» »

Upvote-anje komentarjev/postov

Upvote-anje komentarjev/postov

pivmik ::

Na Slo-Techu res že kronično pogrešam gumbek za upvote ( +1 / iLike / thumb up ) pri komentarjih/postih. Vse druge strani ga že majo in sem se ful navadil nanj (npr. reddit, imgur, rtvslo.si,...).

S tem gumbkom bi z enim klikom in brez "dvojenga smetenja" strinjal z določenim komentarjem in mu dal svoj glas. Zakaj bi moral spet isto napisat ali pa quotat in dopisat "se strinjam"?

Obiskovalci ne bi zgubljali časa z branjem nekvalitetnih in zavajajočih komentarjev, saj bi le-ti imeli nizko število upvote-ov. S tem bi bili "avtomatsko" izpostavljeni le kvalitetni komentarji. Zavajanja, glasni negativce in trolle se bi manj slišalo. Dovoljšni bi bili le pozitivni upvote-i, negativno ocenjevanje po moje niti ni potrebno. Menim, da se bi kvaliteta celotne ST skupnosti zvišala.

A lahko ta feature pričakujemo v kratkem?
 Upvote na Slo-Tech

Upvote na Slo-Tech

LP, Gregor GRE^
  • spremenil: pivmik ()

Pyr0Beast ::

Ne, ker je diskriminatoren !! :P
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Meizu ::

Ne! Ne potrebujemo še enga fejsbuka in podobnih oslarij. Sem odločno proti temu.

puffs ::

+1, je precej lažje brat, sploh ko ima kakšna debata že precej strani. Ampak moderatorji mislijo da je to za ovce. Tuki se je že pisal o tem.

root987 ::

Če lahko prispevaš k diskusiji le "se strinjam" brez kakršne koli dodane vrednosti, le-tega (ne)strinjanja ne rabiš deliti z ostalimi.

Sicer se pa večina "+1" komentarjev, ki res ne dodajo nič k diskusiji že sedaj redno briše.

T.i. upvote-i pa bi se lahko v prenekateri temi izrodili - že ničkolikokrat se je zgodilo, da je bilo v določeni temi neko stališče zastopano številčneje (skozi celotno temo ali v določenem časovnem intervalu), a vsebinsko šibkeje, in v takšni temi bi množica preprosto utopila prispevke avtorjev, ki se z njimi ne bi strinjali.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()

Lonsarg ::

Gre za to, neki je forum, neki so pa komentarji. NI ISTO. Forum NIKAKOR ne more imeti +1, gre za debato, ki ima vrstni red in ne moreš nekaj mešat, da je brez repa in glave.

Tak da edini način za uvedbo +1 pri komentarjih na novice je, da se LOČI komentarje na novice, ter sam forum.

Kar pa zna čist spremenit koncept slo-techa in je pravzaprav nemogoče to spacat ločeno pod eno spletno stranjo. Torej naj forum ostane forum. Novičarski portali z dodatkom komentarjev pa naj bodo zase, ne gre mešat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Meizu ::

Točno to kar pravi Azgard. Slo tech bi se spremenil v en velik argumentum ad populum, kjer bi bila dobrodošla le masovno sprejeta mnenja.

Ne predstavljam si, kako bi to kakorkoli koristilo temu forumu. Tako ali tako se v vsaki debati osnujeta dva tabora, ki se spodbijata, rezultat bi bil zmešnjava teh vote-ov. V temi kaj kupiti sploh ne bi vedel dejansko kaj dejansko kupit, ker bi 1500 14 letnih nVidia fanov 5000x obkljukalo tistega, ki predlaga nvidio, pa čeprav je dražja, potratnejša od AMDja. Dam samo primer.

Takšne stvari na forum ne spadajo. Zato naj ostanejo na facebooku in podobnim šaram.

