» »

nereg. vozilo pripeljati v slo?

nereg. vozilo pripeljati v slo?

turist1 ::

imam prijatelja ki ima avto v italiji, registracija mu je ze potekla...
on bo odpotoval v tujino za skorja 1 leto, avta ne bo potreboval pa mi ga lahko proda/posodi za leto dni oz. kakor se dogovoriva, a da moram sam poskrbeti za vso papirologijo itd.... pa me zanima, kaj se mi splača?

v slo. ga ne morem pripeljati če ni registriran (vreden je okoli 7000€, ) lahko vzamem v italiji zacasne tablice in registriram avto tu? ali je bolje da ga on registrira v italiji in napiše pooblastilo name in ga vozim v slo z italjansko registraacijo? ne poznam postopkov ne vem kako in kaj...ne vem kaksne stroske imam s tem.. :/ vsak nasvet je dobrodosel....
hvala
lp

videc ::

Pripelješ lahko tudi neregistriranega, ampak samo na prikolici. Nato moraš urediti vse papirje (homologacija, začasne tablice, prodajna pogodba, daevk, ...). Kako je z začasnimi tablicami pa ne vem. Mogoče bi se to še najbolj splačalo.
Tule imaš par vprašanj/odgovorov.
Lp, S.
http://www.durs.gov.si/si/davki_predpis...

St235 ::

Glede na to da gre za eno leto bo dosti lažje, če ga on registrira in ga ti voziš. Načeloma ni za EU nobene omejitve okol tega. Ne škodi pa če zrihtata:
Dvoljenje za uporabo vozila v tujini oziroma italijanski ekvivalent temu in je to to.

Dosti manj ceremoni in stroškov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uvoz avtomobila iz Nemčije (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6433500 (2527) korenje3
»

Uvoz avtomobila iz tujine

Oddelek: Na cesti
4524922 (4993) benjaminp
»

Kako najlažje do darovanega avtomobila iz tujine?

Oddelek: Na cesti
123363 (2530) mn
»

prijava začasnega bivanja v tujini ?

Oddelek: Loža
81510 (1305) #000000
»

Uvoz avtomobila iz Irske (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14818087 (12077) martincek1

Več podobnih tem