» »

Nadzor omrezja

Nadzor omrezja

SmeskoSnezak ::

Kako in s kakim firmware-om bi lahko nadziral svoje omrezje? Torej, da bi videl pretok koliko podatkov (kb) je kateri racunalnik (IP) prenesel/prenaša? Če računalnik uporablja omrezje ali ne, torej ali je online ali ne? Kako bi omejil prenos dolocenega racunalnika na neko maximalno hitrost, kot ima recimo uTorrent moznost nastavljanja posebej za vsak torrent, če dam primerjavo? V glavnem, svoje omrezje/router bi rad čimbolje nadziral. wrt54-gl :)
@ Pusti soncu v srce... @

bluefish ::

Tomato ali DD-WRT.

SmeskoSnezak ::

Kaj pa grafe/statistiko posameznih povezav/racunalnikov za 24ur nazaj za hitrost prenosa?
@ Pusti soncu v srce... @

Karlos ::

Mislim, da se za to uporablja rflow.

http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Us...
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

nina_s85 ::

zdej se js k se ne spoznam na to javim: kaj če ma odjemalec dinamičen IP?

SmeskoSnezak ::

Karlos, svetovno. So takšni tutoriali tudi za zgornja vprašanja? Ali je ta dd-wrt toliko enostaven, da ne potrebujem?
@ Pusti soncu v srce... @

sajko ::

Tule najdeš sve žive tutoriale, upam da znaš angleško: DD-WRT Wiki

SmeskoSnezak ::

Malce osvežujem temo, ker prihaja na omrežju zaradi vklopljenega QoS-a do zmanšanega download linka. Ko namreč QoS izklopim, dobim na računalnik polno hitrost. Takoj ko vklopim QoS in imam narejeno, da imasta dva MACa PREMIUM, se mi zmanša hitrost skoraj na 50%. Ali bi moral nastavit EXEMPT? Samo potem se mi zdi, da nima smisla imeti QoS-a.

Pa še eno vprašanje. Nastavljeno sem imel, da imajo servisi za brskanje prednost, a po branju wiki-ja, je prvo sortiranje na MAC addresso, zatem na IP-je, šele zatem na Services. Kako je s tem?

p.s.: nina_s85, nastaviš MAC addresso, ne IP ...

p.p.s.:Kako bi pa prvo stran skril, da se ne prikazujejo vsi podatki?
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

NoName ::

info site protection.. je tukaj

 DD-WRT info protection

DD-WRT info protection

I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

free_k_shot ::

Ker se mi zdi da bi moje vprašanje spadalo tukaj zraven ne bom odpiral nove teme.

Uglavnem... Čez cesto ima stric internet 10/10. Narihtan mam da od njega vlečem net. Net dela... amapak katastrofalno. Vem da ne bom mel povezave 10/10 ampak dokler ne zrihtamo optike pri nas bi blo lepo met vsaj 5+ downloada.
Ko zalaufam npr. torrent mi prvih 10sec dela normalno (300-350) potem pa se kar naenkrat zmanjšuje in pride do max 30 downloada :|

Kakšen bi bil razlog?

1. stvar na kar sem pomislu je da ima zaporo, prprto pipco. Pa mi je reku da nima nič. Da je odprto.

Kakršnakoli pomoč bi bla dobrodošla. Dodajam še kako je vse skp zvezan.
 Povezava

Povezava

Zgodovina sprememb…

SmeskoSnezak ::

Kdorkoli ima vsaj malo znanja o QoS-u, bi rad, da mi odgovori, zakaj mi naenkrat razpolovi bandwith? Hvala lepa že vnaprej!
@ Pusti soncu v srce... @

18zimoni ::

V torrent odjemalcu imaš test hitrosti in povcezave.Ponavadi ti tam pokaže če so kakšne nastavitve napačne.

SmeskoSnezak ::

To nima veze z nastavitvami routerja. In ravno tu je težava...
@ Pusti soncu v srce... @

Senitel ::

SmeskoSnezak: Kako točno imaš to nastavljen? Kup PC-jev, dva na premium, in sedaj imaš problem, da en premium ostane na 50%?

SmeskoSnezak ::

Skoraj tako, ta dva, ki sta na premium imata bandwith 50%... če pa izklopim QoS pa laufa tak kot treba.

Kaj QoS razdeli bandwith?
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

Senitel ::

Če sta oba aktivna, potem skoraj zagotovo dobi vsak svoj "fair share" torej 50%. Nevem pa sedajle na pamet kakšna je default skripta v dd-wrt in google je ne najde. Bom pogledal zvečer ko pridem nazaj v slo.
Ampak glede na opis ima na vrhu SFQ, oba PC-ja pa imata isto prioriteto in razen če je drug PC povsem tiho ima prvi PC samo 50% bandwidtha. Znotraj tega pa imaš potem še prioritiziranje po servisih.

