» »

PC zmrzuje samo v winsih

PC zmrzuje samo v winsih

donfilipo ::

Bom podal ta post ker mi nekaj le ni jasno:), upam pa da se bom morda s pomočjo mladih vedežev, kaj naučil. Svoje čase sem sešraufal kar nekaj mašin, prebral pazljivo kile računalniških revij in bil kakih 10 let nazaj totalno IN. Ampak zadeva pojenja kot matematika, če ne trenirate in se dresirate vsak dan. No firbec in talent pa ne.

Zato preden morim prijatelja serviserja in se blamiram: 'ja madona kaj pa se je zgodilo s tabo, saj si take reči podelal za malco:))', podajmo problem še v kolektivni uk in morda celo kaj ugotovimo. Da vidimo koliko velja kolektivna glava:)

Torej problem, ki ga imam je najbolje že opisan na tem linku:
http://answers.microsoft.com/en-us/wind...

Velja za prvi del. Torej računalnik random zmrzuje, ne samo pri grafično zahtevnih taskih (pravzaprav tam niti ne!), ekran trepeta s flekci, včasih pride do blue screena, včasih pa se pojavi za hip črn ekran in potem napis: Display driver has stopped working and has recovered, a pri meni to pomeni, da bo mašina zanesljivo tudi kmalu zamrznila. In potem jasno pomaga samo reset na gumb:) Skratka zoprna situacija.

Preveril sem temperature. Niso ekstremne, tudi prahu ni na tone in sem ga kar se je dalo prepihal, nisem pa hotel zadeve razdirati, ker nimam termalne paste in če sem iskren, tudi ročnim veščinam ne zaupam več najbolje:)

Naložil sem najnovejše gonilnike in celo najnovejše še vroče beta gonilnike, pa ni nič drugače. To bi lahko tudi uganil, saj je hardware ne najnovejši, ampak v jezi človek spregleda.

Formatiral sem sistemsko particijo in na novo naložil winse a je problem isti pri praktično prazni mašini.

Nekje sem pobral sfc/scannow komando, jo izpeljal in ta javlja napako. Pri praktično na novo naloženih winsih.

Za test, hardware-a sem uporabil memteste, teste grafike in ti niso našli napake. Napako je našel AVG PCTuneup a je ne zna odpraviti, saj enostavno predlaga repair disk, ki se izvrši lahko tudi na roke, (disk->Tools->Snadisk...repair) in to potem teče, ko datoteke niso zaklenjene ob stanju pred zagonom. No to orodje pa napak ni našlo in je popravilo samo mojo jezo:)

Za ultimate primerjavo, pa sem si naložil še Ubuntu 11.04 kar v wubi načinu, in ta zanekrat dela ko aleluja, poizkusiti moram samo še kako igrico, a sem prepričan, da napak, ki jih kažejo winsi ni.

Da ne govorim o tem, da raznorazni virusdoktorji niso našli niti prahu, kaj šele virusa.

Ideje?

Kako lahko ista mašina deluje pod wubi inštalacijo -> na NTFS simulirani particiji linuxa v okolju Ubuntu perfektno, če pa gremo v okolje winsov pa škriplje????
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

donfilipo ::

Aja in da še dodam, da tega na netu kar mrgoli in množice šizijo, torej gre za nek, ne tako marginalen in osamljen primer, pa me že zato matra firbec, sicer se bom verjetno kar sprijaznil s tem, da Ubuntu namontiram v njemu naravnih linux particijah čez cel disk.

Ampak firbec mi pa le ne da. Kaj bi to lahko za boga bilo?8-O
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Wox ::

Če system file checker javlja napako in gre za sveže naložen sistem iz original MS Windows namestitvenega medija, potem je neki narobe s strojno opremo. Disk, krmilnik diska etc.
Commodore 64

opeter ::

RAM, disk ... testiraj zadeve. Za RAM imaš memtest.
http://www.memtest.org/
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

donfilipo ::

In kako lahko s tega istega diska deluje Ubuntu, z isto strojno opremo???? Brez problema????

Imaš idejo, kako stestirati disk in krmilnik diska, in da ta dva ne bi nagajala tudi v Ubuntuju???

Tu mi nekaj ni jasno! Ali gre za nek novi suxnet, se reče vajrus, ki ga nisem odpravil niti zaznal (ga ni nihče:), ali pa sem nekaj hudo narobe zabalinal.

