» »

Sesuvanje elektronike 21. junija okoli 21. ure

Sesuvanje elektronike 21. junija okoli 21. ure

«
1
2

msjr ::

Pravkar smo se pogovarjali s kolegi in smo ugotovili, da so se nam sesule različne (dokaj stabilne) naprave na isti dan, zna biti tudi v istem času, težko reči, ker nismo bili pozorni do današnjega pogovora. Mislim, da gre za zanimivo naključje, vseeno povprašam če se je še komu kaj takega zgodilo na ta dan in uro:

- Nokia zmrznila in ugasnila, pri ponovnem vklopu ni zahtevala pin-a ampak delovala, kot da nič ni bilo narobe. Sicer gre za e52, ki pa sem ga v zadnjem letu uspel stabilizirati, tako da se do včeraj ni sesuval. Mobič je bil na mizi, ni bil na štromu, nobena aplikacija aktivna.
- Pc dol padel sredi dela s text editojrem, škode ni bilo (sejval minuto prej), ponovno vklopil mašino, zaslon nekaj časa utripal (modre črte), potem počrnel in nato dobra slika. Brez problemov prej in potem. Explorer celo restoral session.
- Router pri kolegu padel dol, se ni pobral eno uro, potem delal kot da nič ni bilo
- Mac pri kolegu se je obnašal kot da je nevihta (preklapljal iz štroma na safe mode - baterijo)

No, pa smo se danes dobili in sem slučajno omenil tole in smo se malo zamislili. Pa sem rekel, bom malo povprašal, če je mogoče kdo drug kaj opazil.

(In ne, niso bili vesoljci, zarota, murgeljski palček, janševci in podobno, samo zanima me)
  • zaklenil: imagodei ()

hamax ::

Jaz nisem imel nobenih tezav. Telefon je se vedno prizgan, racunalnik se tudi ni resetiral, ravnotako streznik in router.

tt1024 ::

Ej, če verjameš ali pa ne se mi je isti čas sam od sebe restartal moj GSM (HTC Tattoo) tega do sedaj v 2 letih ni še nikoli naredil... hmmm

Siddh ::

msjr in tt1024 iz katerega območja sta vidva in prijatelji?
mogoče živita ob kakšnih močnih daljnovodih?

drugače pa meni se ni zgodilo včeraj nič neobičajnega, edino nekje ob 9. uri zvečer mi je vžigalnik crknil ker sem ga preveč matral :))


Pšenični ::

"Ej, če verjameš ali pa ne se mi je isti čas sam od sebe restartal moj GSM (HTC Tattoo) tega do sedaj v 2 letih ni še nikoli naredil... hmmm "

Vanzemaljci, majke mi. Dolaze...

Pisalo je nekaj o dogajanju na soncu...pred par dnevi. In omenjeno je bilo, da se lahko pojavijo motnje....

msjr ::

- lokacija1: daljnovod je 800m zračne črte, vmes so bloki, Lj, Draveljska gmajna
- lokacija2: Lj. Šiška, Celovška pri obvoznici
- lokacija3: Reteče, v dolini Sore

s1m0n ::

Mogoče kdo testira doma naret EMP :)

black ice ::

Pšenični je izjavil:

Pisalo je nekaj o dogajanju na soncu...pred par dnevi. In omenjeno je bilo, da se lahko pojavijo motnje....

Sončni izbruh je bil napovedan za 8. junij.

Pšenični ::

"Sončni izbruh je bil napovedan za 8. junij."

Drugo skoraj ne more biti. Kakšna sončna nevihta. Po tistem 8 juniju...sicer je aktivnost sonca zelo velika...

http://www.delo.si/druzba/znanost/soncn...

Zgodovina sprememb…

T(he) Boss ::

Pri nas na firmi so se od včeraj okoli 21h serverji čudno obnašali, vse do restarta danes 8-O

Pšenični ::

Niti ne tako daleč od nas je tud vojna. Bog ve, kaj se dogaja. Kakšno motenje uporabljajo (satelit?) in kaj mečejo. Ko so bombandirali Srbijo, TV ja ni bilo mogoče gledat. Ko so se bližali....Lahko je spet kej letelo čez-kakšen B2..

