» »

Modem under LinuX

Modem under LinuX

jamest ::

Lep pozdrav ...

Eno vprašanje za LinuX strokovnjake.

Imam Linux Red Hat 7.3 in imam modem Motorola SM56 [sofwerski]. Kako spraviti to zadevo v pogon, kje dobiti gonilnike?

Mi lahko prosim kdo pomaga ...

dr.J ::

Lepo bi bilo, če bi najprej sam pogledal po Slo-Tech forumu!

Poglej v "Programska oprema", kjer ima en Mandrake uporabnik enake težave kot ti.

suse80 ::

Dragu uporabnik ST, vedno je najbolje najprej malo
uporabiti kakšen iskalnik (npr. Google), v katerega vpišeš kake magične besede.
V tvojem primeru bi bile to npr. tele besede:
"Download SM56 Drivers"
- vpiši seveda skupaj z narekovaji-!
Ko boš v Google to vtipkal, se ti bo odprla stran z enim kupom linkov in iskani niz bo nekje čisto pri vrhu strani, drugi ali tretji. No, na tem linku gotovo piše vse, kar te zanima o SM56 modemu v Linuxu. -By the way- samo data/fax verzija ti bo delovala, voice verzija pa ne.
Pravzaprav ti priporočam externi modem.

Če ti še vedno ne bo jasno, pa se sepet javi na ST.
Obiščite stran o astronomiji ijn astrologiji http://www.mojevesolje.org

Aspirinix ::

Sorry suse80, ampak tudi interni voice modemi delajo v Linuxu.
Samo driver je potrebno gor dati.>:D

suse80 ::

Aspirinix, thnx za info.
Malo pa sem pobrskal po netu in ugotovil, da
se podpora za ta modem začne in neha pri jedru 2.4.5
in so zelo verjetne težave pri instalaciji v vseh drugih primerih. link!
Katero jedro pa ima RH 7.3?
Na netu sem po forumih zasledil ogromno postov na to temo. Menda ne dela ta modem z nobenim novejšim jedrom od 2.4.5. Toliko, da se ne bi kdo zaman trudil...
Obiščite stran o astronomiji ijn astrologiji http://www.mojevesolje.org

jamest ::

Mislim ... ni se treba delati norca iz mene, sigurno se nisem takoj ko sem naletel na problem prisel jokat na ST in kateri gonilniki so na razpolago sem videl.

Zato sem se obrnil z vprašanjem če ve kdo za kakšno alternativo, pa vidim da nekateri samo ...

Tako za zakjuček vpisovati magične besede v iskalnik, pa tudi znam tako da lahko vidite da se nisem začel z internetom ukvarjati včeraj.

LP

suse80 ::

Hm, jamest, se opravičujem, če si to vzel osebno, misšljeno je bilo bolj humorno. Torej-oprosti in upam da brez zamere. Sicer pa- a ti modem zdaj dela ali ne?
Alternativo boš moral spisat sam, kajti Ljuba Motorola je opustila zanimivi svet Linuxa in prepustila svoje kupce drugim...
Obiščite stran o astronomiji ijn astrologiji http://www.mojevesolje.org

jamest ::

No sej ni frke ....

Ne modem mi se ne dela tako da ... no bom videl ... je pa 100% gonilnikov nebom sel pisat :D

Taras_Bulba ::

Gonilniki so, celo od Motorole originalni. Samo je jeba z njimi, kot je en gor napisal glede jeder. Na mandraku 8 mi je ta modem delal, na 7 ne, na RH 7. neki tud ne. Tko da bo treba po netu kar v winsih skakat. Če ti pa rata usposobit stvar :) :) napiši kako in kaj

Predator ::

motorola ( sm 56 speakerphone, ne netodragon ki je nova izvedenka ) mi dosedaj ni delal še v nobeni distribuciji pa sem šel do pikice po uradnih navodilih in po navodilih ki so napisani v programski opremi; pač winmodemi sodijo kot že ime pove v windowse...

medjugorje-si ::

poskusi v konzoli zagnat ukaz wvdiall in ta ukaz ti bo sam prepoznal modem. potem pa lahko tudi ročno vneseš podatke za konfiguracijo modema.

medjugorje-si ::

pomota;( pravilno je ukaz wvdial

SpecialK ::

kle mas driverje
http://e-www.motorola.com/webapp/sps/si...

testirani so bli samo z RH 7.1;)

suse80 ::

wvdial ne bo deloval, ker se chipset na modemu ne bo odzival, dokler ni inicializiran z določenim programom-gonilnikom. Ta modem ni strojni modem, ki ga res prepozna vsak OS in zanje ni potreben noben poseben gonilnik.

Gh0st ::

Kokrat bo treba še povedat:
software modemi, oziroma modemi za 5k SIT, ki jih vgradiš na PCI port so
t.i. WINMODEMI. in delajo samo v Windowsih!!!!!!!

So pa izjeme, ki se jih da prelisičit, da delujejo tudi na Linuxu. Je pa to preveč
nepoterbnega dela...preglej Winmodems-under-Linux-Mini-HOWTO
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux in modem

Oddelek: Operacijski sistemi
171667 (1428) |_CoBrA_|
»

Gonilniki za Suse Linux

Oddelek: Pomoč in nasveti
10943 (877) Sahel
»

Dobil sem linux, kaj pa zdaj ?

Oddelek: Operacijski sistemi
191409 (1028) jlpktnst
»

Linux rookie

Oddelek: Operacijski sistemi
241888 (1466) dr.J
»

Modem v linux mandrake

Oddelek: Pomoč in nasveti
61037 (972) dr.J

Več podobnih tem