» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
11 / 270
»»

jype ::

kokoon ::

mam pa filing da mtgox ni edini na "udaru", deepbit se mi nekaj cudno obnasa, 50btc tudi vcasih pokaze 502...
[kokoon]

jype ::

Več različnih težav hkrati je, kar je pričakovano. Večina itak gostuje pri razmeroma sposobnih ponudnikih in večini trgovalski vmesniki delujejo tudi, ko so spletne strani nedosegljive.

A. Smith ::

A. Smith> Glej... to, da si država ne more pomagat s tiskanjem, še ni anarhija, ok?

Ampak to tudi ni razlog, da se država boji bitcoina.


"Državo" sestavljajo pretežno ekonomisti, ki so mnenja, da država brez tiskanja težko gre. Trenutno vsi tiskajo, začenši z EU. Tko da, enim gre BTC de facto iz točno tega razloga na jetra. Samo spremljaj Krugmana, koliko žolča bo še izlil.

A. Smith> Sicer po mojem mnenju tudi neke vrste anarhija ne bi bila nujno nedopustna

Po moje tudi ne, nikakor. Vidim pa težave, ker ljudje niso odgovorni (in to se ne bo spremenilo, ne glede na to kako bi se midva znala učinkovito dogovoriti za vse živo mimo vsake hierarhije).


Nivo socialnih podpor se je zadnja leta zamnjšal. V preteklosti pa so bile relativno dosti višje, kar med ljudmi sproža občutek, da je vsako tveganje v redu, saj je tako vedno mam država zadaj, ki te varuje. Moralni hazard pač. In ja, nikoli se ne bodo VSI obnašali odgovorno, pač Gauss. Vseeno, zavedati se je treba tega efekta.

A. Smith> Wishful Thinking? Avtrijski ekonomisti so napovedali tako dotcom balon, kot nepremičninski krah v ZDA. Minstream ekonomisti, po drugi strani, NIČ OD TEGA. Ker če bi mainstream folk to pričakoval, bi se temu izognili.

Ne, to ne drži niti približno. Če bi avstrijski ekonomisti dejansko napovedali te balone, bi bili zdaj najbogatejši ljudje na svetu - pa še zdaleč niso.


Peter Schiff in Kyle Bass sta v resnici precej zaslužila, verjetno je še kdo podoben, vseh pač ne poznam.

Vsekakor pa s takimi trditvami kažeš svojo nevednost, ker se očitno ne zavedaš, da je tudi 100% pravilnim razmišljanjem zelo težko ujeti točen čas. Oziroma, kot je že Keynes izjavi: Trgi so sposobni ostati neracionalni bistveno dlje, kot vi solventni!

A. Smith> Avstrijski ekonomisti pravijo, da naj država bo, ampak majhna in učinkovita.

To sploh ni vprašanje ali problem - problem je v tem, ali je država lahko učinkovita, če sploh nima nobenih vzvodov, s katerimi bi karkoli lahko spremenila.


Ne vem, kaj točno si s tem želel povedati, ampak ponavadi je rešitev poenostavitev zakonodaje, ne siljenje državljanov v to, da se podrejajo raznim norostim.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

jype ::

A. Smith> Ne vem, kaj točno si s tem želel povedati, ampak ponavadi je rešitev poenostavitev zakonodaje, ne siljenje državljanov v to, da se podrejajo raznim norostim.

Zakonodaja nič ne pomaga, če se je ne da izvajati.

A. Smith> Peter Schiff in Kyle Bass sta v resnici precej zaslužila, verjetno je še kdo podoben, vseh pač ne poznam.

Premalo, da bi ju lahko resno jemali. Tudi jaz sem (in "vsi smo vedeli", da gre za balon).

Države, ki jih je balon najmanj prizadel, so tiste, ki so delale najbolj keynesijansko.

A. Smith ::


Zakonodaja nič ne pomaga, če se je ne da izvajati.


Manj je komplicirana in manj regulativna, lažje jo je izvajati.


