» »

radeon hd 6970 ali gtx 570

radeon hd 6970 ali gtx 570

1
2
3 4 5

stoneman ::

Pa bi ti kej spremenu poleg hladilnika?

Če bi mel naprimer proračun za kišto 1200 evrou?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stoneman ()

IvoJan ::

menjaj samo cooler. ostalo je super.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

stoneman ::

Kej je ta hladilnik tko zanič.Sej na internetu piše da je kr dobr.Pa na you tubu.

Kaj pa drugač.A je konfiguracija dobra za igre če gledamo na to da bom igrau na 1920×1080

TOP ::

Konfiguracja je super,kar se tiče hladilnika pa vzemi Noctu D14 je najbolši zračni hladilnik in zelo tih.Pri Dinokompu stane 69e.

stoneman ::

Ok bom spremenu .

mihco ::

stoneman je izjavil:

.

Moj predlog:

Matična plošča: Asus Maximus IV GENE-Z Z68 Sockel 1155 mATX DDR3 149,90 €
Procesor: Intel Core i5 2500K 4x3.30 GHz So 1155 BOX 169,90 €
RAM: G.Skill 8GB KIT RipJaws PC3-10667 DDR3-1333 CL9 RL 55,90 €
Napajalnik: SilverStone Strider Plus ST60F-P 600W 80+ Bronze 75,90 €
Grafična kartica: MSI N570GTX-M2D12D5/OC 1280MB GDDR5 PCIe 254,90 €
Optična enota: Sony NEC Optiarc AD-7690H-1 Slim DVD SATA 44,90 €
Trdi disk: Samsung SpinPoint F3 1000GB SATA II 32MB 7200rpm (HD103SJ) 43,25 €
Procesorski hladilnik: Noctua NH-D14 140mm 1200rpm 16,6dB(A) 72,90 €
Ohišje: SilverStone Fortress FT03B schwarz mATX 149,90 €
--------------------------------------------------------------------------------
Skupaj: 1017,45 € + postnina



+ SSD: Crucial M4 64GB SATA3 94,49 €
-------------------------
Skupaj: 1111,94 € + postnina

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihco ()

Xserces ::

Ja SSD je kr prirocen ce kupujes novo :d
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

stoneman ::

mihco je izjavil:

stoneman je izjavil:

.




Moj predlog:

Matična plošča: Asus Maximus IV GENE-Z Z68 Sockel 1155 mATX DDR3 149,90 €
Procesor: Intel Core i5 2500K 4x3.30 GHz So 1155 BOX 169,90 €
RAM: G.Skill 8GB KIT RipJaws PC3-10667 DDR3-1333 CL9 RL 55,90 €
Napajalnik: SilverStone Strider Plus ST60F-P 600W 80+ Bronze 75,90 €
Grafična kartica: MSI N570GTX-M2D12D5/OC 1280MB GDDR5 PCIe 254,90 €
Optična enota: Sony NEC Optiarc AD-7690H-1 Slim DVD SATA 44,90 €
Trdi disk: Samsung SpinPoint F3 1000GB SATA II 32MB 7200rpm (HD103SJ) 43,25 €
Procesorski hladilnik: Noctua NH-D14 140mm 1200rpm 16,6dB(A) 72,90 €
Ohišje: SilverStone Fortress FT03B schwarz mATX 149,90 €
--------------------------------------------------------------------------------
Skupaj: 1017,45 € + postnina



+ SSD: Crucial M4 64GB SATA3 94,49 €
-------------------------
Skupaj: 1111,94 € + postnina




Katera trgovina pa je to in pa zakaj je ohišje za plošče mATX?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stoneman ()

IvoJan ::

ker je tudi plošča mATX
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

stoneman ::

To pa sploh nism opazu.In zakaj naj bi js namesto sabertooth p67 dal notr ploščo mATX.A je bolša?

