» »

Spletna stran Prevoz.org ugasnjena zaradi domnevno nezakonitega oglaševanja dela na črno

Spletna stran Prevoz.org ugasnjena zaradi domnevno nezakonitega oglaševanja dela na črno

Slo-Tech - Prevoz.org je uspešna spletna stran, ki promovira medsebojno pomoč, posredno pa tudi bolj ekološko obnašanje v prometu. Omogočala je, da so uporabniki preko nje ponujali prevoz ali si prevoz iskali. Stran so z veseljem uporabljali študentje, ki so se med vikendi vračali v domače kraje. Za relativno majhen denar so si priskrbili vožnjo do doma. Zadovoljni pa so bili tudi tisti, ki so prevoze nudili, saj so poleg prijetne družbe za prevoz dobili tudi nekaj evrov za gorivo. Vsekakor je štopanje s pomočjo novih tehnologij dobilo povsem nov pomen.

A tega je vsaj za sedaj konec. Kot so namreč objavili upravljalci spletne strani, je po mnenju tržnega inšpektorata oglaševanje prevoza na spletni strani kršitev zakona o delu na črno, tovrstni način organiziranja prevozov pa torej nezakonit. Zato so storitev do nadaljnjega onemogočili.

Jemanje štoparjev v avto oz. dogovori za skupno uporabo avtomobila so kot kaže prekršek, ki ga inšpektorji zavzeto preganjajo. Radio Študent je 2. junija objavil prispevek o vozniku, ki se je z domnevnim študentom (kasneje se je izkazalo, da je inšpektor) dogovoril za prevoz, inšpektor pa ga je nato oglobil.

Kakorkoli že, red mora biti in kršilce zakonodaje je treba strogo preganjati, zlasti še, če gre za manj pomembne prekrške. Inšpektorski predali so pač rezervirani za večje stvari. Do nadaljnjega vam zato svetujemo, da ne ustavljate štoparjem, niti da ne štopate.

385 komentarjev

««
«
1 / 8
»»

Afo ::

OK to je pa višek.
Ne da se mi brat ali je to res ali ne... če je, povejte kje, pa se dobimo in gremo na en dobr protest. Vsi.
A bo enkrat že mir s temi debili al ne? A čisto vsakršna človeška solidarnost ni več ok?
Bolje biti mlad in neumen, kot samo neumen!

Samuel ::

Evo, tržni inšpektorat ima novo trofejo. :D

Verjetno bodo ta "dosežek" objavili na svoji spletni strani.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

poweroff ::

Ja saj protest bo v nedeljo. Organiziran je po vseh slovenskih krajih. ;)
sudo poweroff

Pyr0Beast ::

Ja. Tisti brez prevoza že protestirajo !!
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

WarpedGone ::

Birokratska kloaka.
Upam da je ta inšpektor ponosen nase.

Jaz nanj in na to državo nisem.
Zbogom in hvala za vse ribe

BALAST ::

Golobič je že odtopil, ker bo zdaj še manj obiska po šolah in fakultetah.

harvey ::

Dobrodošli v svetu butal....
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

HyperKiller ::

Upravljalci spletne strani!
Pridem protestirat. Povejte kam & kdaj.
Pri Microsoftu uspešno izrezujejo varnostne luknje.

poweroff ::

8-)
Se pravi, če se vozi enkrat na teden tja in nazaj (pa se ne) in vsakič takole ilegalno kasira še 11.39 EUR in če upoštevamo, da ima leto 52 tednov potem na leto zasluži nezaslišanih 1200 EUR (nekaj drobiža manj, no)!!!!111!!111!!!1 Neobdavčeno in na roko, medtem, ko si mora naš premier sam plačevati kavice, pa bi se spodobilo, da mu te stvari krije država, a ne?

http://www.lubica.net/bigwhale/blog/?p=...
sudo poweroff

@nny ::

Tak sistem funkcionira tudi v tujini! A oni pa ne delajo na črno?

