» »

Nintendo predstavil krmilnik za Wii U

Nintendo predstavil krmilnik za Wii U

CNet - Nintendo je odgovoril na Sonyjevo predstavitev PlayStation Vite in pokazal svojo konzolo naslednje generacije - Nintendo Wii U. To bo prva konzola tega proizvajalca, ki bo podpirala ločljivost HD na zaslonu. Pokazali so krmilnik.

Poleg tega ima še na dotik občutljiv 6,2-palčni zaslon na krmilniku, ki sicer ne zmore HD, in prikazuje isto sliko kakor televizor ali pa dopolnilno. Ima štiri gumbe D-pad, analog slider in start ter select za upravljanje na prvi strani, štiri na zadnji in tudi kamero. Wii U podpira stare Nintendove igre, ima podporo za senzorje gibanja, in lahko hkrati uporablja tudi krmilnike za klasičen Wii, kar ponuja nove možnosti igranja.

Poleg tega lahko krmilnik za Wii U uporabimo za video klice. Nekoliko presenetljivo Wii U ne bo naprodaj za to božično nakupovalno sezono, ampak šele med aprilom in decembrom prihodnje leto, čeprav ga Nintendo opisuje kot revolucijo. Podatkov o ceni še ni.

32 komentarjev

Ganon ::

Na kontrolerju sta tudi mikrofon in pa seveda zvočniki.
Spet je Nintendo tisti, ki si upa. Mnenja vseh, ki so zadevo preizkusili, so izjemno pozitivna, navdušeni so. Razkrili so zgolj kontroler, je pa znano, da ima konzola AMD-jev grafični čip in IBM Power7 procesor, torej ne manj kot štiri jedra (4, 6, ali 8). Pokazali so tehnološki demo:







Tole se bo prodajalo kot vroče žemljice. :D Več o sami konzoli bo znanega na Tokyo Game Show-u.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

neonX ::

Nintendo mi je všeč zgolj zaradi dveh iger, vendar gledano na celoto je slaba izbira. bistveno večjo igralnost mi ponuja iPad in iPhone..

..vedno več iger podpira tv-out žično/brezžično, full HD, hkrati so igre cenejše in še večja izbira je. da ne omenim, da lahko kupljeno igro namestim na do pet naprav.

Real Racing 2 HD first with wireless full screen gaming over AirPlay:
http://firemint.com/2011/wwdc-2011-real...

REAL RACING 2 HD FULL 1080P VIA HDMI + iPAD 2:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neonX ()

Ganon ::

Še polna verzija tehnološkega dema:

Ganon ::

neonX je izjavil:

Nintendo mi je všeč zgolj zaradi dveh iger, vendar gledano na celoto je slaba izbira. bistveno večjo igralnost mi ponuja iPad in iPhone..

..vedno več iger podpira tv-out žično/brezžično, full HD, hkrati so igre cenejše in še večja izbira je. da ne omenim, da lahko kupljeno igro namestim na do pet naprav.

Real Racing 2 HD first with wireless full screen gaming over AirPlay:
http://firemint.com/2011/wwdc-2011-real...

REAL RACING 2 HD FULL 1080P VIA HDMI + iPAD 2:


Seveda se vedno najde nekdo, ki bo izpostavil iPad kot najboljšo platformo za igre. V bistvu sploh ne rabim podati komentarja, ker to čisto vse pove o tvoji zaplankanosti in tem, kakšne vrste igralec si.

Se vsaj prešerno nasmejimo. :D

neonX ::

Ganon, sem nedeljski igralec in takšnih je vedno več..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neonX ()

3furious ::

Pričakoval sem gamepad z touchscreenom, ne pa tablet z gumbi. Upal sem tudi, da bodo na E3 prikazali kakšen tehten razlog za to, da med igranjem gledam v kontroler namesto TV, pa me ni nič pozitivno presenetilo. Dobro, lahko recimo prikazuje zemljevid, ampak sej ni problem kliknit gumb pa ga maš na TVju. Edini plus, ki ga vidim, je igranje tudi kadar je TV zaseden.
In the age of information, ignorance is a choice.

BALAST ::

@3furious
Se vidi da si prestar za igranje iger.

Ganon ::

No, vsaj priznaš, nekateri to vztrajno zanikajo. :P Potem te razumem, da ti tovrstne igre zadostujejo, čeprav se da zate marsikaj najti tudi na ostalih platformah.

St235 ::

nekdo, ki m zadostujoe igre na ipadu/androidu... nekako ni merodajen glede nakupa polnokrvne konzole za dnevno sobo. Gre pač za različen profil igralca. Kaj točno bo wii 2 še ni najbolj jasno. Po eni strani full HD dnevnosobna konzola, po drugi strnia pa tole čudo od upravljalnika. Nintendo je z WII zadel terno, bomo pa videli kaj bo z dvojko ko dobimo konkretne igre in bo zadevo možno preizkusit, kar pa bo tam enkrat okrog novega elta 2012.