Format in inštalacija sta bila muke polna, ker mi je nekaj nagajal DVD. Ampak ok. Še prej pa sem balinal z vsemi mogočimi in nemogočimi test programi, da me že boli glava.
Winsi mi tudi niso več primat. Edino firbec me matra. Kako Ubuntu, Winsi pa ne! To ne kaže na hardware!

Winsi fuč? Možno...kot rečeno dvd je sral pri nalaganju in sem klel kot nor, ampak pred tem pa niso mogli biti fuč pa isto...ampak zdaj bom ponovil zadevo drugače.

Našraubal bom Ubuntu čez cel disk. V njem v virtualnem boxu winse. Pa da potem vidimo če delajo:)

opeter je izjavil:

RAM, disk ... testiraj zadeve. Za RAM imaš memtest.
http://www.memtest.org/


Ena prvih zadev, ki sem jih naredil. No problemo found.
Lahko pa tudi ponovim, da bomo mirnejši:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

donfilipo ::

Fantje ponavljam.

Nekaj me predvsem matra.

Ni mi več toliko za winse. Tako ali tako sem večinoma visel v Ubuntuju. Ne vem zakaj. Morda zato ker je stalno nekaj novega in nagaja:)
No ko se to zgodi winsom pa je malce čudno. A ne?

Zanima me predvsem kako lahko, če bi bil hardware, kar večina meni in se jaz bojim:), Ubuntu dela normalno! Ali Ubuntu ne rabi hardwera? In to v mojem primetu istega?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

amigo_no1 ::

Preveri disk z orodjem proizvajalca (ful scan)
Diagnostična orodja in reševanje podatkov s trdih diskov

Kondenzatorji na MB so v redu ?

Kako dela v safe mode ?

Imaš še kako drugo grafično pri roki ?

Bios daj na default nastavitve.


poženi kak stress test
http://www.ocbase.com/perestroika_en/in...
http://www.passmark.com/download/bit_do...
http://www.spec.org/gwpg/downloadindex....


Katere winse si naložil ?

Napiše malo kaj imaš v kišti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

donfilipo ::

Od Winsov je tu Windows 7 Home 32 bit. Originale. DVD je prej fuč kot ne, ker sem ga nekako namočil v neko svinjarijo, in ga DVD enota prej sluti kot bere.

Davno nazaj, pa sem si zapekel Windows 7 64 bit Beta mislim da Final in Ultima, ali nekaj takega, ki naj bi zaznal ves ram. Imam ga namreč 4GB. Ampak brez veze ne rabim:) Ampak ta ko se prebudi na netu in če mu ne prenastaviš v odklopljenem stanju datuma, po moje ne dela več. Eventuelno za test bi morda šlo, ker dvd ni bil v golažu:)). Potem sem si zapekel še Ubuntu 10.10 alpha 2 in to je vse od OS.

3DVD-ji raznih novejših soft-in-hardware test in format, particij orodij, za katere, niti za vse, ne vem kako točno delujejo. In to je vse!

Hardware:


Je pa nekakšna slo kopija nekega HP compaqa

motherboard: asus M2N68-LA
Disk ATA WDC3200AAKS
Grafika geforce 9800GT

To je to. Staro, ampak star sem tudi jaz:). In imam v kleti še 2 rahlo starejši nič vredni mašini. Praktično bom moral plačati, da ju odnesejo. Zato tudi ne bi kupoval nove, če ni treba!

Uporabnih rezervnih delov, grafike, niti termalne paste, pa celo uporabnega izvijača pa nimam:))
Ampak imam prijaznega kolega, serviserja, pa ga nočem prezgodaj mučiti. Ima pametnejšega dela dovolj.

Ampak Ok amigo. Si mi pomagal. Teste, ki si jih predlagal bom ponovil, v kolikor jih nisem v jezi že izvršil.

Še vedno pa mi ni jasno kako lahko Ubuntu dela Winsi pa ne????
Ista mašina??? Isti hardware. Z napako ali brez?

Sofware dejansko ni problem. Nekja časa mi je bilo malce žal maljon bedarij na disku, potem pa sem raziral brez problema!:) Problem je zgolj fuč DVD, ampak to bom zlahka popravil.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

kuglvinkl ::

Pusti Ubuntu pri miru. Fokus je na Winsih. In na Winsih ti kišta ne dela.

donfilipo ::

Klinc zdaj sem v Ubuntuju. In skušam pozabiti na muke z Winsi:)) Hočem se malo nadihati delujočega računalnika in obenem ga tudi testiram.