SmeskoSnezak ::

Potem bi bilo bolje narediti omejitev za ta dva računalnika, da ne pokuri vsak celotnega bandwitha, namest da QoS priority nastavljam, kjer potem obema zniža bandwith kar do 50%. Gre se za to, da mora biti prioriteta brskanje na spletu za vse racunalnike. Le ta dva racunalnika pa lahko uporabljata celoten bandwith, ostali ne! Ali pa nastavim QoS za ostale racunalnike na minimum in najvisjo prioriteto brskanje? Bi to delalo?
@ Pusti soncu v srce... @

Senitel ::

Zakaj sploh hočeš to tako reševat? Če se ta dva računalnika odločita zabit linijo 100% ali je vredu da tretji računalnik še browserja ne more odpret?

18zimoni ::

Moj odgovor je bil namenjen @lukas88. Pozabil sem napisat.Se posipam z pepelom.:)

Spc ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Malce osvežujem temo, ker prihaja na omrežju zaradi vklopljenega QoS-a do zmanšanega download linka. Ko namreč QoS izklopim, dobim na računalnik polno hitrost. Takoj ko vklopim QoS in imam narejeno, da imasta dva MACa PREMIUM, se mi zmanša hitrost skoraj na 50%. Ali bi moral nastavit EXEMPT? Samo potem se mi zdi, da nima smisla imeti QoS-a.

Pa še eno vprašanje. Nastavljeno sem imel, da imajo servisi za brskanje prednost, a po branju wiki-ja, je prvo sortiranje na MAC addresso, zatem na IP-je, šele zatem na Services. Kako je s tem?

p.s.: nina_s85, nastaviš MAC addresso, ne IP ...

p.p.s.:Kako bi pa prvo stran skril, da se ne prikazujejo vsi podatki?

Info site disableaš v dd-wrt.

Uporabi MRTG za pogled v hitrost:
http://oss.oetiker.ch/mrtg/
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

SmeskoSnezak ::

Senitel je izjavil:

Zakaj sploh hočeš to tako reševat? Če se ta dva računalnika odločita zabit linijo 100% ali je vredu da tretji računalnik še browserja ne more odpret?

Ne, malce narobe razumeš. Nočem da je download bandwith 50%, ampak nekje pri 80-90%.
@ Pusti soncu v srce... @

SmeskoSnezak ::

Senitel je izjavil:

Če sta oba aktivna, potem skoraj zagotovo dobi vsak svoj "fair share" torej 50%. Nevem pa sedajle na pamet kakšna je default skripta v dd-wrt in google je ne najde. Bom pogledal zvečer ko pridem nazaj v slo.
Ampak glede na opis ima na vrhu SFQ, oba PC-ja pa imata isto prioriteto in razen če je drug PC povsem tiho ima prvi PC samo 50% bandwidtha. Znotraj tega pa imaš potem še prioritiziranje po servisih.

A si uspel pogledati, kako je s tem? Sam ne najdem nič na to temo nekak.
@ Pusti soncu v srce... @

Senitel ::

Mnja... Logika je taka, da vse kar pride od teh dveh tvojih PC-jev v "priority" razredu. V isti razred potem padejo še vsi servisi, ki so označeni s "priority" in pridejo iz ostalih mašin. Vse te povezave v "priority" so ekvivalentne in se bandwidth razdeli pravično med njih. Torej dve tcp/ip povezavi, 50:50 delitev, 10 povezav, in imaš samo še 10% celega bandwidtha na razpolago.
Na vrhu je potem še HTB scheduler, ki vzame najprej promet iz "exempt" (ta gre do 100Mbps, tako da garant zabije linijo), če kaj ostane pobere še iz "premium", če še kaj ostane pobere še iz "express",...

Skratka deluje tako kot je predvideno. Še vedno pa mi ni jasno, kaj bi ti sploh rad dosegel s tem QoS?

SmeskoSnezak ::

Vsi računalniki na omrežju so namenjeni kvečjemu brskanju po spletu in ogledu video vsebin (youtube, itd.), dva pa sta tudi za dolvleko (uTorrent in razni strežniški prenosi), zato se sprva sploh nisem spraševal, kako to naštimat. Dvema sem nastavil Express in servisem za brskanje na Premium. Namen QoS-a bi naj bil, da ta dva računalnika ne odjemljeta celotne linije, ker se gre apriori, da je brskanje čimbolj tekoče. Samo ko sem testiral pred nekaj dnevi, mi ni štimalo, zakaj je download na enem računalniku le 50%, čeprav drugi ne laufa nič. No, od takrat iščem idejo, kako sporihtat to čimbolje.
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

Senitel ::

Na drugem takrat ne teče čisto nič (je recimo ugasnjen)? In tudi vsi ostali računalniki s servisi v istem razredu ne kvačkajo po liniji?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()

SmeskoSnezak ::

točno tako.
@ Pusti soncu v srce... @


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Omejitev down/uploada glede na uporabnika

Oddelek: Omrežja in internet
495768 (4196) joker16_7
»

Kako omejiti internet cimri

Oddelek: Pomoč in nasveti
386521 (4614) mat11
»

dd-wrt ali tomato firmware

Oddelek: Omrežja in internet
303519 (1802) NoName
»

ddwrt konfig

Oddelek: Pomoč in nasveti
131904 (1479) thebaloh
»

Linksys WRV200 VPN vs Linksys WRT54GL

Oddelek: Kaj kupiti
113887 (3439) Caboose

Več podobnih tem