» »

V pripravi enotni standard za polnilce prenosnih računalnikov

1
2
»

kotnikd3 ::

pri MagSafeu mi je najbolj ušeč to, da je vse skupaj majhno ter praktično ter da je priključek na magnet

Limit-sky ::

jype je izjavil:

Eventuelno bi bilo super, če bi vsi konektorji postali mag-safeish - ampak problem je da je kumulativna nosilnost vseh priključenih kablov potem še vedno dovolj, da reč potegneš z mize.

Jaz bi tudi rad univerzalne napajalnike, ker čudaški 19.5V plug ne pelje nikamor.

Seveda, ampak glede na to, da so vsi ostali kabli ponavadi na mizi in se ne vlacijo po podu je moznost stika s tlemi bistvno manjsa. In to seveda ni dobro, ker apple je no-no. Valjda ne boste vsi gayi?

jype ::

V mojem fohu so kabli all over the place!

Gej gor al pa dol, če je ceneje, se splača!

Abaddon ::

A ni zanimivo, da je zelo težko najti uporabnika naprav, ki se s takim ukrepom ne bi strinjal, pa je to tak big deal za spravit skozi. Tu se zelo lepo se vidi blodnje pehanja za dobičkom, ne ozirajoč se na okolje in konec koncev zdravo pamet.

Blisk ::

največ pizdarij pri tem dela tako apple. Druge naprave še lahko priključiš na univerzalca, apple pa ne.

techfreak :) ::

Če si vzameš malo časa lahko tudi Maca priključiš na univerzalni polnilec. Sploh pa Apple dela za dobro potrošnika - manjkrat ti prenosnik pade na tla, dlje ti bo deloval.

Pri iPhonih pa želijo ohraniti kompatibilnost z vsemi napravami.

Mavrik ::

techfreak :) je izjavil:

Če si vzameš malo časa lahko tudi Maca priključiš na univerzalni polnilec. Sploh pa Apple dela za dobro potrošnika - manjkrat ti prenosnik pade na tla, dlje ti bo deloval.

Pri iPhonih pa želijo ohraniti kompatibilnost z vsemi napravami.


Ne ga bluzit no. Če Dellu uspe narediti power konektor, ki je prav isto varen pred spotikanjem, pa je obenem še vedno široko kompatibilien (pa ne rabi 2x power kablov ko je okrogel), potem tudi Applu ne bi bilo težko. Samo Apple raje drži vendor lock-in. Tak da prosim ne tule nakladat kako Apple skrbi za kupce s siljenjem kupovanja njihovih 100€+ adapterjev no.
The truth is rarely pure and never simple.

Blisk ::

techfreak :) je izjavil:

Če si vzameš malo časa lahko tudi Maca priključiš na univerzalni polnilec. Sploh pa Apple dela za dobro potrošnika - manjkrat ti prenosnik pade na tla, dlje ti bo deloval.

Pri iPhonih pa želijo ohraniti kompatibilnost z vsemi napravami.

tale mi je pa zelo bosa..... "Sploh pa Apple dela za dobro potrošnika"

Apple še nikoli ni delal za dobro potrošnika, že če samo cene primerjaš in potem še vse ostalo, kar ponujajo zraven, nič ni zastonj pri apple.

Pyr0Beast ::

Ni pene. Naredijo naj PoE konektor za filat.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jype ::

PoE zdrži 15W po starem in 25W po novem standardu. Da bi priključil 5 ali 6 ethernet kablov v prenosnik, se mi pa tudi ne zdi preveč praktično.

techfreak :) ::

Mavrik je izjavil:

Ne ga bluzit no. Če Dellu uspe narediti power konektor, ki je prav isto varen pred spotikanjem, pa je obenem še vedno široko kompatibilien (pa ne rabi 2x power kablov ko je okrogel), potem tudi Applu ne bi bilo težko. Samo Apple raje drži vendor lock-in. Tak da prosim ne tule nakladat kako Apple skrbi za kupce s siljenjem kupovanja njihovih 100€+ adapterjev no.

