» »

Spet težave z omrežjem Skype

Spet težave z omrežjem Skype

ComputerWorld - Če ste se poizkusili prijaviti v omrežje Skype, ste bili danes razočarani. Omrežje je že cel dan nedosegljivo. Skypovi inženirji pravijo, da napako že odpravljajo, ni pa znano, kdaj bo omrežje spet delujoče.

Spomnimo, da se je Skypovo omrežje spektakularno razsulo konec decembra, ko je napaka v novi verziji odjemalca Skype povzročila kaskadno odpoved omrežja, tako da so povezljivost izgubili tudi uporabnikih drugih verzij. Naslednje težave so sledile pred dvema tednoma, ko je bilo prav tako potrebno izdati novo verzijo odjemalca. Takrat je bilo prizadetih manj uporabnikov kot decembra, so pa zlobni jeziki takoj povezali težave z Microsoftovim prevzemom, pa čeprav se ta sploh še ni začel in sta podjetji za zdaj še ločeni.

Skype pravi, da so težavo že locirali in začeli odpravljati, tako da bi morala biti storitev vsak hip spet dosegljiva. Ob 14.00 uri je bilo na omrežju še 22 milijonov uporabnikov, uro pozneje pa le še 2,2 milijona. Kaj točno je narobe, niso želeli razkriti.

29 komentarjev

Zeberdee ::

vox.io ftw :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zeberdee ()

trnvpeti ::

Kaksen tel. Za vox?
Dela na ipadu?

Ezg3ta ::

Sej pa že par ur dela normalno.. vsaj meni in kolegom ;)

Sergio ::

@Zeeberdee: sem se hotel registrirati, pa mi SMS ni prisel za verifikacijo. Slucajno ves komu moram tezit da tole pogledamo?

Hvala
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

matejdro ::

Jaz sem se nekje okoli 12h normalno pogovarjal.

Jaka83 ::

Skype gre zadnje čase samo še navzdol. Kakšne načrte ima pa M$ s Skype?

Zeberdee ::

@Sergio: vox.io je dokaj aktiven na twittru...

Drugače pa ne vem, preko računa od kolega, ki je zbral kar nekaj teh refferalov vseskozi kličem v tujino.

DubleG ::

Microsoft added their generic crash library to Skype. :)
GA-P55M-UD2,i5,12GB RAM,Radeon HD 4850,Crucial SSD 64GB,
WD 320GB,WD 5000GB,RevoDrive X2 100GB

krho ::

ja. Sam res, vedno, ko je kaj narobe na omrežju zadeva crashne.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Arto ::

Meni je brat govoril, da je nek ruski heker se spravil na skype, ampak ne vem kje je to slišal.

CyberPunk ::

Spet montirajo nove prisluskovalne vmesne routerje, pa jim ne spila glih v prvo. >:D
Lahko pa da res samo M$ implementira "that one big happy corporate feeling". :))

techfreak :) ::

Omrežje je že cel dan nedosegljivo.

Meni ni delovalo od 12:30 do približno 14:30, kar vsekakor ni cel dan.

nUUb ::

Pred leti sem se preselil iz Windows MSNja na Skype, zdaj pa bo treba iti na Google Talk.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

DonMatejo ::

Google Talk... nikoli.

hook ::

Ma ja, MS gor, MS dol.

Skype je bil že prej crappy, proprietary in nestabiln. To da so prenehal z Asteriskom je pomojem večji problem za uporabnike, kt da jih je MS pohopsal.

Nek odprt standardn protokol bo treba kot npr. Jingle (VoIP stack za XMPP?), SIP ipd, ki bo omogočal interoperabilnost med različnimi omrežji, servisi in klienti.

Kaj je kej zanimivga FS s tega področja:
XMPP
GNU Free Call
Jitsi
Ekiga
Telepathy
Asterisk
...

[1] Extensible Messaging and Presence Protocol -- nekaterim bolje poznan kot Jabber, nekaterim kot GTalk/Google Talk. Oba (J. in GT) sta samo strežnika za XMPP.
http://xmpp.org

GregiB ::

Včeraj mi zadeva ni delovala ob 18:30... tudi kolegu v Srbiji (na drugi strani "žice") ne...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

smash ::

meni v tem trenutku še vedno ne dela

ales85 ::

Zeberdee si prepričan, da tale vox.io dela ok? Meni še profila ne shrani normalno...

techfreak :) ::

ales85 je izjavil:

Zeberdee si prepričan, da tale vox.io dela ok? Meni še profila ne shrani normalno...

Spodaj na strani imaš link feedback in jim napiši svojo težavo.

buneech ::

Meni včeraj skype kakšne 4 ure ni deloval. Tam po 16h je že normalno delal.

madmitch ::

Zeberdee je izjavil:

vox.io ftw :)

Vsaka komunikacijska stvar, ki je omejena na to, da moram pred PCjem sedeti, je fail.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zeberdee ::

@madmitch: Predvidevam, da bodo v temule startupu zelo hitro šli še na z aplikacijami za telefone.

tomazstolfa ::

madmitch je izjavil:

Zeberdee je izjavil:

vox.io ftw :)

Vsaka komunikacijska stvar, ki je omejena na to, da moram pred PCjem sedeti, je fail.


Se strinjam ;) Delamo na tem, da bomo čim prej tudi na drugih napravah.

Tomaž - vox.io

amigo_no1 ::

Imaš tudi wireless slušalko za skype (zraven je še dect base).Domet kot pri navadnem wireless telefonu.

Ales ::

Skype seveda deluje na raznih napravah, npr. na mobilnih telefonih preko wirelessa, na tablicah, na samo za to namenjenih prenosnih telefonih. Ne rabiš sedet za kompom. Ampak to ni point.

Večina bi nas najbrž raje videla splošno sprejetje enega od odprtih protokolov (npr. preko p2p omrežja) s strani uporabnikov, ki jih tako ne bi nadziral ne Microsft ne Google. Vsaj jaz bi...

noteadmin ::

Za uporabnike iPhone/iPad/iPod priporočam aplikacijo Viber. Je free, uporabniško ime je kar telefonska številka. Dela odlično. Prihaja tudi verzija za Android in Blackberry.
_____________________________

nUUb ::

DonMatejo je izjavil:

Google Talk... nikoli.

Wh(aaa)y? BigBrother? Veliko manj vsiljiv kot FB, veliko bolj priročen. Direkt P2P povezava, pri Skypu poteka preko njihovih strežnikov (pošiljanje datotek, itn.....)
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

hamax ::

Poleg tega google talk deluje po odprtem protokolu.

Markoff ::

Eeemmmm, včeraj sem imel 1-urni pogovor s kolegom iz Londona med 16. in 17. uro. Worked like a charm. Sigurno, da je šlo za globalni problem?
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft preobrazil SkyDrive v OneDrive (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5316446 (13446) LJ4L
»

Microsoft z integracijo Skypa v Outlook

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
227575 (5747) Mr.B
»

Še 24 ur za posodobitev odjemalcev za bitcoin

Oddelek: Novice / Kriptovalute
217399 (5475) _Denny_
»

Skype je nazaj

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
103674 (2728) Jst
»

Enodnevni razpad Skypovega omrežja

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
123738 (2512) mtosev

Več podobnih tem