» »

rami ddr2 vs ddr3

rami ddr2 vs ddr3

bigbada ::

Zdravo.

Zanima me kakšna je glavna razlika med ddr2 in ddr3 ter, če lahko na mojo matično dodam ddr3 rame? Zraven imam že 2 slota napolnjena z 4gb ddr2. 2 slota pa sta še prosta. Matična pa je ASUS P5Q.

In če se splača nadgraditi iz 4gb na 8gb?

Rias Gremory ::

Tvoja matična podpira samo DDR2.
Razlika pa je, da DDR3 porabi manj elektrike pri večji zmogljivosti.
Za nadgradnjo pa ne vem ali se ti splača, za kaj uporabljaš PC in ali imaš 64-biten operacijski sistem.

Lp, LinksysOne
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

bigbada ::

Aha, potemtakem moram dokupiti še 2x2GB DDR2 rama. Imam 64bitni win7. Uporabljam pa predvsem za high end igranje (crysis, assassin creed,..), photoshop, visual studio, filme. Predvsem to.

Še to me zanima. V čem je fora dual-channela? Kaj je to?
Kaj pa če dokupim samo 2gb za v 1 slot, 1 pa ostane prazen (torej imam 6gb vse skupaj). A to je slabo?

Senitel ::

Če ne uporabljaš vsega omenjenega naenkrat bo bolj malo koristi. 64bitnih aplikacij ni ravno veliko (čeprav Crysis je že ena).

Dual channel pomeni 2x višjo propustnost.

Blinder ::

dvojno prepustnost, ki pa v igrah po moji izkušnji nima veze. Sm proval enkrat z 1x2gb pa pol z 2x1gb pa je fraps zabeležil iste rezultate fps-jev v igri.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Rias Gremory ::

Več rama se ti predvsem splača se delaš več stvari naenkrat. Več rama se ti bo poznalo pri kakšni video obdelavi.
Če boš že kupoval ti predlagam kaj takega: http://www.agt.si/racunalniska-oprema/s...
Naročiš 2 kosa, druge pa prodaš ker bodo tako novi rami bolj kompaktibilni. Če narediš tako kot sem ti predlagal boš imel vse slote zafilane.

Lp, LinksysOne
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

SavoKovac ::

Blinder je izjavil:

dvojno prepustnost, ki pa v igrah po moji izkušnji nima veze. Sm proval enkrat z 1x2gb pa pol z 2x1gb pa je fraps zabeležil iste rezultate fps-jev v igri.


V določenih primerih je dejansko vseeno, ker lahko nekaj "bremza", če gledamo povprečen framerate. Če je pomnilnik počasen in se precej obračamo in gibamo po visoko definirani 3D sceni, se lahko zgodijo padci FPS in odsekano dogajanje, ki bi hitrem prenosu bilo precej bolj gladko.

Zadeva je sledeča, marsikdo si nabavi Hi-end strojno opremo, zaslon 2560x1600, SLI ali CF, več zaslonov...in bi rad konkuriral igralcem, ki igrajo na precej nižjih nastavitvah, predvsem pri natančnosti. Potem nima smisla da bi tvegal občasne upade FPS zaradi 20€ prihranka pri pomnilniku. LOL. V Sloveniji povprečen igralec ne razmišlja na ta način, ker je 1500€ na leto za HW malo dosti. Povprečen človeček zato lahko izjavi, da visoke pomnilniške prepustnosti zanj niso bistvene. Ker ne izkorišča vsega potenciala tehnologije, ki je na voljo.

RejZoR ::

Hibridne plate, ki podpirajo DDR2 in DDR3 lahko delujejo samo z enim ali drugim! Ne moreš pa istočasno dat not DDR2 in DDR3 RAM palčk.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DDR3 ram

Oddelek: Strojna oprema
111567 (1322) BorutK-73
»

RAM

Oddelek: Strojna oprema
151182 (796) 6151
»

Zamenjava za P5KC !

Oddelek: Kaj kupiti
241608 (1441) s1m0n
»

Cena Q6600 padla na 147 evrov - vsaj pri severnih sosedih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
507056 (4464) kmetek
»

RAM 4GB

Oddelek: Strojna oprema
131951 (1629) Izi

Več podobnih tem