» »

Kako vem, ali je baterija v prenosniku crknila?

Kako vem, ali je baterija v prenosniku crknila?

slowie ::

Zdravo!

Dejstva:
1. Na prenosnike se ne spoznam, še posebej ne na delovanje baterij.
2. Ko je prenosnik vklopljen v omrežje, dela.
3. Ko izklopim napajalni kabel, prenosnik crkne.
4. Ko naslednjič vklopim prenosnik (z napajalnik kablom), se nastavitve datuma in ure od prej ohranita.
5. Pri ugasnjenem prenosniku in vklopljenem napajalnem kablu sem polnil prenosnik 6 ur, in situacija je ostaka enaka - brez kabla ne dela.
6. Naložil sem HP-jevo aplikacijo za kalibracijo baterije, preko le-te sem baterijo testiral. Test je trajal 5 minut, rezultat testa je bil: baterija v redu.
7. Preko taiste aplikacije sem se spravil v kalibracijo baterije, kar naj bi trajalo 6-8 ur. Vse skupaj sem pustil čez noč, pa ni nič pomagalo.

Vprašanja:
1. Ali delam kaj narobe, da se baterija noče polniti?
2. Ali je crknila baterija?

Pa hvala lepa že vnaprej!
Lep pozdrav.
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

amigo_no1 ::

Vzemi multimeter in izmeri napetost baterije.

Starost prenosnika ?

slowie ::

amigo_no1 je izjavil:

Starost prenosnika ?


Heh... Zdej si najdu :D

Gre za HP Compaq Notebook NX9005

Drugače pa v rezultatu testa pravi, da je napetost 14V - se mi zdi, nisem ziher, ker nisem doma.
Pa saj nočem niti komplicirat, več ali manj me samo zanima, kakšni so simptomi nedelujoče baterije...
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

aiko ::

a je kaj poškodovan napajalni kabel od zvijanja. Ima namreč 3 žičke, od tega je ena kontrolna. Če ta gre, ti baterije ne polni.

slowie ::

Bom preveril kabel doma.

Drugače pa, ali je to kakšen pokazatelj, če se ohrani shranjen datum in ura? Ali to pač nima veze?
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

aiko ::

Nima veze z napajalnikom. Ima notranjo baterijico za to.

slowie ::

Torej ima še eno baterijo? Sfašta... 8-) Sliši se smešno, ampak v bistvu pa je neka logika v tem, ja.
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

krispe ::

Imaš enak problem kot sem ga imel sam.
Naredil sem sledeče:
Dal baterijo v antistatično vrečko in jo dal v zamrzovalnik za 15ur. Potem sem jo vzel ven in jo pustil, da se segreje na sobno temperaturo. Čez kakšne pol ure sem jo dal polnit in baterija se je spet polnila!

Držala mi je nekje 1 uro. Nova je držala le pol ure dlje.

GL HF.
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

Mavrik ::

A nam poveš še kakšno stanje napolnjenosti ti odčitava prenosnik? Torej ti kaže prazno baterijo ali polno?

Namreč, če kaže da je baterija prazna, potem obstaja resna možnost, da je baterija (oz. vsaj njeno polnilno vezje) umrla. Lahko pa je jasno napaka tudi na napajalnem/polnilnem vezju prenosnika.

Če pa ti kaže da je baterija polna, potem pa je večja verjetnost da je okvarjeno napajalno vezje na prenosniku.
The truth is rarely pure and never simple.

Enron x86 ::

Ravno danes se je meni zgodilo isto. Bom dal v zmrzovalnik pa poročam, kakšen bo rezultat. Bo OK če sledim kar tem navodilom?

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

slowie ::

Mavrik je izjavil:

A nam poveš še kakšno stanje napolnjenosti ti odčitava prenosnik? Torej ti kaže prazno baterijo ali polno?

Da, prenosnik mi kaže prazno baterijo. Osebno mislim, da je šla po gobe, čeprav mi aplikacija kaže, da je z baterijo vse v redu. Poskusil bom dvoje: nekje moram izbrskati V-meter, da se prepričam, če je sploh res kaka napetost v bateriji, in tisto z zmrzovanjem baterije bom tudi poskusil!

Pa zaenkrat hvala vsem za trud!
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

Enron x86 ::

@slowie, meni se že veselo polni akumulator! (pustil čez noč, 15 ur). Sedaj bo treba preveriti še kapaciteto. Poročam pozneje.

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

slowie ::

Enron x86 je izjavil:

@slowie, meni se že veselo polni akumulator! (pustil čez noč, 15 ur). Sedaj bo treba preveriti še kapaciteto. Poročam pozneje.

Lp


Kul, sedaj sem isto storil še jaz! Pustil v zmrzovalniku cca 18 ur, zjutraj sem jo dal ven, ko pridem domov, se bo menda že odtajala. Žena doma sicer čudno gledala, sem ji rekel, da bomo danes popoldan jedli pohano baterijo. 8-)
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

slowie ::

Bljah... Ne dela. :|

Toliko, da se razumemo: nima veze, ali je računalnik prižgan ali ne, če je kabel v prenosniku, se baterija načeloma polni, je tako?!?
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

krispe ::

naj bi se ja.
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

Zvezdica27 ::

lp,

če je baterija starejša od kakih 3-4-5 let, potej je skoraj 100% fuč, pač Ni-MH se pač izrabijo, potrošna roba. Kupi novo ali pa pač imej vštekano. Ker gre za dokaj star laptop je najbrže to to.

Aja - kateri sistem furaš? Linux ima precej slabše upravljanje baterij, meni pod xp baterijo še vedno fila in dela, pod linux pa dela samo 20 min in crkne.

lp,

zz

SG_101 ::

v čem je "fora" te antistatične vrečke? se lahko akumulator da v navadno vrečko? oz. kje se lahko kupi to antistatično vrečko?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baterija v prenosniku je prenehala delovati

Oddelek: Strojna oprema
395041 (4229) Ahim
»

baterija se ne polni

Oddelek: Strojna oprema
3819273 (6709) specing
»

Baterija

Oddelek: Pomoč in nasveti
283481 (2374) klekej
»

Baterija prenosnika se ne polni

Oddelek: Pomoč in nasveti
148481 (6990) Steinkauz
»

Microsoft: baterije niso problem

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
4813143 (11060) Bor H

Več podobnih tem