Je pa res. Ko se bom malce nadihal svobode delujoče mašine, grem nazaj in izvršim vse teste predlagane in poročam.
Ponovil bom tudi inštalacijo vsekakor, le da se moram na podlagi indicev in logike, odločiti za samo Linux, ali spet za kombinacijo. To pa bo odvisno od testov in vzroka nagajanja.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Wox ::

Mogoče je res kaj na poškodovanem DVD-ju. Potegni si dol na kakšnem delujočem računalniku winse pa speči, pa pol inštaliraj.
Windows Home Premium x32
Windows Home Premium x64
Commodore 64

bluefish ::

Nisem bral cele teme. Kaj za čas zmrzovanja pravi Event Viewer?

donfilipo ::

Ups fantje. Vseeno me je preveč panika, kot kaže. In mojstrstvo, vendarle ni nikakršno mojstrstavo več. Ampak mala korekcija in bo deloma spet:) Zaenkrat naj povem tole:

Pomagali ste mi kolektivno vendarle obilo.

Gre pa takole:
-mem test sem naredil. Tu ni kaj več, kot ponoviti.

-našel sem en star originale Windows 2000, ki ne izgleda pipnjen, ležal je vsa leta, lepo v omari:) Ampak za test bodo super. Kot starješi možakar , da obudim spomine na čase, ko sem še raztural:)) Ko v ponedeljek napišem listek (sem bil danes z namenom kupiti DVD-je v štacuni, pa sem pozabil, ker resnično od časov, ko sem popekel praktično vse, do danes, ko ne zapečem praktično ničesar, tiči ena tehnological and ideological hook. Res>:D In izgleda skleroza:O

-Naslednja pomembna pomoč: Upam, da imam prav, ko sklepam, da je izpis diskovnega orodja v linuxu WDC3200AAKS, res 'WD Caviar Blue / SE / SE16 (SATA II)', za katerega link, se imam zahvaliti amigo-tu no1. Spet, ko bodo v ponedeljek DVD-ji zapečem cd -ali dvd in diagnosticiram disk. Do tedaj morda pregledam orodja, ki sem jih nedavno ob slutnji večjih sranj zapekel z neta. Poznani diagnostični DVD-ji, kot recimo Ultimate boot CD in Hiren's boot cd in pogledam, kar je pravzaprav uporabnega gor:)

-Enako velja za linke na Perestrojko OCCT 3.1.0. Tole zagotovo še ni teklo na tej mašini.
-Burn in test poznam, a ga tu mislim, da še nisem zagnal
-SPECviewperf(R) 11 bo stekel prvič pri meni

Za vse to hvala. Dejansko meče novo luč na diagnostiko.

In zdaj, da še priznam dejansko šlamparijo in sramoto:

-nisem laufal winsow v safe modu:O Zakaj ne znam razložiti. Vsekakor bo popravljeno.
-in do sedaj nisem gledal Event viewerja. Gledal sem sicer nekaj podobnega, kar je nek klon z drugim imenom in ima namen odkriti sumljive aktivnosti (pozabil sem zdaj ime:), a je v bistvu po moje isti štos. In seveda, v jezi in strahu našel nič8-O

Zaenkrat se vsem zahvaljujem, pokazalo ste mi par novih poti, in ko jih bom opravil, bom tudi poročal.

Ampak ne veste kako paše, če kak dan PC ne zmrzuje in ne loviš virusov z vsemi mogočimi in nemogočimi orodji. Če dejansko kdo najdem kak suxnet, po toliko muke, se pa ugreznem:))


-
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

donfilipo ::

In še ena taka obrobna misel, morda dobra ideja za nadebudne.
Ker sem pri aktivnostih naletel na driver detektive, mi je padlo na misel nekaj, še bolj uporabnega.

Diagnostic Detective.:)

Namreč vse kar je, winsi spoznajo. Večino tudi linux.
In na osnovi tega bi lahko ne tako revolucionarno inteligenten program (ali pa pač:), izbral nabor orodij, izvedel teste in podal verjetno diagnozo.

Morda še dodana vprašalna anketa z ugotavljanjem: -ali je na vašem računalniku gola lepotica in se preveč trese:))

In diagnoza se ponuja, kar sama po sebi. Po moje bi to bil prodajni hit!

Tako bomo pa prej imeli doktorja za ljudi v obliki programa (dr.Watson), kot pa program, ki se ponuja sam po sebi, pa se ga nihče ne upa lotiti.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

donfilipo ::

Tole moram updatati navedeno.