Touch pad kot tak, pa naj bo na wii ali iphonu pač ne more nadomestit polnokrvnega kontrolerja, niti se ipad po strojni moči ne mroe primerjat z dnevnosobnimi konzolami. Se strijam, da je simpatično na vlaku, čakalnici... samo v dnevni je pa bolj kot ne posmeha vredno.

Izpostavil se Real racing, ki ga lahko igraš na TV. zate imam samo tri znake: GT5




VS.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

neonX ::

Lakotnik29, sem imel Nintendo Wii, tudi Playstation, oboje všečno, ampak gledano na celoto mi zadostuje zgoraj omenjeno. GT5 je verjetno videti takšen, če imaš Playstation, Wii namreč ne podpira HD..

LuGi ::

Nintendo admits its Wii U highlight reel was spiced up with PS3 and Xbox 360 footage

:))

nsignific ::

LuGi je izjavil:

Nintendo admits its Wii U highlight reel was spiced up with PS3 and Xbox 360 footage

:))



Še dobro, ker nekatere predstavljene igre so izgledale izrazito slabo (Darkstalkers II, recimo). Odlična novica, me je že kar malo skrbelo!

puginho ::

Treba priznat da oni video z Zeldo zgleda fenomenalno. Zdaj vprašanje kak bo ta kontroler sedel v roke in kako bo ergonomičen, ker tisti dve palci mi ne delujeta nekak na ravni ps3/xbox. Se mi pa zdi ideja, da boš v bistvu lahko igral brez tv-ja super oz. ko ti bo boš lepo priklopil na tv in užival v 1080p. Me pa zanima kakšna bo kaj cena, predvidevam da preko 299 € Nintendo ne bo šel, samo oni kontroler ne zgleda ravno poceni.

LuGi ::

nsignific je izjavil:

LuGi je izjavil:

Nintendo admits its Wii U highlight reel was spiced up with PS3 and Xbox 360 footage

:))



Še dobro, ker nekatere predstavljene igre so izgledale izrazito slabo (Darkstalkers II, recimo). Odlična novica, me je že kar malo skrbelo!


Ti dejansko mislis da bo novi wii na nivoju x360/ps3? Sanjaj

puginho ::

V to noben ne dvomi da nebo na višjem nivoju, ker danes ni težko naredit zmogljivejšega hardwera za tako ceno.

Ganon ::

LuGi je izjavil:


Ti dejansko mislis da bo novi wii na nivoju x360/ps3? Sanjaj


A to je nekakšen beden poskus humorja? Se boš moral bolj potruditi.

St235 ::

če nintendo leta 2012 splovi konzolo, ki po strojni moči ne bo konkurenčna šest let staremu ps3, je boljše če že sedaj obupa. Nekaj je iskat tržno nišo kot so to počeli z wii, drugo je pa bit za časom.

3furious ::

BALAST je izjavil:

@3furious
Se vidi da si prestar za igranje iger.


Ni problem v starosti, ampak imam vedno manj časa za igre, zato sem izbirčen, kako ga bom porabil. Tale tablet me zaenkrat ni prepričal, da je vreden mojega časa/denarja. Še manj mi je všeč mišljenje, da če je touchscreen gaming tako popularen, mora biti zdaj še v dnevni sobi. Zakaj bi igral na 6" zaslonu, če imam pred sabo 40" TV. To ima toliko smisla, kot da bi ves čas s sabo nosil gamepad za igranje na smartphonu.
In the age of information, ignorance is a choice.

Ganon ::

puginho je izjavil:

Treba priznat da oni video z Zeldo zgleda fenomenalno. Zdaj vprašanje kak bo ta kontroler sedel v roke in kako bo ergonomičen, ker tisti dve palci mi ne delujeta nekak na ravni ps3/xbox.


Vsak, ki je imel kontroler v rokah, je rekel, da je precej lahek in ergonomičen, glede tega ni bojazni.

St235 je izjavil:

če nintendo leta 2012 splovi konzolo, ki po strojni moči ne bo konkurenčna šest let staremu ps3, je boljše če že sedaj obupa. Nekaj je iskat tržno nišo kot so to počeli z wii, drugo je pa bit za časom.


To je že jasno, da bo hardware "naslednjegeneracijski".

Gregor P ::

Mogoče je pa super za otroka, da ima lahko ta gamepad ves čas s seboj tudi če ni doma ipd. torej ko nima TV poleg, a še vedno lahko igra ... tako kot mi je recimo všeč predstavljena kompatibilnost naprav pri Sonyjevem Vitu:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

puginho ::

V bistvu so že razvijalci potrdili, da je wii 2 zmogljivejši od PS3. Finta je v tem, da se špili od PS3 ne bodo bistveno razlikovali. Npredek bo viden komaj pri PS4, ampak takrat bo PS4 10x močnejši.