Premalo, da bi ju lahko resno jemali. Tudi jaz sem (in "vsi smo vedeli", da gre za balon).


Zakaj potem nisi milijarder?


Države, ki jih je balon najmanj prizadel, so tiste, ki so delale najbolj keynesijansko.
Ne trolaj. Pumpanje poceni denarja v gospodarstvo (core keynesijanski ukrep) je sploh povzročilo nastanek dotcom in realestate balonov!
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

jype ::

A. Smith> Manj je komplicirana in manj regulativna, lažje jo je izvajati.

Ta trivialna rešitev je neuporabna. Odsotnost države je torej najboljša možnost? "Avstrijci" zelo pogosto pozabljate, da je koncept zasebne lastnine stvar zelo drage družbene pogodbe.

A. Smith> Zakaj potem nisi milijarder?

Ker je moje premoženje zrastlo samo za stokrat.

A. Smith> Ne trolaj. Pumpanje poceni denarja v gospodarstvo (core keynesijanski ukrep) je sploh povzročilo nastanek dotcom in realestate balonov!

Tudi, ja, ampak pumpanje denarja v gospodarstvo ni nujno napačen ukrep. Nemčija je keynesijanstvo celo internacionalizirala in zdaj plačuje tujim državam, da bodo te lahko vrnile dolg njenim bankam, da ne bo šlo vse prot hudiču (in druge možnosti nimajo, čeprav ga država ni srala, samo zasebne banke so ga, od katerih obstoja je gospodarstvo še vedno odvisno).

A. Smith ::

Ta trivialna rešitev je neuporabna. Odsotnost države je torej najboljša možnost? "Avstrijci" zelo pogosto pozabljate, da je koncept zasebne lastnine stvar zelo drage družbene pogodbe.

Če nočeš komunizma, imaš pač privat lastnino. Imaš dve izbiri: dovoliš orožje ali pa plačuješ policijo (tratja - oboje...).

Kar se pa ostalih stvari tiče (intelektualne lastnine), je stališče avstriske šole ekonomije zelo zanimivo, preberi si ga.

Tudi, ja, ampak pumpanje denarja v gospodarstvo ni nujno napačen ukrep. Nemčija je keynesijanstvo celo internacionalizirala in zdaj plačuje tujim državam, da bodo te lahko vrnile dolg njenim bankam, da ne bo šlo vse prot hudiču

Tej pravljici sem tudi sam dolgo verjel, a ji ne več. Nemčija je izpostavljena v Grčiji z 8 milijardami bančnih terjatev. Kar je proti 2000 milijardam (kapitalu nemških bank) mušji prdec.

Tisto, česar se Nemčija zares boji, je razpad EMU, ali celo EU. To bi se pa Nemčiji precej bolj poznalo.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

jype ::

A. Smith> Kar se pa ostalih stvari tiče (intelektualne lastnine), je stališče avstriske šole ekonomije zelo zanimivo, preberi si ga.

Poznam in se z njim strinjam.

A. Smith> Nemčija je izpostavljena v Grčiji z 8 milijardami bančnih terjatev. Kar je proti 2000 milijardam (kapitalu nemških bank) mušji prdec.

Ne, ni. Problem ni izpostavljenost bank sama po sebi, ampak skupna monetarna politika.

A. Smith> Tisto, česar se Nemčija zares boji, je razpad EMU, ali celo EU. To bi se pa Nemčiji precej bolj poznalo.

Ja - in to je tisto, kar bi ob kompletnem odpisu dolga grškim dolžnikom dejansko implicirali - ker bi to zelo jasno pomenilo, da grški subjekti _ne morejo več do denarja_.

Tudi Slovenija bo, če bo potrebovala pomoč, pomoč tudi dobila. Če je ne dobi, ne bo več del EU, česar si EU noče privoščiti (pa tudi smisla nima nobenega).

A. Smith ::

Ne, ni. Problem ni izpostavljenost bank sama po sebi, ampak skupna monetarna politika.
Zdaj praviš, da izpostavljenost bank ni problem.