Prosim eno macolo, da se usekam po glavi, Butale so prekosile original...

vorantz ::

Ahahahahaha...s takimi neumnostmi par dni pred referendumom bodo pa res dobili podporo za nov zakon :))

FishFreak ::

z veseljem poberem takega inšpektorja ki me po vožnji oglobi..bi ga tko nabutal da ga matka ne spozna pa tudi če me pol toži-bi imel kratkotrajno veselje ko bi tip zagrizu v pločnik

Nerdor ::

Sam štop ni kaznivo dejanje, samo organizirano oglaševanje je. Problem je v temu, če bi avtorji strani opozorili uporabnike, da ne pišejo, koliko bi bili pripravljeni plačati, bi bilo vse v najlepšem redu in skladu z zakoni. Stran prevoz.org ni napačna, samo ena informacija je zmedla inšpektorje, to je koliko kdo pripravljen prispevati. Če bi bilo vse po dogovoru in je stvar posameznikov, potem inšpektor nebi imel se na kaj obesiti. Po mojem, se lahko odpre stran Prevoz.org, samo ne omenjat denarja pa bo ok. A bodo tržni inšpektorji še facebook prepovedal? Stvar je podobna kot s piratebay strežniki, dokler strežejo linke je ok, čim bi en bit avtorskega dela serviral bi fasal visoke kazni, prepoved delovanja in itd. :)
... for lifetime!

Good Guy ::

čak še mal pa bojo ST skenslal zaradi dela na črno..

Majku jim vidim!!

WarpedGone ::

Upravljalci spletne strani!
Pridem protestirat. Povejte kam & kdaj.

Ne smejo.
Bi bila organizacija prostovoljnega dela na črno...

Stran prevoz.org ni napačna, samo ena informacija je zmedla inšpektorje, to je koliko kdo pripravljen prispevati.

Se bo pač valuta prispevka spremenila v marjetice.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

jype ::

Inšpektor je postopal pravilno in po zakonu.

Da je zakon bedast, je pa popolnoma jasno, kdo je kriv.

@nny ::

Good Guy je izjavil:

čak še mal pa bojo ST skenslal zaradi dela na črno..

Majku jim vidim!!


Točno!

Ne bomo več dajali nasvetov n00bom, ki ne ločijo akumulatorja od podaljška! Kr naj nesejo kište na servis, pa naj jim pucajo ven mrgolazen za mastne pare pa smokije bezajo iz USB priključkov!
Lahko pride inšpektor in me pocuka za tasladke! :D

Afo ::

Nerdor je izjavil:

Sam štop ni kaznivo dejanje, samo organizirano oglaševanje je. Problem je v temu, če bi avtorji strani opozorili uporabnike, da ne pišejo, koliko bi bili pripravljeni plačati, bi bilo vse v najlepšem redu in skladu z zakoni. Stran prevoz.org ni napačna, samo ena informacija je zmedla inšpektorje, to je koliko kdo pripravljen prispevati. Če bi bilo vse po dogovoru in je stvar posameznikov, potem inšpektor nebi imel se na kaj obesiti. Po mojem, se lahko odpre stran Prevoz.org, samo ne omenjat denarja pa bo ok. A bodo tržni inšpektorji še facebook prepovedal? Stvar je podobna kot s piratebay strežniki, dokler strežejo linke je ok, čim bi en bit avtorskega dela serviral bi fasal visoke kazni, prepoved delovanja in itd. :)

dej ne nakladi, pa se pejd zdravit. Očitno bi ti država lahko prodala kup dreka za celoletno plačo, pa bi ga takoj sprejel.
Dej vprašaj se kaj se v resnici dogaja in kdo ima tu zaslužek. Stran? Voznik? Potnik?
Bolje biti mlad in neumen, kot samo neumen!

Berserker ::

Tudi jaz ga z veseljem peljem in naj me proba oglobit pa ga med vožnjo ven vržem.

Sicer so v tem letu že dvakrat oglobili mojega očeta za črno delo, pa vsakič me ni bilo doma. Razmišljam o nakupu kalašnikove "na črno".