Zgodovina sprememb…

illion ::

tud v naši firmi je net dol padu + moral so serverje, ki majo sicer direktno linijo in napajanje dons še neki rihtat zato

čudn to, res :O

Tomi ::

Ne verjamem v kaj več kot naključje, samo meni je začel prvič po treh letih čudno deloval Macbook pro, ki je to delal do današnjega reseta. Vzroka nisem ugotavljal.
metrodusa.blogspot.com

Bananovec ::

s1m0n je izjavil:

Mogoče kdo testira doma naret EMP :)

Se da to sploh dejansko doma narediti?
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

hamax ::

Ne verjamem v kaj več kot naključje

Nakljucje + conformation bias po moje.

technolog ::

Včeraj mi ni deloval moj DSLR fotoaparat, ravno nekje ob tej uri. Ni se prižgal, zjutraj je pa delal čisto normalno.

black ice ::

Bananovec je izjavil:


Se da to sploh dejansko doma narediti?

Da se že z malo večjim kondenzatorjem.

Bananovec ::

In največ kaj bi lahko scvrl s tem?
Hehe, je kdo za to, da se ustanovi Slo-Tech EMP team?
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Malajlo ::

technolog je izjavil:

Včeraj mi ni deloval moj DSLR fotoaparat, ravno nekje ob tej uri. Ni se prižgal, zjutraj je pa delal čisto normalno.

A si ga filal?

Na, pa sem spet nekaj zamudil... Zadnjič konec sveta, včeraj probleme z elektroniko...

Pyr0Beast ::

Hmm. Pri meni pa nič. Sem pa ravno preplastil okna z alu folijo (proti vročini), ziher je blo to posredi. Danes zjutraj jo je pa kar scefralo, verjetno je vpila preveč energije, pa je šla.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Relanium ::

Jaz imam tudi eno izkušnjo okrog tega časa v torek, ampak je čisto drugačna.
Namreč takrat sem se okol vozu z avtom, in peljem proti Celju in se mi zdi da sem po avtoradiu slišal policaje al pa neki takega, tak kot une CB postaje, ki jih imajo al kako se že reče. Prav kot da bi radio sprejel ta signal. Zdaj res nevem kake so frekvence.
Nisem nič razločil ampak sem ziher da je zvenelo čisto tako. In v dokaz da nimam prisluhov je to slišal tudi moj brat z menoj v avtu.
No, minuto kasneje naju je mel radar na muhi, ampak dvomim da je tu povezava....

Zeberdee ::

Sosedov bratranec v maminem kolenu si je ravno v tistem času grel vodo v "instant grelniku". Bojda je voda zavrela v parih sekundah, kljub temu, da ponavadi traja nekaj minut...

Čudno, res čudno.

dzinks63 ::

Kaj veš, kaj se dogaja okoli nas? Mogoče trza zemljino magnetno polje, sončni izbruhi, kakšni drugi vesoljski večji paketi energije, prikrita elektronska testiranja, nihanja napetosti v električnih vodih v + ali -, ...

Genetic ::

Neverjetno,
jaz sem malo po 21. uri prisel domov in na mizi opazil okroglo stekleno posodo, nekaksen akvarij za ribe. Na njej je pisalo Zbogom, in hvala za vse ribe ...
Nakljucje? Ne bi rekel.

Buggy ::

sicer sem na dopustu, kakor pa sem na hitro osvrknil maile je tudi pri nas v sihtu bilo zadnje dva dni nekaj zelo nenavadnih situacij z restarti dolocenih serverjev.

m0LN4r ::

Ok, zanimiva tema. Men je z 21. na 22. nehal delat USB kluč. Ne morem ga več formatirat (je cel raw) in namesto 16GB mi zazna 4GB.
A se lahk kr tak pokvaril usb? Da človek nič ne dela znjim? Mel sem pa gor dokaj pomembne stvari za šolo.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Good Guy ::

It must be Chuck Norris!

energetik ::

http://www.nasa.gov/mission_pages/sunea...