Torej navajal sem, da mašina v Ubuntuju deluje brez problema.
Malce se po sinočnjem moram popraviti.
Ko sem postavil okolje wine, in poizkusil en game, je namreč ravno tako freeznil. A le enkrat, v precej zapletenih okoliščinah.

Tole še ni dokončna obsodba za hardware, se je pa sodba še bolj nagnila v to smer. Postaviti moram po možnosti s pomočjo testov le še pravo diagnozo. Če gre. Servisi take zadeve rešijo z menjavanjem delov in testiranjem, ampak poizkusimo, če gre tudi tako grofovsko od ven:))

Kot rečeno, po memoriji sem v jezi testiral vse od rama, do diska, do grafike, pa nič. Sicer ne z predlaganimi testi, ampak vendar. Motherboarda se pač ne da dobro testirati po grofovsko in je možen le šraubaški test IMHO:)

Ampak ok. Na stara leta je pojenjala mladostna furjavost in brzinski zalet, zato pa sam cilj spoznati diagnozo nikakor ne bo:))
Jasno, če bi bil samo 10 let mlajši in nazaj, bi šla kišta v klet in bi se ubadal z novo.
Tale pa bo na pregledu in v domu ostarelih do pogreba8-)

Če bi se potrdilo, da je nekaj od hardwera fuč, to dokončno potrdi, da ga linux manj našpona in shendla taske, dosti obzirneje kot winsi. ČE!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

amigo_no1 ::

Kondenzatorji na MB so v redu ? Predvsem oni okrog CPU-ja ? (če je kišta stara zan biti krivec za random frezanje ravno to).

Bios daj na default nastavitve.


Winse xp/7 lahko naožiš tudi z usb-ja (google: win xp/7 usb install)
http://www.intowindows.com/how-to-insta...

rabiš iso cd-ja na disku ter nek usb ključek

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

donfilipo ::

A misliš, če lepo izgledajo?
Ko sem nazadnje gledal so bili krasni:))

Morda če hvališ pomaga:)

Torej bom odprl, če se ne motim meniš, da se pri natančnem pregledu plošče vidi, če je kak kondenzator črn?

Kako bom naložil winse pa ni panike:) Verjemi. Le v jezi se mi je zapletlo. Ampak takole počasi, ko zadeve testiram in zraven končno v miru tudi malo natapkam in posurfam, z 2 možganskima celicama resno razmišljam o nekakšnem diagnostičnem setu.

Bios pa nisem niti pipnil. To je prva mašina da ne:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

amigo_no1 ::

Ne, poglej če imajo glavico dvignjeno (konveksne oblike).

http://slo-tech.com/clanki/06002/

donfilipo ::

Aha. Bom super hvala.

Ampak preden odprem in razdrem, še malce grofovskega preigravanja.
Ko se enkrat odpre, je po svoje najbolje, da je zadeva že na servisu, ali ne? Ampak dobro, ponovno spihovanje ne bo škodilo:) Pa še na servisu po večini ne menjajo kondezatorjev, tako, da bi si zlahka ta tvoj prispevek ogledali.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

amigo_no1 ::

Če si že kdaj odprl havbo na avtu in zamenjal vsaj žarnico potem lahko odpreš stranico in spihaš sam (s kompresorjem), pa nekaj vtakni v ventilatorje (cpu, psu, vga) da se ne bodo pre-zavrteli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

donfilipo ::

Hja takole je. Avto in havba?

Prijatelj mehanik, ki ima rad pohotne samice:D Pa včasih tudi kak euro pomaga.

Compe pa sem odpiral razdiral in še kaj, tako da sem spihal tudi že tega. Pa zanimivo, v njem sploh ni bilo toliko prahu, kot okoli njega:))

Ampak moje šraubačenje ni nikoli bilo na tvojem nivoju. Le da sem pred leti kar dobro vedel, kaj gre skupaj in kaj je dobro. Spajkal pa nisem nikoli. So bili pa drugi v firmi, ki so znali spajkati, pa niso vedeli toliko, kaj je dobro. Pa se delo porazdeli.

Povej mi nekaj, za v record. Ker vidim, da si mojster res 1.klase. Resno mislim.

Če meriš temperature in imaš recimo prašno notranjost, ali se to ne pokaže obvezno tudi na programčkih, ki pač tipajo temperature??? In torej že na zunaj vidiš, da se pregreva?

