» »

katera nepremičninska agencija/agent?

katera nepremičninska agencija/agent?

Melanholija ::

Zanima me katero nepremičninsko agencijo/agenta priporočate in zakaj? Namreč prodajam dupelx stanovanje na dobri lokaciji v Celju. Zanimajo me vaše osebne izkušnje in ne takšne, da ste slišali od nekoga, ki pozna nekoga ki je...

STASI ::

DTI
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Melanholija ::

DTI?

STASI ::

Sorry DFI. http://www.dfi.si/

Super posredniki naredijo več kot jih zavezuje pogodba. Korektni...
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Melanholija ::

Hvala, sam rabim za Celje. Oni pa ne prodajajo tam.

STASI ::

Ko sem jaz kupoval v Kmaniku je ta nepremičninar reku da tudi v Celju nekaj prodajajo.

Ena opcija je REMAX sam nisem preveč zadovoljen z njimi.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Melanholija ::

Meni so po telefonu tako povedali. Kaj pa Domart nepremičnine, pozna kdo?

LeQuack ::

Razmisli, če se ti splača dati 4% vrednost nepremičnine (poleg davka na promet nepremičnin) za tako storitev.

Težo boš v teh časih našel kupca, ki bo pripravljen s tabo deliti teh 4% (kot v starih dobrih časih, ko je dal vsak 2%), ker kupec ni naročnik storitve te agencije, agencija ne dela v njegovo korist in mu je najbrž vseeno, kateri obraz mu razkazuje stanovanje (in za 2% bi ti moral to razkazati sam predsednik Obama). Veliko pa jih boš najbrž že odgnal s tem, da prodajaš preko agencije (beri zgoraj).

Odločitev je seveda tvoja, samo ne podpisuj kakšnih sumljivih pogodb o raznih ekskluzivnih pravicah do prodaje in podobno (kjer bi morebitna agencija dobila provizija tudi če na koncu sam uspeš prodati).
Quack !

;-) ::

Zakaj bi sploh prodajal stanovanje preko agencije ? Pri nas se nikoli ni izkazalo za dobro to.

Melanholija ::

Še tuhtam, saj bom najprej poskusil prodati sam. Sem mislil, da bi preko agencije lažje prodal. Pač sprašujem, če ima kdo izkušnje.

STASI ::

LeQuack je izjavil:

Razmisli, če se ti splača dati 4% vrednost nepremičnine (poleg davka na promet nepremičnin) za tako storitev.

Težo boš v teh časih našel kupca, ki bo pripravljen s tabo deliti teh 4% (kot v starih dobrih časih, ko je dal vsak 2%), ker kupec ni naročnik storitve te agencije, agencija ne dela v njegovo korist in mu je najbrž vseeno, kateri obraz mu razkazuje stanovanje (in za 2% bi ti moral to razkazati sam predsednik Obama). Veliko pa jih boš najbrž že odgnal s tem, da prodajaš preko agencije (beri zgoraj).

Odločitev je seveda tvoja, samo ne podpisuj kakšnih sumljivih pogodb o raznih ekskluzivnih pravicah do prodaje in podobno (kjer bi morebitna agencija dobila provizija tudi če na koncu sam uspeš prodati).

Koliko % boš dal nepremičninski agenicij je stvar pogodbe med tabo in agencijo. 4% je max, ki ga lahko agencija zaračuna.
Če kupec kupuje preko agencijie je tudi v pogodbenm razmerju z agencijo enako kot prodajalec. Tudi tu je dogovor koliko % bo plačal za storitev.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

SimplTech ::

Sem bil v podobni situaciji pred 1 letom. Prodajal sem stanovanje v centru Celja.

Kot so predlagali že drugi, poskušaj najprej sam prodajati. Stanovanje poslikaš, zbereš čim več podatkov o njem, napišeš dober opis in daš oglas na Bolho, Nepremičnine.net... Dodatno se splača tudi dati oglas v kakšne lokalne časopise (tam oglas ni predrag).

Glede agencij za celjsko regijo, pa kolikor vem je največja Kapitol. Jaz sem tudi preko njih poskušal prodati - so bili kar korektni. Je pa tako da lahko hkrati sam prodajaš in hkrati preko agencije. Samo ko zadevo prodaš, moreš najprej preveriti pri agenciji ali ni kupec prišel preko njih. Ker če ti ga oni napotijo potem so upravičeni do provizije. Če sam prodaš pa jih samo obvestiš da si prodaj in to je to. Jim nisi nič dolžan in tudi v naprej za posredovanje oni nič ne zaračunavajo.

Ti pa sporočam, da se pripravi na veliko "firbcev", ki pridejo stvar gledat. Običajno nimajo ne denarja ne resnega namena kupiti stanovanja, ampak samo ogledujejo. Pa tudi običajno vsi rečejo da jih zelo zanima in da bodo poklicali čez x dni in ne vem kaj. Kaj imajo od tega žal ne vem. Tako da je potrebno kar nekaj potrpežljivosti in stvar običajno traja kar nekaj časa. Razen seveda če imaš srečo oz. zelo iskano lokacijo in dobro ponudbo.

TESKAn ::

Če se lotiš sam, zadevo _dobro_ poslikaj, da se bo kaj videlo iz slik, zraven priloži še tloris, ali poskeniran ali pa ga skiciraj. Tako boš kot prvo pritegnil več potencialnih iskalcev (oglase brez slik avtomatsko preskočiš/jih pogledaš čisto, čisto na koncu), kot drugo pa lahko že iz tlorisa izveš, ali ti je stanovanje všeč ali ne in imaš manj "firbcev". Pa vsaj po moje se ti ne splača zamolčat česarkoli v oglasu (recimo da so še prvotna okna ipd.), tako ali tako ne bo nihče kupoval na lepe oči, na ogledu se pa to itak vidi. Pa kot že omenjeno, posnemi dobre slike stanovanja, ne nekih meglenih zmazkov, malo pospravit pred slikanjem pa tudi ni slabo :).

Agencija pa je dobra, če se ti ne da ukvarjat s papirji, ti vse oni zrihtajo - sej navsezadnje lepo plačaš za to. Slaba stran (poleg manjšega dobička zate) je še to, da potem ne moreš prodat sam/preko tretje agencije, plus v pogodbo ti lahko dajo najnižjo ponudbo, ki jo moraš sprejet ali pa plačat kazen agenciji - recimo ti oglašuješ stanovanje za 130.000, minimalna sprejemljiva cena v pogodbi je 110.000, pride mimo eden in ti ponudi 111.000. Če se ti zdi, da bi lahko iztržil več, moraš agenciji plačat, ker nisi sprejel ponudbe.

Pa velik sreče pri prodaji:).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Melanholija ::

Hvala vsem za vse te informacije, mi bodo pri prodaji še kako prišle prov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ogled nepremičnine in oddaja podatkov

Oddelek: Loža
374464 (3433) Invictus
»

Nepoštena praksa pri nakupu stanovanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8412966 (9814) thramos
»

Katero nepremičninsko agencijo izbrati

Oddelek: Loža
124301 (3811) WhiteAngel
»

Nakup stanovanja - posrednik pijavka?

Oddelek: Loža
3710396 (7873) Telbanc

Več podobnih tem