Ganon ::

3furious je izjavil:

Zakaj bi igral na 6" zaslonu, če imam pred sabo 40" TV. To ima toliko smisla, kot da bi ves čas s sabo nosil gamepad za igranje na smartphonu.


Zaslon ni namenjen zgolj "umiku" slike s TV-ja na kontroler, no. Poglej malo širše. Seveda je tudi ta opcija, če ti kdo na primer zasede TV ali pa bi preprosto rad odigral igro najprej v postelji. Novi kontroler odpre še en kup novih, nevidenih možnosti v igrah. Čisto odvisno od domišljije programerjev. Lahko deluje kot nekakšen vizir, skozi katerega gledaš TV in streljaš nasprotnike, na njem imaš lahko menije, inventar v igrah, lahko deluje kot risalna tablica, lahko se med samo igro v nekaterih situacijah prenese dogajanje na mali zaslon, ... tega je ogromno.

St235 ::

zaenkrat je vse smo ideja. bomo videli kako bo v praksi. Spomnim se na recimo logitechovo tipkovnico, ki je imela zaslon za določene statistike iz špila pa se nikoli ni zadeva prijela. Tukaj je zadeva sicer na višjem nivoju samo vseeno.
Bo pa kot vedno na koncu odločal nabor špilov in nintendo je tukaj precej konsistenten. (z izjemo 3dds)

Gregor P ::

Kar se mene tiče nobena od teh firm, nimam prav nobenega "tehničnega" opravičila, da se recimo stare igre ne bi mogle igrati na novih konzolah; tako da jaz od vsake nove konzole pričakujem, da bo avtomatično zajemala tudi vse stare igre.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

3furious ::

Kot je rekel Lakotnik, dokler so samo ideje nam nič ne koristi. Za Kinect so tudi obljubljali vse mogoče, v praksi imamo pa večinoma on-rail streljačine in opletanje z rokami, o harcore igrah pa ne duha ne sluha.

Na Zavvi-ju je že predorder za 400 funtov.
In the age of information, ignorance is a choice.

Tr0n ::

Too little too late Nintendo.

Sicer pa je bil vedno problem pomanjkanje hardore iger za konzolo Wii. Ce bo vec softwara za Wii U, potem bo cool, drugace bo spet brezvezen gimmick za casual rajo.

nsignific je izjavil:

LuGi je izjavil:

Nintendo admits its Wii U highlight reel was spiced up with PS3 and Xbox 360 footage

:))



Še dobro, ker nekatere predstavljene igre so izgledale izrazito slabo (Darkstalkers II, recimo). Odlična novica, me je že kar malo skrbelo!

Lol, yeah right.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

matejdro ::

Torej tole je v bistvu ročna igralna konzola, katero moraš priklopiti na večjo konzolo da lahko deluje (in lahko tudi priklopiš na TV za večjo sliko)?

Nevem no, zdi se nekoliko preveliko samo za kontroler.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matejdro ()

Ganon ::

matejdro je izjavil:

Torej tole je v bistvu ročna igralna konzola, katero moraš priklopiti na večjo konzolo da lahko deluje (in lahko tudi priklopiš na TV za večjo sliko)?

Nevem no, zdi se nekoliko preveliko samo za kontroler.


Ne. To je kontroler za novo sobno igralno konzolo. V primeru, da nadaljuješ z igranjem na samem kontrolerju, igro še vedno izrisuje oz. procesira konzola sama, le sliko pošilja na kontroler. Bodo pa na njem (samostojno) delovale mini igre a la Backgammon in podobno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

3furious ::

Nintendu so delnice padle 5% po predstavitvi Wii U.
In the age of information, ignorance is a choice.

BALAST ::

roli ::

Gameboy - tole so dobri časi. Doma mi v predalu počiva še odlično ohranjen GameBoy Color, z original embalažo in par igrami. Tole je bila verjetno super igralna konzola. Veliko boljša od GBA ali DS(L) (kater tudi v predalu nabira prah). Škoda da ne bostaja kak adapter, na katerega bi naložil ROM od stare igre in ga vtaknil v GBC. Bi bilo včasih zabavno igrati kako tako igro verjetno. Ali pa tudi ne.
http://www.r00li.com

St235 ::

jaz sem se ravno spravi lpreigravat Advance wars na mojem androidu. ahhhhhh...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wii U (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
5014225 (9724) 111111111111
»

Nov model Xbox One prihaja 16. junija

Oddelek: Novice / Konzole
3615215 (12774) opeter
»

Nintendo je predstavil Wii U

Oddelek: Novice / Konzole
4212618 (9454) Gandalfar
»

Nova Nintendova konzola Wii U 30. novembra

Oddelek: Novice / Konzole
289528 (7861) plaz21
»

Nintendo predstavil krmilnik za Wii U

Oddelek: Novice / Konzole
3210377 (9430) St235

Več podobnih tem