» »

Kitajske antene 10dbi+

Kitajske antene 10dbi+

matej_jack ::

Malenkost bi moral povečati doseg brezžičnega omrežja doma, pa me zanima kako se obnesejo te poceni kitajske antene po 5€:
Primer 1, do 11dBi
Primer 2, do 16dBi
Primer 3, do 18dBi

Cene teh antenc so nizke, zato me zanima koliko so učinkovite.
Router je dinozaver Linksys WRT54GL, nameščen je DDWRT. Moram biti pozoren še na kaj drugega kot konektor, ki bi naj bil rp-tnc?

Steinkauz ::

Se pozna, niso pa niti približno toliko db kot piše :)

matej_jack ::

To glede dBi itak pričakujem da so napihnjene številke, podobno kot pri baterijah :D
Torej bom vzel dve "18dBi", glede na to, da ni neke veliek razlike v ceni in poročam čez par tednov kako se obneseta :)

DonMatejo ::

Router je super...

Spajky ::

matej_jack je izjavil:

Malenkost bi moral povečati doseg brezžičnega omrežja doma...Router je dinozaver Linksys WRT54GL, nameščen je DDWRT...
Nastavi wifi mode na B-Only ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Matej_K ::

Spajky je izjavil:

matej_jack je izjavil:

Malenkost bi moral povečati doseg brezžičnega omrežja doma...Router je dinozaver Linksys WRT54GL, nameščen je DDWRT...
Nastavi wifi mode na B-Only ...

Kaj to pomaga? Pridobimo kej metrov?
... .. .

rejven ::

kar precej se pozna če je b only.

dela ::

Jaz sem nabavil eno poceni 15 dBi varianto podobnega porekla, softver javlja skok s 85 na 100% v isti sobi in skok s 15 na 25% v sosednji hiši (20m, skozi 3 stene) napram stari anteni (dolga okoli 7 cm, nova okoli 30).

nitramcek ::

Sam če daš b only, potem imaš manjšo hitrost.

twom ::

matej_jack je izjavil:

Torej bom vzel dve "18dBi", glede na to, da ni neke veliek razlike v ceni in poročam čez par tednov kako se obneseta

Rabiš TNC ali RP-SMA konektor?
Verjetno imajo te antene (omni directional) med 6 (takratke) in 9 (tadolge) dB dobitka.
Za 18 dB rabiš zelo dobro (usmerjeno) panelno ali yagi anteno.

Lp,
Peter

matej_jack ::

twom je izjavil:

matej_jack je izjavil:

Torej bom vzel dve "18dBi", glede na to, da ni neke veliek razlike v ceni in poročam čez par tednov kako se obneseta

Rabiš TNC ali RP-SMA konektor?
Verjetno imajo te antene (omni directional) med 6 (takratke) in 9 (tadolge) dB dobitka.
Za 18 dB rabiš zelo dobro (usmerjeno) panelno ali yagi anteno.

Lp,
Peter
To razumem ja, zato sem dal "18dbi" v narekovaje - v oglasu namreč piše, da je 18dbi, kar pa je seveda napihnjena številka. Pričakujem pa vseeno nekje 9dB.
Internet za hišo kjer je miza sicer deluje, ampak je povezava nestabilna.

Je morda kriv mixed način in pri večji obremenjenosti preklopi iz B na G, ki pa nima tako dolgega dometa?

blackbfm ::

Če maš kartico na usb kablu si probaj narest kakšno homemade anteno, windsurfer ali pa iz tetrapaka. Drugače ti pa priporočam kartico alfa awus036h, zadeva res zazna vsak še tako šibek signal + zelo stabilna povezava, metanja ven praktično ni.