Pyr0Beast ::

Ne predstavljam si, kako bi to kakorkoli koristilo temu forumu

No. Pa naj se zadeva realizira pa si boš predstavljal :))

Daš pod Quote of the day in naj folk glasuje, take dobre vsebine pa naj se arhivira.

V bistvu naj dodajo knof 'tole pa spada v arhiv' ipd.

Takšne stvari na forum ne spadajo. Zato naj ostanejo na facebooku in podobnim šaram.

Zato se pa smeti po forumu.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Po forumu bi se smetilo brez ali z tem featurom. Kakorkoli obrneš.

To je pa delo moderatorjev, da pucajo smeti.

Bolj bi se strinjal s tem, da uvedejo npr. "report spam" ali pa nekaj v tem stilu. Klikneš gor, in moderator dobi obvestilo, kaj se je kje zgodilo. Tako se olajša brskanje, pa še hitrejše bi se pucalo.

jazbec ::

Meizu je izjavil:

Ne! Ne potrebujemo še enga fejsbuka in podobnih oslarij. Sem odločno proti temu.

se strinjam

Meizu je izjavil:

Bolj bi se strinjal s tem, da uvedejo npr. "report spam" ali pa nekaj v tem stilu. Klikneš gor, in moderator dobi obvestilo, kaj se je kje zgodilo. Tako se olajša brskanje, pa še hitrejše bi se pucalo.

to sem pa takoj, da se naredi-še posebej zdej ko so ti mali oglasi od tistih, ki uporabljajo google translate in ti obrne želodec ko bereš+samos pamanje jih je

Gandalfar ::

Uvedba "like" gumba, ki bi tudi potencialno skrival vsebine bi pomenilo bistveno spremembo dinamike foruma. Kot smo se že v preteklosti naučili, ko smo imeli zvezdice na podlagi števila poslanih sporočil, slepo kopiranje iz drugih forumov ni vedno najboljša ideja.

Kot ste že opazili, na slo-techu navadno ne delamo stvari kot na ostalih forumih, kar ima za posledico da lahko danes bistveno hitreje odgovarjate in komentirate na forumu, modro črto in pregleden vmesnik.

O upvote, karmah in podobnih stvareh razmišljamo vendar gre debata bolj v smer Stackoverflow dinamike kot Facebook/Reddit. Ko bomo videli način kako s takšnimi tehničnimi spremembami izboljšamo kvaliteto foruma, jih bomo tudi implementirali.

pivmik ::

Jaz NISEM za to da se vrstni red komentarjev/postov meša (soritra po št upvoteov) in tudi NISEM za avtomatsko skrvanje komentarjev z majhnim številom upvoteov.
Ne vem zakaj zavajate in tolmačite po svoje in vsiljujete svoje predsodke.

Jaz sem le in izključno za to, da se doda upvote feature +1. Da bo lahko vsak uporabnik ST oddal svoj glas +1 določenemu komentarju/postu ter da vidi oddane glasove poleg komentarjev/postov.

"Filtriranje" in "sortiranje" se bo delalo v očeh oz. glavah obiskovalcev.

Kot vidite ravno danes je novica na ST da je tudi Google dodal storitev +1:
ST: Google razširil storitev +1 na vse spletne strani


PS:

jazbec je izjavil:

Meizu je izjavil:

Ne! Ne potrebujemo še enga fejsbuka in podobnih oslarij. Sem odločno proti temu.
se strinjam
LOL to kar sem napisal:
Citiranje in napisanje se strinjam

PS: Gumbek "Report SPAM" je tudi dober predlog.
LP, Gregor GRE^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pivmik ()

black ice ::

@PicNiK: Torej predlagaš sistem kot je na internetmojster.com?

smash ::

se strinjam z predlogom....pravtako bi predlagal da bi na vrhu komentarjev najprej bil tisti z največ vote-ov in tisti z najmanj ali pa vsaj dva z največ (stvar debate)...to bi definitivno pripomoglo k:

1.) temu da ni treba prebrskati vseh strani da se najde rešitev kakšnega problema

2.) se ne podvajajo mnenja ampak daš vote

Gregor P ::

Sem proti predlogu; to je eden redkih forumov, kjer smo si komentatorji dejansko enakopravni in enakovredni (ne glede na spol, veroizpoved, socialni status, politično prepričanje, šolanje itd.). Vsaj zame je to ena največjih demokratičnih vrednot tega foruma:)

Edino glede konkretne rešitve kakšnega tehničnega vprašanja ne bi bilo slabo, če se jo v temi izspostavi, da je bolje vidna med ostalimi komentarji.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Meizu ::

smash je izjavil:

se strinjam z predlogom....pravtako bi predlagal da bi na vrhu komentarjev najprej bil tisti z največ vote-ov in tisti z najmanj ali pa vsaj dva z največ (stvar debate)...to bi definitivno pripomoglo k:

1.) temu da ni treba prebrskati vseh strani da se najde rešitev kakšnega problema

2.) se ne podvajajo mnenja ampak daš vote


Ta forum temelji na razvijajoči se debati in ni na istem principu kot yahoo answers al kar je že tisto. Kako boš sploh prebral debato ob neki novici, če bojo posti zaradi upvotea premešani med sabo? Nemogoče.

smash ::

Meizu je izjavil:

smash je izjavil:

se strinjam z predlogom....pravtako bi predlagal da bi na vrhu komentarjev najprej bil tisti z največ vote-ov in tisti z najmanj ali pa vsaj dva z največ (stvar debate)...to bi definitivno pripomoglo k:

1.) temu da ni treba prebrskati vseh strani da se najde rešitev kakšnega problema

2.) se ne podvajajo mnenja ampak daš vote


Ta forum temelji na razvijajoči se debati in ni na istem principu kot yahoo answers al kar je že tisto. Kako boš sploh prebral debato ob neki novici, če bojo posti zaradi upvotea premešani med sabo? Nemogoče.


govoril sem samo o dveh najbolj votanih na vrhu teme..in to je vse...ne pa sort po vseh..zakaj? zato ker imajo nekatere teme po 45 strani...in je zelo zanimivo oz. bi bilo da se po neki debati nek komentar, ki vrne rešitev, posledično zaradi največ voteov pojavlja na samem začetku

pravtako bi bilo zanimivo videt v debatah tipa referendum za:proti, katera dva komentarja bi bila top, če bi bila debata na nivoju, bi verjetno na vrhu gledali komentar z najbolj objektivnim odgovorom, sam ok, v to niti nisem več tako zelo prepričan :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: smash ()

Meizu ::

No in potem bi nekdo napisal nek brezvezen post in bi nekdo spodaj komentiral v stilu : ta tip je troll - in bi vsi tole upvotali in na začetku teme bi jst imel top voted post - ta tip je troll. Res mi to pomaga.

In glede na to, da je tukaj na tem forumu trollov kr nekaj, bi se takšni primeri gotovo dogajali. Potem bi lahko nastala nova sorta - upvote trolli :)

Sssaga ::

Ah, sem se že veselil, da bo kot youtube fora :D

Bi lahko imeli potem še 2 top voted comments na vrhu vsakega topica.

Hehe, kar naj bo brez.

revvs ::

Sssaga je izjavil:

Ah, sem se že veselil, da bo kot youtube fora :D

Bi lahko imeli potem še 2 top voted comments na vrhu vsakega topica.

Hehe, kar naj bo brez.


Tisti ki so top so potem za vse večne čase top, ker za druge sploh več nihče ne glasuje ali bere.

