» »

Linksys WRV200 VPN vs Linksys WRT54GL

Linksys WRV200 VPN vs Linksys WRT54GL

WhiteWolf ::

Lep pozdrav!

Nujno me zanima, kaj se bolj splača, saj grem jutri v nabavo.

Router bi rabil za omejevanje prometa na 10/768, torej je zaželjen dober QoS. Kolikor sem bral test v monitorju, je zadeva uporabna in ima vse kar GL nima.

Vem, da ni custom nadgradenj pri tem modelu, vendar me to ne moti, če original omogoča dober QoS in če vse stvari dobro delujejo (da npr. ni sesuvanja pri P2P).

Pri GL sem poskusil tudi TOMATO dirmware, pa zadeva nekako ne funkcionira kot bi naj.

Zato me zanima, če v WRV200 res vse deluje kot je treba oz je za isti denar še kaj boljšega v tem rangu?
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

Veron ::

Meni in kolegom omejevanje hitrosti prenosa z WRT54GL + Tomato deluje čisto vredu.

jan01 ::

Itak je gl veliko boljši zaradi možnosti firmwarov.
Če bi samo malo prebral tomatov faq bi našel enostavno rešitev: Za dobre nastavitve qosa rabiš sRobson's WRT54 Script Generator

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

WhiteWolf ::

Gre se za to, da lahka dobim praktično za isti denar WRV200.

Brez skrtipte ne gre pri Tomatu?
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

jan01 ::

Glej, qos za torrente direkno ne more delovat, ker ima enkripcijo protokola. Lahko pa omejuješ glede na računalnik(ip, mac) priklopljen na router oz port...
wrv200 za isti denar kot wrt54gL? wrt54gL stane 60-65€, še cenejši(in enak, le wireless boljši je buffalo whr-hp-g54 -55€ in manj
Tisti test v monitorju je neuporaben, saj lahko na podprte routerje posnameš veliko boljše firmware(ni noben bavbav, saj je vse skupaj linux oz tako kot če bi bilo veliko računalnikov enakih, bi ti si lahko zloadal kopijo trdega diska z vsemi programi(kot firmware)
Oz kaj bi solil pamet, kupi kar hočeš...

WhiteWolf ::

Trenutno mi je uspelo nekako omejiti prenose z DD-WRT.

Trenutno sva dva na routerju. WAN sem omejil upload na 128, download na 512.

Svoj MAC pa sem nastavil na exempt, torej imam polno hitrost zase. In na drugem compu je res omejitev na 512/128.

Se bom še malo poigral z TOMATOM.

Cena pri meni je približno enaka (10 eu razlike med modeloma), dobim pa lahko ta WRV200 od znanca... Torej denar ni problem, zato sprašujem, če se splača vzeti tega ali ne.
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

trnvpeti ::

na WRV200 bos dal dd-wrt?

OmegaBlue ::

kolikor gledam WRV200 ni podprt.

Edit: ja WRV200 ni supportan - dd-wrt niti openwrt
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

WhiteWolf ::

Ja to vem da custom firmwari niso podprti. Je pa tam dober QoS (baje) ze po defaultu oz original.

Skratka GL-a, lahko dam nazaj in doplačam 10€, pa me praktično zanima če se splača.


Tole pa so napisal na Monitor testu:
WRV-200 je drugi usmerjevalnik znamke Linksys, ki smo ga preizkusili. Oba sta se po spletu okoliščin znašla v istem razredu, čeprav naj bi bil usmerjevalnik iz družine WRT namenjen manj zahtevnim uporabnikom, WRV-200 pa bolj veščim. Odločila je cena, kajti v Linksysu ju cenijo na nekaj več kot 100 evrov.

Kakorkoli že, WRV-200 je po zmožnostih opazno bogatejši od brata iz družine WRT. Podpira vse, kar smo pri slednjem pogrešali: QoS, WDS, VLAN, strežnik VPN (PPTP in IPSec) itd. Poleg tega je usmerjevalni del precej zmogljivejši, tako da si zlahka zasluži oceno 5. Nekaj boljši bi bil lahko le domet, saj je bila v tretji, skrajni točki merjenja hitrost že zares podpovprečna.

Tisti, ki ga nekaj slabši domet ne moti, bo po razmeroma ugodni ceni dobil zmogljiv usmerjevalnik, ki se ne ustraši še tako zahtevnih uporabnikov, pri čemer ti ne bodo pogrešali skoraj nobene zmožnosti. Tako si je WRV-200 tokrat prislužil zlati Monitor v razredu dražjih brezžičnih usmerjevalnikov.

Tak da res ne vem kaj je boljše.
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

Zgodovina sprememb…

veteran ::

Tale "zlati monitor" ne pove nič. Če ne piše zraven, koliko uporabnikov je bilo priklopljeno nanj, koliko povezav in koliko časa je to stabilno delalo, je tak opis vreden toliko kot prospekt.

Menda stvar počepne prej kot 54gl, klik.

WhiteWolf ::

Hvala.

Vidim je Gl res odlična zadeva za svoj denar.

Bom kar ostal na njemu. Hvala vsem.
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

Caboose ::

WRT54GL + DD WRT v24 sp1 imaš vse opcije na cenejšem (WRT) routerju. :)
If you can't explain it simple, than you dont know it good enough.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri je trenutno Best Buy brezžični router?

Oddelek: Kaj kupiti
285210 (4223) kmetek
»

router?

Oddelek: Kaj kupiti
251986 (1709) Boeing
»

Linksys BEFSR41 EtherFast Cable DSL 4-Port Router

Oddelek: Kaj kupiti
71198 (994) jan01
»

Nov router in vmesnik ?

Oddelek: Omrežja in internet
91685 (1474) roli
»

low-cost router z VLAN?

Oddelek: Omrežja in internet
91557 (1391) jan01

Več podobnih tem