh, ker v takem primeru je treba še kakega strokovnjaka angažirati, da pravno preveri posel, ker agentu zaupati, da pošteno zastopa oba je povsem iluzorno, enako, kot bi k volku pripeljali ovčke, da jih bo pošteno čuval.

Večina agentov dela samo za sebe in skoraj nič za stranke, tega ne pozabite, ostali v manjšini so pa redki in z veseljem pristanejo na gornje pogoje.

Furbo ::

Kakšen nakladač, a tudi v Mercatorju rečeš da te en kurc briga DDV? DDV ti ne uide.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Tear_DR0P ::

saj na koncu ni važno. agentu plačaš toliko kot misliš da je vreden. če mu nočeš plačat, mu pač ne.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

mat xxl ::

Furbo je izjavil:

Kakšen nakladač, a tudi v Mercatorju rečeš da te en kurc briga DDV? DDV ti ne uide.


Nakladač si ti, pa agent sigurno tudi.

V Mercatorju mi ne rečejo kila cukra je 1 eur + DDV, kot bi rekel agent in potem vprašaš, zakaj pa + ddv ali ni že v ceni pa reče, kot sem napisal od DDV nimam jaz nič zato doda ta DDV .

Skratka so solidni agenti in slabi, žal pa po izkušnjah (precej delam) so za najeme stanovanj v Lj. samo cca 3 zaupanja vredne TOP agencije za promet pa samo ene 5, s katerimi bi jaz delal. Ker ni agencija vsak agentek, ki s.p. odpre in mu jezik teče, predvsem, dokler ne pokasira, potem pa reče, od tu dalje pa nimam več časa , račune sami prepisujte iz starega lastnika na novega ........ skratka imam lovu, dalje me ne briga ........

.......pazite na vsa taka, dejstva + za kaj odgovarjajo, ali so bolj kekci in bo potreben zunaji svetovalec (notar) pri pogodbah....no pazite preden, ko švejki podpišete pogodbo o posredovanju ................... ker konec koncev vsako dobro nepremičnino prodaja navadno več agencij in ni treba, da si jo ogledate z agentom, ki ne pristane na vaše pogoje !!!

Furbo ::

Moraš biti pa res nek top agent, da nisi znal avtorju teme kulturno in strokovno odgovoriti na vprašanje. V tem odgovoru, pa se mi zdi, da predvsem opisuješ sebe.

S pljuvanjem po konkurenci, bi pa rad sebe postavil na vrh. Sorry ampak tega slovenci pregovorno ne marajo, si delaš slabo uslugo.

Le kdo bo najel bedaka, ki take nebuloze trapa o DDVju. Se vidi, da sploh nimaš pojma kako se DDV obračunava.
Torej ti ob svojih uslugah ne zaračunaš DDV? Mi lahko zaupaš ime tvojega podjetja?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

MadMicka ::

Če sta se zmenila, da bo plačilo 2% od cene stanovanja, potem pomoje v vsakem primeru plačaš 2.000 EUR, neglede na to, ali je agent DDV zavezanec ali ni.

mat xxl ::

Furbo je izjavil:

Moraš biti pa res nek top agent, da nisi znal avtorju teme kulturno in strokovno odgovoriti na vprašanje. V tem odgovoru, pa se mi zdi, da predvsem opisuješ sebe.

S pljuvanjem po konkurenci, bi pa rad sebe postavil na vrh. Sorry ampak tega slovenci pregovorno ne marajo, si delaš slabo uslugo.

Le kdo bo najel bedaka, ki take nebuloze trapa o DDVju. Se vidi, da sploh nimaš pojma kako se DDV obračunava.
Torej ti ob svojih uslugah ne zaračunaš DDV? Mi lahko zaupaš ime tvojega podjetja?



Ne bom več komentiral, tvojih nebloz, povem ti samo to, da sem finančnik in DDV poznam tako v nulo tudi vse mejne primere, kot le malo kdo, zato mi ne govori neumnosti, ker žal še zmeram nisi dojel in razumel, kaj sem predhodno napisal.

Povedati sem želel predvsem, (bom pojasnil za take, ki imajo težave z razumevanjem, upam, da boš sedaj vsaj nekaj več razumel) skratka, končno stranko zmeram zanima končni strošek, z ddv jem ali brez, saj si, če že je ddv, le tega ne mora odbijati, zanj je strošek 120 enot pač točno toliko stroška. Agent si pa predstavlja zaslužil sem 100 , ddv ni moj, ga sicer zaračunam in odvedem državi zato cena 100 + ddv = 120 stroška za stranko, kar pa je nesramno in nepošteno agentovo razmišljanje, saj si vstopni davek ko sam (agent, agencija) kar koli kupuje tudi odbija ..... morda sedaj kaj več razumeš........... pa verjetno še nisi slišal, da obstaja prag za vključitev v sistem DDV, če je tvoj letni promet pod tem pragom pač ddv ja ne zaračunavaš (in se sploh ne vključiš med zavezance za ddv )in stranka plača 100 enot ??????? torej je zanjo strošek 100..... čudno zate ??? Torej raje dela stranka z agentom zavezancem za DDV ali takim, ki to niin je samo mali davčni zavezanec ??? Razmisli ??? enkrat ima strošek 100, drugič pa 120 ???? Pa si morda pomislil, da velike agencije ki rade davčno optimizirajo poslovanje imajo agente zaposlene na s.p. in niso zavezani za DDV sedaj pa malo razmišljaj ....... jaz pa itak nimam pojma ob ...sem zbrisal ne bom pojasnjeval. Pa še to nikoli nisem bil nikdar nepremičninski agent, kar sem delal na temu področju sem delal zase, za sorodnike in znance in večinoma sem delal z agenti, pa tudi nimam nikoli interesa biti nepremičninski agent !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

