» »

Radeon 9500pro EPOX 8RDA+ NFORCE2

Radeon 9500pro EPOX 8RDA+ NFORCE2

planetparty ::

EPOX 8RDA+ NFORCE2 DDR +SB+LAN 34.680 SIT v Mlacomu:)

kaj menite o tej plošči?
ne najdem nobenih testov. Lahko mi kdo da kakšen link za review?
Se splača kupiti?


Kje se da dobiti v SLO RAdeon 9700 ali pa 9500pro?

Leo ::

Testov se ni ker plata dejansko se ni izsla. Uradni izid naj bi bil danes. O temu modelu sem slisal veliko dobrih stvari, saj naj bi bila zelo overclockersko orientirana.
Kar me moti je to, da je baje mozno naviti FSB le do 200 Mhz in da je mozna voltaza rama le 2.9 V.
Dobra stvar je on board lan in dobra zvocna karta.

Zheegec ::

FSB do 200 definitivno gre, pa verjetno še naprej, saj plošča itaq podpira 200 DDR FSB Bartone (400 Mhz FSB). Sicer pa verjetno ne odstopa ravno od nForce2 specifikacij, tako da se verjetno kr splača.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kuglvinkl ::

Uf, tole je pa jako ugodna cena. HTTP Error 500-13 :) na Epoxovi strani.



Po tej sliki sodeč, ima plata s tem imenom dva VGA izhoda. Torej ima GeF 4 MX onboard. Eh, sem že manj navdušen.
Your focus determines your reallity

morphling1 ::

Do 200 bodo šle vse nforce2 plate, čez pa samo abit in sicer do 217. Če bo možno zadevo kasneje korigirati z novim biosom pa ne bi vedel, mislim pa da ne bo šlo saj gre za izvedbo rešitve v hardweru, ki je pri abitu malo drugačna. Drugače pa cena je OK plata pa tudi torej je dobra izbira. Če si pa trenutno na dobri plošči KT333 ali KT400 pa ne pričakuj čudežev , upam si staviti da navita plata KT333 z dobrim ramom in fsb-jem čez 210 v veliki večini testov prehiti nforca, saj že tako ni velikih razlik.
Pa še napetosti nima neke ekstremne, 2.9V je malo premalo za dosego najvišjih OC fsb-ja. Kot mi je znano ima pa napetost procesorja do 2V kar bi bilo lahko tudi malo več. 3.2 in 2.2V bi bilo zame idealno :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

planetparty ::

meni tudi ni to ravno všeč!

Jure2k ::

Mene pa sploh ne moti, da ma dva priključka com, ker mam tud starejše miške doma in jih bom uporabu.>:D

LOL, LOL, LOL DVA VGA, LOL, če se ne motim in sem siguren da se ne sta tisto lepo COM 1 in COM2 priključka,.. naj me kdo popravi če se motim...:\

morphling1 ::

Kuglvinkl ja na sliki je model z integrirano MX440 grafično samo napis spodaj je napačen, te plate se ne splača kupovat, ker zna biti tudi dosti dražja , saj ima še firewire ter dual LAN na plati.
8RDA+ je pa definitivno model brez grafike , model z grafiko je pa 8RGA+
Pa glede napetosti procesorja sem se zmotil imela bo do 2.2V
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

kuglvinkl ::

Tule je jedro 4 MX 4××:



Zgoraj desno vidiš 2×DAC, RAMDAC po domače.

OK

To jedro je pa spravljeno tule - IGP:



Kar želim sam in prav zato nisem navdušen nad tem pa je SPP: Along with the nForce2 IGP, NVIDIA is also introducing the nForce2 System Platform Processor (SPP). The SPP is basically the nForce2 IGP minus the integrated graphics core, meaning that the SPP will be perfect for the majority of the enthusiast market that demands higher performance graphics. All of the features that we’re about to talk about are common to both the nForce2 IGP and SPP.