Na YouTubu so top voti običajno tisti ki so najbolj brezvezni kot: thumb up if you agree that tisti ki so glasovali proti so justin bieber fans.
Koliko ljudi sami sebi dajo vote up, še več glasov je včasih kot pogledov, ne vem kako njim uspe. :D

smash ::

- kaj pa če bi bila zadeva v nastavitvah in privzeto izklopljena..to mislim predvsem tista dva najbolj komentirana posta na vrhu, samo votanje bi pa bilo lahko vedno prisotno

- opcija bi bila tudi ta, da tistega, ki bi to motilo, da bi enostavno zamižal in preskočil "moteči" del :)

tako bi bil volk sit in...

pivmik ::

Hvala, da ste hijack-ali oz. uničili to temo s predlogom le o upvote-anju in:
  • NE o top 2 upvote-anih komentarjih,
  • NE o presortiravanju komentarjev/postov glede na število upvote-ov in
  • NE o avtomatskim brisanju/skrivanju komentarjev/postov

"Haters gonna hate"
Se mi zdi, da je na Slo-Trchu res dosti "hater"-jev.

Dragi soforumaši dejte bit konstruktivni in ne le destruktivni.
LP, Gregor GRE^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pivmik ()

smash ::

pivmik je izjavil:

Hvala, da ste hijack-ali oz. uničili to temo s predlogom le o upvote-anju in:
  • NE o top 2 upvote-anih komentarjih,
  • NE o presortiravanju komentarjev/postov glede na število upvote-ov in
  • NE o avtomatskim brisanju/skrivanju komentarjev/postov

"Haters gonna hate"
Se mi zdi, da je na Slo-Trchu res dosti "hater"-jev.

Dragi soforumaši dejte bit konstruktivni in ne le destruktivni.


ok, sam kakšen je smisel votanja, če nimaš teh stvari, ki si jih označil z NE

potem je tud votanje brezveze oz. nepotrebno

Lonsarg ::

Votanje je nek dodaten "del", torej more neki dodatno prnest. Ti bi imel pa votanje, samo zato, da imaš votanje...

pivmik ::

pivmik je izjavil:

"Filtriranje" in "sortiranje" se bo delalo v očeh oz. glavah obiskovalcev.
LP, Gregor GRE^

bluefish ::

Lonsarg je izjavil:

Votanje je nek dodaten "del", torej more neki dodatno prnest. Ti bi imel pa votanje, samo zato, da imaš votanje...
Res je.
Neowin ima recimo v določenih oddelkih možnost +1 pri odgovorih. Neke večje veljave tak sistem nima in je sam sebi namen. Post, ki dobi določeno število glasov se sicer obarva, to pa je tudi vse.
Največji problem pa je v uporabnikih, ki velikokrat glasujejo za povsem offtopic prispevke ali celo sarkazem proti uporabniku, ki išče pomoč.

smash ::

bluefish je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Votanje je nek dodaten "del", torej more neki dodatno prnest. Ti bi imel pa votanje, samo zato, da imaš votanje...
Res je.
Neowin ima recimo v določenih oddelkih možnost +1 pri odgovorih. Neke večje veljave tak sistem nima in je sam sebi namen. Post, ki dobi določeno število glasov se sicer obarva, to pa je tudi vse.
Največji problem pa je v uporabnikih, ki velikokrat glasujejo za povsem offtopic prispevke ali celo sarkazem proti uporabniku, ki išče pomoč.


ja in? saj zato so pa tu moderatorji

Meizu ::

Ja in bo brisal vsak upvote, ki se bo zgodil nad sarkastičnim komentarjem, al kako?

V tem primeru bi rad, da te postavijo za moderatorja slo techa. Potem pa že lahko začnemo pobirat stave, koliko časa boš zdržal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RTV SLO - 4D

Oddelek: Loža
81830 (1494) konspirator
»

Uporabljam AdBlock-sem Najboljši. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Slo-Tech
10421987 (17201) thramos
»

upvotanje postov

Oddelek: Slo-Tech
292265 (1696) para!

Proxy glasovanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
171558 (1099) OmegaBlue

Več podobnih tem