» »

FAR CRY 3

FAR CRY 3

Bor H ::

Pa sej Dr M ma prav, pred izidom lahko sklepaš na podlagi prejšnjih iger razvijalca, intervjujev in trailerjev, od tega je trailerje najlažje pogledat in včasih majo tut kej gamepleja..

Tr0n ::

Najboljsi nacin so se vedno quick looki.

Bolf3nk ::

Saj ne pravim, da je FC3 slaba igra. Ampak je dr M rekel, da so ocene slabše kot je videt na trailerjih...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolf3nk ()

Dr_M ::

Ti pa VES, da so tocno take, kot si zasluzi?

stock ::

Špil je zunaj, zgleda zanimivo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stock ()

Tr0n ::

DarwiN ::

Opažam, da so skrekali tut že multiplayer.. In kolk sem zdajle gledal vse skupaj na yt, me sploh ne čudi. Se mi zdi, da so igre vedno slabše, oziroma stagnirajo. Tole ponovna izgleda totalna arkadna oslarija. Še slabše od CODa po igralnosti, medtem pa mogoče malo boljša grafika...

Enostavno vsako igro primerjam z BF3 in očitno res ko se enkrat navadiš nanj, potem ni več poti nazaj... BF3 mora biti vsaj desetletje pred vsem ostalim, tako po grafiki, kaj šele po igralnosti in realističnosti.

Vsa podjetja samo štancajo igre, molzejo franšize, čim hitreje in samo $$$$, ki ga potem raje vložijo v marketing, kot pa v razvoj. Se sprašujem ali je za ta pojav krivo piratstvo, definitivno do neke mere tudi zastarele konzole, ali pač zgolj sodoben neusmiljen kapitalizem (čim manjši vložek za čim višji dobiček).

Sicer tako ali tako ne igram veliko, bolj spremljam razvoj, ampak bom očitno moral počakat na nove konzole ali BF4, preden bom spet kaj inštaliral. :P
Arma 3 mogoče?
edit: Crysis 3 bo lep, ampak zagotovo neigralen, tako kot prejšnja dva.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Berserker ::

Kaj ti govoriš ? Gameplay je podoben tistemu iz dvojke, realizma se tudi nikoli niso posluževali. Igra ima dokaj visoke ocene. V bf3 pa naj prvo uredijo hitboxe, da ne bomo umirali za zidom.

Kar sem jaz zasledil na "probi", je to, da imaš zelo malo nabojev na sebi, nosiš le štiri pokalice naenkrat, pa tudi sovražniki te ne vidijo čez grmovje.

robokop ::

DarwiN je izjavil:

Opažam, da so skrekali tut že multiplayer.. In kolk sem zdajle gledal vse skupaj na yt, me sploh ne čudi. Se mi zdi, da so igre vedno slabše, oziroma stagnirajo. Tole ponovna izgleda totalna arkadna oslarija. Še slabše od CODa po igralnosti, medtem pa mogoče malo boljša grafika...

Enostavno vsako igro primerjam z BF3 in očitno res ko se enkrat navadiš nanj, potem ni več poti nazaj... BF3 mora biti vsaj desetletje pred vsem ostalim, tako po grafiki, kaj šele po igralnosti in realističnosti.

Vsa podjetja samo štancajo igre, molzejo franšize, čim hitreje in samo $$$$, ki ga potem raje vložijo v marketing, kot pa v razvoj. Se sprašujem ali je za ta pojav krivo piratstvo, definitivno do neke mere tudi zastarele konzole, ali pač zgolj sodoben neusmiljen kapitalizem (čim manjši vložek za čim višji dobiček).

Sicer tako ali tako ne igram veliko, bolj spremljam razvoj, ampak bom očitno moral počakat na nove konzole ali BF4, preden bom spet kaj inštaliral. :P
Arma 3 mogoče?
edit: Crysis 3 bo lep, ampak zagotovo neigralen, tako kot prejšnja dva.



Bf3 realen špil???hahahahahaha vic stoletja.Če je kaka igra (realna) je OF ali Arma.BF3 je pa na stopnji COD.Ampak če pa vse skupaj vzameš ni pa nobena igra realna,ker v igri,ko te ubijejo si čez sekundo živ v realnem življenju pa ni tako.
Grafiko pa ima Crysis z leta 2007 še vedno boljšo kot BF3 v letu 2011.

DarwiN ::

BF3 je pa na stopnji COD.


:))
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

robokop ::

DarwiN je izjavil:

BF3 je pa na stopnji COD.