Počasi bomo prišli tako daleč da se bomo res začeli streljali za preživetje kot v Siriji in Jemnu. Banda državna. ;(

revvs ::

Pri nas je vse delo na črno samo ne ko političar dobiva 3 plače.

jype ::

Riot77> Dej vprašaj se kaj se v resnici dogaja in kdo ima tu zaslužek. Stran? Voznik? Potnik?

Js poznam enga iz prekmurja, k je že četrto jahto nabavu!

Isotropic ::

hjam, saj inspektor je imel prav, tisto je bilo delo na crno. je pa vseeno prizadeta fora.

st0jko ::

ugodno prodajam granitne kocke...
keks?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: st0jko ()

KoMar- ::

Svinjarija.

Gost ::

Uf ... spet ena za pravnike. Imamo pa vse tako zakomplicirano. če pa še kaj ni, pa si še bolj v naši državi zakompliciramo. To je ena izmed posledic "pravne države", ZKP-ja po mojem v zakone nikoli ne bomo uspeli v celoti integrirati.

Granitne kocke? Da se na drugačen in miren način izboriti svojo pravico!

MIHAc27 ::

Se čisto strinjam z Nerdorjem. Sam sem se tudi registriral ker sem rabil daljši prevoz, a potem nič kaj dosti več. Ne spominjam se, da bi takrat kdo omenjal denar. Se mi pa zdi normalno da nekomu ki me zapelje 50, 100 ali pa še več KM nekaj dam. Malo za bencin ali pa vsaj čokolado.

Če se dva samo dogovorita, da greta v isto smer, in noben ne omenja denarja je po mojem skromnem mnenju to čisto sprejemljivo.

Na veliko se promovirajo vožnja več oseb v vozilu (da se zmanjšajo CO emisije, gužva na cesti itd.). Avtobusi in vlaki vozijo kako že?
Kdor ma avto tudi ve kak lep strošek je vsako leto ob registraciji.

black ice ::

jype je izjavil:


Js poznam enga iz prekmurja, k je že četrto jahto nabavu!

Damn Jure, dogovorila sva se, da boš tiho če ti eno šenkam.

PrimozR ::

black ice je izjavil:

jype je izjavil:


Js poznam enga iz prekmurja, k je že četrto jahto nabavu!

Damn Jure, dogovorila sva se, da boš tiho če ti eno šenkam.

Vidiš, napaka, jure noče jahte ampak kolo!

Gost ::

Kaj ti bo kolo, če imaš pa prevoz.org.

christooss ::

Če pa se dva človeka sama zmenita za delitev stroškov, mimo Prevozi.org, je delo na črno? Mal je čudna vsa tale situacija, kdo je kršil zakon, spletna stran ali "ponudnik" storitev?

P2P naj se organizira spletna stran, da bodo vsaj oni zakonsko kriti.
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

WarpedGone ::

hjam, saj inspektor je imel prav, tisto je bilo delo na crno. je pa vseeno prizadeta fora.

Kakšna je legalna oblika dejavnosti, ki je primerna v tem primeru?

s.p. za 10 EUR mesečnega prometa pač ni primerna reč.
Klasifikacija takšne "samopomoči" kot dela na črno je direkt državno zatiranje konkurence državnim prevoznikom.
Zbogom in hvala za vse ribe

revvs ::

V prekmurju so taki ki dobijo 1500 evrov na uro za uradno inšpekcijo neke lokacije. To ni delo na črno, to je pravna država.

Isotropic ::

saj so bili na strani tudi okvirni zneski, koliko hoce za voznjo.

Katara ::

Kako bomo glasovali v nedeljo?

jype ::

Gost> Kaj ti bo kolo, če imaš pa prevoz.org.

Torbo sm zgubu.

iKvalita> Kako bomo glasovali v nedeljo?

Za pokojninsko reformo - je nujna.

revvs ::

Katara je izjavil:

Kako bomo glasovali v nedeljo?

Verjetno proti, vendar odvisno proti čemu.