Prej si pa rekel:
Nemčija [...] plačuje tujim državam, da bodo te lahko vrnile dolg njenim bankam...


A se ti zavedaš, da sproti tarčo premikaš? Diskutirati s teboj je težko, ker tolikokrat zamenjaš temo (premakneš tarčo), da se ne ve, čemu in zakaj se je debata sploh začela.

Kakorkoli že, za razglabljanje o lastni valuti in EMU podobnem priporočam članke Črta Jakhla.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

jype ::

A. Smith> Zdaj praviš, da izpostavljenost bank ni problem.

Sam po sebi. Je problem, ker je tesno povezan z integriteto evroobmočja.

A. Smith> A se ti zavedaš, da sproti tarčo premikaš?

Ne, to ni res. Pogovarjamo se o precej bolj zapleteni stvari kot je zgolj "posodu sm mu, zdej mi pa ne vrne".

kokoon ::

kr huda debata, edin ni tok o bitcoinu.
[kokoon]

nekdonekje ::

Kaj pa pravite na to, da obstaja in se pripravlja toliko alt valut? So to samo muhe enodnevnice preveč odvisne od bitcoina ali bi lahko ob kaki prigodi bitcoina prevzele vodilno mesto.

Tak malo za šalo bi kupili novo valuto foodcoin?
 foodcoin

foodcoin

Gregor P ::

Morda, če bi ta kovanec dejansko sprejeli na vseh tržnicah na svetu v zameno za hrano, ki jo prodajajo tam8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

jype ::

Različne valute imajo različne parametre. Litecoin se znatno hitreje potrdi, a je manj odporen na določene vrste goljufij, na primer.

Tudi njihovo vrednost trenutno določajo predvsem špekulanti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

BitBest ::

Ja kot kaže je Bitcoin na zelo dobri poti, da do konca meseca doseže 200$
Glede iz BTC v € pa tud ni noben problem prenest....:)

jype ::

BitBest> Glede iz BTC v € pa tud ni noben problem prenest....:)

Dokler se otroci igramo s tem. Že če bi poskusil prodati več kot 20.000 bitcoinov hkrati, bi tečaj na največji borzi spravil na polovico.

BitBest ::

Ja ti čist verjamem, zato to delamo postopoma... in ni problemou.. zelo lepo laufa

Sam sem šou računat...20.000 bitcoinov spet ni tolk, v primerjavi kolk btc-jev je v obtoku :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BitBest ()

DeeJay ::

Litecoin naj bi po govoricah in temu screenu, ki se zdej širi (http://i.imgur.com/81Vir0p.jpg) pršu na MtGox 10.4. ... če je to res bo pomojem kr poskoču. Danes je že cel dan na cca $4

MrStein ::

"Litecoin is a peer-to-peer Internet currency that enables instant payments"

Eh, kaj pa onih nekaj minut, da se transakcija potrdi? (velja za BTC enako)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jype ::

MrStein> Eh, kaj pa onih nekaj minut, da se transakcija potrdi? (velja za BTC enako)

Pri LTC so ti časi znatno manjši (v zameno za manjšo integriteto, jasno). Trenutno 6 potrditev transakcije v BTC vzame do 2 uri.

DeeJay> Litecoin naj bi po govoricah in temu screenu, ki se zdej širi (http://i.imgur.com/81Vir0p.jpg) pršu na MtGox 10.4. ... če je to res bo pomojem kr poskoču. Danes je že cel dan na cca $4

Verjetno. Splača se jih kupit že prej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

BitBest ::

Jp! Zgleda, da bo ta LTK tud obetaven...

bond007 ::

Kje priporočate nakup LTC z BTC?

jype ::

BTC-e in vircurex, ne nujno v tem vrstnem redu.

Karaya 52 ::

nekdonekje je izjavil:

Kaj pa pravite na to, da obstaja in se pripravlja toliko alt valut? So to samo muhe enodnevnice preveč odvisne od bitcoina ali bi lahko ob kaki prigodi bitcoina prevzele vodilno mesto.