Lahko kaj več poveš o Dellovem konektorju oz. daš kakšen link?

Blisk je izjavil:

Apple še nikoli ni delal za dobro potrošnika, že če samo cene primerjaš in potem še vse ostalo, kar ponujajo zraven, nič ni zastonj pri apple.

Kje pa je kaj zastonj?

@Pyr0Beast: Preko PoE lahko dobiš največ okoli 30W, torej je to primerno samo za netbooke.

IceIceBaby ::

Blisk je izjavil:

največ pizdarij pri tem dela tako apple. Druge naprave še lahko priključiš na univerzalca, apple pa ne.


Apple od prvega iPoda do zadnjih iPhonov in iPada uporablja enak konektor. Cca 6 let nazaj sem kupil prvega iPoda in 220v polnilec, pa ga še vedno uporabljam, čeprav sem zamenjal že vsaj 15 iNaprav. Pri prenosnikih ni dosti drugače. Odkar so predstavili magsafe pašejo konektorji na VSE apple prenosnike.

Pri HPju pa praktično z vsakim modelom menjajo priključke na Pavilionih in še na kakšnem modelu. Imam vsaj 3 polnilce s katerimi si nimam kaj pomagati, ker na novem pavilionu noben ne dela.

Blisk ::

IceIceBaby je izjavil:

Blisk je izjavil:

največ pizdarij pri tem dela tako apple. Druge naprave še lahko priključiš na univerzalca, apple pa ne.


Apple od prvega iPoda do zadnjih iPhonov in iPada uporablja enak konektor. Cca 6 let nazaj sem kupil prvega iPoda in 220v polnilec, pa ga še vedno uporabljam, čeprav sem zamenjal že vsaj 15 iNaprav. Pri prenosnikih ni dosti drugače. Odkar so predstavili magsafe pašejo konektorji na VSE apple prenosnike.

Pri HPju pa praktično z vsakim modelom menjajo priključke na Pavilionih in še na kakšnem modelu. Imam vsaj 3 polnilce s katerimi si nimam kaj pomagati, ker na novem pavilionu noben ne dela.

Pri kateri firmi pa ni tako?

Android ima precej brezplačnih zadev, koliko jih ima apple? Oz kaj sploh ima zadtonj iphone?

techfreak :) ::

Kaj ima Android zastonj? Dobiš zraven zastonj slušalke?

MrStein ::

IceIceBaby je izjavil:


Pri HPju pa praktično z vsakim modelom menjajo priključke na Pavilionih in še na kakšnem modelu. Imam vsaj 3 polnilce s katerimi si nimam kaj pomagati, ker na novem pavilionu noben ne dela.

Ne štekaš, Apple je s svojim 10% tržim deležem kriv, da ima preostalih 90% neenotne napajalnike. Verjetno jih je s pištolo na glavi prisilil.

Blisk je izjavil:

IceIceBaby je izjavil:


Pri HPju pa praktično z vsakim modelom menjajo priključke na Pavilionih in še na kakšnem modelu. Imam vsaj 3 polnilce s katerimi si nimam kaj pomagati, ker na novem pavilionu noben ne dela.

Pri kateri firmi pa ni tako?

Pri Apple. A si napačno sporočilo citiral? Ker je lepo napisal.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

gruntfürmich ::

huh ja, sem mislim da želijo samo vtič poenotit.
če pa želijo celoten polnilec poenotit na enega, pa verjetno ni najbolj pametno. ker je res brezveze ciglo veliko imet za mini tok. naj raje še te cigle v standardnih par razredov uključijo, pa bodo proizvajalci imeli nekaj maneverskega prostora za izboljšave v teži in dimenziji trafotov. pa še cigli bodo ličnejši. konektorčki pa seveda standardni:P
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

IceIceBaby ::

Pri kateri firmi pa ni tako?