Sprašujem, ker bi se z dobrim načrtom testiranj, dalo izločiti nepotrebne korake, čeravno seveda spihati računalnik, spada nekako kot dober dan, na kulturno cesto:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

bluefish ::

Če meriš temperature in imaš recimo prašno notranjost, ali se to ne pokaže obvezno tudi na programčkih, ki pač tipajo temperature??? In torej že na zunaj vidiš, da se pregreva?
Jasno, vendar moraš poznati predhodne vrednosti. No, minuta iskanja z Googlom, pa dobiš približno normalno območje temperatur.

donfilipo ::

Done. Prvo. Absolutno prvo že kar dolgo nazaj. Ali je pravilno? Ali se skriva kak bug:))

Avtor: Google:)

Moja max temperatura 74 stopinj celzija. Na grafiki Geforce 9800GT 1 giga rama.

Avtor pravi, da to ni nič preveč.
Ali pa sem narobe prebral.

Idle temperature 55 stopinj. To je majceno visoko, a nič vznemirjajočega, in potem jaz kot program brez učikovitih rok, rezervnih delov in celo izvijača, idejo opustim. No zaradi amigota bom zadevo prekršil.

Ampak načeloma pa temperature štimajo.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

kuglvinkl ::

Kakšna šansa, da se pogovarjamo malo manj baročno? Tehničen problem se rešuje namreč.

donfilipo ::

Kliknil sem običajna tema, namenoma, ker vem, da se načeloma tak problem ne rešuje, brez da bi to imelo tudi skrite namene. Vzgojo, uk in ja, če gre tudi hec. Ko bo baročnost minila, bo comp v kleti, ali pa na servisu.

Z malo sreče, se bom pa sam in tudi kakih 20 drugih laikov, nemara kaj naučilo. Strokovnjaki pa dvomim. Krepko.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

ShowDown ::

Imel sem identičen problem z zelo specifičnimi igrami. Razbijal sem si glavo 2 tedna z raznimi stress testi in podobnim. Težava je izginila z menjavo grafične kartice, kljub temu da je noben furmark, 3Dmark in podobni niso spravili do ponovitve te napake.

donfilipo ::

Zanimivo. Ampak pri meni je problem nekako obraten. V igricah je delalo! Normalno. Zmrzuje pri laičnem surfanju recimo. Da ponoriš:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

amigo_no1 ::

Ko sem postavil okolje wine, in poizkusil en game, je namreč ravno tako freeznil. A le enkrat, v precej zapletenih okoliščinah.


V igricah je delalo! Normalno.


Hmm ?


Ugibam: si nedavno bral D. Adamsa ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

donfilipo ::

Ja bral. In včasih se uresniči. Gre pa takole.

V Winsih najhitreje zmrzne, če gledam kak flash.
Igrice NE. Pomeni, če bi kaka igrica pogrela grafiko in bi začelo zmrzovati, bi mi bilo vse jasno! Tako pa nič:)

V Ubuntuju pa je zamrznl 1x in to v wine emulatorju, ko sem precej na silo tiščal nek demo IGRE. Sicer v Ubuntuju dela dobro! Testiral 3 dni!!

In najnovejše?
Tudi v winsih safe modu dela dobro! Jasno bom moral še malo balinati, ampak zaenkrat.....


Zanima me pa nujno nekaj drugega. Ali kdo ve, kateri service v winsih regulira ventilatorje. Rad bi jih namreč pod diagnostiko umiril na normalo, zdaj ko ta service ne laufa, pač tulijo na polno.

Zakaj? Temperaturo sem preverjal 1456x. Pa vseeno. Driver je zadnji non-beta nvidin!

Zdaj je tako, da vga driver na geforcu 9800Gt dela dobro, ampak je seveda grafika samo 800*600.

Torej še enkrat vprašam:

Kateri service pri diagnostičnem zagonu odkljukam (msconfig), da bodo ventilatorji delali normalno. Pomeni, to je servis, ki nekako iz biosa pobira temperature in poganja na osnovi date ventilatorje. Kdo ve?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

bluefish ::

V Winsih najhitreje zmrzne, če gledam kak flash.
Desni klik na flash, nastavitve in izklop strojnega pospeševanja?

Če se ne motim, OS z samim vrtenjem ventilatorjev nima opravka. Pri grafičnih ponekod to lahko nastavljaš preko gonilnikov,... oz. preko namenskih programov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

donfilipo ::

Hm mislim, da sem že poizkusil, pa nit lubija od prasice:))

Dobro bom še enkrat a se bojim da to ni to.

Če se ne motim, OS z samim vrtenjem ventilatorjev nima opravka.


