» »

Linux linux linux

Linux linux linux

MacaPapa ::

Uporabljam windowse in prešel bi mal na linuxe. Do zdaj sem probal Ubuntu, Kubuntu, OpenSuse, Mind linux, itn... in vem, da obstaja še več distribucij. Mene zanima katera 64-bitna distribucija je najbolj zanimiva za uporabo in na kateri bi še lahko uporabljal nekatere bivše programe na linuxu. Imel sem edino težave s grafično Radeon HD 5800, slabo mi je delu špil Calypso Entropia. :) Zakaj bi rabil Linux? Zaradi lepšega videza in drugih lastnosti.

Lp!

trnvpeti ::

Če si ze sam sprobal vse te distribucije, potem verjetno sam veš, kaj ti najbolj odgovarja.
Na vseh distro ti bo vse delalo.

MacaPapa ::

OpenSuse je bil kar požrešen se mi ni zdel za uporabo. Sam grafična me bolj zanima, ker ti da sam gonilnike in mi ni delal preveč dober v špilu.

aleksander10 ::

Ti kar ostani na Windows OSu, kjer se očitno bolj znajdeš.
Aleksander

"A friend is someone who gives you total freedom to be yourself. (J.M.)"

MacaPapa ::

aleksander10 je izjavil:

Ti kar ostani na Windows OSu, kjer se očitno bolj znajdeš.

sem že najdu Mint linux11 tam kje se najbolje znajdem :)

opeter ::

Linux Mint je super. Sploh tazadnji.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

DOOM_er ::

kdaj je izšel mint 11? 8-O, sem uporabnik ampak sem čist pozabil na updajtanje :))
Robots will steal your job. But that's OK

MacaPapa ::

DOOM_er je izjavil:

kdaj je izšel mint 11? 8-O, sem uporabnik ampak sem čist pozabil na updajtanje :))


http://www.google.si/#hl=sl&source=hp&q...

Blinder ::

mene mint odbija ker dobim asociacijo na meni ne-dober okus mete
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

zos ::

Glede na tvoj post ti svetujem, da se drzi windowsov za vsako ceno. Glede distribucij pa obstaja samo ena: Debian.

andrejus ::

@vaazaaa: Sam Debian ne :)

Ne, se hecam. Jaz bi ti tudi priporočal Debiana, samo prej uporabljal kako bolj prijazno distirbucijo, ki temelji na Debianu najmanj 6 mesecev. Ko ti bo jasno kako in kaj potem si naloži Debina.

"Zakaj bi uporabljal linux?" a to ti nas sprašuješ ali si dal odgovor zaradi "lepšega videza"? Ti dam še en odgovor zakaj uporabljat linux. Če v moj laptop vtipkaš "uptime" dobiš odgovor "64 days". No čeprav sedaj tudi Win7 so kar precej dobre glede tega, včasih ni bilo tako :)

P.S.: pa še en razlog zakaj uporabljat linux. Je lažje si namestit programček iz repozitorijev kot pa najt piratsekga in ga skrekat da dela :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrejus ()

bluefish ::

P.S.: pa še en razlog zakaj uporabljat linux. Je lažje si namestit programček iz repozitorijev kot pa najt piratsekga in ga skrekat da dela :)
Še dobro, da je na koncu tisti smejko.

Cold1 ::

"Zakaj bi uporabljal linux?" a to ti nas sprašuješ ali si dal odgovor zaradi "lepšega videza"? Ti dam še en odgovor zakaj uporabljat linux. Če v moj laptop vtipkaš "uptime" dobiš odgovor "64 days". No čeprav sedaj tudi Win7 so kar precej dobre glede tega, včasih ni bilo tako :)


Dva meseca ga že nisi posodobil, kdo je v resnici "lastnik" tvojega računalnika? Ali pa morda v teh dveh mesecih ni bilo popravka jedra, ki bi zahteval ponovni zagon?