Pri HPju pa praktično z vsakim modelom menjajo priključke na Pavilionih in še na kakšnem modelu. Imam vsaj 3 polnilce s katerimi si nimam kaj pomagati, ker na novem pavilionu noben ne dela.


Pa Nokia ima iste probleme, pa Asus pa Acer pa verjetno se še kdo najde.

Android ima precej brezplačnih zadev, koliko jih ima apple?


Kakšno vezo imajo zdaj iphone, android in brezplačne zadeve???

EEDEEOT ::

Blisk je izjavil:

techfreak :) je izjavil:

Če si vzameš malo časa lahko tudi Maca priključiš na univerzalni polnilec. Sploh pa Apple dela za dobro potrošnika - manjkrat ti prenosnik pade na tla, dlje ti bo deloval.

Pri iPhonih pa želijo ohraniti kompatibilnost z vsemi napravami.

tale mi je pa zelo bosa..... "Sploh pa Apple dela za dobro potrošnika"

Apple še nikoli ni delal za dobro potrošnika, že če samo cene primerjaš in potem še vse ostalo, kar ponujajo zraven, nič ni zastonj pri apple.

ti malo poglej koliko pride OSX ter koliko Windows, ter kaj vse dobiš že zraven OSX.

sicer pa ste kar fejst zašli iz tematike. zanimivo kako zelo znajo PC uporabniki k*rcat MAC uporabnike, obratno pa skoraj nič.

zrastite

Mavrik ::

Lahko kaj več poveš o Dellovem konektorju oz. daš kakšen link?


Nič posebnega ni (ignoriraj nagravžno velik power brick):



Pač če se spotakneš pade ven s konektorja (izkaže se da se ne zgodi isto z ethernet kablom -_-), ker ni trdno pritrjen. Obenem pa je dovolj dolg, da ne pada ven sam od sebe (kar sem že vido na magsafeih).

Standardni plug bi verjetno nekaj okoli take oblike moral bit.
The truth is rarely pure and never simple.

techfreak :) ::

Če je kabel postavljen naravnost, potem še razumem, samo kaj pa če je pod kotom?

Elysium ::

IceIceBaby je izjavil:

asus u36jc, pa je adapter normalen, kot za vsak drugi prenosnik.


Ja, neroden in velik, tako kot za vsak drugi prenosnik. Ni samo Asus kriv, praktično vsi proizvajalci imajo te neumne opeke. Še pri Sonyju za 2 jurja dobiš opeko.



VS



Kar naj apple obdrži svoj patent. Glede na to da ima več konektorjev, ima ločene za baterijo polnit in napajanje ali pa so samo signalni vodi?


Tehnične izvedbe ne morem komentirati. Lahko komentiram samo iz uporabniškega vidika. Ko PC prenosnik pospravim v torbo imam vedno problem s polnilcem in kupom kablov. Ne rečem, da je Applova varjanta najboljša možna, je pa trenutno najboljša na trgu.

Čudi me, da nihče ni skopiral principa uporabe in zlaganja.


Sorry, samo meni je tisti pod prvo sliko en normalen napajalnik, kakšna opeka neki. Drugo mi deluje pa kot neki sploščeni jajc in mi nikakor ni všeč, še posebej, ker gre vtič direktno iz ohišja. Neka parodija na 60. leta. Sorry, samo nismo vsi verniki.

Pyr0Beast ::

Ne vem zakaj se potem ne navdušujete nad prenosniki, ki so imeli tak napajalnik kar lepo integriran in si nanjga priklopil direkt 230V
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Limit-sky ::

Ne vem, zakaj se toliko obremenjujete z Appli. Zaradi mene lahko naredijo univerzalni napajalnik kakršnegakoli hočejo. Če mi na applu pustijo magsafe. Kakšen tepec moraš biti, da vsem vsiljuješ svoje rešitve, ki so precej slabše od magsafe.