Ne ti meni LOL!!
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Jure2k ::

Po tej sliki sodeč, ima plata s tem imenom dva VGA izhoda. Torej ima GeF 4 MX onboard. Eh, sem že manj navdušen.

A sta tista dva izhoda na sliki VGA? Samo to sem hotu rečt, mislim, da nista.

....oziroma se popravljam, sta...sorry se oproščam...
MEA CULPA. nič več ne bom težil...:'(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jure2k ()

kuglvinkl ::

Se strinjam Morph, nakup take plate je vprašljiv predvsem zaradi cene. Če bi bila nekje v rangu 40k SIT, potem bi se splačalo jako jako rzamisliti, ker dobiš dual Monitor konfiguracijo praktično za pol cene.

In ja, sem bral na slikci pod to plato fičerje, ki jih ima, in nisem našel nikjer tega. Lame, plato so dali na napačen karton...

Kakorkoli, nVidia ponuja štiri različne kombinacije. Kar se mi zdi v redu, glede na to, da jih je pri enki trlo ravno to, da nisi mogel izbrati verzije brez grafike (to je bilo možno šele kasneje, ko je čipset že bil outdated)

Glede Abita. A ni tako, da ne bodo namonitali lukenj okrog socketa?!
Your focus determines your reallity

Jure2k ::

Ne verjamem, da bi si Abit privošču kaj tazga. Glede na to, da ga v glavnem kupujejo navijalci in jim je že ugodil z višanjem voltaže (KD7), pomoje cika na te kupce še naprej.

kuglvinkl ::



Jaz lukenj ne vidim.
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

R9700 se da kupiti v vsaki štacuni (OK, v kakšne levi verjetno ne). Za R9500 bo pa potrebno še malo počakati.
Your focus determines your reallity

Jure2k ::

Kje si to sliko dobil, Abit je imel na KD7 tudi narisan monitorček (port 80), ko pa sem plato nabavil ni bilo o slednjemu ne duha ne sluha.
No kakšen mesec dva po izidu so tudi slikoo zamenjali, tako da ga zdaj nima več.

Upam, da ima plata res luknje ker v nasprotnem primeru... od mene ne dobijo penezev. Asus jih bo imel sigurno.

morphling1 ::

Abit bo skoraj 100% imela luknje okoli socketa, ta slika je pre-production model. To je povedal tipson ki ima insiderske informacija iz OCAU foruma
Podobno kot tista fora z ledicami.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

(sic) ::

Mogoče kdo ve, če bo Asus ali Abit imel nforce2 ST (brez grafike, z 5.1 soundom)?
Pa, če kdo ve koliko bo takšna plata stala...

morphling1 ::

Prvi opis Abit NF7-s http://www.hexus.net/review.php?review=...
Sicer po hitrosti zelo dobra plata, ma pa nekaj hudih napak, vcore 1.85V, vddr 2.7V , ne vem kaj so tu mislil, potem pa zelo važna zadeva luknje okrog socketa JIH NI .
Zdaj sem v hudi dilemi a si imeli predprodukcijsko plato ali končno, ker na xtremesystems forumu je ABIT marketing izjavila 28.11 da plate pridejo ven čez 14dni se pravi da še niso dobavljive. Tako da res mislim da to ni bil končni retail produkt, ki so ga testiral. Mislim da bi si šel Abit privoščiti tak lapsus, kot znamka ki dela predvsem za računalniške navdušence. Ja saj ma še Asus luknje okrog socketa. Fsb je sicer celo do 237 ampak ni po 1 MHz , kar mi je spet zelo čudno. Mislim da to še ni finalen produkt
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero nForce2 plato (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
47930356 (16951) Jaffa
»

2x256 ali 1x512 rama

Oddelek: Kaj kupiti
61107 (944) boštjan
»

Vprašanja glede NF7-S in EP-8rda3+

Oddelek: Kaj kupiti
281565 (1151) GUFY
»

kje so nforce2 plate?

Oddelek: Strojna oprema
151372 (1011) govno

Več podobnih tem