:))



Dobesedno.
Pri obeh se podiš po mapah en ima večje en manjše zaradi tega ni nič bolj realistično.
Pri obeh moraš streljat drugega igralca včasih po 1 klip da pade zelo realistično.
No pri Codu ni vozil je pri BF3 ampak avijon vozit s 5 tipkam ZELO realistično;)
Pri BF3 lahko uničiš hišo ampak samo dolečeno steno če je tako realistično zakaj nemoreš čisto vsake stene v vsaki mapi?????????????
Zvok prighaja z zvočnikov pri obeh igrah kar je spet realistično streljaš z miško pri obeh igrah.
Tako,da FarCry 3,COD,BF3,Diablo3 vse je ena in ista realistika.

DarwiN ::

robokop: Ne gre za to, kdo ima popoln realizem, ker jasno tega še dolgo ne bo. Potem bi moral ob strelu v nogo igralec skakati po eni nogi, spet drug bi se plazil po tleh in kričal v mukah, itd, itd...
Gre za stopnjo realizma, in tule se DICE vsaj trudi po svojih močeh, COD je pa igra za otroke (kar ni nič narobe, ampak tko pač je).. In ne gre samo za vozila in destrukcijo okolja, gre tudi za team work z različnimi tipi vojakov (oživljanje z defibrilatorejem, distribucija streliva, ipd), imaš hardcore način, bolj realistična orožja, bullet drop, in nasploh samo gibanje ni tako arkadno...

Pri CODu pa imaš zombije, quickscope, zlate, modre in rdeče puške, ki imajo vse enak zvok in ki so skoraj vse po vrsti na blizu manj učinkovite od noža. :S

Avion pa lahko voziš tudi na joystick, ampak to ni poanta, tako kot ni poanta v tem, da lahko vsakega oživiš z defibrilatorjem... Bistvo je v tem, da lahko letalo sploh voziš in da ni samo za okras postavljeno.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

r3dkv1c4 ::

Berserker je izjavil:

Kaj ti govoriš ? Gameplay je podoben tistemu iz dvojke, realizma se tudi nikoli niso posluževali. Igra ima dokaj visoke ocene. V bf3 pa naj prvo uredijo hitboxe, da ne bomo umirali za zidom.

Kar sem jaz zasledil na "probi", je to, da imaš zelo malo nabojev na sebi, nosiš le štiri pokalice naenkrat, pa tudi sovražniki te ne vidijo čez grmovje.

farcry, crysis in cod so svetlobna leta za bf-jem.

no doubt!!!

oo7 ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Berserker je izjavil:

Kaj ti govoriš ? Gameplay je podoben tistemu iz dvojke, realizma se tudi nikoli niso posluževali. Igra ima dokaj visoke ocene. V bf3 pa naj prvo uredijo hitboxe, da ne bomo umirali za zidom.

Kar sem jaz zasledil na "probi", je to, da imaš zelo malo nabojev na sebi, nosiš le štiri pokalice naenkrat, pa tudi sovražniki te ne vidijo čez grmovje.

farcry, crysis in cod so svetlobna leta za bf-jem.

no doubt!!!


Nikoli in nikdar.>:D

vaščan ::

Da podam svoje mnenje o FC3. Takoj se vidi, da je engin enak kot v FC2 upgrejdan na dx11 za pc.
Lahko bi mu rekli FC2 z več gmajne in dodanimi elementi, kot so nabiranje rož, odiranje živali itd. Štorija od začetka je cool. Igral sem sicer res bolj malo, ampak po občutku,to nebo igra katero bom obračal. Za malo pozabavat, posnajpat kakšen outpost zrešetat in adijo. Moram probat še dx9 , ker na dx11 crossfire je obupen microstutering fpsjev je dovolj povprečno 60+. Na ultra brez MSAA.

Ko se ravno govori o grafiki zmagata crysis in bf3 vsak po svoje ampak zame je crysis lepši. O crysis2 in 3 pa nebi govoril, ker je to pač crysis prilagojen konzolam in je kot po grafiki kot gameplayu svetlobna leta za crysisom 1.
Lep pozdrav.

vaščan ::

Sem preizkusil še dx9 deluje ok brez microstuteringa fpsji približno isto kot na dx11 ampak ne morem se znebit občutka, da se na miški čuti rahel lag tako na dx9 kot 11. Upam da se kaj še porihta z driverji.

SLO_Robert ::

Kva je z multiplayerom, a je za kej ?

Berserker ::

Vaščan

Razvijalci Star Citizen bodo uporabili Cryengine 3, bomo potem primerjali kako dober je Crysis 1. Zgolj zato ,ker so si v prvem delu vzeli več časa za teksture še ne pomeni da je lepši pogon.