Sicer piše, da pridejo nabiti delci do nas šele jutri, so pa fotoni prišli v 8 min. Vprašanje pa je, če bi lahko bil to vzrok. Atmosfera dosti valovnih dolžin absorbira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

koyotee ::

a se sam men zdi, da 500mph ni enako 800km/s xD
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Fif55 ::

Hmm.. to pa ni kr tak, meni se je tudi v torek zgodilo, da mi je telefon štekal. Po 9 uri hodim laufat pa mam muziko prek telefona, ki pa je tisti dan na cajte pune prekinjala. Htc Desire mi ne šteka niti pri dosti zahtevnešjih opravilih, zato mi je bilo pune čudno. Ker je blo prekinjanje muzike tak moteče, sem ga raje restartal. Potem je normalno delo, ampak mi še ni jasno kak mi je lahko prekinjal ob enostavnem predvajanjem muzike. Slušalke niso ble krive, ker če sem jih odklopo je isto prekinjalo :S Sem pa iz okolice MB.

energetik ::

koyotee je izjavil:

a se sam men zdi, da 500mph ni enako 800km/s xD
Imaš prav, zgleda da so zaj..
800 km/s je kar prav, saj s tako hitrostjo pridejo delci do nas v dobrih 50h. s 500mph bi traaaaajalo.

Siddh ::

mojemu očetu je digitalc odpovedal v torek zvečer, oz v torek še je delal, v sredo pa je bil fertik
na njem lahko vse dela normalno, gleda slike itd., ampak ko pritisne sprožilec se stvar izklopi in napiše change the batteries, poskusil sem z najmanj 5 paketi baterij pri vseh isto...:))


Tear_DR0P ::

nam je pa včeraj crknilo 6 luči in stikalo
edit: aja, to ni isti dan o katerem se vi pogovarjate?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Zgodovina sprememb…

oracle ::

Men je čez vikend crknu RAM.

treker ::

Pri meni se je 21.6. okoli 21-22 ure sam ugasnil računalnik... Gledal sem TV, na compu pa sem nekaj vlekel z neta, ko opazim, da se je ugasnil... ga vžgem in dela normalno... WTF

imagodei ::

A je tole vse, kar premorete? Če je tako, bi vas povabil, da debato preselite v Nakladalnico.
- Hoc est qui sumus -

msjr ::

imagodei je izjavil:

A je tole vse, kar premorete? Če je tako, bi vas povabil, da debato preselite v Nakladalnico.


No, prosim lepo, me je zanimalo in so se ljudje enkrat za spremembo držali teme in [večinoma] odgovarjali na zastavljeno vprašanje. Hvala vsem za odgovore, zgleda da vsaj pri nekaterih ni bil dober dan za različne naprave. O tem, zakaj so se sesuvale pa ne bi špekuliral iz tako majhne količine podatkov. Najverjetneje gre za naključje, ki se pri taki količini dokaj nestabilnih sistemov rado zgodi.

Seveda je tu še stvar, koliko so moje opažanje in odgovori uporabnikov relevantni, ampak saj smo v Loži in ne v Znanosti & Tehnologiji. Sicer pa je na tem forumu dosti več drugih tem, ki si zaslužijo zaklep in prestavljanje poastov v nakladalnico.

Nextor ::

Zagotovo je bilo včeraj nekaj v zraku... Nekje med 21. in 22. uro se mi je obesil router, ki je kar naekrat delil nezaščiteno brezžično omrežje (WTF?). Router po resetu deluje popolnoma normalno, ampak syslogi v openwrtju ne pokažejo popolnoma ničesar... 8-O

element ::

Za poljubno kombinacijo dneva in ure lahko začnem enako temo, pa se nas bo našlo vsaj 50, ki smo imeli takrat "čudne težave". Nekaj je v zraku? Pomojem tud ja. Hamax ma prav.

ahac ::

Jaz sem pa NLP vidu ravno takrat enkrat!
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

darkolord ::

A je kakšen poseben razlog, da nekateri morebitne elektromagnetne motnje enačite z vesoljci?