Tak malo za šalo bi kupili novo valuto foodcoin?
 foodcoin

foodcoin



Koncept "competing currencies" je precej stara rec. Imas predele v ZDA, kjer ze od pionirskih casov uporabljajo svoje valute. Naceloma ustava ZDA pusca drugim valutam prosto pot. Naceloma.

Ce "vladna valuta" izgubi primat s tem vlada izgubi pomemben davek, inflacijo. Ampak tisti, ki jih ta koncept zanima, so imo dobro informirani glede plenjenja centralnih oblasti in temu primerno previdni.

Pesimist ::

Kaj najbolsa kao cheap graficna za minanje je baje ATI 7850 ali 6870?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

jest10 ::

In s katerimi novimi valutami se še špilate, poleg BTC? Se trenutno splača kakega od teh xyzcoin "minirat" doma?

jype ::

jest10> Se trenutno splača kakega od teh xyzcoin "minirat" doma?

http://dustcoin.com/mining

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Jinto ::

LTC se morda trenutno splača, ne vem, ker ga ne spremljam. Apak zasnova je približno ista kot BTC po tehničnem vidiku. Skoraj enaka reč, le malce drugače zapakirana.

Morda pa se splača PPCoin, ki je precej drugačna zadeva kot BTC in ne potrebuje toliko računske moči. Če BTC iz kakega razloga pade, se zna PPCoin izkazat.

http://www.ppcoin.org/static/ppcoin-pap...

Tilen ::

Je sploh kaksna varjanta za minat LTC, brez da si del botneta na ircu? ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

jype ::

Tilen rad prodaja neumnosti.

En pool (od vsaj štiridesetih aktivnih) uporablja IRC za komunikacijo. Morda še kak drug. Pool, v katerem sem minal jaz, ga ne.

Tilen ::

Potem pa razjasni vsem, kako bi se tvoj način minanja razlikoval. Kateri mining tool uporabljaš? Dvomim, da je uraden tool narejen tako, da random minerje vrze v botnet.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

jype ::

Tilen> Dvomim, da je uraden tool narejen tako, da random minerje vrze v botnet.

"Uraden tool" ne obstaja. Litecoini imajo cel kup različnih CPU in GPU orodij za rudarjenje. Referenčni odjemalec za LTC sicer zna rudariti, a se ga v praksi ne uporablja - uporablja se ga za vzdrževanje p2p omrežja, ki zagotavlja obstojnost transakcij.

Če rudariš sam, potem moraš imeti znatno količino računalniške moči, da lahko konkuriraš rudarskim gručam, zato je tvoja najboljša možnost priključiti se eni od takih skupin:

https://github.com/litecoin-project/lit...

Nagrado vedno dobi samo tisti, ki pravilno podpiše blok in težavnostno prilogo, tako da so tisti, ki rudarijo individualno, zelo redki (in imajo v stanovanju zelo vroče).

maco-maco ::

Sem šel zdajle pogledat. Ker litecoinpool.org ne dela, sem pogledal na pool-x.eu. Konec januarja 2012 se je dalo z enim jedrom ??? (se mi zdi da je blo eno jedro od PC-ja, ki je rudaril BTC-je) dobit 15 LTC-jev na dan :D
Dobiček LTC-jev je pri meni presegel dobiček BTC-jev.
LP
Kaj?

jype ::

maco-maco> Konec januarja 2012

To je več kot eno leto nazaj. Vrednost je bila takrat približno nič.

maco-maco ::

Se mi zdi bolj pomembna vrednost ko jih prodaš (v mojem primeru cca 4). Res neverjetno.
Kaj?

pegasus ::

Če me kdo sponzorira, mu sestavim eno mašino z 22 gpuji.

jype ::

http://freico.in/

Zelo zanimiva shema.

_Tom_ ::

Kupim 10 BTC. Anyone? :)

Karaya 52 ::

Demurrage forces freicoins to circulate at deliberately high rates.