Dam darwinu edino prav, da se BF3 izmed vseh teh streljačin najbolje obnese na miški, vse ostale igre imajo občutek, da so prilagojene za konzole.

FC3 ima precej vpliva iz drugih iger. Plezanje na radijski stolp, aktiviranje le tega in razkritje mape nam je znano že iz AC. Nabiranje rož in skinjenje živali so kopirali iz Red Dead Redemtion. Do zdaj sem streljal zgolj ene in iste sovražnike, ki sicer delujejo malo bolj živo, kot v drugih streljačinah, ampak na čase mi deluje preveč podobno dvojki.
Edit. tole je še pomembno, da vsaj spawnanja sovražnikov ni na outpostih.

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

Sam osebno bi rad videl remake Far Cry v kakšnem CryEngine.

Tr0n ::

Kr lepo zgleda spilcek, je pa pozresen. Konec je casov, ko si lahko imel MXAA 8x in vse na Ultra. :)

Sandi1987 ::

Koliko Chapter-jev je v igri?

DeeJay ::

Tr0n je izjavil:

Kr lepo zgleda spilcek, je pa pozresen. Konec je casov, ko si lahko imel MXAA 8x in vse na Ultra. :)

men na 7950 deluje tekoče na ultra in mxaa 8x.

Izi ::

Opa, tole me je pa prav prijetno presenetilo. Že malo vleče na RPG.
Nabiranje izkušenj za nadgradnjo svojega junaka, prodaja in kupovanje, craftanje, lov, nabiralništvo, glavni in stranski questi, in vse to v lepi tropski pokrajini.
Vredno nakupa.

Tr0n ::

DeeJay je izjavil:

Tr0n je izjavil:

Kr lepo zgleda spilcek, je pa pozresen. Konec je casov, ko si lahko imel MXAA 8x in vse na Ultra. :)

men na 7950 deluje tekoče na ultra in mxaa 8x.

Dvomim da ti laufa na 60+ FPS, DX11. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

McClane ::

Samo da so umaknili tisto neskončno zoprno spawnanje na outpostih, pa sem presrečen. Pri Far Cry 2 me je vedno minila volja do igranja zaradi tega.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

Aramis ::

Je je mogoče nastavit pogled od zunaj pri vožnji avta?

sparklyslo ::

hmm, tiger ma očitno hud armor jacket, kalašnikova ga komaj prelukna...mislim, da bi po 10 metkih pa že mogu crknt.

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

sparklyslo je izjavil:

hmm, tiger ma očitno hud armor jacket, kalašnikova ga komaj prelukna...mislim, da bi po 10 metkih pa že mogu crknt.

Tole je tud mene malo zmotilo: spustiš medveda v kampu pa pokole cel kamp, po možnosti še ene tri havye, ti pa rabiš par 100 metkov pa granate in še kaj...

vaščan ::

Berserker cryengin 3 je prilagojen konzolam in je bil spisan za konzole, ker pač xbox in ps3 nista zmogla gnat cryengina 2. Pogon mora biti spisan direkt za pc in potem prilagojen konzolam, ker pač konzole ne morjo gnat take grafike, fizike in ai kot jo lahko pc. Dobiš potem za konzole čisto drug špil, kar pa kravatarji nočejo. In vsak špil, ki je na vseh platformah, naredijo nekej par kompromisou, ker če nebi bi morali ustvarjati vzporedno več istih različnih iger. Na žalost bomo doživeli resen preskok na pcju v igrah, ko bo izšla naslednja generacija konzol, ker tako narekuje denar. Zlate dobe pcjov so minile.

Sssaga ::

Špil me je potegnu not, kt že dolg noben ne. Nazadnje Deus Ex, vmes pa noben. Mater, cajta pa premau za uživanje.

Assass1n ::

Kako naj nastavim video settings, imam po frapsih 40 slikic, meni pa vse šteka(je igralno, ampak imam rad tekoče). Tudi vse na low, pa na različnih resolucijah tako dela. Imam i5 750, 5770, 8gb ram. Res da ni bohvekaj ampak ne vem kaj naj še spremenim.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Bolf3nk ::

menjaj grafično, ne nastavitev

6151 ::

Z mojo konf gre na vse na ultra 1920x1200 (AA na 4x) 45FPS grafična navita na 900/1800/2100 pri resoluciji 1920x1080 pa povprečno 50-60FPS, 8x AA pa FPS okoli 30, kar zame ni ravno najbolj igralno. Zakaj je takšna razlika med x1200 in x1080? Imam pa najnovejše beta gonilnike
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Berserker ::

vaščan je izjavil:

Berserker cryengin 3 je prilagojen konzolam in je bil spisan za konzole, ker pač xbox in ps3 nista zmogla gnat cryengina 2. Pogon mora biti spisan direkt za pc in potem prilagojen konzolam, ker pač konzole ne morjo gnat take grafike, fizike in ai kot jo lahko pc. Dobiš potem za konzole čisto drug špil, kar pa kravatarji nočejo. In vsak špil, ki je na vseh platformah, naredijo nekej par kompromisou, ker če nebi bi morali ustvarjati vzporedno več istih različnih iger. Na žalost bomo doživeli resen preskok na pcju v igrah, ko bo izšla naslednja generacija konzol, ker tako narekuje denar. Zlate dobe pcjov so minile.



Glej kakorkoli obrneš, tudi Cryengine 3 je lep na pc, sploh z temi hd teksturami. V glavnem na nek način mi je C2 bolj všeč od C1, ravno zaradi igralnosti in stila. Itak pa ima malo ljudi pc z grafično serijo 7000, da bi vse novejše špile vozil na ultra, tisti elitni pokuševalci pa so daleč v manjšini, nepomemben trg. Odkar igram obe platformi, sem ugotovil da je najbolj pomemben uporabniški vmesnik, gameplay, vsebina, zgodba in šele potem grafika.

Tudi zlata doba konzol je pri koncu, zaradi mobilnega in tabličnega trga.

Mislim da si FC3 zasluži res dobro oceno napram FC2. Kljub temu da ni kaj preveč različnih sovragov, sem v spopadih kar užival, saj ti igra ponudi več pristopov k zavzemanju baz pa samega streljanja je precej manj.

kriko07 ::

Pravilno incinializiranje programa ni uspelo (0xc0000142).Kliknite VREDU če želite zapreti program

To mojemu kolegu napiše pa ima windows XP,Nevem kaj je sploh problem...

fireX88 ::

nekaj si ni pravilno inštaliralo. edino rešitev ki je meni znana je format pcja. ostalo nisem probaval ko sem imel še xp
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

mjolnir ::

Ravnokar naložil Far Cry 3, ter jo zagnal. V meniju seveda izbral prave nastavitve za moj prenosnik. Dal sem vse na medium, 1600x900, dx9 v pričakovanju da bo igralno. Ko izberem new game, mi že po lading screenu začne lagirati uvodni filmček (okoli 15 fps), kasneje pa še igra 22 fps. Posodobil gonilnike grafične kartice, problem še vedno ostaja. Na resoluciji 800x600, sem na low nastavitvah testiral delovanje in dobil ušivih 30 fps. Prenosnik je pa asus n71 z i7 procesorjem, 4 giga rama ter grafično kartico z 1 giga rama. Do sedaj še ni bilo igre, ki mi nebi delala vsaj na medium. Prvi crysis sem na high, brez AA na 1600x900 poganjal z 30+ fps.

Isotropic ::

laptopi niso primarno namenjeni za hardcore igranje.

mjolnir ::

v današnjih časih so že. Pa sej ne pričakujem, da mi bo na high delal, samo vsaj na low, 800x600 resoluciji. Aja, igra izrablja samo približno 25% cpu-ja, grafične nisem preveril. Sistem skupaj z igro porablja 2.5 gb rama od 8ih.

Isotropic ::

katera graficna? uporabi gpu-z.
pa 25% cpu je popolnoma zasedeno eno jedro.

mjolnir ::

ATI Mobility RadeonHD5730 z 1GB DDR3 vram. Ni ravno biser, ampak medium bi mogla zvozit, če bi zmanjšal sence. Ja, nevem zakaj ne uporablja še ostalih jeder. Pa nekje sem bral, da je far cry 3 zaradi izdelave za konzole bolj cpu kot gpu požrešen. Drugače je pa to edina igra, ki mi dela probleme. Prejle sem ravno testiral rage, ki sem ga kupil na steamu in mi vse na max, brez AA na 1600x900 dela z 45+ fps.

oo7 ::

Jaz sem jo tudi zdaj posnel.Računalnik mi je izbral nastabitve na High.Igra mi dela normalno in gladko edino spet napajalnik je tako glasen in se greje;(.Tako,da bom najbrž dal vse na medium če bo kaj boljše.

Me pa samo zanima kako vi pri vsaki igiri vidite koliko FPS-jov imate:)kje se to vidi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

mjolnir ::

M-POWER, zloudej si fraps.