Nextor ::

LOL :D

Ma meni se je to zgodilo prvič v pol leta odkar mam router... do izpada elektrike ni prišlo, ker sem bil za računalnikom, ko se je to zgodilo! Tudi syslogi na routerju ne kažejo ničesa od trenutka, ko se je pojavilo nezavarovano brezžično omrežje in do trenutka, ko sem ga ročno resetiral! Iz preventive sem kar rajši na novo flashal firmware in preveril config... :D

Itak me bk... samo, da zadeva normalno špila dalje! :)

element ::

Če so vmes take nebuloze, kot je:

Sosedov bratranec v maminem kolenu si je ravno v tistem času grel vodo v "instant grelniku". Bojda je voda zavrela v parih sekundah, kljub temu, da ponavadi traja nekaj minut...


Potem nismo daleč od vesoljcev. Problem je v tem, da je praktično nemogoče povezat vzrok odpovedi z morebitnimi EM motnjami. Seveda je to prikladno področje za teorije zarote. S HAARP-om so nas spražil! Potem se naključen reset računalnika ali pa crk RAM-a pripiše višji sili. Nekateri pa celo zagrabijo kost in si namislijo vse živo.

To measure is to know (Kelvin). Dokler se ne pojavi nekdo, ki je izmeril povišano EM sevanje, se vrtimo v krogih naključja, špekulacij in teorij zarote. Slaba popotnica za argumentirano debato.

Zheegec ::

Če so bile naprave takrat priključene v elektriko, potem je to čisto možno. Na dan, ko so izključili NEK iz omrežja je bilo več reklamacij napajalnikov za prenosnike, kot pa jih je ponavadi v 2 tednih...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

gulfstream ::

- Nokia zmrznila in ugasnila, pri ponovnem vklopu ni zahtevala pin-a ampak delovala, kot da nič ni bilo narobe. Sicer gre za e52, ki pa sem ga v zadnjem letu uspel stabilizirati, tako da se do včeraj ni sesuval. Mobič je bil na mizi, ni bil na štromu, nobena aplikacija aktivna.

Ah, to moja Nokia dela na dva dni :)) Oziroma je delala, danes sem jo upokojil in zamenjal z androidom 8-)

energetik ::

element je izjavil:

To measure is to know (Kelvin). Dokler se ne pojavi nekdo, ki je izmeril povišano EM sevanje, se vrtimo v krogih naključja, špekulacij in teorij zarote. Slaba popotnica za argumentirano debato.
Sem zgoraj prilepil link o sončnem izbruhu 21.6. Vprašanje pa, če lahko samo fotoni naredijo kakšne EM motnje na Zemlji. Ker protoni bodo prišibali do nas enkrat od polnoči do jutri zjutraj, kot piše Nasa.

Malajlo ::

Jaz se pa čudim, zakaj je moja riba v akvariju čudna... Električna pumpa je najbrž trokirala! No, vsaj klavir dela, je na elektronke, ki so neobčutljive na EMP.

Good Guy ::

neki je blo v zraku ja

mam blackout med tem časom

vorantz ::

Včeraj mi je crknila stara žarnica! Conspiracy!!!

energetik ::

To je zihr zarota Osramovih lobistov v EU komisiji, ker še vedno uporabljaš ne-varčne žarnice! So ti spustil en EMP v luster.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tudi v Sloveniji preizkusili 5G, frekvence bodo prihodnje leto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
14024242 (17356) bozicje
»

Pogrešani v Maribor? Ugrabitve? Usmrtitve? Trgovina z organi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
16138788 (26637) m0LN4r

Nostradamus: 20. maj potres v Italiji

Oddelek: Loža
445185 (4419) Ziga Dolhar
»

Curiosity poletel proti Marsu

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4613549 (11387) SuperVeloce

Več podobnih tem