In ti to resno, prenosnika ne ugašaš, vseskozi je prižgan? Ali pa se morda pretvarjaš in časa ko je v spanju ali hibernaciji (ali to dvoje že dela na Linuxu, zanesljivo in brez problemov, BTW) ne šteješ pod downtime.

----------------------

Drugače pa je bilo prejšnje leto, če se ne motim, najdaljše obdobje ko ni bilo nobenega popravka, ki bi zahteval ponovni zagon, za Okna 7 ravno tako dva meseca.

Ales ::

Mogoče pa uporablja Ksplice in mu ni treba ponovno zaganjati laptopa po nadgradnji jedra?

Sicer pa popravki jedra, ki bi se nanašali na remote exploit, niso tako pogosti. Ob ustrezni varnostni politiki je ponovni zagon lahko zato tudi bolj redek, čeprav bi jaz to odsvetoval.

andrejus ::

Cold1 je izjavil:

"Zakaj bi uporabljal linux?" a to ti nas sprašuješ ali si dal odgovor zaradi "lepšega videza"? Ti dam še en odgovor zakaj uporabljat linux. Če v moj laptop vtipkaš "uptime" dobiš odgovor "64 days". No čeprav sedaj tudi Win7 so kar precej dobre glede tega, včasih ni bilo tako :)


Dva meseca ga že nisi posodobil, kdo je v resnici "lastnik" tvojega računalnika? Ali pa morda v teh dveh mesecih ni bilo popravka jedra, ki bi zahteval ponovni zagon?

In ti to resno, prenosnika ne ugašaš, vseskozi je prižgan? Ali pa se morda pretvarjaš in časa ko je v spanju ali hibernaciji (ali to dvoje že dela na Linuxu, zanesljivo in brez problemov, BTW) ne šteješ pod downtime.

----------------------

Drugače pa je bilo prejšnje leto, če se ne motim, najdaljše obdobje ko ni bilo nobenega popravka, ki bi zahteval ponovni zagon, za Okna 7 ravno tako dva meseca.


Posodabljam samo kritične zadeve in očitno v dveh mesecih ni bilo nobene take, ki bi zahtevala ponovnega zagona. Je pa to bolj stacionaren prenosnik in stoji tam na pisalni mizi. Brez veze posodabljat vse po vrsti samo zaradi posodabljanja.

Hibernacija/Sleep delujeta BP, dejansko prvič pod linuxom da je zadeva BP. In ja 64 dni brez spanja in hibernacije.

BlaY0 ::

Posodabljaš, če želiš kakšen nov feature, ki pride s posodobitvijo ali če hočeš zakrpati kakšno luknjo oziroma odpraviti kakšnega htošča, ki se tiče ravno tebe. Posodabljanje "kar tako" je prišlo v navado od windowsašev (tam je vsak drug popravek "1st grade security update"), Canonical pa je zgrabil ta "business" model (poznali so ga prej jasno tudi drugi), da bi se ti ljudje počutili kar najbolje. Jasno, otroku ne smeš vzeti njegove najljubše igrače, če ne je kriza ;((

MacaPapa ::

Veste kaj :), vsem hvala za pomoč. Zaganju sem Ubuntu linux in mi je kar vešeč, zdaj ko sem nabavu novi prenosnik ASUS G73SW-TZ060V i7/-2630QM/VGA/W7/17,3" imam kar windowse 7 zraven pa še Ubuntu.:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MacaPapa ()

BlaY0 ::

Misliš dual-boot? Na takem stroju je to neumnost. Inštaliraj si Ubuntu kot primarni "host" stroj ter notri virtualca z Winsi. Lahko tudi obratno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zorin OS 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
7013670 (1356) 2f4u
»

Vse najboljše, Linux!

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4917920 (14739) Kenpachi
»

Mintovci delajo svojo različico Gnome Shella (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5118542 (15427) BigWhale
»

Izšel Linux 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7725898 (23131) MrStein

Več podobnih tem