Elyslum, ti še verjetno nisi od blizu videl apple kompa. Zraven tega, kar je na sliki, pride še kabel, ki je namenjen ravno takim, kot si ti. Modernim računalničarjem, ki niso ostali v 60-ih letih in ne marajo vtiča direktno iz napajalca ampak še nosijo vedno sabo en kabel. Izgleda bolj "profi". Pa tudi "cigel" je bolj "profi", ker rabiš večjo torbo, da ga sploh spraviš vanjo. :))
Aja, pa z večjo torbo nisi vernik! :))

Lonsarg ::

Applu nič ne brani ohranit napajalnik, fensi, bel, tanke whatever. Sam na koncu bo pa vtič, kakšen bo povsod.

techfreak :) ::

Zelo verjetno ne bo nujno spostovanje tega enotnega standarda, kakor pri micro USB prikljucku na telefonih.

71GA ::

Ja hvala bogu... tako mala stvar pa tako nujno potrebna.

Limit-sky ::

Lonsarg je izjavil:

Applu nič ne brani ohranit napajalnik, fensi, bel, tanke whatever. Sam na koncu bo pa vtič, kakšen bo povsod.


Mene sploh ne moti, če uporabljate "cigle" in jih tovorite s sabo, ampak ne zahtevat od mene, da jih tudi jaz. Sicer je baterija pri MBP tako ali tako boljša od velike večine PCjev, tako, da napajalnika v bistvu malo tovorim okoli. Ko ga pa, si pa želim prej applovega. Ja, je fensi, bel in tanek. In ja, lahko bi bil tudi črn.

Lonsarg ::

Pa ti me sploh ne štekaš, "ciglost" nima NIČ z standardi. Ciglast napajalnik ima veze samo z proizvajalcem napajalnika nič drugega. Standard, če bo, bo zahteval sam enako luknico na koncu kabla, to je vse. Če je tvojo subjektivno mnenje, da je Applov najbolj kul ga uporabli, ker bo standard, boš lahko applovga uporablal tudi na drugih laptopih.

techfreak :) ::

Enaka luknjica potem pomeni tudi enako napetost, saj bi v nasprotnem primeru veliko hitreje po pomoti uporabili polnilec z napacno napetostjo.

dzinks63 ::

Zadeva bo najbrž podobna, kot je z napajalniki atx za stacionarne računalnike. Konektorji in napetosti bodo standardizirane, amperaže oziroma moči teh polnilcev pač ne, vsak si bo kupil tistega ali dva ali celo več, kateri mu bodo najbolj odgovarjali.

Lonsarg ::

Seveda bo napetost enaka, ne razumem kaj to spremeni. Napetosti chargerjev so že zdaj tam-tam, če se zmenijo za eno enotno ne bo velike razlike od obstoječih.

JurijTurnsek ::

Limit-sky je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Applu nič ne brani ohranit napajalnik, fensi, bel, tanke whatever. Sam na koncu bo pa vtič, kakšen bo povsod.


Mene sploh ne moti, če uporabljate "cigle" in jih tovorite s sabo, ampak ne zahtevat od mene, da jih tudi jaz. Sicer je baterija pri MBP tako ali tako boljša od velike večine PCjev, tako, da napajalnika v bistvu malo tovorim okoli. Ko ga pa, si pa želim prej applovega. Ja, je fensi, bel in tanek. In ja, lahko bi bil tudi črn.


volument in težo, ki jo vsi apple fani tukaj pripisujete "ciglu" (katerega velikost je v celoti odvisna od porabe prenosnika), bi morali pripisati daljšemu kablu. in če ste tako neumni, da ne razumete, da v marsikateri situaciji potrebuješ tako dolg kabel (osebno večinoma in sem si moral kupiti daljši kabl, pa ne jočem zaradi nekaj gramov teže razlike), potem vam ni pomoči...

apple fans: sami ste začeli pljuvati po drugih proizvajalcih, drugim je za vaš magsafe vseeno
http://www.slatnaskejta.com

Pyr0Beast ::

Compaq Pentiu M dela vse od 22V+ do 7V

Napetost vira več kot očitno ni problem.