IvoJan ::

ima boljsi chipset in je malo manjsa.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

stoneman ::

Ma jaz bom kar sabertooth p67 pa navadno ohišje pa je

stoneman ::

Pa še nekaj.Bi na to mikro ploščo sploh lahko dal gor tist ogromni procesorski hladilnik noctua nh-d14 ne da bi leta oviral rame?

Nej mi eden prosm odgovori.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stoneman ()

stoneman ::

še nekj me zanima.
Ali se mi splača kupit tole grafično: http://www.mylemon.at/artikel,nr,332815...

Ker bi rad mel vsaj 3 leta brez problema mir.Da nebi rabu menjat kartice.Pa mogoče bom kdaj dodal še 2 monitorja.

Al naj kupim kar tole: http://www.mylemon.at/artikel,nr,341152...

mihco ::

stoneman je izjavil:

Katera trgovina pa je to...


hoh.de ampak imajo vse trgovine po nemciji podobne cene

stoneman je izjavil:

To pa sploh nism opazu.In zakaj naj bi js namesto sabertooth p67 dal notr ploščo mATX.A je bolša?


sicer odvisno od potreb ampak za moje pojme je za ta denar najboljsa plosca za s1155, ce ne potrebujes veliko razsiritvenih mest

-Z68 chipset (iGPU, Lucid Virtu, ssd caching)
-ROG izgled, dodatki(ROG connect)
-SupremeFX X-Fi 2
-onboard power, reset switch, clear cmos@back i/o
...je nekaj stvari, ki jih sabertooth nima

stoneman je izjavil:

Ma jaz bom kar sabertooth p67 pa navadno ohišje pa je

vsakemu svoje...

stoneman je izjavil:

Pa še nekaj.Bi na to mikro ploščo sploh lahko dal gor tist ogromni procesorski hladilnik noctua nh-d14 ne da bi leta oviral rame?


noctua nh-d14 na vseh ploscah sega cez prvi dimm slot, ramov pa ne ovira ce le ti nimajo visokih hladilnikov

mihec87 ::

Eto mere noctue.
http://www.noctua.at/main.php?show=faqs...

Max kar gre pod ta hladilnik so g.skill ripjaws rami,vengeance od corsair ne grejo(ventilator se pa da prestavit malo višje lahko tut na drugo stran, seveda pod pogojem da je ohišje dovolj veliko oz široko).Na noctua strani imaš tudi listo kompatibilnih plošč ter pomnilnika.Lahko pa še vedno prestaviš ram na skrajno zunanje slote če imaš ploščo premeri malo zadeve prej.

SavoKovac ::

stoneman je izjavil:

še nekj me zanima.
Ali se mi splača kupit tole grafično: http://www.mylemon.at/artikel,nr,332815...

Ker bi rad mel vsaj 3 leta brez problema mir.Da nebi rabu menjat kartice.Pa mogoče bom kdaj dodal še 2 monitorja.

Al naj kupim kar tole: http://www.mylemon.at/artikel,nr,341152...


Recimo, da si sestaviš "Top performance" konfiguracijo, potem na nivoju 2600K + 580OC ne gre brez boljšega PSU-ja. Za nekje 89€ dobiš 700W Corsair, za 95€ XFX 750W (Seasonic), čeprav je praktično vzet izvedenko z modularnimi priključki.

 580 OC - razno

580 OC - razno

frudi ::

stoneman je izjavil:

še nekj me zanima.
Ali se mi splača kupit tole grafično: http://www.mylemon.at/artikel,nr,332815...

Ker bi rad mel vsaj 3 leta brez problema mir.Da nebi rabu menjat kartice.Pa mogoče bom kdaj dodal še 2 monitorja.

Al naj kupim kar tole: http://www.mylemon.at/artikel,nr,341152...

Tole ne bo šlo, ne s samo enim geforcom (razen gtx 590). Za tri monitorje rabiš dva druga geforca v SLI (ali kot že rečeno gtx 590).
Druga opcija je AMD - radeoni podpirajo tudi po šest monitorjev na eni kartici.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

stoneman ::

Aha.Kaj pa da mi bo delala 3 leta+ brez težav.Mislim vse igrice na max.

novinec09 ::

stoneman je izjavil:

Aha.Kaj pa da mi bo delala 3 leta+ brez težav.Mislim vse igrice na max.