Afo ::

ja treba bo nekaj spremenit. za reformo. tudi tako ki ukine take neumnosti!
Bolje biti mlad in neumen, kot samo neumen!

WarpedGone ::

Ni več nobenega dvoma. Zelo bom razočaran če ne bo vsaj 50% udeležbe in vsaj 90% 3 x proti.

Vsem, ki ste pred leti podprli aktualno oblast:
HVALA, odlično ste zajebali državo in sebe.
Zbogom in hvala za vse ribe

Katara ::

V nasi drzavi ni vec nic dobrega. Sluzi in onemogoca se tiste, ki imajo najmanj - torej maso ljudi, ki doprinese najvec v skupno blagajno.

V nasi drzavi je vse delo na crno ali pa je tako obdavceno, da se ne splaca!

revvs ::

Fašižem je že spet tu, kravata je imuna, stran zaprta od kravate.

BlueRunner ::

TIRS je ukrepal na podlagi trenutno veljavne zakonodaje.

Če se na referendumu zakon o preprečevanju dela na črno zavrne, bo ostalo isto.
Če se na referenudmu zakon o preprečevanju dela na črno ne zavrne, bo ostalo isto.

Naj me kdo popravi, če se motim.


... in ja. To je beda.

fosil ::

A se inšpektor sploh sme predstavljat kot študent?
Tako je!

Katara ::

3X NE v nedeljo, je izraz za nestrinjanje z vsem kar se dogaja zadnji dve leti...

jype ::

WarpedOne> Vsem, ki ste pred leti podprli aktualno oblast:
WarpedOne> HVALA, odlično ste zajebali državo in sebe.

WTF? Kaj ma pa to zveze z "aktualno oblastjo"?

BigWhale ::

Ah, potrebna je samo manjsa sprememba. Za voznjo naj sofer zakasira PO opravljeni voznji. Inspektor pa naj pes pride domov. ;>

čuhalev ::

Po moje je kazen na mestu, ker gre za tajitev DDV. Voznik bi moral za svojo storitev izdati račun. Da pa lahko izda račun pa mora biti pravna oseba. Ker gre za v naprej dogovorjeno ceno, to vsekakor ni "prostovolni" prispevek niti donacija.

Morda bi bilo dovolj, če bi izdal potrdilo o plačilu oziroma tisti modri listek, ki ga dobimo, ko pobirajo prispevke za cerkev, gasilski dom itd. potem pa dobimo koledar.

Sicer pa je inšpektor imel res preveč časa. Žal. Preteklosti ni mogoče spremeniti.

Legalna rešitev bi bila, da potniki naberejo denar in mu tankajo avto, pri čemer dobijo račun. :>

WarpedGone ::

WTF? Kaj ma pa to zveze z "aktualno oblastjo"?

Nič, popolnoma nič.
Da boš lažje spal. Tvoji sarkastični izbruhi so jasen znak, da te žre ...
Zbogom in hvala za vse ribe

BALAST ::

Legalna rešitev bi bila, da potniki naberejo denar in mu tankajo avto, pri čemer dobijo račun. :>

Delna rešitev bi bila kupovanje kuponov za prevoz, ki bi bili subvencionirani in regulirani s strani države.

revvs ::

Kazen je na mestu, ko bo veljala za vse. Ker država propada izključno zaradi zapravljanja državnih sredstev v črne kroge poznanstev in prodaje podjetij. Vendar ima očitno stran prioriteto in bolj škodujoč učinek.
««
«
1 / 8
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uber kaznovan v Franciji, Nemčija zavrnila pritožbo

Oddelek: Novice / Ostale najave
4215827 (13280) nekikr
»

Prevoz.org vozi! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
18023377 (10974) fosil
»

Spletna stran Prevoz.org ugasnjena zaradi domnevno nezakonitega oglaševanja dela na č (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / NWO
38583469 (68550) BlueRunner
»

Prevoz.org ugasnjen (II) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
11324755 (20043) BlueRunner

Več podobnih tem