Aja - Zraven bi bilo še pametno predpisati minimalno dolžino nizkonapetostnega kabla - 2m
Ter napajalnega 1m+
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

apple fans: sami ste začeli pljuvati po drugih proizvajalcih, drugim je za vaš magsafe vseeno

Ne, tudi nekateri drugi imamo raje magsafe.

Pyr0Beast ::

Konektor ki nima samočistilne akcije ? Bljak.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zheegec ::

subby je izjavil:

Me zanima, kako bo HP reagiral na to. Iz izkušenj, so HPji najbolj problematični, kar se tiče univerzalnih napajalnikov. Večina jih deluje SAMO z originalnimi.

HP deluje z univerzalnimi napajalci brez težav. Pri Dellu recimo pa dostikrat noče polnit baterije pri univerzalnem.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Furbo ::

techfreak :) je izjavil:

apple fans: sami ste začeli pljuvati po drugih proizvajalcih, drugim je za vaš magsafe vseeno

Ne, tudi nekateri drugi imamo raje magsafe.


Jaz mam tudi raje magsafe, pa prenosnika sploh nimam. :D
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

BigWhale ::

WTF?

Uvedel se bo en standard za konektor in kaj mora priti ven skozi tisti konektor, kaj bo pa zadaj obeseno je pa naceloma vseeno. Kaj vam zdaj ni jasno? Prav je, da imamo enotne konektorje za te zadeve in enotne elektricne karakteristike napajalnika in enotno komunikacijo med napajalnikom in prenosnikom.

A se kdo spomni 'polnilnih postaj' za prenosne GSM telefone, ki so jih postavljali po nakupovalnih centrih? Tak booth je bil in v sredini je imel zilijon kablov, da si lahko cim vec telefonov priklopil gor. Sedaj bosta v takem boothu dva kabla. En micro usb za telefone in en za prenosnike.

Limit-sky ::

JurijTurnsek je izjavil:

Limit-sky je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Applu nič ne brani ohranit napajalnik, fensi, bel, tanke whatever. Sam na koncu bo pa vtič, kakšen bo povsod.


Mene sploh ne moti, če uporabljate "cigle" in jih tovorite s sabo, ampak ne zahtevat od mene, da jih tudi jaz. Sicer je baterija pri MBP tako ali tako boljša od velike večine PCjev, tako, da napajalnika v bistvu malo tovorim okoli. Ko ga pa, si pa želim prej applovega. Ja, je fensi, bel in tanek. In ja, lahko bi bil tudi črn.


volument in težo, ki jo vsi apple fani tukaj pripisujete "ciglu" (katerega velikost je v celoti odvisna od porabe prenosnika), bi morali pripisati daljšemu kablu. in če ste tako neumni, da ne razumete, da v marsikateri situaciji potrebuješ tako dolg kabel (osebno večinoma in sem si moral kupiti daljši kabl, pa ne jočem zaradi nekaj gramov teže razlike), potem vam ni pomoči...

apple fans: sami ste začeli pljuvati po drugih proizvajalcih, drugim je za vaš magsafe vseeno


Pri applovem napajlniku lahko sam izbiraš. Ali boš dodatni kabel uporabil ali boš imel vtičnico direktno iz napajalnika.