Mislim - tebi se pa res ne da ničesar dopovedat!

Kupi sedaj GTX 560 Ti in ko igre več nebodo gladko delale, dokupiš še eno enako in poveži v SLI (Takrat bodo še dosti cenejše).
Ali pa kasneje prodaš 560 in kupiš kar bo takrat Best Buy.

Če narediš tako, boš imel vsaj 3 leta mir.

Da pa sedaj vržeš 400€ vstran za malo boljšo kartico je pa totalna neumnost, saj neveš kaj bo naslednje leto ali pa čez 2 leti prišlo ven od iger - mogoče bo celo GTX 580 preslaba za max. detajle.

To je moje mnenje - ti se pa odloči sam.

stoneman ::

Ja sam pol tut gtx 560 v SLI ne bodo zadost močne in jih bom mogu ravno tako zamenjat za drugo

Xserces ::

zdej se kup 560 ali 570 in pa cez 2 leti zamenjas...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

stoneman ::

Kaj pa ta matišna ki je mATX.ali bo dobro če je ohišje ATX al more bit tut ohišje mATX?

mihec87 ::

stoneman je izjavil:

Ja sam pol tut gtx 560 v SLI ne bodo zadost močne in jih bom mogu ravno tako zamenjat za drugo


To se bo slej ko prej zgodilo, računat da bo nekaj 100% čez 3 leta poganjalo zadeve na max je mal hecno vsaj glede na razvoj zadev..

stoneman ::

Ja vem sam vseeno bo gtx 580 bolš kot pa gtx 560 SLI.Pa bom pol ko gtx580 nebo mogla več poganjat iger kupu še eno in bom spet imel mir za nekaj časa

stoneman ::

Katero ploščo naj kupim:


sabertooth p67

ali

asus p8z68 v-pro

Rabim odgovor hitro

fr4nc ::

Mislim, da bo tole bolj ustrezalo tej temi:

http://www.dinokomp.si/product_info.php...
vs http://www.dinokomp.si/product_info.php... ???

So sedaj sem bil skoz pri ATI ''taboru'' zdaj pa ne vem...

V ceni dejansko ni razlike.

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

stoneman ::

A mi lahk oedn odgovori na vprašanje?

galu ::

fr4nc..
GTX560. Zakaj? - Ker je tišja, performance pa je enak HD6950 1GB

stoneman..
Sabertooth. Zakaj? - Ker ga imam tudi jaz, in je odlična. Jaz od ASUSa ne kupim nič, razen 'najboljše' robe (razne gaming serije, kot npr. Maximus, Rampage, Sabertooth), saj je nizkocenovni in srednji razred pri njih 'podn' (vsaj po mojih 2-3 izkušnjah).
Tako to gre.

mihco ::

galu je izjavil:


stoneman..
Sabertooth. Zakaj? - Ker ga imam tudi jaz, in je odlična. Jaz od ASUSa ne kupim nič, razen 'najboljše' robe (razne gaming serije, kot npr. Maximus, Rampage, Sabertooth), saj je nizkocenovni in srednji razred pri njih 'podn' (vsaj po mojih 2-3 izkušnjah).


ne bluzi! Sabertooth ni nobena "gaming" serija! in tudi "nizkocenovni" razred Asusovih maticnih plosc je izredno dober.

stoneman..
nimas kaj razmisljat...P8Z68-V PRO je novejsa in boljsa plosca!