Aha torej programček speedFan pa bo?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

bluefish ::

Lahko. Seveda bi bilo prej dobro raziskati, zakaj delajo s polno hitrostjo. Če niso zaprašeni oz. se kartica ne pregreva, potem je definitivno nekaj narobe.
Poglej še v BIOS kako imaš nastavljene mejne temperature.

Je pa zanimivo, da težav v linuxu s tem nimaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

particle ::

Sam za info me zanima, če si imel winse po-updejtane do konca? ... SP1 and all that crap?

Namreč meni se pojavljal identičen problem, komp freeznil sam od sebe. Pa sem skoraj doktorat na svojem hardweru naredil, nič pomagalo. Potem pa SP1 od win 7 naložim, in poglej ga deluje ko šus.

Zanimivo mi je, da preden je bil izdan SP1, teh težav ni bilo. Ko je pa prišel SP1 mi je pa freezat začelo, dokler nisem naložil..8-O

donfilipo ::

Ne niso zaprašeni. Vsaj silovito ne.

Verjetno imaš kar prav, da grafični driver, ali nek service, ki je zdaj zaradi safe moda izklopljen (delajo samo Network sevice-i in še par) obenem regulirajo ventilatorje. Saj bom kar poizkusil. Vklopil bom service Nvidia blabla in potem bomo pa videli.

Zanimivo mi je, da preden je bil izdan SP1, teh težav ni bilo


Tako nekako. Ja. S tem da sem jaz stroj odprl, spihal prah, naložil SP1 in potem nekaj je bil časa mir, potem pa na lepem sranje že po 5 minutah surfanja!

Pa sem pač v glavnem videl na Ubuntuju. Ampak na koncu me je pa le firbec:))
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

jype ::

Kar ostani na ubuntu - anarhistu se veliko bolje priležejo prosta orodja!

ameba ::

Će imaš na voljo kak prost disk, ga namontiraj v računalnik in naloži windowse, ter nato poročaj.
Boš najhitreje ugotovil,kaj bi lahko bila napaka. Preveč dela si delaš z malenkostmi in raznimi testi itd.....

donfilipo ::

Nimam diska.

Ampak zdaj je očitno postalo, da vse kar ga bocka, je gonilnih za grafiko.

2 reči sta po moje samo še možni.

Ali so od neke določene verzije vsi gonilniki zanič za mojo specifično, kar po moje ne bo držalo in druga

bolj žalosta varianta.

Grafikulja crkuje. Napaka ni usodna, tako da jo VGA driver in Ubuntujev nvidia lahko obideta, winsi pa ne. Ker so pač našponani na max performace in ko jim kak bit ne paše in ne pride prav nazaj, se zaštrikajo.

Tako jaz zdaj to napol laično, napol strokovno vidim.

Dobro grafikulje 9800 danes dobiš poceni. Zato ni take tragike. Edino kar me skrbi je, da ne bo imela isto, se reče skrito napako:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

donfilipo ::

jype je izjavil:

Kar ostani na ubuntu - anarhistu se veliko bolje priležejo prosta orodja!



Anarhist sem bolj I wish:))
Bi rekli po prepričanju. Kar zavidam fantinom iz recimo antife ,sploh pa iz tujine, korajžo, energijo in na drugi strani, celo neko dokaj solidno organizacijsko sposobnost.

Pa saj konec koncev ni čudno. Stalno sem sumil, da je tisto kar so nas učili eno veliko basanje, zdaj ko je že pozno, pa se mi šele bliska točno zakaj8-)

Ampak ja. Seveda ne odneham tako hitro, a načeloma bo na računalnikovem celem disku pristal Ubuntu. Eventuelno kot nekak recidiv potem virtual box z winsi:))
malce še pobrskam če je kje kak tool za previjanje in navijanje in modificiranje te solidne grafikulje, potem pa adijo winsi. Ubuntu here i come, to stay.

Bilo je ludo i nezaboravno.8-)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se po zagonu ugasne (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
559276 (6365) BivšiUser2
»

Čuden problem z OSom nasploh (težko definirat)

Oddelek: Operacijski sistemi
17910 (604) Meizu
»

ubuntu 10.10 formatiranje

Oddelek: Pomoč in nasveti
161704 (1410) jamabama007
»

Win XP stop error

Oddelek: Operacijski sistemi
192037 (1435) mp3pesmi
»

MacBook Air prvi padel (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Varnost
12416473 (10321) poweroff

Več podobnih tem