» »

Življenje v Nemčiji?

Življenje v Nemčiji?

1
2
»

Smurf ::

Ce ti pomaga jaz sem mel pred letom dni intervju z nekim laboratorijem iz TUM-a, prav tako diploma iz elektrotehnike-avtomatika, podrocje simulacij (c++/matlab). Na koncu so mi ponudili 65k€ + placan doktorat.

fantasycamp ::

DuleKrtola je izjavil:

Dobil sem ponudbo za delo v Munchnu. Delo je v manjši R&D firmi. Gre predvsem za razvoj (JAVA, C++, MATLAB) in delno za support strankam. Imel sem en skype intervju, stric mi je rekel naj si zmislim kakšno letno plačo bi imel. Imam univerzitetno diplomo iz elektrotehnike (avtomatika) in 2 leti izkušenj. Preklikal sem http://www.salaryexplorer.com in prišel na cifro 55k€. Dobim še 25 dni dopusta letno. Se premalo cenim ali preveč?


Če firma sama ne ponudi plače je to že nekaj narobe, ker pomeni da hočejo pocen skup pridt, pogledam na euresu oglase in 99% ima plačo.

DuleKrtola ::

Smurf je izjavil:

Ce ti pomaga jaz sem mel pred letom dni intervju z nekim laboratorijem iz TUM-a, prav tako diploma iz elektrotehnike-avtomatika, podrocje simulacij (c++/matlab). Na koncu so mi ponudili 65k€ + placan doktorat.


Huh, lepa. Pa nisi vzel?

DuleKrtola ::

Če firma sama ne ponudi plače je to že nekaj narobe, ker pomeni da hočejo pocen skup pridt, pogledam na euresu oglase in 99% ima plačo.


Eh, ponavadi napišejo npr 30-70k€, v oglasu pa skoraj vedno piše, da v prijavi navedi datum začetka in pričakovano plačo.

Smurf ::

DuleKrtola je izjavil:

Smurf je izjavil:

Ce ti pomaga jaz sem mel pred letom dni intervju z nekim laboratorijem iz TUM-a, prav tako diploma iz elektrotehnike-avtomatika, podrocje simulacij (c++/matlab). Na koncu so mi ponudili 65k€ + placan doktorat.


Huh, lepa. Pa nisi vzel?

Nisem. Pri celotnem sestevanju + in - sem raje sprejel drugo ponudbo (denar ni bilo prvo merilo).

So pa tudi mene vprasali koliko zelim, pa sem jim odgovoril nekaj v smislu 3500 neto na mesec pa naj mi izracunajo koliko je to bruto in smo potem prisli nekje do te stevilke.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Selitev v tujino/Nemcijo?!? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13523291 (16825) PrimoZ_

Kako vi zaslužite malo na strani? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14026049 (20237) bluefish
»

Osebno dopolnilno delo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10621382 (18389) Okapi
»

Kakšne plače imajo v resnici naši severni sosedi?

Oddelek: Loža
118601 (7887) metalc

Več podobnih tem