IvoJan ::

Sabertooth je TUF serija(the ultimate force) ki jo pri asusu enacijo z ROG(republic of gamers)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

stoneman ::

In katero naj zdaj uzamem? Razlika v ceni je 2 evra tko da me sam zanima katera je bolša

galu ::

mihco je izjavil:

galu je izjavil:


stoneman..
Sabertooth. Zakaj? - Ker ga imam tudi jaz, in je odlična. Jaz od ASUSa ne kupim nič, razen 'najboljše' robe (razne gaming serije, kot npr. Maximus, Rampage, Sabertooth), saj je nizkocenovni in srednji razred pri njih 'podn' (vsaj po mojih 2-3 izkušnjah).


ne bluzi! Sabertooth ni nobena "gaming" serija! in tudi "nizkocenovni" razred Asusovih maticnih plosc je izredno dober.

stoneman..
nimas kaj razmisljat...P8Z68-V PRO je novejsa in boljsa plosca!


Verjemi... Boot prioritete med diski in DVD/CD podogni so na nizkih Asuskah čist 'sfukane' (Gigabyte je še hujše kar se tega tiče (predvsem če ima malo vojsko različnih kontrolerjev)), če imaš vezan RAID.
In ja, mas prav... TUF serija je narejena striktno za uporabo v US Army in nikjer drugje... Niti slucajno, da bi kak gamer/verclocker to sploh kdaj imel.
Tako to gre.

stoneman ::

A sabertooth p67 ni dobra za navijanje?

galu ::

1.) http://lmgtfy.com/?q=what+is+sarcasm
2.) V bistvu je ena izmed top matičnih za overclocking, na 1155 socketu.
Tako to gre.

stoneman ::

Sem pa že mislu da ni dobra ker so gor neki pisal.

mihco ::

Sabertooth je seveda odlicna plosca...ampak ni prvotno namenjena navijanju(to, da je ena izmed boljsih za ta namen lahko brez skrbi ignoriras). Ze po napajalnem sklopu je ocitno, da to ni osnovni namen. P8Z68-V PRO ima 12+4 faze medtem ko sabertooth "le" 8+2. Edini pravi razlog za nakup Sabertooth p67 je tisti tactical vest in dodatni 2leti garancije.

mihco ::

IvoJan je izjavil:

Sabertooth je TUF serija(the ultimate force) ki jo pri asusu enacijo z ROG(republic of gamers)

oprosti, ampak kje si pa to prebral?? TUF in ROG sta dve popolnoma drugacni usmeritvi in jih pri asusu NE enacijo.

citat iz asus.com:
TUF: "TUF series is born for pursuing the preeminent stability, all-round compatibility, and extreme durability"

ROG: "The Republic of Gamers consists only the best of the best. We offer the best hardware engineering, the fastest performance, the most innovating ideas, and we welcome the best gamers to join in."

Ce poenostavljeno prevedemo... TUF je za penzioniste, ki hocejo stabilnost medtem ko je serija ROG za mazohiste, ki se radi izzivljajo nad svojim hardware-om in priganjajo komponente v ekstreme.

IvoJan ::

Ne vem, a res ne znas brat? Na kaj se nanasa stabilnost in vzdrzljivost komponent? Na overclockanje. Je res tezko brat med vrsticami ane?

aja, btw imas kako plato iz tuf serije in ves kako se obnesejo pri navijanju, ter kako stabilne so? Ves da je sabertooth 55i ena izmed redkih plat ki lahko clockenjo i7 860 na 4,6ghz? Ne? pol pa ne govori nekaj na pamet. kthxbai.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

mihco ::

heh...ti se kar tolazi... v dokaz pa poisci en sam primer ekstremnega overclocka na sabertooth plosci! Ne vidim razloga da bi proizvajalec maticnih plosc oglaseval karkoli med vrsticami :) ccc

IvoJan ::

Srsly? Poglej slo-tech super pi sestvico, in moj 4,4ghz na zraku.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

mihco ::

IvoJan je izjavil:

Srsly? Poglej slo-tech super pi sestvico, in moj 4,4ghz na zraku.

to je ekstrem? :) Ne se smesit.