Nemixxx ::

Tale igra je res top :D Vse na ultra ,reazen sync in še nekaj
|Intel Core i5 2500k 3.30Ghz-OC-[4.60ghz]|Noctua NH-U9B SE2|
|GA-P67A-UD3-B3|R9 290x 4gb|Kingston Blue HyperX 12GB 1600Mhz|

Sssaga ::

Vse do daske (HBAO), Ultra, sam 2xMSAA, 1080p = 30-45 FPS.

Mi je na koncu YT napisal error, da ne more konvertat videa, bemu mast. Pa dobr giga fajl. Sem sicer posnel s Frapsi.

Benchmark različnih sistemov pride, sam morm si izbrat eno zanmivo sceno še.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

Brias ::

kriko07 je izjavil:

Pravilno incinializiranje programa ni uspelo (0xc0000142).Kliknite VREDU če želite zapreti program

To mojemu kolegu napiše pa ima windows XP,Nevem kaj je sploh problem...


kolegu je tudi to napisalo ( mel je clean install z izjemo 7 dnevega preziskusanja 10tih vrst raznoraznih diablo 3 installov ... )

- probal je vse net-e odstranit in na novo nalozit ..
- par verzij gonilnikov ...

nic ni delalo ...


rekel sem mu vzami se en drug disk, nalozi fresh XP in probaj ...

potem je na novo nalozil XP z sp3, tazadnje gonilnike za 4850, par fresh .net frameworkov ..

in nato isti install far cry 3 ...

in sedaj mu ( baje ) dela ...

Brias ::

EDIT: se en drug znanec mi je ravnokar rekel, da je resil na drug nacin ...


na ubisoftovem forumu poteka razprava o tem kako to zrihtat ,,,



na strani 4 razprave ...

post od:
fox829
Today, 02:58 PM #31



tole kar je napisano preverjeno deluje, ....


ne bom copy pastal kaj pise, da ne bo moderator jezen,.....

upam da ne, glede na to da je na ubi softovem forumu ...

ce se pa tudi tega ne bi smel postati se pa ze v naprej iskreno maximalno opravicujem ..... in tudi za doublepost ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

miraldi ::

Men je tale FAR CRY 3 prov všeč me je potegnil noter, da raziskujem otok, odkrivam oddajnike, lovim živali itd.
Na moji konfiguracijo z vsemi nastavitvami na Ultra, 1920x1080, MSSA x2 lavfa minimalno na 40fps povprečno pa od 50-80fpsjev.
Kar požrešen špil sam ga moja grafa kar dobro prebavlja.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miraldi ()

Izi ::

Mega zadeva.
Če kdo še ni odkril, sta pravzaprav 2 otoka. Severni in južni, oba približno enako velikanska.
Brez dvoma so živali močnejše od tistih zadrogiranih plačancev na otoku. Lok je najbolj šibko orožje in seveda moramo vse glavne lovske trofeje osvojiti z lokom, da se lahko do konca spimpamo, in smo potem ko terminator. To so verjetno najtežje naloge v igri. Iti nad tigra z lokom je skoraj gotov samomor. Moraš biti precej zadrogiran s kar nekaj zaščitnimi injekcijami, preden ti uspe. Za tigre je drugače najbolj primeren težki mitraljez.
Sem pa že naletel na enega sovražnika, ki je bil od glave do pet oblečen v najtežje oklepe, na srečo je bil zaradi tega precej počasen, ker sem porabil skoraj celotno municijo, 400 metkov iz mitraljeza, preden je padel po tleh.

Najprej sem mislil, da bo šlo za klasično zgodbico z dobrim Jasonom Brodyem in zlobmim Vaasom Montenegrom, pa se je vse skupaj obrnilo, ker se je mojemu Jasonu, od preveč pobitih ljudi in živali, da zaužitih norih gobic niti ne omenjam, že totalno utrgalo.
Se mi zdi, da je Jason že prekosil Vassa, sedaj, ko je potetoviran od glave do pet in zadrogiran z vsemi mogočimi rastlinicami. V civilizacijo se tak že ne more vrniti. Ugrabljena punca, ki jo je na začetku tako vneto reševal ga verjetno sploh ne bo več prepoznala.
Cilj se je spremenil iz reševanje punce, v umoriti Vassa, doldati njegovo sestro, zavladati celotnemu otočju in nadaljevati posel z drogo in sužnji 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

kriko07 ::

edino kar me moti je to da so predolge razdalje


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Far Cry 5 (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Igre
58085134 (10340) oo7
»

Far Cry New Dawn (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13616055 (9642) Riff
»

Far Cry Primal (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
15326740 (13612) Izi
»

Far Cry 4 (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Igre
51793361 (60567) krefi
»

Katero grafično? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
849895 (8117) fruchty

Več podobnih tem