To je imo zgreseno. Ce lahko kaj na dolgi rok resi virtualne valute je to ohranjanje vrednosti, da postane digitalno zlato. Potrebna je neka stopnja likvidnosti ampak to imo ni tako velik problem.

vostok_1 ::

Če se bo razvilo tolk konkurenčnih valut, kolk bo sploh praktično kupovanje dobrin? Menjavanje iz enega v drugega bo spet končalo pri kakšnem middlemanu, ki bo svoj delček vzel.

jype ::

Karaya 52> To je imo zgreseno.

Ni. Bilo bi, če alternativa (v tem primeru bitcoin) ne bi obstajala.

V trafiki ne plačuješ z zlatom, ki je analogen bitcoinu, temveč z ničvrednimi papirčki, ki so fiat valuta.

Jinto ::

Meni ni všeč, da vzamejo 80% zase.

Karaya 52 ::

Gotovo, vsakemu svoje. Ampak z zlatom ne placujes, ker ni prakticen, ima pa bitcoin vecino dobrih karakteristik zlata. Digitalna oblika ima svoje prednosti in slabosti. Zakaj nebi obstajali TRRji s kapaciteto parih valut, na blagajni bi pac placal v eni... lahko klasicni, lahko tudi v kaksni drugi. Enostavno imo, bolj enostavno kot mobitel z dvema sim.

jype ::

Ja, nadvse enostavno. V resnici gre za ekvivalent bitcoinu z drugimi parametri omrežja, ki zagotavljajo cirkulacijo. Če valuto držiš, gnije.

Glavna težava bitcoina je že danes čas, ki ga potrebuješ za potrditev transakcije. Sodobnejše različice to težavo na različne načine in različno dobro rešujejo ali celo odpravljajo.

Karaya 52 ::

Hja, gnije ce prometa ni. Za zlato bi lahko rekel, da gnije ampak ker zadeva dobro ohranja vrednost ker je edinstvena, ima dovolj velik trg. IMO lahko preveliko stevilo podobnih valut vodi v entropijo tako da je potrebno spremljati, kako bodo nove valute vplivale na tecaje obstojecih virtualnih valut.

jype ::

Karaya 52> Hja, gnije ce prometa ni.

Ne, pri FreiCoin omrežju dejansko izgublja vrednost, ko stoji. Dlje ko stoji, več te bo stala naslednja transakcija.

Karaya 52> Za zlato bi lahko rekel, da gnije ampak ker zadeva dobro ohranja vrednost ker je edinstvena, ima dovolj velik trg.

Ja, temu modelu sledi bitcoin (in vlogo očitno odlično opravlja - špekulantje v bitcoin vlagajo veliko hitreje, kot so v zlato konec sedemdesetih).

Karaya 52> IMO lahko preveliko stevilo podobnih valut vodi v entropijo tako da je potrebno spremljati, kako bodo nove valute vplivale na tecaje obstojecih virtualnih valut.

Načeloma ni videti, da bi bitcoin trpel zaradi vedno hitrejšega uvajanja novih valut, razlike med njimi so pa itak "open source", tako da se da posledice teh razlik precej jasno napovedati.

Mipe ::

Pogoltneži bodo že našli način, da izkoristijo freicoin. Kako se poračuna ta demurrage fee? Med transakcijami? Če freicoin izgublja vrednost s tem, da zgolj "leži" na računu, očitno ne. Nikjer pa ni omenjen transakcijski fee. Če je ta ničen, kaj preprečuje hoarderjem, da ne bi izkoristili breztarifnih transakcij za ohranjanje vrednosti teh freicoinov? Tudi če obstaja transakcijski fee, dokler je ta manjši od tega demurrage fee-ja, se še vedno splačajo ciklične transakcije. Tako rekoč pranje denarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

jype ::

A ne bi blo vljudno, če bi si temeljito prebral, kako ta reč v resnici deluje, preden pišeš takšne reči?

Mipe ::

Prebral sem. Kje so transakcijske tarife?
««
11 / 270
»»