Če je vseeno, pol pa skrbite za svoje in ne uvajat neke zakonske obveznosti za uporabo nekih "ciglov", ki so res spomin na devetdeseta leta. Pa še takrat je apple imel superiorne napajalce. Vsaj kar se tiče designa, ki je bil zelo praktičen za prenaanje. Ja, tanek, majhen in ni bil bel. Bil je pa okrogel. In ja, če bi bilo mogoče, bi jaz v vse elektronske zadeve predpisal magsafe. Aja, ne gre, ker je nekdo to patentiral. Aja, apple je bil. Darn. :))

Mavrik ::

Če je vseeno, pol pa skrbite za svoje in ne uvajat neke zakonske obveznosti za uporabo nekih "ciglov", ki so res spomin na devetdeseta leta. Pa še takrat je apple imel superiorne napajalce. Vsaj kar se tiče designa, ki je bil zelo praktičen za prenaanje. Ja, tanek, majhen in ni bil bel. Bil je pa okrogel. In ja, če bi bilo mogoče, bi jaz v vse elektronske zadeve predpisal magsafe. Aja, ne gre, ker je nekdo to patentiral. Aja, apple je bil. Darn.


A si ti dejansko funkcionalno nepismen ali se namenoma neumnega delaš? A bi že enkrat prebral novico o keri bluziš?
The truth is rarely pure and never simple.

Limit-sky ::

Evo, sem še enkrat prebral novico. Zdaj pa ti preberi na kateri post sem jaz odgovarjal, da ne boš ti tud bluzil preveč.

Lonsarg ::

Limit-sky je izjavil:


Če je vseeno, pol pa skrbite za svoje in ne uvajat neke zakonske obveznosti za uporabo nekih "ciglov", ki so res spomin na devetdeseta leta.


Ko boš ti porajtal, da novica govori o standardnem priključku in ne standardni obliki napajalca bo tut svet lepši.

BigWhale ::

Lonsarg je izjavil:

Limit-sky je izjavil:


Če je vseeno, pol pa skrbite za svoje in ne uvajat neke zakonske obveznosti za uporabo nekih "ciglov", ki so res spomin na devetdeseta leta.


Ko boš ti porajtal, da novica govori o standardnem priključku in ne standardni obliki napajalca bo tut svet lepši.


Se vec! Tudi sam standard govori o prikljucku, napetostih, tokovih in komunikaciji med napajalnikom in racunalnikom. Ampak ja, eni bodo se naprej trdili svoje in lajali v Luno.

Limit-sky ::

Saj za priključek sem govoril. Magsafe je samo naziv za priključek. Ki je BTW en najbolj praktičnih pogruntavščin. Cigle pa drugi limajo v svoje poste, ne jaz.

jype ::

Limit-sky> Ki je BTW en najbolj praktičnih pogruntavščin.

Je, ja. Izjemno dober design. Škoda, da ga nihče drug ne more uporabiti.

MrStein ::

Res škoda, da je stvar izumil Apple, ne pa neka skupnost, kajne? ;)
Bad Apple! How dear you innovate!?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

techfreak :) ::

AFAIK Apple ni inovator, ker so podobni priključki že obstajali, Apple je pa bil prvi ki ga je uporabil na računalniku (in ga patentiral samo za to področje).

Limit-sky ::

jype je izjavil:

Limit-sky> Ki je BTW en najbolj praktičnih pogruntavščin.

Je, ja. Izjemno dober design. Škoda, da ga nihče drug ne more uporabiti.

Jebiga, sine... Saj bo slejkoprej kak karitasovec moz pogruntal boljsi konektor in ga ponudil skupnosti v uporabo.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropski parlament podprl enotne polnilce mobilnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
9925789 (20870) Lonsarg
»

Prihajajo enotni polnilci za prenosne računalnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6622754 (18192) Malajlo
»

V EU enotni polnilci mobilnih telefonov čedalje bliže (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
9235069 (25852) tonylee5566
»

Applova skrivnost polnjenja iPhona razvozlana

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
84671 (3522) Hardstyle
»

Apple iPod tudi v avtomobilih

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
316125 (4986) velikiB

Več podobnih tem