IvoJan ::

Zelim ti dopovedat da se ze na zraku zelo lepo navija.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

mihco ::

Burek upam, da te nisem prizadel...saj vem da imas tudi ti sabertooth ampak ne pozabi, da sem jo imel tudi sam in to celo prvo na trgu(x58) ampak to se ne pomeni, da so te plosce najboljse v navijanju. face it, dobre so za zrak prava zmogljivost se pa pokaze sele na dusiku in tukaj sevidi "podhranjenost" te plosce.

IvoJan ::

To se ne pomeni da so slabe za navijanje ;) na zraku in na vodi ne bos opazil razlike med tuf in rog serijo. Koliko ljudi se ukvarja z navijanjem? Bolj malo :) se manj pa je takih ki zmrzujejo svoje procesorje. Na x58 niti nima veze katero plato kupis ker so vse high end in se vse solidno navijajo. Na cenejsih chipsetih pa se ta razlika se kako pozna. In si lahko ziher da so za neka visoka navitja to odlicne plate(visoka, ne ekstremna). In ne nisem uzaljen :) verjemi da to kar si midva piseva ni proti stvarem ki jih lahko preberes na tem forumu nic.

pa mislim da nisem nikjer napisal da so najboljse :) ni pa jih treba podcenjevat, ce se ne navijajo super na dusiku itd. res pa je da se nisem zasledil nobenega testa glede ekatremnega navijanja na tej plati. me zanima kako bi se obnesla. pomoje niti ne tako slabo. ne bi videli nekih 6ghz, ampak 5,5 je kar realna frekvenca, ce gre do 4,6 na zraku.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

mihco ::

:)

Kakorkoli...
vprasanje je bilo: sabertooth p67 ali p8z68 v-pro za isto ceno.
In tukaj Sabertooth pogori!

IvoJan ::

No ja to definitivno :) razlika je ze v napajalnih fazah. Tactical vest je cisto estetska zadeva, in ne bi smel vplivat na njegovo odlocitev. Bi pa rajsi za ta denar kupil tisto maximus gene
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

galu ::

Zakaj?
Ker nima intergrirane grafike? Glede na to, da je tema o high end grafikah, verjetno ne bo uporabljaj intergrirane grafike na CPU-ju, grafično pa na mizi gledal...
Btw, poglej mal material, iz katerega so narejeno kondenzatorji na obeh platah...
Št. napajalnih faz je eden najbolj over-ratanih podatkov na plati... 10 faz kvalitetnega proizvajalca lahko komot bolje deluje kot pa 14 faz nizkocenovnega dobavitelja. Poleg tega pa upam da veš, da je že cca 6-7 kvalitetnih faz dovolj za navitje do 5GHz, ne?
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

stoneman ::

Jao zdaj sam še manj vem.
A naj zdaj kupim asus p8z68 al sabertooth p67.

Pa naj še povem da bi jaz moj procesor navil samo na 4.2 Ghz z noctuo nh-d14

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stoneman ()

mihco ::

galu je izjavil:

Zakaj?
Ker nima intergrirane grafike? Glede na to, da je tema o high end grafikah, verjetno ne bo uporabljaj intergrirane grafike na CPU-ju, grafično pa na mizi gledal...
Btw, poglej mal material, iz katerega so narejeno kondenzatorji na obeh platah...
Št. napajalnih faz je eden najbolj over-ratanih podatkov na plati... 10 faz kvalitetnega proizvajalca lahko komot bolje deluje kot pa 14 faz nizkocenovnega dobavitelja. Poleg tega pa upam da veš, da je že cca 6-7 kvalitetnih faz dovolj za navitje do 5GHz, ne?

bluzis...
ASUS Sabertooth P67
http://www.hardwarecanucks.com/forum/ha...
ASUS P8Z68-V PRO
http://www.hardwarecanucks.com/forum/ha...
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

racunalnik do 1100 e

Oddelek: Kaj kupiti
294609 (3823) jazbec
»

Nakup proc + matična + rami (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7011633 (10699) mihco
»

plošča za i5-2500k (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11612129 (10666) jazbec
»

Gaming Computer! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
608822 (7358) jazbec
»

nov pc za gaming (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11112007 (10255) slovenc5

Več podobnih tem