Steinkauz ::

alfa awus036h brezveze, ker je 40eur+

Dobiš kitajski klon(isti čip, isto seka) za 10eur

matej_jack ::

Kaj takega?
Zanima me še, če je lahko zaradi povišanega sevanja kakšen impact na počutje/zdravje ljudi v sobi? Router je na moji delovni mizi in je od mene oddaljen kakšen meter, bi ga bilo dobro premakniti kam drugam ali so ta sevanja vseeno nizka in ni skrbi?

amigo_no1 ::

Steinkauz ::

http://www.dealextreme.com/p/1000mw-hig...
Jst mam to, 14eur

Čisti klon alfe, od alfe software dela s to kartico. Lahko štimaš moč oddajanja.
Ampak kartico kupi, sam če ti antena na routerju ne bo pomagala.

matej_jack ::

amigo_no1 je izjavil:

http://www.elektron.si/forum/viewtopic....

Vrhunsko, sem dodal med zaznamke, hvala ti :D

Steinkauz je izjavil:

Ampak kartico kupi, sam če ti antena na routerju ne bo pomagala.

Ja to itak, zaenkrat počakam na antence, morda kasneje kupim tak adapter za igranje 8-)

matej_jack ::

Danes sem prejel antenci. Po prvih testiranjih sem zadovoljen. Izgledata pa res ogromni.
Primerjava:

Router


Stanje na terasi BEFORE


Stanje na terasi AFTER


Še vedno me zanima ali lahko ima zadeva kakšen vpliv na zdravje/počutje :D

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Pesimist ::

dokler si je nena v danko tisis je ok.

ShowDown ::

Pesimist je izjavil:

dokler si je nena v danko tisis je ok.

:))

matej_jack ::

OK, takih namenov nimam. Sem pa naročil še tisto zunanjo kartico z RTL8187 in taveliko antenco. Ko bo prispela bom še to testiral.

norfeks ::

Jaz bi si tud mal ojačal signal...

in me zanima... je dovolj če zamenjam samo eno anteno... ali moram kar obe ?

ruter linksys wrt56gl... (kot zgor na sliki)

matej_jack ::

Včeraj sem dobil še tisto zunajo kartico iz zgornjega linka, bila bi naj 1200mW.
Primerjav ne bom dajal, ker je zadeva odfuk. Lovi pol vasi, tako da se ne bojim, da v okolici hiše ne bi lovilo domačega signala.
Prej mi je na oknu v sobi našlo sebe in soseda na levi strani, na balkonu, ki je na drugi strani hiše pa sebe in drugega soseda. Zdaj mi najde sebe in 12 sosedov praktično kjerkoli. Morda me tisti dve antenci nista popolnoma prepričali, ampak tukaj sem ostal brez besed. :D

Aja še to, podpora v Windows 7 in v Linuxu je perfektna, vse deluje s prve in brez težav ali dodatnega nastavljanja.

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

Rtl8187 čipovje je top zadeva, noro občutljiva zazna še tako majhen signal..čeprav samo G hitrost.

matej_jack ::

Ja, zadeva je res nora. Se priporočam za kak uporaben password.lst na ZS :D
Kje pa lahko štimaš moč oddajanja?

blackbfm ::

Če nisi dobil zraven cdja, potem probaj z alfinimi driverji
http://www.alfa.com.tw/in/front/bin/ptd...

Glej power control driver. Na linuxu pa preko shella, malo pogooglaj.

Čeprav po mojih izkušnjah niti ne rabiš nič nastavljat tega. To kvečjem pride v poštev ko tvoj "tovarniško nastavljen" signal ne doseže routerja, kar pa se v praksi niti ne zgodi.

matej_jack ::

Sem dobil zraven CD, gor je nekaj map, vse pa piše s kitajskimi črkami, tako da se ne znajdem najbolj s tistim :))

krop ::

Se priporočam za kak uporaben password.lst na ZS
Tudi jaz


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wifi domet signala

Oddelek: Omrežja in internet
142792 (2117) Spajky
»

kateri zunanji wi-fi USB adapter?

Oddelek: Kaj kupiti
234517 (3300) Spajky
»

TP-LINK-TL-WN722N Wi-fi Adapter - Mnenje?

Oddelek: Omrežja in internet
122278 (2104) fujtajksel
»

wi-fi adapter in večji doseg nakup preko ebaya

Oddelek: Omrežja in internet
121689 (1481) KTr1sk
»

Povečan domet routerja wrt56gl

Oddelek: Programska oprema
71227 (1088) nUUb

Več podobnih tem