mat xxl ::

MadMicka je izjavil:

Če sta se zmenila, da bo plačilo 2% od cene stanovanja, potem pomoje v vsakem primeru plačaš 2.000 EUR, neglede na to, ali je agent DDV zavezanec ali ni.



Bravo pravilno razmišljanje in tako, bi moralo biti, čeprav ravno nepremičninski agenti to razlagajo ja 2 % + DDV, kar ni pošteo, zato pazite pri podpisovanju posredniške pogodbe
, da vse to določite z njo. Žal pa Furbo tega ne razume on pravi DDV ju ne uideš, Čeprav to sploh nujno ne drži, pa brez vsake utaje, da se razumemo !

Furbo ::

Mat moj odgovor, da če je agent zavezanec za DDV, ti mora potem zaračunati DDV, je povsem pravilen.

Malce že razumeš DDV in to da se odbija vstopnega. Da pa zameriš, da ti ga zaračunajo, pa kaže na to, da ga ne razumeš v celoti. To ni kriv agent, ampak država. Od česa pa misliš da si odbija vstopni DDV, če ne od izstopnega. Če ga ne bo računal, od česa naj ga potem odbija?

Tisto nakladanje o davčni optimizaciji agencij, ki raje zaposlujejo s.p.-je, pa nima veze s tem o čemer govorimo. Če si vzel agencijo, potem ti ona izda račun.

Jaz osebno bi raje posloval z agencijo, ki ima več kot 25.000€ prometa (prag za DDV), ne pa z nekimi šalabajzerji, ki nimajo niti toliko posla, ne glede na 0,4% razlike v končni ceni nepremičnine.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

LeQuack ::

Če prodajalec najame agencija naj jo tudi plača svojih do 4%. Agencija dela v njegov prid, torej je povsem logično, da jo on plača. Sploh pa v tej ekonomiji mora biti kupec že kar malo nor, da tako razmetava z denarjem, ko ima toliko izbire.
Quack !

koyotee ::

Če prodajalec najame agencija naj jo tudi plača svojih do 4%. si padu na glavo?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

LeQuack ::

Zakaj padu na glavo? Ker sem povedal nekaj samoumevnega? Recimo prodajam avto in najamem fotografa, da mi naredi profesionalne slike, potem pa rečem kupcu, da mora plačati pol računa za fotografa. Najbrž bi me zelo čudno gledal.
Quack !

Furbo ::

No tu je druga problematika, najameš agencijo, naj ti najde kupca. Oni si za to vzamejo 2%. Prva stvar, ki jo prodajalec naredi potencialnemu kupcu, je to, da mu pod nos pomoli pogodbo, kjer si za to vzame 2%, sicer ti ne pokažejo nepremičnine. To pa je nateg, ker je dvojno plačan.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mat xxl ::

Furbo se strinjam, ampak % gor ali dol, mene kot kupca ene nepremičnine sploh ne zanima ali je DDv zavezanec ali ne, zanima me koliko šuškov bo šlo za plačilo provizije, torej moj strošek, to je vse, kar me zanima in zato naj zavajajoči agenti potem napišejo, da je provizija 2,4% z vključenim DDV jem , to naj bo JASNO, ne pa neka magla, ja provizija je 2% potem pa kje mimogrede omenjeno, da se od nje plača še DDV, ja če kupujem na podjetje mi je to vseeno, ker si bom ta davek odbijal, kot vstopni, če pa sem fizična oseba me pa samo strošek zanima.

Se strinjam s tabo glede velikih agencij, ker sem v poslu srečal že tudi čistilke, ki so se šle malo še posredovanje .... no sedaj so itak licence, ki take izločijo, je pa še zmeram veliko takih, kjer ima en agent licenco, dve čistilke ki pomagata, pa ne.

Malo sem karikiral .... je bolj jasno


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Višina posojila

Oddelek: Loža
51469 (1291) ales85
»

Nakup stanovanja - posrednik pijavka?

Oddelek: Loža
3710354 (7831) Telbanc
»

DDV

Oddelek: Loža
252056 (994) Machete
»

Postal bom podjetnik, kako naprej (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5522977 (17609) K0K0

Več podobnih tem